Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем след овърклок, изгорял компонент?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди малко пробвах неуспешно да овърклокна intel core i5 4690k на дъно Asrock H97m, като при операцията пуснах Asrock A-tuning отидох на Performance и пуснах Auto tuning. Тъй като смятах, че всичко ще е наред оставих да видя какво ще стане и когато процесора стигна до 4100 MHz компютъра спря и ми замириса на изгоряло... Пробвах да го пусна отново, но светна за секунда(диодите на вентилатора, както и видео картата) пробва да завърти вентилаторите и спря. Пробвах още 3/4 пъти при което усетих отново миризма на изгоряло и спрях, отворих кутията, но не видях никакъв нагар и пробвах отново при което не се случи нищо. Свалих захранването и го пробвах на друг компютър и установих, че работи нормално. Махнах всички компоненти и ги разгледах не открих никакви следи от нагар. Мисля си за ресет на биоса, дали ще помогне? Някакви други идеи? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При 2 пъти замирисано на изгоряло ще правим ресет на биос?!?!? Носи машината на сервиз, докато е време, за да не се простиш с този компютър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване