Премини към съдържанието
nikolov367

Колко битов windows 7 да кача на лаптопа

Препоръчан отговор

Здравейте 

Извинявам се предварително ако съм объркал раздела 

Имам лаптоп HP G2 с 1ghz двуядрен процесор, РАМ 4gb и видео карта amd radeon hd 8210 с споделена памет която поне до колко разбирам ползва от рамта ми 512мб 

Въпросът ми е какъв windows 7 да кача на машината 32bit или 64bit тъй като имам чуството че с 64 бита доста товари лаптопа но не съм сигурен дали при инстал на 32bit ще полза пак цялата рам памет която остава т.е. 3.5gb рам 

Надявам се да ми помогнете 

Редактирано от nikolov367 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом РАМ-та е 4гб спокойно може да ползвате 64 битов. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64-битова версия , за да можеш да си използваш пълния размер на паметта. Въпреки че , 32 bit версия използва до 4 GB RAM, в повечето случай няма да я виждаш цялата.

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 home premium 64bit

А какъв ще е ефекта ако кача както беше написал по горе adersa 32bit ? Няма да ползва цялата рам ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо мислите, че 64 битовата версия е по-натоварваща? Това е нещо, което  в Майкрософт дори не подозират. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти Windows 7 Ultimate 64 bit.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв ще е ефекта ако кача както беше написал по горе adersa 32bit ? Няма да ползва цялата рам ли ?

Точно така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя кекаф процесор ..........ще се пече на бавен огън каквото и да сложиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти Windows 7 Ultimate 64 bit.

Какъв е смисъла ултимат да слага?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквато и 7ца да сложи си е чист ultimate, просто орязан отсекаде. Да слага ultimate и да кара без аеро, ще върви по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Professional 7 - 64 bit , това му е максимума на въпросното устройство.

Редактирано от keba (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото е по добрият вариант,в сравнение с ограниченият Windows 7 home premium 64bit

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквато и 7ца да сложи си е чист ultimate, просто орязан отсекаде. Да слага ultimate и да кара без аеро, ще върви по-добре.

Не съм съгласен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сложиш 64 bit Windows 7 , освен че ще работиш гарантирано с цялата памет , която си сложил ,ще имаш и прираст в производителността http://www.iinuu.ru/ru/it-guru/windows-7-32-ili-64-sravnenie-proizvoditelnosti - Гледай графиките , там си пише всичко, руския език не е водещ в тази статия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай смело 32 битов

И какъв е смисъла?

С тоя кекаф процесор ..........ще се пече на бавен огън каквото и да сложиш.

Сигурен?

Според мен е най-добре 64 битов, за да използва цялата рам памет, по никакъв начин не е натоварващ повече...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо мислите, че 64 битовата версия е по-натоварваща?

Хаби повече RAM. Това се крие в големината на pointer-ите. От много време се чудя дали да не си кача 64 битов, докато съм с 3GB RAM, защото приложенията ми не могат да адресират повече от 1.5-2GB RAM. Обаче се оказва, че 64битов хаби видимо повече памет в режим на бездействие.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На домашен потребител хоум премиум му е достатъчен..............пак казвам квото и да сложи тоя процесор ще се задъхва след 2-3 таба във браузър.Предлагам Линукс Мате или XFCE  32 бита.

Моя лаптоп е на 750-800 рам в идле режим..........стига сте писали небивалици.Джам 7 се разпростира според инсталираната рам памет.Пак казвам домашен потребител не може да усети разликата между хоме премиум.про и ултимейт.

ето моя лаптоп с 64 битов джам в идле режим ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам 3GB DDR3 и след инсталиране на драйвери потреблението в idle е отивало над 1GB. Вярно, намира ми се малко памет, но 64битовият е малко по-лаком, а пък не ми е чак толкова много. Отделно, има проблеми със Skype 3.8 Аз още него ползвам, една модифицирана от руснаците версия. Новите не ги търпя.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е, че 64 битова версия изразходва повече оперативна памет, но пък може да използва цялата рам памет така, че това потребление също е компенсирано за сметка на 32 битовата версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е, че 64 битова версия изразходва повече оперативна памет, но пък може да използва цялата рам памет така, че това потребление също е компенсирано за сметка на 32 битовата версия.

Ако имаш до 4GB RAM, то отпечатъкът в паметта на операционната система не е без значение. Единствен проблем при 32 битов Windows срещам с интернет браузера и flash. Той хаби много памет, оказва се че имам още 1GB свободна, от която браузерът не може да се възползва, понеже не съм го виждал да може да задели повече от 1.6GB за себе си, без да се крашне plugin-а.

Ползвам Opera v12.17 все още...

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш до 4GB RAM, то отпечатъкът в паметта на операционната система не е без значение. Единствен проблем при 32 битов Windows срещам с интернет браузера и flash. Той хаби много памет, оказва се че имам още 1GB свободна, от която браузерът не може да се възползва, понеже не съм го виждал да може да задели повече от 1.6GB за себе си, без да се крашне plugin-а.

Ползвам Opera v12.17 все още...

Не е това единствения проблем. Вече доста комерсиални приложения излизат само в 64-битови версии

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е това единствения проблем. Вече доста комерсиални приложения излизат само в 64-битови версии

Само някои. Иначе - така е. Трябваше да ползвам по-стар VMWARE, понеже последният го няма за 32bit машини. 32 битовите системи няма да умрат обаче скоро, за момента неудобствата не са още съществени. Не всички системи поддържат 64 битови операционни системи и няма комерсиален интерес да се пренебрегнат нацяло, поне не в момента. Трябва да се оптимизират по-добре 64 битовите версии на OS. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само някои. Иначе - така е. Трябваше да ползвам по-стар VMWARE, понеже последният го няма за 32bit машини. 32 битовите системи няма да умрат обаче скоро, за момента неудобствата не са още съществени. Не всички системи поддържат 64 битови операционни системи и няма комерсиален интерес да се пренебрегнат нацяло, поне не в момента. Трябва да се оптимизират по-добре 64 битовите версии на OS.

Интереса на производителите е свързан по-скоро с корпоративни клиенти и много скоро 32-битовите версии ще са рядкост, както за ОС, така и за приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.