Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,извинявам се ако не съм уцелил раздела :) 

Имам следния проблем ползвам интернет от Blizoo 100 Mbit,от две седмици от както преминах на по-висока скорост по договор,имам проблем със скоростта. От 100 Mbit със speedtest ми отчита 35 понякога стига и до 40. Звънях на техническия отдел откъдето ми изпратиха техник който тества интернета със лаптопа си и му отчете 93 Mbit, отговори ми че явно имам вируси в компютъра или някакъв друг проблем,проверих компютъра за вируси откри два,излекувах ги и преинсталирах компютъра,ефект никакъв,пробвах със смяна на каналите на рутера отново средна скорост 30-40 Mbit. Започвам да се изнервям че съм минал на по-висока скорост при условие че не я достигам поне на 70%

Та въпросът ми е: На какво може да се дължи тази скорост,при условие че няма вече вируси,проблеми с харддиска (скоро е сменен със втора употреба,също проверен),драйверите също са актуални за всичко?

Конфигурацията ми е следната: RAM: 1,5 GB DDR1; CPU: Intel Celeron 2.93 Ghz; HDD:  Maxtor 6Y120P0 (120 GB) 

Благодаря ви предварително  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази машина ми е чудно даже как отваря страницата Speedtest.net. Тотално и морално остаряла машина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква конфигурация тогава е необходима главно за интернет?  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината си е наред.
Да пробва с http://speedtest.blizoo.bg/възможно най-олекотения вариант на Speedtest.

Опитай да преинсталираш драйвърите на LAN.
СПРИ антивирусната и Firewall изцяло по време на тестовете
Опитай с друг кабел ако е възможно.

Но първо пробвай първите 2 и пиши :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесно можеш да пробваш и през телефон ако имаш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро сменихме една конфигурация от двуядрен core 2 duo на четириядрен, и интернета живна много осезателно само от тази смяна. На мен ми е малко необяснимо, но явно и за това важи Мечо Пух " Колкото повече, толкова повече!".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...пробвах със смяна на каналите на рутера отново средна скорост 30-40 Mbit...

А кой ти каза, че безжичният интернет ще е със скорост 100Mbps? Ако допуснем, че Wireless Networ adapter на компютъра е 54Mbps. За да си уплътняваш предоставяната от доставчика скорост, просто ще ти трябва друго оборудване - подходящ рутър и/или wireless network adapter on USB 150/300Mbps. Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината си е наред.

Да пробва с http://speedtest.blizoo.bg/възможно най-олекотения вариант на Speedtest.

Опитай да преинсталираш драйвърите на LAN.

СПРИ антивирусната и Firewall изцяло по време на тестовете

Опитай с друг кабел ако е възможно.

Но първо пробвай първите 2 и пиши :)

Резултатът от speedtest.blizoo.bg:
Download Speed: 28223 kbps (3527.9 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 4813 kbps (601.6 KB/sec transfer rate)

18.01.2015 г., 0:31:59

При спряна антивирусна и защитна стена,драйвера също го преинсталирах,дори и кабела смених  :)

А кой ти каза, че безжичният интернет ще е със скорост 100Mbps? Ако допуснем, че Wireless Networ adapter на компютъра е 54Mbps. За да си уплътняваш предоставяната от доставчика скорост, просто ще ти трябва друго оборудване - подходящ рутър и/или wireless network adapter on USB 150/300Mbps.

Рутера е TL-WR740N 150 Mbit :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли през Safe Mode и Internet Explorer No Addons?

Това е най-сигурния метод за тест. Ако дори и тогава не подкарва скороста - май е време за ъпдейт на фърмуера на рутера, но ти нали каза, че техник се е свързал с мрежата ти и е изкарал 93 мегабита?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутърът добре, а на компютъра/лаптопа какъв е безжичният адаптер?

ПП. Виждам, че има маркиран отговор за решение. А резултатите не са това, което се очаква.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е най-сигурния метод за тест. Ако дори и тогава не подкарва скороста - май е време за ъпдейт на фърмуера на рутера, но ти нали каза, че техник се е свързал с мрежата ти и е изкарал 93 мегабита?

Сега ще пробвам

Рутърът добре, а на омпютъра/лаптопа какъв е безжичният адаптер?

Не е със безжичен адаптер модем вързан към рутер и от рутера са включени 2 компютъра с кабел

Рутърът добре, а на компютъра/лаптопа какъв е безжичният адаптер?

ПП. Виждам, че има маркиран отговор за решение. А резултатите не са това, което се очаква.

Хареса ми просто отговора,единственния точен и я сен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото някъде по-горе пишеш, че си сменял канали. А те имат отношение САМО към безжичния интернет.

Соростта на този рутър жично не е 150Mbps - това е скоростта му за безжичнаа комуниация. По кабел скоростта е до 100Mbps.

И на двата компютъра ли е такава скоростта?

За целите на теста, по време на извършването му, излючи кабела на другия докато трае теста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През Internet explorer ме разби направо 

Last Result:

Download Speed: 60347 kbps (7543.4 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 4973 kbps (621.6 KB/sec transfer rate)

18 януари 2015 г. 01:00:40 ч.

Сега ще пробвам и прeз Safe mode

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тия флаш базирани speed тестове тази конфигурация толкова си може.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото някъде по-горе пишеш, че си сменял канали. А те имат отношение САМО към безжичния интернет.

2. Соростта на този рутър жично не е 150Mbps - това е скоростта му за безжичнаа комуниация. По кабел скоростта е до 100Mbps.

Значи съм се объркал,безжично си е добре :)

Google Chrome през Safe Mode 

Last Result:

Download Speed: 35087 kbps (4385.9 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 4729 kbps (591.1 KB/sec transfer rate)

18.01.2015 г., 1:05:42

Internet Explorer през Safe Mode
Last Result:

Download Speed: 68954 kbps (8619.3 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 4959 kbps (619.9 KB/sec transfer rate)

18 януари 2015 г. 01:07:53 ч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я спри ipv6 протокола на LAN адаптера(в настройите му) и тествай.
Направи и един тест между двете машини в LAN среда - в комзола (cmd) напиши:
ping XXX.XXX.XXX.XXX -l 5000
където XXX.XXX.XXX.XXX е ip адреса на другия компютър. Имам съмнение, че този рутър оттърва пакети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я спри ipv6 протокола на LAN адаптера(в настройите му) и тествай.

Chrome пак във Safe mode без Ipv6

Last Result:

Download Speed: 28369 kbps (3546.1 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 4750 kbps (593.8 KB/sec transfer rate)

18.01.2015 г., 1:09:38

Internet Explorer пак във Safe mode без Ipv6
Last Result:

Download Speed: 64074 kbps (8009.3 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 4840 kbps (605 KB/sec transfer rate)

18 януари 2015 г. 01:11:23 ч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В конзола изпълни следните команди:

netsh int tcp set global chimney=enabled
netsh int tcp set global dca=enabled
netsh int tcp set global netdma=enabled
netsh int tcp set global autotuninglevel=enabled
netsh int tcp set global congestionprovider=ctcp
netsh int tcp set global ecncapability=enabled

и рестартирай компютъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В конзола изпълни следните команди:

и рестартирай компютъра

Направих ги :) 

Last Result:

Download Speed: 36855 kbps (4606.9 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 4711 kbps (588.9 KB/sec transfer rate)

18.01.2015 г., 1:32:42

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пингва ли между двата компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш, че имаш 2 компютъра. Надявам се втория да е с по-добри параметри. Закачи директно с UTP кабел единия от компютрите към модема и тогава направи Speedtest и да видим какъв е резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е на PPPOE няма да стане с директно презакачане. Може и ма адрес да трябва да се клонира. А авторът казва, че техник на Близу е тествал соростта и останах с впечатление, че иззад рутъра е тествана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обичам да се повтарям, но все пак е забавно.

Ако ще и крила да му монтирате на компа, ако види тия 100 mbps, ше спра пиенето. :D

Убеден, че при самия тест, процесора е на 100% и компа вероятно влачи. Не мисля, че данните са реални. Няма лошо да се подобри това-онова и да се орежат процесите, за да тръгне малко, но няма да запълни капацитета.

Ако е на PPPOE няма да стане с директно презакачане. Може и ма адрес да трябва да се клонира. А авторът казва, че техник на Близу е тествал соростта и останах с впечатление, че иззад рутъра е тествана.

Доксис 3 модем, автора го споменава в темата. То ще стане, но не е в това проблема :)

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще стане колега. Аз съм на Близу. Може да се закачиш директно след модема. Рутер дават ако искаш да използваш повече от 1 комопютър. Аз съм си закупил мой си собствен и съм го включил след модема. Няма оторизация по МАК адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пингва ли между двата компютъра?

Изпратени 4 Получени 4 изгубени 0 милисекунди отдолу навсякъде :)

Сега ще го вържа само през модема 

Last Result:

Download Speed: 40230 kbps (5028.8 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 4671 kbps (583.9 KB/sec transfer rate)

18.01.2015 г., 1:51:09

Last Result:

Download Speed: 40230 kbps (5028.8 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 4671 kbps (583.9 KB/sec transfer rate)

18.01.2015 г., 1:51:09

Eто с Експлорера Last Result:

Download Speed: 75866 kbps (9483.3 KB/sec transfer rate)

Upload Speed: 4938 kbps (617.3 KB/sec transfer rate)

18 януари 2015 г. 01:55:26 ч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Athov
      Здравейте, от много години съм абонат на blizoo, но през последната година интернет връзка им е под всякаква критика, затова искам да попитам да ли си заслужава да мина на vivacom? Аз ползвам 200mbps пакета на blizoo и видях че vivacom имат за същата цена 300mbps, но съм чувал преди лоши неща за тях.
    • от Yordan Videnov
      Здравейте всички!
      Днес ми инсталираха нов пакет интернет  и телевизия от Близу, преди това бях към Виваком. За сега карам на най ниския пакет-25 Mbps като си мислех да премина на 50 като видя "какво е положението". Сигналът е по коаксиален кабел (DOCSIS мрежа) и за интернета и телевизията. Днес като нагласихме всичко скоростта на теглене беше м/у 17-23 Mbps, измерена със speedtest.blizoo; speedtest.mtel;speedtest.net И чрез скоростта на теглене на файлове-в случая update на War Thunder (1.7-2.0 MB в секунда). До тук всичко е ток и жица, но днес около 19:30 стана много бавен Интернета и като проверих-между 2 и 3 Mbps и около 300 KB в секунда теглене. Обадих им се и девойката каза, че до модема всичко било наред и нямало проблем по кабела. Направихме гимнастиката с рестартиране и вадене от контакта, но все същото. Каза да го видел компютъра специалист да не би "нещо антивирусната да прави проблем", но аз такъв проблем с нея преди не съм имал (Avira). Искам също да кажа, че качването не е мръднало откакто е инсталирана мрежата и си е заковано на 6Mbps.
      P.S Комшията каза (и той е на Близу) да са ме закачили на "друго трасе, да не сме били на едно". Не разбрах какво искаше точно да ми каже, но за всеки случай се направих на идиот и казах на техниците това нещо. Те ме гледат учудено и ми обясняват, че няма такова нещо и просто ме включват на усилвателя на стълба отсреща.
    • от lolrelax
      Здравейте, насочил съм се към план на Мтел (Мтел безкрай 2хл + 100 mbps NET + Цифрова 120 канала пакета и бонус аналогова кабелна на цена от 40 лв.) - пакета го има на сайта им, промоционален до края на Октомври. Искам да попитам някой от форума с какви впечатления е от интернета, след купуването на близу от мтел? Някой с опит от града, пък и не само от Хасково, който вече използва подобен пакет може ли да сподели мнение? Благодаря за отговорите
    • Гост
      от Гост
      Привет, скоро попаднах на ситуация, в която имаме жичен рутер нa Blizoo, към който е закачен безжичен рутер Tenda.
      Проблемът е следният, съществува интернет свързаност  но понякога няма такава.
      Чудя се къде е проблемът.
      Няколко месеца на посоченият адрес е работил коректно без проблеми, а към сегашно време зачестиха толкова че почти не може да се ползва.

Тествах всичко, само каналът забравих да направя ръчен, още си е на автоматична настройка. 
      Съмнявам се че има проблем в това че не е зададен ръчен канал, който да е постоянен.

Оказа се че свързаността е коректна, лан кабелът от жичният рутер си влиза във синият  WAN порт на безжичният рутер.
      Оказва се че жичният рутер е стабилен.
      Оказва се че лан кабелът е стабилен.
      Оказа се че компютърът е стабилен.
      Оказа се че безжичният рутер Тенда закачен за друг доставчик например Vivacom на друг адрес си работи с часове без проблем.
      Оказава се че интернет свързаността се губи и идва само на този адрес с доставчик на Blizoo.
      Вътре в жичният рутер Тенда се вижда че не губи свързаност с жичният рутер и си има заредени данни от DHCP сървъра на жичният рутер на Blizoo.
      Обаче в същото време няма интернет. Наистина си мисля че проблемът идва от това че Тендата е на автоматични канали.
      Успявах да върна интернет достъпа в безжичната мрежа само като изключвам компютъра, рестартирам жичният рутер на Blizoo, рестартирам безжичният рутер Tenda и включвам компютъра.

Да не би да е не много добра съвместимостта на двата рутера?
      Че са от различни производители, макар че си работят по  някакви протоколи и се разбират.

Какво мислите вие?

• от coldrage
      Здравейте.

Потребител съм на "BLIZOO" повече от 2 години и до преди 2 месеца не съм имал никакви сериозни проблеми с техния интернет. Но от два месеца насам се случва по няколко часа, дори по цял ден да нямам интернет, или сигнала да е ужасно слаб, че да не става за нищо. Извиках техници, те уж прегледаха нещата и казаха, че всичко е наред.
       Преди около месец си взех втори компютър и си прекарах втори интернет пак към тях. Тогава забелязах, че когато изчезне интернета на компютъра със първия модем, компютърът с първия модем работи без проблем. Размених местата на модемите и установих, че неработещият модем не работи и на двата компютъра, а другият си работи, към който и комп да го свържа.
      Отново извиках техници и този път смениха модема и две седмици нямах никакви проблеми. Но от три дни насам първият модем упорито отказва да работи, където и да го вържа. Не иска да отваря страници или изобщо не ги зарежда. На спийд тест ми показва скорости между 0.1 и 3 мега бита и то при положение, че успее да направи теста (в повечето пъти се проваля). Но интересното е ,че днес изтеглих няколко филма от замунда и то на максимална скорост- 16 мега байта в секунда. 
      Моля, кажете ми, от къде може да е проблема и какво трябва да направя.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.