Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

От дълго време исках си взема по-голям диск но все не стигам до него.

До сега съм със Seagate 500GB SATA3 ST500DM002. И съм много доволен, и затова искам да е от тази марка.

Колеги, предложете надежден хардиск 2TB SATA 3. Бюджета е 180лв.

Ще се ползва като основен хардиск (стария най вероятно ще го махна).

Компютърът не работи 24/7. Но все пак искам да взема добър диск, колкото е възможно за този бюджет.

Харесах си един:

2TB Seagate, SATA 6Gb/s, 7200rpm, 64MB, 3.5

Интересно ми е, какво значат последните букви/цифри в модела на твърдият диск (DM001)?

Но, като се зачетох по коментарите , да не попадна на някоя дефектна бройка.

Може да предлагате и от други BG онлайн магазини: Nikem, Sky Computers, Мost Computers и т.н.

Погледнах, че има и хибридни дискове до около 200 лв, но не знам какъв живот имат.

Благодаря предварително!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега само, че предпочитам марката да е Seagate.

Благодаря все пак.

Прочетох, добро ревю относно  gen: 7200.14, и явно ще е този, ако не предложите нещо по-добро.

Seagate Constellation, ми е извън бюджета. А пък в Емаг, имат хибриден:

SSHD Seagate Hibrid 2TB, 7200 об/мин, 64MB, SATA3

Но, както споменах не знам много за този вид дискове. Колко е GB, SSD има в него. До колко е е качествен и колко време "живот" има?

Ако има колеги които са запознати, мога да споделят, както и тези, които имат Seagate 7200.14.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Seagate Constellation =Предназначен за сървър

Щом не искаш други марки взимаш каквото има не Сигейт и това е .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ieenso, и аз бях лют фен на Seagate, но от 3-4 години Seagate вече не е Seagate (като качество). Бих ти препоръчал да преосмислиш Samsung.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента само Hitachi/Toshiba са качествени...WD и Seagate не са това което бяха, но пък като цени са ок. Аз взех хибридния за да заменя стария 750GB Seagate, който издържа над 8 години (другия 250 GB модел е над 10 години и няма нито един проблем)...та хибридния е само 20 лева по-скъп от нормален диск, но пък с 1 година отгоре към гаранцията (нормалните Seagate са с по 2 години вече...няма я онази 5 годишна гаранция от преди време, защото явно и те знаят какви дискове правят в момента), а хибридния е с 36 месеца. Като бързина се позиционира след SSD, но е по-бърз от нормален HDD (без да включвам velociraptora разбира се)....Само че WD Black (който е и шумен) или Hitachi са по 300 кинта за 2 TB, а хибридния е в момента на промоция от 15% в емаг за 186 кинта. Диска дойде за 1 ден. Доволен съм засега, но го имам от 1 седмица. Повечето експерти не го препоръчват, но аз исках да се убедя и сам. Скоро ще излиза и новата им ревизия с 16 GB SSD.

belivakov, те от Seagate отдавна изкупиха бизнеса на Samsung при HDD... (не говорим за SSD-тата им).

Та според мен за тези пари си струва един SSHD 2TB...така и основния ми има SSD и този, който използвам за storage. Само едно нещо не ми хареса, но четох доста, че било нормално при Seagate и при по-големите дискове като цяло. Много бързо качва raw read error rate в S.M.A.R.T. Другите ми дискове за няколко години са на 118...този за 1 седмица стигна този показател...Но пък имам право да върна диска в 30 дневен срок + гаранцията...не мисля, че ще е проблем това. Друго не мога да кажа...в офиса съм виждал доста дискове да гърмят в RAID конфигурациите (главно тези на WD и Seagate)...В момента при HDD нямам фаворит...при SSD-тата е лесно, но пък макар че паднаха доста като долар за GB все още не стават за storage.

Успех в избора!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
" post="3034438" timestamp="1421596041"]

belivakov, те от Seagate отдавна изкупиха бизнеса на Samsung при HDD... (не говорим за SSD-тата им).

Знам, че Samsung HDD division са под шапката на Seagate, но доколкото знам още са с разработките на Samsung.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още се колебая какъв диск да взема.

Чета, че Toshiba, се разпознавали ,като Hitachi ,в някой случаи.

За Seagate ST2000DM001, прочетох смесени коментари, като странен шум , но било нормално за този диск, заради технологията му. Имало разлика дали са със 3 плочи или 2

Двете са били за предпочитане. А този със три тежал 624 грама, демек към този който съм се насочил:

Чудя с,е да скоча ли на хибридния, но пък има 8 GB само SSD, което е малко.

Ако взема 2TB Seagate SV35, SATA 6Gb/s, който е за видео наблюдение, дали ще е по добре, макар и да дам някой лев отгоре...

Гледах и WD, но пък не се вписват в бюджета черната серия, а зелената и червената не ставали за системен диск.

С една дума търся надежден диск, не търся бързодействие.

Очаквам още предложения и съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега само, че предпочитам марката да е Seagate.

Благодаря все пак.

Прочетох, добро ревю относно  gen: 7200.14, и явно ще е този, ако не предложите нещо по-добро.

Seagate Constellation, ми е извън бюджета. А пък в Емаг, имат хибриден:

SSHD Seagate Hibrid 2TB, 7200 об/мин, 64MB, SATA3

Но, както споменах не знам много за този вид дискове. Колко е GB, SSD има в него. До колко е е качествен и колко време "живот" има?

Ако има колеги които са запознати, мога да споделят, както и тези, които имат Seagate 7200.14.

Аз имам тоя диск SSHD,  както и други хора. Доста е бърз за HDD. Вземай го. SSD  не е голямо - 8GB и не то е важно в случая, а бързината на самия диск като съвкупност. Ако го ползваш за ОС, ще имаш и по-бързо зареждане, както и малко по-жива работа на системата като цяло. Тествах го за това, дали влияе на игри по време на сваляне на торент с голяма скорост. Няма ни най-малко влияние, както това се случва при други хард дискове. За парите си просто няма да намериш по-бърз и по-тих диск с подобен обем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам хардове само на Сигейт, и съм доволен.Този от подписа е на около 11 месеца без никакви проблеми.Като искаш Сигейт взимай този с три години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8GB SSD не е малко, защото така или иначе не можеш да ги ползваш за данни. Това място се използва само за системни операции и кеширания от страна на твърдия диск. С други думи ти ще използваш диска като нормален диск. Видимата разлика ще е само производителността заради SSD-то, другото е същото. За системен определено бих заложил или на SSD или на SSHD. HDD само за storage. Но ти си решаваш.

Иначе е нормално Toshiba да се разпознава като Hitachi...WD, Hitachi и Toshiba имат доста общо:

http://techreport.com/news/22553/toshiba-becomes-third-player-in-wd-acquisition-of-hitachi-storage

http://www.wdc.com/en/company/pressroom/releases/?release=96593e40-7be2-4ebf-ad35-68cf58ab194d

http://www.toshiba.co.jp/about/press/2012_02/pr2901.htm

Както Maxtor, Samsung и Seagate...Общо взето всеки купува всеки. :)

Бтв имам и диск на Toshiba...външен диск a-data hd-710, който е с брендиран диск на Toshiba и вече 1 година нямам проблеми с него.

Май е до късмет и до ревизия. Както ми казаха едни познати хардуеристи...ако диска не се скапе първата година ще кара доста години...така че тук да се плаща за по-голяма гаранция е леко излишно. Аз бих избрал евтинджоците на Toshiba (втори пост) или хибридния. Ако имам повече пари, тогава един HGST Desktar на Hitachi.

Поздрави! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента само Hitachi/Toshiba са качествени...WD и Seagate не са това което бяха, но пък като цени са ок. Аз взех хибридния за да заменя стария 750GB Seagate, който издържа над 8 години (другия 250 GB модел е над 10 години и няма нито един проблем)...та хибридния е само 20 лева по-скъп от нормален диск, но пък с 1 година отгоре към гаранцията (нормалните Seagate са с по 2 години вече...няма я онази 5 годишна гаранция от преди време, защото явно и те знаят какви дискове правят в момента), а хибридния е с 36 месеца. Като бързина се позиционира след SSD, но е по-бърз от нормален HDD (без да включвам velociraptora разбира се)....Само че WD Black (който е и шумен) или Hitachi са по 300 кинта за 2 TB, а хибридния е в момента на промоция от 15% в емаг за 186 кинта. Диска дойде за 1 ден. Доволен съм засега, но го имам от 1 седмица. Повечето експерти не го препоръчват, но аз исках да се убедя и сам. Скоро ще излиза и новата им ревизия с 16 GB SSD.

Та според мен за тези пари си струва един SSHD 2TB...така и основния ми има SSD и този, който използвам за storage. Само едно нещо не ми хареса, но четох доста, че било нормално при Seagate и при по-големите дискове като цяло. Много бързо качва raw read error rate в S.M.A.R.T. Другите ми дискове за няколко години са на 118...този за 1 седмица стигна този показател...Но пък имам право да върна диска в 30 дневен срок + гаранцията...не мисля, че ще е проблем това. Друго не мога да кажа...в офиса съм виждал доста дискове да гърмят в RAID конфигурациите (главно тези на WD и Seagate)...В момента при HDD нямам фаворит...при SSD-тата е лесно, но пък макар че паднаха доста като долар за GB все още не стават за storage.

Успех в избора!

Явно не си сравнявал как е при Intel Smart Response Technology,  да видиш за какви грешки може да става въпрос :)   В случая новия Seagate  като че ли работи доста по-добре и доста по-стабилно. Лично аз ползвам ISRT  от 2 години някъде със Seagate 1 TB 7200.14, но като цяло тая системка е проблемна за HD Tune, макар да си работи добре през повечето време. За живота на диска едва ли някой на тоя етап може да каже нещо, а след 5 години вече ще е късно да се казва. Това е като да  купиш нов модел автомобил, да го хвалиш, а другите да го оплюват. И накрая след 5-6 години се разбира кой крив и кой прав, ама к ъсно джанъм. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От дълго време исках си взема по-голям диск но все не стигам до него.

До сега съм със Seagate 500GB SATA3 ST500DM002. И съм много доволен, и затова искам да е от тази марка.

Колеги, предложете надежден хардиск 2TB SATA 3. Бюджета е 180лв.

Ще се ползва като основен хардиск (стария най вероятно ще го махна).

Компютърът не работи 24/7. Но все пак искам да взема добър диск, колкото е възможно за този бюджет.

Харесах си един:

2TB Seagate, SATA 6Gb/s, 7200rpm, 64MB, 3.5

Интересно ми е, какво значат последните букви/цифри в модела на твърдият диск (DM001)?

Но, като се зачетох по коментарите , да не попадна на някоя дефектна бройка.

Може да предлагате и от други BG онлайн магазини: Nikem, Sky Computers, Мost Computers и т.н.

Погледнах, че има и хибридни дискове до около 200 лв, но не знам какъв живот имат.

Благодаря предварително!

Аз съм с хибридният (2 tb.) на Seagate и мога да ти кажа, че с този диск тази фирма ми се издигна в очите. Бърз, хладен и тих. Взимай го и не му мисли!

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си сравнявал как е при Intel Smart Response Technology,  да видиш за какви грешки може да става въпрос :)   В случая новия Seagate  като че ли работи доста по-добре и доста по-стабилно. Лично аз ползвам ISRT  от 2 години някъде със Seagate 1 TB 7200.14, но като цяло тая системка е проблемна за HD Tune, макар да си работи добре през повечето време. За живота на диска едва ли някой на тоя етап може да каже нещо, а след 5 години вече ще е късно да се казва. Това е като да  купиш нов модел автомобил, да го хвалиш, а другите да го оплюват. И накрая след 5-6 години се разбира кой крив и кой прав, ама к ъсно джанъм. 

Така е...на мен затова ми бе интересно и си взех такъв...доста го хвалеха на повечето места, а повечето хардуерсти пък го плюеха и исках да знам лично защо. За живота ще видим...имам го и аз от 1 седмица...на него се кешират и данните, които съм преместил с Junctions за да не товаря Samsung 850 Pro, който ми е основен.

Иначе да...хибридния е доста бърз и именно затова исках и бърз диск за storage, който хем да има обем, хем да е бърз и хем да е евтин. Супер е, че в момента са на промоция. Достраша ме да взема 4 TB модел ,който между другото е с 5900 rpm, не с 7200 според характеристиките си...затова заложих на 2TB. :)

Иначе както казах имам два на Seagate още - един 750 GB с проблемния firmware ревизията (след префлашване на firmware...взе, че изкара 8 години и нагоре)...и един 250 GB, който е на над 10 сигурно с над 3500 стартирания/спирания и над 28000 часа отработено време... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някой наблюдения върху тая серия на WD  дето е уж за видео  наблюдение Western Digital 2TB WD Purple, SATA 6Gb/s, 7200rpm, 64MB, 3.5"(8.89 cm) (WD20PURX)

Така или иначе е зачекната темата за дисковете барем да  има полезно инфо за новите хардове и серии.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някой наблюдения върху тая серия на WD  дето е уж за видео  наблюдение Western Digital 2TB WD Purple, SATA 6Gb/s, 7200rpm, 64MB, 3.5"(8.89 cm) (WD20PURX)

Така или иначе е зачекната темата за дисковете барем да  има полезно инфо за новите хардове и серии.

Имам наблюдения над 1TB - я модел. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах днес хибридния хард диск на Seagate.

Като пристигне, ще го инсталирам и ще напиша, какви ми са първите впечатления.

Редакция. инсталирах диска в сряда. Но изчаквах повече време за да споделя мнение.

Сложих Windows 8.1 x64 на него. На старият хард диск бях инсталирал (преди около 3 години) Windows 7.

Първото ми впечатление от новият SHDD е че е много по тих от стария (който е и с по малък кеш 16 MB).

В началото Windows 8.1 зареждаше под минута. Но, като качих в последствие всички драйвери за дъното и периферните устройства,

зарежда за около 1.25 мин.

Усеща се пъргавина в цялата система, дали от по леката ОС или  хард диска.

Тъй, като стария хард диск съм го разкачил (поне няма де се ползва за сега) от дъното и няма да го ползвам за сега.

Къде е по-удачно да се съхранява:

в кутията на компютъра, в антистатичният плик (който стои отворен) от новият твърд диск или някъде другаде?

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.