Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте,

трябва ми компютър за аутокад 2д и 3д, елементарни 3ds макс сцени, елементарни фотошоп команди - рязане, уголямеяване, някви монтажи.

от стар компютър има:

кутия

монитор

разгледах теми назад и това което намерих е

Обща стойност - 715.27 лв. с ДДС

Intel Solid State Drive (SSD) 520 Series, 120GB, SATA 3, 2.5' '   http://www.emag.bg/intel-solid-state-drive-ssd-520-series-120gb-sata-3-2-5-inssdsc2cw120a310/pd/ERJTTBBBM/

незнам линка защо не работи

мисля че със вградената карта ще си върви добре предвид че сегашния комp е със ge force 7600gt, пак казвам предимно 2D чертане, от време на време, елементарно 3D.
Редактирано от swenstyle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,

трябва ми компютър за аутокад 2д и 3д, елементарни макс сцени, елементарни фотошоп команди - рязане, уголямеяване, някви монтажи.

от стар компютър има:

кутия

монитор

разгледах теми назад и това което намерих е

4GB DDR3 1600 A-DATA

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR

GB B85M-D2V

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

Обща стойност - 715.27 лв. с ДДС

+ http://www.emag.bg/intel-solid-state-drive-ssd-520-series-120gb-sata-3-2-5-inssdsc2cw120a310/pd/ERJTTBBBM/

мисля че със вградената карта ще си върви допре предвид че сегашния комp е със ge force 7600gt, пак казвам предимно 2D чертане, от време на време, елементарно 3D.

Конфигурацията е добре,SSD търси ADATA SX 900 128G или SX 910 128G това е най-доброто до 150 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията е добре,SSD търси ADATA SX 900 128G или SX 910 128G това е най-доброто до 150 лева.

предпочетох интела заради гаранцията, но тя май е 5 години ИЛИ някакви работни часове (образно казано)

и също нали ссд за лаптоп и настолен нямат разлика кънекторите

така че се доверявам и вземам Адатата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предпочетох интела заради гаранцията, но тя май е 5 години ИЛИ някакви работни часове (образно казано)

и също нали ссд за лаптоп и настолен нямат разлика кънекторите

така че се доверявам и вземам Адатата

Адатата е по-добре,имам и адата и интел SSD-та и самсунг,адата е най-добре като съотношение цена:качество:гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ви трябват 8гб рам. Задължително! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз това си мислех, но още 67 лв, може ли да се намали от харда, и като обем и като скорост, предложете някой, моля, но той този хард си е от най евтините май, евентуално 10-15 лв могат да се спестят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Могат, но не си заслужава. Можете тези 4гб допълнителни да ги вземете на малко по-късен етап. Просто го имайте предвид. Не си заслужава да се правят други компромиси. 110лв е хард диск 1 терабайт. Два пъти по-малък диск е 100лв. Не си заслужава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет на форума.

Аз да потвърдя информацията. С Autocad 2014 съм и като отворя  5бр. 2д чертежа и използваната памет е 3.2ГБ. Това е с WIN8.1, 64bit без други програми. Като си отделиш и някаква памет за вградената видеокарта и може и да свършат. Разбира се винаги може да си купиш допълнително памет при необходимост.

Поздрави, 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

казаха че нямало евга-та и предложиха това

http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-430W-Builder-Series-CX-V2-430W

става ли?

Да,добре е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то е по-зле от адата-та.За харда още един глас.

http://m.emag.bg/procesor-amd-fx-x8-8300-3300mhz-16mb-socket-am3-box-fd8300wmhkbox/pd/DWTCMMBBM/

Погледни това,излиза 120 лева по-евтино от i5 4460,а реално за твоите нужди ще върши същата работа.Дъно ще ти трябва към 140 лева,което пак е 60 лева по-евтино от интела с най-евтиното дъно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то е по-зле от адата-та.

Сега ако го докажеш с факти, ще ти повярвам, за сега мисля обратното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ако го докажеш с факти, ще ти повярвам, за сега мисля обратното.

5 години гаранция,същите или по-високи скорости (не съм сигурен),по-ниска цена,също и евото не е налично май.

А също за момента това е по-добре от интеграта.

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тук има сравнения на SSD-та.

Колко са реални не знам,имам у нас Sp600 и 840EVO 120 и 256 гигабайта,едно и също,разликата е,че едното е HP на 9 години,другото е Sony Vaio от най-скъпите за 2200 лева с докинг станции и чудесии,олекотен,алуминиев,матов дисплей,IPS Full HD,а е доста пластмасов :D

Sony-то се ползва за много по-важни работи от Hp-то,но предлага същата бързина в приложения.SX910 е най-добрия избор.Самсунга не предлага повече бързина освен в някой бенч,което никой не го интересува,ако ще работи с него.Реално е по-добре да се вземе този с повечето гаранция,то има и SP920,който е по-бърз,но и с 3 години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко е точно, сглобих го тръгна от 1 път :) , само бях объркал сата 3 със 2, ама това лесно ги преместих кабелите, за сега 4 гб рам стигат, ще видим след седмица, като се инсталират всички програми и плъгини.

благодаря на всички!!!

крайния вариант е

само ако някой знае как се изключва тъпия лок скрийн на вин 8.1 пробвах от регистрите, от някакви настройки други, чета в гугъл и не мога да го махна, иначе на лаптопа ми със 8, незнам как съм го изключил, може би защото там съм с локален акаунт на windowsа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всичко е точно, сглобих го тръгна от 1 път :) , само бях объркал сата 3 със 2, ама това лесно ги преместих кабелите, за сега 4 гб рам стигат, ще видим след седмица, като се инсталират всички програми и плъгини.

благодаря на всички!!!

крайния вариант е

само ако някой знае как се изключва тъпия лок скрийн на вин 8.1 пробвах от регистрите, от някакви настройки други, чета в гугъл и не мога да го махна, иначе на лаптопа ми със 8, незнам как съм го изключил, може би защото там съм с локален акаунт на windowsа?

Classic Shell,за да ти е като 7.Ако може дай някоя снимка,за да видим дали труда ни не е бил напразно.След време,при първа възможност си купи още една плочка от същата рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Classic Shell,за да ти е като 7.Ако може дай някоя снимка,за да видим дали труда ни не е бил напразно.След време,при първа възможност си купи още една плочка от същата рам.

сложих autoLogOn, каква снимка - на кутията или screenshot на уина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто ни снимай кутията отвътре. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

andrоida толкова може да направи снимка, въпреки че телефона е хубав, тези откачените кабели са за фронт аудио, но кутията е на земята, а и няма какво да пъхам отпред

6d3fcc2de1340fef2c59da9bfbd94bdc_920x0.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

andrоida толкова може да направи снимка, въпреки че телефона е хубав, тези откачените кабели са за фронт аудио, но кутията е на земята, а и няма какво да пъхам отпред

6d3fcc2de1340fef2c59da9bfbd94bdc_920x0.j

Супер,колега.В бъдеще ако решиш да слагаш видео си вземи инова кутия,защото с микро дъното и горното разположено захранване мазало ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер,колега.В бъдеще ако решиш да слагаш видео си вземи инова кутия,защото с микро дъното и горното разположено захранване мазало ще стане.

ще го имам впредвид и тогава ще питам каква точно, а видеокартите, все още ли ги правят големи, по дълга ли ще е от това дънце

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще го имам впредвид и тогава ще питам каква точно, а видеокартите, все още ли ги правят големи, по дълга ли ще е от това дънце

Има и малки и големи и по 31 сантиметра има :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.