Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Проблеми с Wine и PlayonLinux в PCLinuxOS x64 KDE 2014.12


bdenkov

Препоръчан отговор

Здравейте. С PCLinuxOS x64 KDE 2014.12 съм. Опитах се да инсталирам под WINE Справочник_сталей.ехе- Портабъл програма, но не ми разпознава .ехе файловата система. Разпознава Wine само .WEX файлове. Не съм срещал такова разширение досега. Инсталирал съм на Linux Mint 17.1 KDE x64 под WINE Справочник_сталей.ехе- Портабъл програма. Но под PCLinuxOS x64 KDE 2014.12 не иска да се стартира. Също така не мога да инсталирам на PCLinuxOS x64 KDE 2014.12 Linux и  Shell файлове, който съм свалил от интернет на хард диска. Моля някой да ми напише, какво се въвежда в терминала за инсталиране на всякакви Линукс файлове. Благодара предварително на всички за отговорите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тази програма (Справочник_сталей), какво прави, откъде се сваля... Кракнати/хакнати/мушнати програми не се поддържат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Справочник сталей.ехе не е кракната, а free  software.  Въобще не се и опитвам да стартирам пиратски програми под линукс, защото не става. То и Windows free software програмите не тръгват под Линукс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Справочник сталей.ехе не е кракната, а free  software.  Въобще не се и опитвам да стартирам пиратски програми под линукс, защото не става. То и Windows free software програмите не тръгват под Линукс.

 

Ако програмата е free може да ни дадете линк за да я пробваме.

 

Здравейте. С PCLinuxOS x64 KDE 2014.12 съм. Опитах се да инсталирам под WINE Справочник_сталей.ехе- Портабъл програма, но не ми разпознава .ехе файловата система. Разпознава Wine само .WEX файлове. Не съм срещал такова разширение досега. Инсталирал съм на Linux Mint 17.1 KDE x64 под WINE Справочник_сталей.ехе- Портабъл програма. Но под PCLinuxOS x64 KDE 2014.12 не иска да се стартира. Също така не мога да инсталирам на PCLinuxOS x64 KDE 2014.12 Linux и  Shell файлове, който съм свалил от интернет на хард диска. Моля някой да ми напише, какво се въвежда в терминала за инсталиране на всякакви Линукс файлове. Благодара предварително на всички за отговорите.

 

Чакай, сопри се! Току що направихте няколко твърдения, които не са верни и искате някакви неща, които по всяка вероятност няма да ви трябват.  Нека видим проблемите един по един.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.softportal.com/software-30128-arochnik-stalej.html      

http://www.softportal.com/software-30128-arochnik-stalej.html 

 

Ето линк за сваляне. Щом пише Безплатная, то значи Free Software for Windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 

Ще живее. :) Успях да я пусна лесно. Само момент да оправя кодовата таблица за езикът, че не си спомням как беше.

След това ще пиша как да я пуснете и вие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам и проблем с шрифтовете на www.flibusta.net  . Как да оправя шрифтовете на PCLinuxOS x64 KDE.  Много Благодаря за помоща и ангажирането Ви с това да ми помогнете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето как ще можете да пуснете програмата:

1. Сваляте от официалният сайт, който е: http://metcontinent.ru/assets/files/mpk.rar

2. Разархивирате. Ако не се отваря директно търсите и нсталирате пакет unrar. Ако пак не се отваря разархивирате през терминал.

3. Ще имате файл MPK.exe в текущата директория. Отворете терминал, навигирайте до локацията на MPK.exe и изпълнете

LANG=ru_RU.utf8 wine MPK.exe

4. Ако нямате локализация на руски език някои елементи няма да излизат. Натройката е нещо от рода на

# nano /etc/locale.gen

разкоментиране на редовете

en_US.UTF-8 UTF-8

ru_RU.UTF-8 UTF-8

bg_BG.UTF-8 UTF-8

# locale-gen

Но трябва да се проверите дали в PC-Linux е същият начинът.

5. Местите на по-добро място и създавате скрипт за стартиране /по желание/.

 

Имам и проблем с шрифтовете на www.flibusta.net  . Как да оправя шрифтовете на PCLinuxOS x64 KDE.

Зависи от браузърът, но в повечето случаи адекватна настройка езика на работната среда в Linux е достатъчна за да нямате никакви проблеми.

П.П.

Разбира се трябва да иснталирате и шрифтове. Най-добре през пакетния мениджър, но може и просто да ги поставите в директория fonts.

Ако срещате проблеми пишете. Утре ще ви отговоря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли малко по- подробно и по- разбираемо за мене в обяснението за шрифтовете, че на pcLinux не разбирам, какво трябва да направя или какво да въведа в терминала. Благодаря предварително. Как да инсталирам шрифтове с пакетния мениджър или терминала. Нямам нито опит, нито пък знания. Пробвах Вашия метод. Само ми инсталира чрез терминала Wine Mono Installer. Друго нищо не се промени. Успях лесно да кирилизирам PCLinux x64 KDE. Трудно, чрез деинсталиране и преинсталиране успях да кирилизирам Libre Office. Извинявам се, че не се изразих правилно, но имах предвид под www.flibusta.net , че е всъщност flibusta.exe - Безплатен законен сайт с книги на Руски език, който се инсталира на харддиска - всички части над 700 Гигабайта книги формат FB2. Тръгна под PCLinuxOS и Linux Mint KDE x64, но имам проблеми с шрифтовете. Извинете за наглостта и безпокойствието, и Ви  благодаря от сърце за всичко, което правите за мен, като ми помагате.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://wiki.winehq.org/winetricksсвали си Winetricks и после го правиш изпълним файл, отваряш терминал

wget http://winetricks.org/winetricks
chmod +x winetricks
sh winetricks corefonts 
Ще ти инсталира шрифтовете, ако го пуснеш само без параметри ще стартира GUI

sh winetricks
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли малко по- подробно и по- разбираемо за мене в обяснението за шрифтовете, че на pcLinux не разбирам, какво трябва да направя или какво да въведа в терминала. Благодаря предварително. Как да инсталирам шрифтове с пакетния мениджър или терминала. Нямам нито опит, нито пък знания. Пробвах Вашия метод. Само ми инсталира чрез терминала Wine Mono Installer. Друго нищо не се промени. Успях лесно да кирилизирам PCLinux x64 KDE. Трудно, чрез деинсталиране и преинсталиране успях да кирилизирам Libre Office. Извинявам се, че не се изразих правилно, но имах предвид под www.flibusta.net , че е всъщност flibusta.exe - Безплатен законен сайт с книги на Руски език, който се инсталира на харддиска - всички части над 700 Гигабайта книги формат FB2. Тръгна под PCLinuxOS и Linux Mint KDE x64, но имам проблеми с шрифтовете. Извинете за наглостта и безпокойствието, и Ви  благодаря от сърце за всичко, което правите за мен, като ми помагате.

Разбира се.

Можете ли да намерите и стартирате тази програма?

http://pclinuxoshelp.com/index.php/Synaptic_and_the_Repositories

Ако отговорът е да, опитайте се да потърсите fonts и ни кажете какво намира.

Това беше важно уточнение. За съжаление без да настроим средата тези програми няма да вървят както трябва. Желателно е в Linux среда да ползвате Linux програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чрез метода на  bvbfan само инсталира Wine Mono Instaler. Нищо не се промени.

Чрез метода на Melmak ® чрез  Sinaptik инсталирах всички налични шрифтове, но нищо не се промени.

Много Благодаря и на двамата за помоща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чрез метода на  bvbfan само инсталира Wine Mono Instaler. Нищо не се промени.

Чрез метода на Melmak ® чрез  Sinaptik инсталирах всички налични шрифтове, но нищо не се промени.

Много Благодаря и на двамата за помоща.

Предавате ли се? :)

Трябва да изпълните няколко стъпки за да се стигне до крайния резултат.

Кои фонтове инсталирахте?

Следваща стъпка активиране на кирилската поддръжка чрез Start -> More Applications -> Configuration -> Add Locale.

http://www.pclinuxos.com/forum/index.php?topic=55229.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен програмата се стартира с корекните шрифтове и текстове. Аз Wine не ползвам и не съм правил нищо, дори Mono и Gecko не са инсталирани, само corefonts. Възможно е са имам ru_RU.UTF-8 UTF-8, защото Роса е руска дистрибуция, но аз ползвам български и не съм гледал локала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен програмата се стартира с корекните шрифтове и текстове. Аз Wine не ползвам и не съм правил нищо, дори Mono и Gecko не са инсталирани, само corefonts. Възможно е са имам ru_RU.UTF-8 UTF-8, защото Роса е руска дистрибуция, но аз ползвам български и не съм гледал локала.

Опитах го и е от значение.

Wine ги гледа тия неща, понеже windows-ките програми са бая капризни. Особено старите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предавате ли се? :)

Трябва да изпълните няколко стъпки за да се стигне до крайния резултат.

Кои фонтове инсталирахте?

Следваща стъпка активиране на кирилската поддръжка чрез Start -> More Applications -> Configuration -> Add Locale.

http://www.pclinuxos.com/forum/index.php?topic=55229.0

Не. Не се предавам. Инсталирах всички налични шрифтове от Синаптик, но нищо не се промени. Активирах и кирилската поддръжка, както сте ми написали, но линка го видях по- късно. И стана на Руски език PCLinuxOS. По едно време на Десктопа на Руски език програмите, в Старт менюто на Български език, а и в двете има на Английски език. Но за това съм си виновен само аз. Инсталирах жива дистрибуция на Rosa Linux  за да я видя, какво представлява. За нея мога да кажа само много бедни хранилища и голями изображения на програмите. Отказах се от нея, защото не поддържа Български език, много бедното хранилище и твърде скромният набор от софтуер на Роса Линукс. Моля да ме извини bvbfan, защото само си казвам мнението и не искам да го убидя или засегна. След рестарта на Роса Линукс искочиха два прозореца от PCLinuxOS и се върна Българският език на програмите. Бях си харесал PCLinuxOS  заради KTorrent  и многото програми идващи с инсталацията на PCLinux и богатите хранилища. Доста тромава програма е PCLinuxOS. Щом някой излезе или влезе в Скайпа, то и и VLC Player спира поточното радио и не свири повече, защото трябва да се рестартира. Пък и Скайпа на PCLinuxOS е без картинки и снимки на абонатите. Не че ми пречи, но по- скоро е объркващо. Тоест PCLinuxOS има по- лош скайп. След това опитах със съветите от линка  нищо не се получи. Държа да кажа, че при и веднага след инсталацията на PCLinuxOS аз го кирилизирах и ми се изписва всичко на Български език. Така, че не желая да Ви засегна, но не зная за каква кирилизация - втора или трета или добавена или последваща става на въпрос. Аз се уча на Линукс. Инсталирам, която дистрибуция ми харесва или я пробвам от жив диск. Моля те не ми се смей. Просто си играя да пробвам различни Линукс дистрибуции. Сега съм със старата си CAE Linux- Линукс за инженери. Аз съм машинен инженер и радио-телевизионен техник и се интересувам и търся CAD/CAM/CAE/PLM софтуер за Линукс. Засега оставам с  CAE Linux и забравям за PCLinuxOS. Инсталирах КTorent на CAE Linux,  за която Линукс съм останал с впечатлението, че много се разпада- Крашва.  Аз съм в момента с CAE Linux 2013 XFCE Xubuntu базирана на 12.04 LTS. Щи се радвам ако и за в бъдеще ми помагате със съвети в този форум. Много Благодаря за съветите и помоща на всички. Като по- чудо успях за първи път въобще да подкарам Справочник-сталей.ехе под CAE Linux х64. Преди въобще не искаше да тръгне Wine - а то трябвало да му се посочи папка за библиотеките му. Аз му посочих usr/bin/X11.  Дали нещо съм сбъркал някъде. Справочник-сталей.ехе работи нормално и без  забележка под CAE Linux. Благодаря на всички за помоща, мненията и коментарите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ktorrent можеш да си го инсталираш навсякъде, не е основателна причина за избор на дистрибуция. По темата - за подобна програма бих използвал Playonlinux, най-малкото, защото могат да се използват различни версии на Wine и да се трият с един клик и защото не засяга текущата инсталация на Wine. Да не говорим, че там нещата са много по-лесни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...