Премини към съдържанието
Cruze

Използване на много RAM след преинсталация

Препоръчан отговор

Здравейте! След преинсталация на Windows 7 забелязах, че използваната RAM е извън рамките на нормалното. Става въпрос за използване на повече от 40 % RAM (от 8 GB) без да е отворено абсолютно нищо на компютъра. При включването се използват около 20 %, след отварянето на Steam/Skype/BitTorrent/Google Chrome или каквото и да е паметта се вдига до 30-40 % и не пада. Да не говорим пък, ако пусна някоя игра (макар и не толкова тежка) - надхвърлям 60 %, а веднъж се случи дори и 83 %. Малко ме съмнява причината да е вирус, защото сканирах няколко пъти компютъра (пълна проверка) и единственото, което откри програмата, беше крак.

Intel Core i3-3110M

SSD Samsung 840 EVO

2 X 4 GB DDR3 Kingston 1366 MHz

post-300979-0-88441300-1421674991_thumb.

post-300979-0-73005400-1421675002_thumb.

post-300979-0-36484900-1421675007_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! След преинсталация на Windows 7 забелязах, че използваната RAM е извън рамките на нормалното. Става въпрос за използване на повече от 40 % RAM (от 8 GB) без да е отворено абсолютно нищо на компютъра. При включването се използват около 20 %, след отварянето на Steam/Skype/BitTorrent/Google Chrome или каквото и да е паметта се вдига до 30-40 % и не пада. Да не говорим пък, ако пусна някоя игра (макар и не толкова тежка) - надхвърлям 60 %, а веднъж се случи дори и 83 %. Малко ме съмнява причината да е вирус, защото сканирах няколко пъти компютъра (пълна проверка) и единственото, което откри програмата, беше крак.

Intel Core i3-3110M

SSD Samsung 840 EVO

2 X 4 GB DDR3 Kingston 1366 MHz

да не си сложил 32 битова седмица :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро от това, че е сложил X64 страда от разливане на памет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направете една оптимизация на системата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Rapid mode да си пуснал ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само от любопитство-от къде ги измъкна 102-104 процеса...в менажера...!?След преинсталация!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не си сложил 32 битова седмица :)

Не, 64 битова е.

Направете една оптимизация на системата.

Чрез msconfig изключих някои услуги, които се стартират с включването. Microsoft Office, Bluetooth, Adobe... Само това е, което мога да направя.

А Rapid mode да си пуснал ? :)

Да.

Само от любопитство-от къде ги измъкна 102-104 процеса...в менажера...!?След преинсталация!?

Бяха си така след преинсталацията. Нямам обяснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ми направиш ли кефа да го спреш, да рестартираш и след това да кажеш как е ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е вероятно и да сте сложил някой бъгав Уиндоус,от маймундата свален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Rapid mode използва рам-а за кеш, лошото е че не излиза никаде и за това изглежда че рамта се изпарява :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Rapid mode използва рам-а за кеш, лошото е че не излиза никаде и за това изглежда че рамта се изпарява :)

А какви ще бъдат последствията след изключването на Rapid mode? За RAM-a и за SSD-то?

И след рестартирането положението е същото - същият брой процеси, RAM паметта по същия начин първо си стои на около 20 %. След отварянето на някоя програма отива на 30 +.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни този PDF

Доколкото разбрах, Rapid mode увеличава скоростта на диска, като кешира приложенията в RAM-a, а изключването му няма да навреди на системата. Затова ще го изключа и ще видя как ще е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хванал си идеята :) Пробвай и с 2та начина, мисля че дори и на 80% да ти стой паметта не е проблем. Ако сложиш 8ца обаче положението става грубо ... виждал съм 32Г как са в нищото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Изключих Rapid mode и количеството използвана RAM вече е доста по-малко. А и не правя разлика в скоростта. Всичко се зарежда за същото време. :) Rapid mode един вид предпазва диска от повече писане и четене, нали така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Изключих Rapid mode и количеството използвана RAM вече е доста по-малко. А и не правя разлика в скоростта. Всичко се зарежда за същото време. :) Rapid mode един вид предпазва диска от повече писане и четене, нали така?

писане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сложиш 8ца обаче положението става грубо ... виждал съм 32Г как са в нищото.

Аз съм с 8.1 x64 и само 8 GB RAM с включен Rapid и използваната памет е под 30%... Като цяло ползата от Rapid-a не е голяма, дори в някои тестове сваля производителността на системата и има опасност от загуба на данни заради кеширането. Но то така или иначе и Windows-a си кешира така че дали ще се ползва неговото кеширане или това на Rapid-a не е голяма разлика.

Но 102 процеса са си много...автора на темата да спре Windows Search и други ненужни услуги в services.msc и msconfig.exe. Добре е също да се пренесат с Junctions кеширанията на Event Viewer-a, браузърите, Скайп и pagefile-a на друг дял за не се съкращава живота на SSD-то. В момента подготвям такава тема на базата на лични наблюдения от предложените в Google ръководства за оптимизация и от приятели, които са навътре в нещата. За момента коефициента на писане е 0.22 TB за няколко седмици работа (щеше да е по-нисък ако бях направил нужните настройки по рано, но все пак ми е първия SSD). :)

Като цяло е препоръчително да се сложи Windows 8.1 при работа с SSD. Windows 7 не е напълно оптимизирана...не прави alignment като хората и дефрагментатора наистина дефрагментира...а при Windows 8.1, дефрагментатора ако засече SSD изпраща TRIM команди и т.н.

Вижте и следния пост:

https://www.kaldata.com/forums/topic/236618-кой-ми-ползва-хард-диска/?p=3022890

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с 8.1 x64 и само 8 GB RAM с включен Rapid и използваната памет е под 30%... Като цяло ползата от Rapid-a не е голяма, дори в някои тестове сваля производителността на системата и има опасност от загуба на данни заради кеширането. Но то така или иначе и Windows-a си кешира така че дали ще се ползва неговото кеширане или това на Rapid-a не е голяма разлика.

Но 102 процеса са си много...автора на темата да спре Windows Search и други ненужни услуги в services.msc и msconfig.exe. Добре е също да се пренесат с Junctions кеширанията на Event Viewer-a, браузърите, Скайп и pagefile-a на друг дял за не се съкращава живота на SSD-то. В момента подготвям такава тема на базата на лични наблюдения от предложените в Google ръководства за оптимизация и от приятели, които са навътре в нещата. За момента коефициента на писане е 0.22 TB за няколко седмици работа (щеше да е по-нисък ако бях направил нужните настройки по рано, но все пак ми е първия SSD). :)

Като цяло е препоръчително да се сложи Windows 8.1 при работа с SSD. Windows 7 не е напълно оптимизирана...не прави alignment като хората и дефрагментатора наистина дефрагментира...а при Windows 8.1, дефрагментатора ако засече SSD изпраща TRIM команди и т.н.

Вижте и следния пост:

https://www.kaldata.com/forums/topic/236618-кой-ми-ползва-хард-диска/?p=3022890

И на мен Windows 8.1 ми използваше много по-малко ресурси, в сравнение със 7, макар че тогава бях с HDD 5400 rpm. Но за сметка на това хард диска се натоварваше до 100 % при отваряне на браузър или при проверка на торент. :) Затова реших, че е по-добре да сменя операционната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен Windows 8.1 ми използваше много по-малко ресурси, в сравнение със 7, макар че тогава бях с HDD 5400 rpm. Но за сметка на това хард диска се натоварваше до 100 % при отваряне на браузър или при проверка на торент. :) Затова реших, че е по-добре да сменя операционната система.

Не се сменя ОС, просто се преместват кеширанията на браузъра, скайпа на друг дял с Junction Points. Писал съм го в посочения от мен пост. Utorrent трябва да сваля на друг дял задължително...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.