Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трябват ми нови слушалки и се колебая между три модела, но не мога да преценя кои точно да взема. Ето ги и тях:
- Bloody G501 7.1
- SteelSeries Siberia RAW Prism
- Razer Kraken

Ще се ползват предимно за FPS игри и ще се радвам да споделите вашето мнение за изброените модели.

Редактирано от Laptop_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мое мнение почти всички фирми, занимаващи се с периферия, правят доста надценени слушалки. А иначе да си сложиш 7.1 на главата ми се струва меко казано абсурдно.

Смятам, че ще е доста по-сполучлива покупката на слушалки на фирма, която всъщност се занимава с аудиотехника - AKG, Sennheiser, Audio-technica, Koss, Beyerdynamic - и не е като да не се намират модели на изброените в този ценови диапазон и в България. Дори Sony или Philips за тези пари ми се струва нещо по-разумно. А даже напоследък се пишат все хубави работи за Superlux, само че те в общия случай са високоомни и искат или сериозна звукова карта, или слушалков усилвател.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам, че ще е доста по-сполучлива покупката на слушалки на фирма, която всъщност се занимава с аудиотехника - AKG, Sennheiser, Audio-technica, Koss, Beyerdynamic...

Само едно леко допълнение, защото отговора е абсолютно верен. 7,1 слушалките са просто маркетинг. Изборът трябва да се води и от предпочитания. Ако изискването за чист и равномерен звук AudioTechnika и AKG са по-подходящи, отколкото Sennheiser. Sennheiser обичат като цяло да засилват леко ниските честоти.

Razer - стой далече от тях... Не малко пъти вече се говори дори за професионални играчи, които носят тапички под рекламираните от тях Razer-и, защото вадят калпав звук...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно леко допълнение, защото отговора е абсолютно верен. 7,1 слушалките са просто маркетинг. Изборът трябва да се води и от предпочитания. Ако изискването за чист и равномерен звук AudioTechnika и AKG са по-подходящи, отколкото Sennheiser. Sennheiser обичат като цяло да засилват леко ниските честоти.

Razer - стой далече от тях... Не малко пъти вече се говори дори за професионални играчи, които носят тапички под рекламираните от тях Razer-и, защото вадят калпав звук...

Ами зависи за кои Sennheiser-и (а и за кои модели от другите марки всъщност) говориш - аз ползвам HD-555 и басът им е по-скоро неутрален, звукът като цяло също. Ако става въпрос за затворени модели обаче - да, много такива имат склонност да бумтят повече, отколкото трябва.

А за равномерен звук в този бюджет според мен малко трудно се говори - знам, че даже и скъпи слушалки звучат с известни оттенъци в една или друга посока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам най-обикновенни слушалки на Philips които са ужасни за фпс игри, с тях въобще не мога да разбера от къде идват стъпките на врага, както и всякакви подони звуци. Всичко това ме кара да мисля че всики слушалки за аудио ще са така. Попринцип слушалките ми трябват предимно за игри, но за филми и музика също ще се ползват. И един въпрос - каква е разликата между свързването на слушалките с компютъра чрез 3,5 мм жак и USB?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей Laptop_,
Има слушалки с USB свързване, които имат вграден DSP/Digital Signal Processor/ процесор, който обработва цифрово звука. Примерно 
Plantronics Audio 655 DSP USB са такива. А специално за твойте нужди мога горещо да препоръчам Plantronics RIG Universal, в slushalki.net са на промоция сега. Супер удобни са, аз ползвах такива известно време, един познат ми ги даде преди да замине за чужбина, много добър звук и всичко се чува, лудница направо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.