Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам проблем с лаптоп LENOVO G780.

След като малкия гледаше филмчета на дивана лаптопа прегря и изгасна.Оставих го да се охлади и после тръгна с известни проблеми –някорко пъти трябваше да се пуска и гаси за да зареди windows-а, накрай зареди.След зареждането на Win-a за съжаление нито едно USB не работеше както и card reader , мислех че е проблем с драйверите.

Махах, слагах драйвери, дори направих преинсталация на WIN-a ,но проблема остана.

След разговори с познати казаха че вероятно е изгорял USB модул на лаптопа, аз не знам дали има такъв модул.

Доколкото знам май за това отговаря един от мостовете на дънната платка.

Ако е USB модул е добре че може да бъде подменен, но не съм сигурен.

Моля ви за помощ за възможен проблем-откъде и как да се диагностицира.

Температурите на останалите компоненти са нормални 45-50 градуса.Всичко друго е наред, няма грешки или проблеми. В момента е със Windows 8 x64.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пррецсксм USB контролер.

Решението ти е USB 3.0 card на mini-PCE слота ако имаш такъв.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направил си преинсталацията на системата и не работи.За по сигурна диагностика може да пробваш с някоя Линукс дистрибуция,на живо.Ако и там не работят УСБ,си за сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е възможно този лаптоп да прегее от филмчета ??? Запиши си един Линукс на CD и зареди от него, като зареди графичния интерфейс отвори конзола, alt+F2 terminal, напиши dmesg и копирай изхода тук, след това lsusb и пак копирай или пробвай да сложиш флашка да видиш дали се разпознава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е възможно този лаптоп да прегее от филмчета ??? Запиши си един Линукс на CD и зареди от него, като зареди графичния интерфейс отвори конзола, alt+F2 terminal, напиши dmesg и копирай изхода тук, след това lsusb и пак копирай или пробвай да сложиш флашка да видиш дали се разпознава.

От филмчета не, но от гледане на филмчета на дивана със сигурност. Това е най-лесния начин да убиеш лаптоп. Да го сложиш на дивана или в леглото и да работиш с него.

Здравейте,имам проблем с лаптоп LENOVO G780.

След като малкия гледаше филмчета на дивана лаптопа прегря и изгасна.Оставих го да се охлади и после тръгна с известни проблеми –някорко пъти трябваше да се пуска и гаси за да зареди windows-а, накрай зареди.След зареждането на Win-a за съжаление нито едно USB не работеше както и card reader , мислех че е проблем с драйверите.

Махах, слагах драйвери, дори направих преинсталация на WIN-a ,но проблема остана.

След разговори с познати казаха че вероятно е изгорял USB модул на лаптопа, аз не знам дали има такъв модул.

Доколкото знам май за това отговаря един от мостовете на дънната платка.

Ако е USB модул е добре че може да бъде подменен, но не съм сигурен.

Температурите на останалите компоненти са нормални 45-50 градуса.Всичко друго е наред, няма грешки или проблеми. В момента е със Windows 8 x64.

Ти си го прегрял като е стоял на дивана. Сега може да се появяват всякакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От филмчета не, но от гледане на филмчета на дивана със сигурност. Това е най-лесния начин да убиеш лаптоп. Да го сложиш на дивана или в леглото и да работиш с него.

Ти си го прегрял като е стоял на дивана. Сега може да се появяват всякакви проблеми.

Аз съм си ползвал лаптопа на леглото, но знам че е опасно, и винаги е за малко(10-15 мин максимум) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм си ползвал лаптопа на леглото, но знам че е опасно, и винаги е за малко(10-15 мин максимум) :)

Може да го използваш на леглото или на дивана, но за тази цел трябва да има външен охладител. Опасното се състои в това, че когато лаптопа е поставен на такива повърхности му се затварят отворите за охлаждане и машината прегрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да го използваш на леглото или на дивана, но за тази цел трябва да има външен охладител. Опасното се състои в това, че когато лаптопа е поставен на такива повърхности му се затварят отворите за охлаждане и машината прегрява.

Знам, аз го ползвам със една "diy масичка".(една табла и 4 закрепени крачета.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, аз го ползвам със една "diy масичка".(една табла и 4 закрепени крачета.)

Варианти има, просто не трябва да се позволява да се запушват отворите за охлаждане. А при постващия точно това е станало. Подобен случай имах навремето с оставен включен лаптоп в чанта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам лаптоп на легло, върху одеало зима и лято - всеки ден, 3г и половина, досега нищо му няма. Нито веднъж не е прегрявал, а и игри съм пускал. Гледането на филм FullHD с пуснато хардуерно ускорение, не натоварва процесора повече от 10 %. Аз смятам, че видео драйверите не са били нещо в ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам лаптоп на легло, върху одеало зима и лято - всеки ден, 3г и половина, досега нищо му няма. Нито веднъж не е прегрявал, а и игри съм пускал. Гледането на филм FullHD с пуснато хардуерно ускорение, не натоварва процесора повече от 10 %. Аз смятам, че видео драйверите не са били нещо в ред.

Просто си късметлия. Продължавай в същия дух, щом искаш да си съсипваш лаптопа. Знаеш какви са опасностите при това положение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кефа няма цена, на мен така ми е удобно и докато не го разкарам или не скапе - така ще го ползвам. Друг е въпроса, че може въпросния модел да няма добро охлаждане, но пак ми се струва невъзможно, при израдни елементи и драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кефа няма цена, на мен така ми е удобно и докато не го разкарам или не скапе - така ще го ползвам. Друг е въпроса, че може въпросния модел да няма добро охлаждане, но пак ми се струва невъзможно, при израдни елементи и драйвер.

Това е твое решение. При постващия се е получило точно това, за което говорех. Затворили са се отворите за охлаждане и температурата се е вдигнала. Лаптопа се е изключил, защото има защита, но понякога тя не сработва. Не всички елементи издържат на високи температури и съответно или се разпояват или изгарят. Да не говорим, че в момента всичко се прави да издържа на гаранцията и съответно нещата се правят по-некачествени умишлено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М даааааа лаптоп върху мека мебел е опасно за хардуера,повечето лаптопи взимат въздух през отвори отдолу на машината,Тези които изкарват горещия въздух са отстрани ,сиреч се получава "тапа" която не позволява лаптопа да вземе въздух ,перката си върти но няма охлаждащ ефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да си призная не съм виждал лаптоп без решетки отстрани, те са задължителни, тия отдолу по принцип са на радиаторите и за тях не е толкова фатално да са закрити.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще прегрее я като отдавна термопастата не е сменяна и лаптопа реве за нова .Аз по принцип като гледам филми си поставям лаптопа в удобна позиция с подложка отдолу та да не награвя и да не изгазне по време на филма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М даааааа лаптоп върху мека мебел е опасно за хардуера,повечето лаптопи взимат въздух през отвори отдолу на машината,Тези които изкарват горещия въздух са отстрани ,сиреч се получава "тапа" която не позволява лаптопа да вземе въздух ,перката си върти но няма охлаждащ ефект.

Не е баш тъй.На някои лаптопи (като на моя) вентилатора има отвор и отгоре (откъм клавиатурата) и смуче въздух и оттам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е баш тъй.На някои лаптопи (като на моя) вентилатора има отвор и отгоре (откъм клавиатурата) и смуче въздух и оттам.

Освен, че смуче въздуха трябва и да се изкарва. Да не говорим, че сложен лаптоп върху леглото означава, че всички прашинки и власинки ще се наблъскат вътре в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да си призная не съм виждал лаптоп без решетки отстрани, те са задължителни, тия отдолу по принцип са на радиаторите и за тях не е толкова фатално да са закрити.

Извинявай, но би ли обяснил, не схващам откъде минава въздуха?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но би ли обяснил, не схващам откъде минава въздуха?

Не минава колега и лаптопа просто прегрява. После съответно има такава подобна тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не минава колега и лаптопа просто прегрява. После съответно има такава подобна тема.

Знам, колега ... Надявах се на обяснение от автора на твърдението. Готин ден от мен :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво обяснение искаш? Има отвори отстрани оттам излиза, като сложиш ръка и има въздухоотвед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво обяснение искаш? Има отвори отстрани оттам излиза, като сложиш ръка и има въздухоотвед.

Нали трябва и да влиза отнякъде?

Виждал съм поне 2 вида:

Повечето лаптопи дърпат отдолу и изхвърлят настрани. (примерно служебния ми HP elitebook 8470w) За тях е много фатално да се сложи на мека повърхност, защото се запушват, обикновено такива повърхности са мъхнати, влизат власинки, задръстват отвътре каналите... Това е независимо от натоварването, защото обикновено им изчисляват охлаждането така, че да разчита на този поток - примерно моя е студен дори и при голямо натоварване, но запуши ли се загрява за секунди)

Има обаче и модели (като ProBook 4520s на жената - специално за това съм ѝ го избрал) който всмуква и изхвърля отстрани и отдолу няма отвори. Пак е непрепоръчително да се слага върху топлоизолираща повърхност, но не прегрява и не всмуква боклуци. Съответно тя прави като тебе и си гледа филмите в леглото и няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А откъде влиза? От процепите на клавиатурата или от дупчиците за слушалчиците? Нали не мислиш, че се самозаражда?

Важно е да влиза въздух, повярвай ми. Ето една стойка за лаптоп , подпомагаща този процес:

Cooler-Master-Notebook-Cooler-NotePal-U2

ПП: Напоследък форума се напълни нови хора -чудесно! Някои са много активни - също чудесно! Ама четете и мислете, че иначе става една .....  :cooking1:  .... със грозде  :) 

Редактирано от dr.dechev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.