Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Нов съм в тия работи :( Скоро ще си купувам рутер... някой може ли да ми обясни стъпко по стъпка как мога да си инсталирам такава мрежа моля.

post-337281-0-12031000-1421666172_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов съм в тия работи :( Скоро ще си купувам рутер... някой може ли да ми обясни стъпко по стъпка как мога да си инсталирам такава мрежа моля.

Като начало е добре да прочетете ръководството на маршрутизатора

след това:

1. свързвате маршрутизатора към захранване и WAN кабела (internet)

2. свързвате компютъра към маршрутизатора

3. Отваряте уеб интерфейса

4. Настройвате WAN

5. Настройвате безжичната връзка, пароли, кодиране

6, Откачате кабела и се свързвате безжично

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще се ползва и на декстоп машина рутера няма смисъл да се откачва кабела .В  нета също така има и видео уроци как става свързването само трябва да си напишете марката и модела на рутера .

Редактирано от adersa (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wireless мрежа не се инсталира.Тя си идва налична с рутера.Включваш го в тока.Появява се новата мрежа в безжичните връзки на лаптоп,компютър или мобилно устройство.Кликаш върху мрежата и се свързваш.Ако иска парола,тя ще е записана отзад на рутера.В настройките на рутера,може да се променяш мрежата,парола,защита и др.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wireless мрежа не се инсталира.Тя си идва налична с рутера.Включваш го в тока.Появява се новата мрежа в безжичните връзки на лаптоп,компютър или мобилно устройство.Кликаш върху мрежата и се свързваш.Ако иска парола,тя ще е записана отзад на рутера.В настройките на рутера,може да се променят настройките  на мрежата,парола,защита и др.

Да, идва като част от фърмуера. Но на доста маршрутизатори просто има възможност да се изключи тотално. И на някои даже фабрично е изключена

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, идва като част от фърмуера. Но на доста маршрутизатори просто има възможност да се изключи тотално. И на някои даже фабрично е изключена

По подразбиране,всички нови рутери,идват с включена безжична връзка.Който иска,може да я изключи от настройките след това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.