Премини към съдържанието
ignorant

Помощ при избор на монитор за видеообработка..

Препоръчан отговор

Бюджета ми е 450лв, ЩЕ пазарувам втора ръка. Изискванията ми са:

Монитора ми трябва да е с CCFL подсветка, 1920x1200 (Full HD+) и 8 битова матрица!
и сега се чуда над hp LP2475w дали ще ме удовлетвори.. Mисля си и за iiyama ProLite XB2483HSU-B1 подсветката е LED Кой според вас от двата е по-добър?зa 450лв бюджет, купувайки втора употреба това ли е най-доброто което мога да взема?
въпросните два монитора които съм избрал не са ли с истински реални 8 битови матрици? Кой от двата е по-добър..Имам бюжет 450лв и съмсе насочил към втора употреба. За бюджета ми можете ли да ми покажете по-добри от двата харесани монитора за които ви питам? hp-to за 370лв втора ръка го намирам в няколко сайта, а другия нов е под 450. Също и попаднах на UltraSharp U2410 за 420 втора употреба.

Моля ако знаете по-добър за 450лв втора ръка препоръчайте..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела HP LP2475w e наистина с 8 битова H-IPS матрица и със CCFL подсветка!

Напълно отговаря на изискванията ти и мисля за тази сума няма да намериш по-добър монитор от този.

пп.Гледам го имат в Rmania, а там правят и калибрация та можеш да си го поръчаш готов калибриран.

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно отговаря на изискванията ти и мисля за тази сума няма да намериш по-добър монитор от този.

пп.Гледам го имат в Rmania, а там правят и калибрация та можеш да си го поръчаш готов калибриран.

A сигурен ли си, че ще му е по-добра картината от на U2410, защото ми  е наистина голяма дилема :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Калибрация се прави веднъж на два-три месеца. При продуктова фотография се препоръчва да е веднъж на две седмици. Някои сменят настройките два пъти на ден в зависимост от осветеността и слънцето. Така че това не е нещо, което се прави веднъж завинаги. Да не говорим че се калибрира видеоконтролер+монитор

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A сигурен ли си, че ще му е по-добра картината от на U2410, защото ми  е наистина голяма дилема :(

Честно не бих се ангажирал с мнение.То е базирано на това, което съм чел, не на личен досег с тези монитори. Между другото току що видях, че в Rmania има прекрасно ''ревю'' за модела HP LP2475w.

Ако то би те насочило по-добре в избора ти...

Калибрация се прави веднъж на два-три месеца. При продуктова фотография се препоръчва да е веднъж на две седмици. Някои сменят настройките два пъти на ден в зависимост от осветеността и слънцето. Така че това не е нещо, което се прави веднъж завинаги. Да не говорим че се калибрира видеоконтролер+монитор

Така е , но!? Един калибриран монитор е за предпочитане пред некалибриран такъв.А който иска да е ''профешънъл'' да си дава пари за калибрация , или да си закупи калибратор. Какъв е проблема?

Тук не спорим кога и как се прави калибриране!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Meрси значи няма смисъл да го правя, а да си намеря по-добре човек с машинката да ми го калибрира безплатно :) Много полезно мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.