Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги! Снощи, както си играех на лаптопа, изведнъж се изключи. Предполагам че е прегрял и се е изключил, защото чух силно да върти перката, а и беше топъл. Изчаках малко и го пуснах пак. минава си началните проверки и когато тръгне логото на Windows 8 се появява син екран с намръщено човече и следната грешка:your pc ran into a problem and needs to restart. след рестарта се появява друг надпис, че се подготвя автоматично поправяне, мисля че беше Preparing autmatic repair. викам си ок, то ще си го оправи. да, ама не. след това се повтаря първият екран и после пак този с автоматичната поправка  и така до безкрай..

Направих днес буутваща флашка. сложих я, рестартирах  и когато стигне да надписа press any key to boot from usb всичко отново се повтаря и не може да се стартира инсталационното меню.

Не знам вече какво да правя.

Лаптопът е Acer 7736zg

cpu: intel t4400 (2.2ghz)
ram: 4gb

video: ati radeon hd4650 1gb

hdd: 640gb

0S Windows 8.1 x64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно от прегряването автоматично е изключила сама системата (има си защита за тази цел). Ако не е чистен скоро лаптопа (или пък въобще) това може да доведе и до сериозни хардуерни проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

заради флашката  не стартира инсталацията.

Ще пробвам да я направя пак и ако не стане ще запиша уиндоус-а на сд

Редактирано от slavi91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е във флашката- заради нея не стартира инсталацията.

Ще пробвам да я направя пак и ако не стане ще запиша уиндоус-а на сд

Имаш в предвит dvd ?

На cd се записва windows xp.

А още като видях че си се опитал да играеш игри на този лаптоп, ти какво, опитваш се да го убиеш ли ?

Лаптопите са предвидени за офис работа, видеобработка(това вклучва и фото), гледане на филми и слушане на музика.

Има и специални лаптопи за игри, ама те започват от скормната сума от 2000лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш в предвит dvd ?

На cd се записва windows xp.

А още като видях че си се опитал да играеш игри на този лаптоп, ти какво, опитваш се да го убиеш ли ?

Лаптопите са предвидени за офис работа, видеобработка(това вклучва и фото), гледане на филми и слушане на музика.

Има и специални лаптопи за игри, ама те започват от скормната сума от 2000лв.

Да, имах предвид двд :)

По принцип  вече пета година си играя всякакви  игри от 2010-та до 2014-та без проблем и нито веднъж не ми се е изключвал от прегряване.Явно трябва пак да го нося да го почистят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Записах двд с уиндоус,но пак не става, което отива към хардуерен проблем..  Иначе на друг компютър като сложа диска си стартира инсталаторът.Дали пък не е хард дискът

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай със Линукс дистрибуция,Минт Мате примерно.Може да я сложиш на флашка и да я ползваш без инсталация.Според мен е отлепен видео чипа или чипсета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай със Линукс дистрибуция,Минт Мате примерно.Може да я сложиш на флашка и да я ползваш без инсталация.Според мен е отлепен видео чипа или чипсета.

Симптомите не подсказват точно това, но предисторията клони натам. Силно вероятно е да има проблем от подобно естество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок ще пробвам сега и с Линукс и ще пиша.

Иначе пробвах  с един hirens boot cd, но нищо не мога да пусна от него. щом тръгне да буут-ва ми изписва, че не е намерена операционна система, та за това ми хрумна за хард диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок ще пробвам сега и с Линукс и ще пиша.

Иначе пробвах  с един hirens boot cd, но нищо не мога да пусна от него. щом тръгне да буут-ва ми изписва, че не е намерена операционна система, та за това ми хрумна за хард диск.

Или не е направен правилно Hiren's на USB или не е променен редът на зареждане.

Пробвай с интензивно щракане на клавиш F12 при стартиране на компютъра. Ако не стане - разреши boot menu в настройките на BIOS -

http://forum.notebookreview.com/acer/171799-acer-aspire-5630-how-do-i-boot-cd.html

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или не е направен правилно Hiren's на USB или не е променен редът на зареждане.

Пробвай с интензивно щракане на клавиш F12 при стартиране на компютъра. Ако не стане - разреши boot menu в настройките на BIOS -

http://forum.notebookreview.com/acer/171799-acer-aspire-5630-how-do-i-boot-cd.html

Не е от hirens boot. записал съм го на диск и си работи перфектно. На няколко компютъра съм го използвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не е зададен правилен ред на зареждане на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря, колега!!!!

Сложих на флашката mint 17.1 rebecca и тръгна. Имам късмет, че не е хардуерен проблемът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи направи си сега Hiren Boot CD   и тествай хард диска със инструментите в него.Не бързай да се радваш!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих му направо диска с уиндоуса и този път ме пусна до инсталацията.  дадох да се възстанови до по-ранна точка и след като свърши процеса ми даде грешка, че компютъра не е възстановен, но въпреки това след рестарта си зареди ОС-а и си тръгна абсолютно всичко, както си беше до снощи.

Много съм доволен! :yanim:

Надявам се, че вече всичко ще е наред и тежки игри вече няма да му пускам.

Благодаря на всички за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих му направо диска с уиндоуса и този път ме пусна до инсталацията.  дадох да се възстанови до по-ранна точка и след като свърши процеса ми даде грешка, че компютъра не е възстановен, но въпреки това след рестарта си зареди ОС-а и си тръгна абсолютно всичко, както си беше до снощи.

Много съм доволен! :yanim:

Надявам се, че вече всичко ще е наред и тежки игри вече няма да му пускам.

Благодаря на всички за помощта!

Най-добре ще е изобщо да не му пускаш игри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.