Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Ще си купувам кола и съм се спряла на тези два модела- Ауди А2 и ФВ Поло 1.2. Можете ли да ми помогнете като ми кажете коя е по-хубава, в смисъл разхода на гориво или дали имат някакви проблеми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Ще си купувам кола и съм се спряла на тези два модела- Ауди А2 и ФВ Поло 1.2. Можете ли да ми помогнете като ми кажете коя е по-хубава, в смисъл разхода на гориво или дали имат някакви проблеми?

Разхода на гориво зависи от силата, с която натискате педала на газта.

Няма автомобил, който да няма проблеми.

За мен от двете коли Полото е по-хубаво.

На външен вид.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай малко повече информация, кой години са? Дизел/бензин?

Майка има Поло, аз също го карам от време на време. За 1 година от както го купихме , само го обслужихме и това беше. Ааа, все пак както се казва жената дори до магазина ходи с кола. Дизел е градско г/д 4,5-5,5 разход дава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разхода на гориво зависи от силата, с която натискате педала на газта.

Няма автомобил, който да няма проблеми.

За мен от двете коли Полото е по-хубаво.

На външен вид.

Да и аз мисля така, но мисълта ми е, че аз съм новобранка и с коя ще имам по-малко проблеми. Първоначално се спрях на Пежо 307, но разбрах, че доста често прави проблеми и поддръжката е доста скъпа за тази кола.

Дай малко повече информация, кой години са? Дизел/бензин?

Майка има Поло, аз също го карам от време на време. За 1 година от както го купихме , само го обслужихме и това беше. Ааа, все пак както се казва жената дори до магазина ходи с кола. Дизел е градско г/д 4,5-5,5 разход дава.

В момента само разучавам коя да взема, спряла съм се на тези 2 и искам да разбера коя е по-подходяща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Google - Audi A2 мнения

същото и за Полото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аудито има по-скъпа поддръжка от Фолксвагена.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз мисля така, но мисълта ми е, че аз съм новобранка и с коя ще имам по-малко проблеми. Първоначално се спрях на Пежо 307, но разбрах, че доста често прави проблеми и поддръжката е доста скъпа за тази кола.

В момента само разучавам коя да взема, спряла съм се на тези 2 и искам да разбера коя е по-подходяща.

Вижте ,мнение всякакви ,важното е на вас да ви харесва дадения автомобил. При покупката на автомобил втора ръка нямате никаква гаранция ,че няма да попаднете на някой тотално убит автомобил. А и в отлично състояние да го вземете ,няма гаранция ,че вие няма да го съсипете. 

Какво мислите за А и В клас на Мерцедес? 

Моя съвет към вас е да вземете това ,което ви харесва лично на вас най-много. :) Идете на оглед ,пробвайте споменатите модели и си изградете лично мнение за даден автомобил. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поло съм имал...и все едно имах Трабантче...бръмчалник голям беше. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рено Клио или Шкода Фабия може и Форд Фиеста.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От полото бягай надалеч,ако е от порядъка на 2001-ва,2002-ра година моделите,които са общо взето и следващите,1.4 модела не го препоръчвам на никого,нашия голф е с такъв 1.4 16V 75PS и се счупи аксиален лагер на път за Германия,както спирахме за почивка и изведнъж почна да сменя трудно скорости и това беше,колата беше проверена и всичко беше точно уж,но се счупи.Този двигател се ползва в :

Seat Cordoba Vario

Golf 4,Golf 5,Polo,Seat Ibiza,Seat Cordoba,

И някоя шкода.Пежо 206 е корава и здрава кола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рено Клио или Шкода Фабия може и Форд Фиеста.

Благодаря. Хареса ми Рено Клио. Даже да не кажа голяма дума, но се спирам на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Хареса ми Рено Клио. Даже да не кажа голяма дума, но се спирам на него.

Поне бюджет да беше казала, нова или стара кола търсиш ?

Аз не бих заменил VAG за Рено но на вкус и цвет товарищей нет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лоша кола няма ..........има лоши и недобросъвестни собственици.Дизеловите мотори на Рено са много сполучливи и здрави като кажете VAG  и ви текат лигите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лоша кола няма ..........има лоши и недобросъвестни собственици.Дизеловите мотори на Рено са много сполучливи и здрави като кажете VAG  и ви текат лигите.

А аз се чудя защо в тема за VAG се предлагат рендета ? Така като автомобилни концерни може ли изобщо да ги сравняваме ? Или като технология която вкарват по колите си ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момиче определено А2. По шик е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за първа кола, каквото и да вземеш, все тая, не очаквай да го търкаляш цял живот. Най-много две годинки, като порастнеш още малко и ще я смениш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък познавам хора,които реват от VAG,но ако колата е била в добър собственик дори и Fiat да е ще живее.Ауди а2 не е много сполучлив модел според мен,затова и не го произвеждат вече,за момиче А класата на мерцедес е много по-добре.Мисля,че имаха ESP всички или поне повечето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да си вземеш си вземи поне 75 коня, щот ще слизаш да буташ по баирите :D Пиша го от опит с 60 к :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От полото бягай надалеч,ако е от порядъка на 2001-ва,2002-ра година моделите,които са общо взето и следващите,1.4 модела не го препоръчвам на никого,нашия голф е с такъв 1.4 16V 75PS и се счупи аксиален лагер на път за Германия,както спирахме за почивка и изведнъж почна да сменя трудно скорости и това беше,колата беше проверена и всичко беше точно уж,но се счупи.Този двигател се ползва в :

Seat Cordoba Vario

Golf 4,Golf 5,Polo,Seat Ibiza,Seat Cordoba,

И някоя шкода.Пежо 206 е корава и здрава кола.

Ти не го препоръчваш, ама хората препоръчват точно Поло около 2000 година. Следващата генерация Поло до фейслифта е доста по-чупливо. Става въпрос за модели 2004-2005 година някъдде. След това нещата са подобрени. Жалко, че 2000 година е далече вече и Поло от ония времена вече гони 15 години. За жена Полото е идеално. Няма кола дето да не се чупи. Просто си намерете майстор, който да омагьосвате. 

ПП: Малко встрани от темата. Имах една позната с Поло от 1990 година някъде. Караше го без спирачки в Родопите и чак и се чудех. Не че аз натискам спирачки там, но все пак е добре да има и такива ;)

Каквото и да си вземеш си вземи поне 75 коня, щот ще слизаш да буташ по баирите :D Пиша го от опит с 60 к :P

Дълбоко ме съмнява жена да използва и 30 от тия 75 коня, ама...

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не го препоръчваш, ама хората препоръчват точно Поло около 2000 година. Следващата генерация Поло до фейслифта е доста по-чупливо. Става въпрос за модели 2004-2005 година някъдде. След това нещата са подобрени. Жалко, че 2000 година е далече вече и Поло от ония времена вече гони 15 години. За жена Полото е идеално. Няма кола дето да не се чупи. Просто си намерете майстор, който да омагьосвате. 

ПП: Малко встрани от темата. Имах една позната с Поло от 1990 година някъде. Караше го без спирачки в Родопите и чак и се чудех. Не че аз натискам спирачки там, но все пак е добре да има и такива ;)

Дълбоко ме съмнява жена да използва и 30 от тия 75 коня, ама...

Като катери баир ще и се наложи! Ако е натоварена става още по-страшно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като катери баир ще и се наложи! Ако е натоварена става още по-страшно :)

Оф, сещам се как включвах пета скорост от дясната седалка...

По принцип колите с жалки мотори са и с къси скорости. Така, че нещата могат и да се компенсират. 

Сещам се, че има и жени, които не карат по завои. Тоест, едва ли ще им се наложи някога да превключват низходящо ;)

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф, сещам се как включвах пета скорост от дясната седалка...

По принцип колите с жалки мотори са и с къси скорости. Така, че нещата могат и да се компенсират. 

Сещам се, че има и жени, които не карат по завои. Тоест, едва ли ще им се наложи някога да превключват низходящо ;)

Има и такива, коитo не искат да карат междуградско ;) Хора всякакви :)

Редактирано от atridi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да се търси Евро 5,ако бюджета го позволява,защото данъка е доста по-нисък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да се търси Евро 5,ако бюджета го позволява,защото данъка е доста по-нисък.

До колкото знам стандарт Евро 5 са от 2008г. нагоре . . . Определено и дума не може да става за покриване на този стандарт ,защото говорим за автомобили не по-нови от 2004-2005г. А за тия малолитражки данъците и без това са смешни. Мой приятел кара Ауди 80 и казва ,че плащал 20-25лв данък. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам стандарт Евро 5 са от 2008г. нагоре . . . Определено и дума не може да става за покриване на този стандарт ,защото говорим за автомобили не по-нови от 2004-2005г. А за тия малолитражки данъците и без това са смешни. Мой приятел кара Ауди 80 и казва ,че плащал 20-25лв данък. 

Толкова е данъка,но Eвро 5 може и да е над 100 коня и е 30-40.Щом говорим за 2003-та,2004-та година,може някоя Dacia Logan да се потърси,здрави коли са,пък и са много прости.Тази например.Реално това си е Рено,защото моторите са същите,а купето е опростено възможно най-много,за да струва малко пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.