Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

На компютъра ще се играят леки игри, най-вече Симс 3 и Симс 4. Цените страшно бързо скачат в момента заради долара. Ориетировъчно съм се спрял на това:

В EMAG:  i3-4160  -  210 лв.,

дъно asrock h81m  -  91 лв.

кутия - Segotep SG-GT Orange, Mid Towеr - 51 лв.

в Никем   i5-4430  -  337 лв. /евентулно/

дъно asrock h81m  -  108 лв. /същото дъно, но тук е по-скъпо/

захранване - EVGA 500W 80 PLUS 100-W1-0500-KR  - 85 лв

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO POTENZA  - 140 лв

Имам колебания и искам съвет:

1. Дали процесорът да бъде i3 или i5 

2. Какво точно дъно да избера

3. За видео картата се чудя едно на ръка каква да бъде и друго - дали да е нова или втора употреба и затова не съм посочил нищо. 

Благодаря предварително за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може по-добре,след малко като си свърша играта ще направя оптимална конф.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще играеш само игри от типа на Sims дори и i3 ще е множко. Ако ще взимаш 2x4 РАМ гледай дъното да е с 4 слота. Ако ли не, по-добре ще е 1x8. Препоръчително е да се вземе по-качествена кутия. Нещо такова бих взел аз:

Обща стойност - 989.46 лв. с ДДС
Може да се вземе по-евтино дъно, по-слаб процесор (Pentium), само една плочка РАМ, по-слаба видеокарта (250X, 260/X) и така цената да падне драстично.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще играеш само игри от типа на Sims дори и i3 ще е множко. Ако ще взимаш 2x4 РАМ гледай дъното да е с 4 слота. Ако ли не, по-добре ще е 1x8. Препоръчително е да се вземе по-качествена кутия. Нещо такова бих взел аз:

Обща стойност - 989.46 лв. с ДДС
Може да се вземе по-евтино дъно, по-слаб процесор (Pentium), само една плочка РАМ, по-слаба видеокарта (250X, 260/X) и така цената да падне драстично.

Другата от 79 е с 2 вента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другата от 79 е с 2 вента.

Забравил съм да посоча, че имам почти нов диск от лаптопа, 750 GB 2,5" SATA 3 и затова диск няма да трябва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия от лаптопите са бавни. Пак си помислете. Иначе временно би свършил работа, но ще ви трябва и шаси, на което да го закрепите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.emag.bg/procesor-intelr-coretm-i3-4160-3-60ghz-haswell-3mb-socket-1150-box-bx80646i34160/pd/DNJCQBBBM/

http://www.emag.bg/d-nna-platka-asus-socket-1150-h81m-k/pd/D2N1VBBBM/

http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-amd-radeon-r7-250x-1024mb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-pci-e-11229-00-20g/pd/DGG3CBBBM/

http://www.emag.bg/kutija-segotep-sg-gt-orange-mid-tower-bez-zahranvasch-iztochnik-cherna-sg-gt-og/pd/D738JBBBM/ Долно разположение на захранването,2 вкл вентилатора,много добър вариант Може и тази,тя е с 3 вкл. вентилатора.

http://www.emag.bg/modulen-zahranvasch-blok-super-flower-550w-pfc-active-sf-550k12xp/pd/DM8QJBBBM/

http://www.emag.bg/pamet-hyperx-fury-blue-4gb-ddr3-1600mhz-cl10-1-5v-hx316c10f-4/pd/D0HP1BBBM/

Ок. 680 лева излиза всичко.Повече за симс не ти трябва,освен някое SSD за бързодействие на конфигурацията.Нико,виж сеготепа за 51 лева с 2-та вентилатора е супер.

Сложил съм тази рам,защото се намира много лесно,та лесно ще надградиш още 4 гигабайта и лесно ще ги намериш.Може 260Х за 40 лева отгоре да вземеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, с диска работата е ясна, помагайте за процесор, дъно и видео да намерим оптимално решение.... и кутия и захранване, че и там започвам да се оплитам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB F2A88XM-DS2

ATHLON X4 860K/4GZ/FM2+/BOX

2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON

SAPPHIRE R7 260X 1G GD5 OC/VER

Обща стойност - 598.25 лв. с ДДС

+

Тази кутия Segotep и на мен ми харесва, но има LED вентилатор отпред и да попитам може ли да се изключва светлината. Не се смейте, не съм геймър, компа е за дъщеря ми :)

Захранването Super Flower  е китайско и отвътре не изглежда добре, има снимки в нета. Та се чудя дали EVGA 500 W 80+ не е по-добрият избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази кутия Segotep и на мен ми харесва, но има LED вентилатор отпред и да попитам може ли да се изключва светлината. Не се смейте, не съм геймър, компа е за дъщеря ми :)

Захранването Super Flower  е китайско и отвътре не изглежда добре, има снимки в нета. Та се чудя дали EVGA 500 W 80+ не е по-добрият избор.

Със сигурност не е,Super Flower са много добър производител няколко човека от форума си взеха такива и Platinum и Gold моделите,които са бая по-скъпи...Кондензаторите няма как да са красиви,дори и на захранванията Fanless са грозни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монка не бъркай марката с качество. Този модел е бюджетен та не блести с нищо отвътре. Плюса му е че е модулен.

При по-високия клас кондензаторите са други но и там имаше един модел с китайски - Golden Green HX 600W.

Качествено е Golden Green Pro 550W примерно.

пс. Посоченият модел на EVGA също е бюджетен. Принципно са два като 100-B1-0500-KR е по-добрия.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монка не бъркай марката с качество. Този модел е бюджетен та не блести с нищо отвътре. Плюса му е че е модулен.

При по-високия клас кондензаторите са други но и там имаше един модел с китайски - Golden Green HX 600W.

Качествено е Golden Green Pro 550W примерно.

пс. Посоченият модел на EVGA също е бюджетен. Принципно са два като 100-B1-0500-KR е по-добрия.

Това е машина с консумация наполовина на реалните ватове на захранването,дори и китаец от 20 лева да сложи няма да сдаде багажа...Аз препоръчвам CX430 или Integra M с бронзови сертификати пред всичките Evga,SF,Fortron и други евтиняци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тази снимка,направих една конфигурация за минимален гейминг,тоест симс ще върви перфектно на нея.

http://prikachi.com/images.php?images/86/7862086G.jpg

Целта на тези компоненти е поне 7-8 години употреба,тоест да се ползва възможно най-дълго време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тази снимка,направих една конфигурация за минимален гейминг,тоест симс ще върви перфектно на нея.

http://prikachi.com/images.php?images/86/7862086G.jpg

Целта на тези компоненти е поне 7-8 години употреба,тоест да се ползва възможно най-дълго време.

Благодаря, конфигурацията е чудесна, но имам следните въпроси:

1. Сигурно ли е, че биосът на дъното Asus H81M-K ще върви с процесор i3-4160, който е Haswell-R. Удачно ли е да го заменя с дъно ASRock B85M-DGS. Но и за неговия биос се колебая дали е съвместим, а нямам друг процесор и не виждам как ще мога да направя ъпгрейд на биоса.

2. Не е ли по-добре вместо Asus GTX 750Ti да сложа  Asus AMD Radeon R9 270която е на почти същата цена, но е доста по-мощна. Като ще е гарга, да е рошава.

Редактирано от submmit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм погледнал Asrock-а,ако е с Alc887/892 става,иначе не.Всичко тръгва на асуса.

Видеокартата е по избор,смисъл и на двете симс ще върви,но по-добре 270,защото наистина е по-мощната карта.Захранването може да носи и по-мощна,но понеже е хубаво,на далавера е,пък че и модулно.Можеш и по-евтино да минеш,но няма смисъл.Монитор ако си нямаш взимай Dell S2340L ор емаг за 258 лева и въобще не се колебай за него,въпреки че е с гланов дисплей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-евтиният вариант на GB H81M-S1 е с актуален биос F5 поддържащ всички процесори. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-евтиният вариант на GB H81M-S1 е с актуален биос F5 поддържащ всички процесори. 

Eвтините варианти H81M, и на Asus, GB и Asrock  масово нямат вътрешен конектор за USB 3.0 на предния панел на кутията. Не че е нещо кой знае какво, но това ме спира все още да не поръчвам.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти и конф. с i5,ако в бъдеще ти се доиграе нещо по-сериозно,решиш да заработиш някой лев...

Снимка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нико ти е  дал идеална конфигурация като за 1000 лева  и да се чудиш повече файда няма . Най много да си смениш кутията ако тая не ти харесва и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нико ти е дал идеална конфигурация като за 1000 лева и да се чудиш повече файда няма . Най много да си смениш кутията ако тая не ти харесва и това е.

Само за Sims е перфектно,но ако му се доиграе друго i5 4460 ще е по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми като ще му е по-добре да извади още 100 лева за i5 и проблема му е решен.Има един минимум при който може да си позволи човек покупката на буклучави части и той е  точно на него. От каквото и да отреже в момента ще му е все зле.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми като ще му е по-добре да извади още 100 лева за i5 и проблема му е решен.Има един минимум при който може да си позволи човек покупката на буклучави части и той е  точно на него. От каквото и да отреже в момента ще му е все зле.

В случая кутията е екстра като за 50 лева,2 вкл. вентилатора и долен монтаж на захранването.Захранването за 110 лева няма конкуренция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 995.80 лв. с ДДС
ще отнеса бая критики ама...................
избрал съм една плочка рам защото дъно има 2 слота ако искаш после 16 гб рам ............
р7 265 е малко по-мощна от гтх 750ти(на съшите цени са такаче)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.