Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Миналата година или преди няколко месеца бях събрал към 1300 лева за ПЦ,и направих тема(която ви изгуби времето)за което се извинявъм.

Та,събрах още  пари и си закупих ФУЛЛ ХД монитор.(ЕИСЪР)

И ми останаха 2000 лева за ПЦ.

ПЦ-то ще се ползва за игри,видеообработка и чат(последното не зависи от хардуера(--маи--)

Тези 2000 лева да вклучват цената на доставката(ако има такава)

Мерси предварително(и пак съжелявъм за игубеноти ви време,дано да не се сърдите)

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като прегледа  раздела  не си ли харесая нещо ? Барем дъно,захранване,кутия. Я виж тука дали няма да намериш  нещо като за тебе Нови конфигурации и части, въпроси, препоръки и мнения

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 951.66 лв. с ДДС
Дано и този път не ни изгубиш времето! :D
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма

А този ксеон хувафли е(казвали са ми ч или АМД ФХ ИЛИ ИНТЕЛ И7 за игри )

Написах хубав със "Ф"-FACEPALM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Xeon е I7-4770 но без вградена графика с поддръжка на ECC памет и 30 лв. по-евтин.

И двата са идеални за видеообработка и игри та въпроса е дават ли ти се 30 кинта за вгр. графика? 

пс. В Скай е 512 лв. http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_8&product_id=8272&sort=p.price&order=ASC

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Xeon е I7-4770 но без вградена графика с поддръжка на ECC памет и 30 лв. по-евтин.

И двата са идеални за видеообработка и игри та въпроса е дават ли ти се 30 кинта за вгр. графика? 

пс. В Скай е 512 лв. http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_8&product_id=8272&sort=p.price&order=ASC

Ще изчакъм за още конфигурации :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Нико предложението е много добро.Единствено бих заменил марката на дъното,но това са странични работи..Процесора и видеото са супер,но то зависи от това дали ще случиш на бройка :D Аз с моето видео нямам никакви проблеми,но някои хора имат.Видеото е предостатъчно за всички нови игри на Ултра при FHD.Има опция за пускане на 4K картина на FHD монитор,но затова предполагам ще се намеси Билдера и ще обясни с тестове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Нико предложението е много добро.Единствено бих заменил марката на дъното,но това са странични работи..Процесора и видеото са супер,но то зависи от това дали ще случиш на бройка :D Аз с моето видео нямам никакви проблеми,но някои хора имат.Видеото е предостатъчно за всички нови игри на Ултра при FHD.Има опция за пускане на 4K картина на FHD монитор,но затова предполагам ще се намеси Билдера и ще обясни с тестове.

значи фх 8350 нестава за игри-ддз мислех че е направен спецялно за геиминг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че става за игри и всичко останало но е по-слаб и горещ а предполагам искаш най-доброто за парите си? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една и от мен:

MB: ASROCK H97 ANNIVERSARY - 160,26 лв.

CPU: Intel® Core™ i7-4790, 3.6GHz, Haswell, 8MB, Socket 1150, Box - 593,99 лв.

RAM: HyperX FURY Blue 4GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V X2 - 79,99 лв. X2

GPU: MSI GTX 970 GAMING 4G - 779 лв.

HDD: WD Blue 1TB, 7200 об./мин, 64MB, SATA 3 - 119,99 лв.

PSU: SEASONIC SS-520GB BRONZE - 135,68 лв.

CASE: Thermaltake Versa H21 Window - 74,99 лв.

Обща стойност: 2023,89 лв. с ДДС

Малко над бюджета е, но пък от eMAG поне доставката е безплатна. И гледай да хванеш промоцията на процесора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се намеся. Но тия видеокарти заслужават най-добрите процесори. Визирам и конкуренцията в лицето на R9 290X. Иначе има нещо непълно...Човек си мисли, че притежава нещо бързо, а всъщност то е доста по-бързо, отколкото си представя. Тия дни съм все с различни видеокарти, като почнах от GTX460  и нагоре, включително клока. Честно да си кажа, която и карта да ползвам, аз мога да играя игри добре. Но колкото е по-бърза видеокартата, толкова повече ти се иска и вече 1280х720  не те задоволява както преди, high  детайли също ти се струват малко и искаш не само Very High, но и Ultra с 66xAA. Ама и това не стига по някое време и искаш 3840х2160 и като го имаш, ти се ще да е поне с 4xAA на малкия ти монитор...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се намеся. Но тия видеокарти заслужават най-добрите процесори. Визирам и конкуренцията в лицето на R9 290X. Иначе има нещо непълно...Човек си мисли, че притежава нещо бързо, а всъщност то е доста по-бързо, отколкото си представя. Тия дни съм все с различни видеокарти, като почнах от GTX460  и нагоре, включително клока. Честно да си кажа, която и карта да ползвам, аз мога да играя игри добре. Но колкото е по-бърза видеокартата, толкова повече ти се иска и вече 1280х720  не те задоволява както преди, high  детайли също ти се струват малко и искаш не само Very High, но и Ultra с 66xAA. Ама и това не стига по някое време и искаш 3840х2160 и като го имаш, ти се ще да е поне с 4xAA на малкия ти монитор...

Прав си и при мен е така носе въздържам със тая Р7 230

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но колкото е по-бърза видеокартата, толкова повече ти се иска и вече 1280х720  не те задоволява както преди, high  детайли също ти се струват малко и искаш не само Very High, но и Ultra с 66xAA. Ама и това не стига по някое време и искаш 3840х2160 и като го имаш, ти се ще да е поне с 4xAA на малкия ти монитор...

Билдер, не всички са като теб! На обикновения геймър са му достатъчни средни-максимални детайли дори на по-ниска резолюция от 1920x1080 с 50-60 кадъра в секунда. А Хеон и 970 са много даже за тая цел.

А и новите игри колкото повече им увеличаваш детайлите, толкова по-зле вървят, а реална разлика в картината няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Билдер, не всички са като теб! На обикновения геймър са му достатъчни средни-максимални детайли дори на по-ниска резолюция от 1920x1080 с 50-60 кадъра в секунда. А Хеон и 970 са много даже за тая цел.

А и новите игри колкото повече им увеличаваш детайлите, толкова по-зле вървят, а реална разлика в картината няма.

Може би не е точно така. Един DSR  и предполагам аналога VSR  правят чудеса при някои игри. Не при всички, но при някои се получават чудеса. А процесор че трябва, трябва. Ей сега ти пускам едно клипче на Crysis 3  при нивото Welcome to the jungle  да видиш за какво чудо иде реч. Дал си 600-700, че и 900 лева за карта, а се аказва, че процесора ти е калпав :) Хаха. Не говоря само за моя процесор, а и за много други, които не стават за тая GTX970. И пак ти казвам. Ти даваш 700 лева за карта и се предполага, че получаваш  нещо за 700. Да, ама процесора ти принизява картата до такава за 300-400. Тогава за какво си давал 700 лева? Ако не бяха важни парите, нямам нищо против някой да се кефи със Celeron  и GTX980 SLI. Какво му дреме, нали вървят игрите? 

Ето все пак клипче. Тук видеото може да даде минимум 60-80 fps, но виждаш колко дава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офф

Билдер  а на тая конфигурация Кризата дали ще има спад в кадрите :) Аз като ти чета постовете все повече се замислям да си продам колата ,че да мога да изиграя  1 игра със 60 FPS

GB X99-GAMING
I7-5930K /3.5G/15M/BOX/2011 V3
G.SKILL 4x4GB DDR4 Ripjaws 4 F4-2133C15Q-16GRK
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
MSI GTX 970 GAMING 4G x2
A-DATA SSD SX910 256G
CM TROOPER STANDARD FULL TOWER
CORSAIR AX860I PROFESSIONAL CP-9020037
Corsair Cooling Hydro Series H100i

Обща стойност - 5 131.53 лв. с ДДС

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

насочил съм се към ето тези двете конфихурации,ако може да ми кажете недостатаците и на двет(ако има такива)

интел-ПЦ:

http://nikem-bg.net/cart/51435p1r1002735p1r45236p1r44433p1r52298p1r2097p1r2083p1r50818p1rf.html

АМД-ПЦ:

http://nikem-bg.net/cart/47412p1r1043p1r44434p1r52298p1r50963p1r45236p1r46847p1r1002735p1rf.html

като при втората конфигурация ще се клоква :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE Z87M-HD3, Z87, DDR III 2933(O.C.)/1600/1333, VGA, DVI, HDMI, LGA1150

INTEL CORE i7-4790, 3.60GHz, 8MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh

ADATA 2 x 4GB DDR III 1600

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003

SEASONIC Захранване SS-750AM Bronze, 750W

COOLER MASTER SILENCIO 452, w/o PSU

Крайна цена 1 393,31 лв.

+

http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=13|11|0|28405|0|0

Ако искаш да сме точно в бюджета взимаш това и това.

Също да кажа,че H97 дъната вървят по 170 лева и се губи смисъла от тях,в случая можем да вземем Z87.

Редактирано от monicho (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офф

Билдер  а на тая конфигурация Кризата дали ще има спад в кадрите :) Аз като ти чета постовете все повече се замислям да си продам колата ,че да мога да изиграя  1 игра със 60 FPS

GB X99-GAMING

I7-5930K /3.5G/15M/BOX/2011 V3

G.SKILL 4x4GB DDR4 Ripjaws 4 F4-2133C15Q-16GRK

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

MSI GTX 970 GAMING 4G x2

A-DATA SSD SX910 256G

CM TROOPER STANDARD FULL TOWER

CORSAIR AX860I PROFESSIONAL CP-9020037

Обща стойност - 5 131.53 лв. с ДДС

Между другото GTX750Ti  държи стабилни малко над 30 fps  при същите настройки без AA. На практика имаме разлика под 50% в полза на GTX970  при минималните кадри, а GTX970  струва 600-700 лева, GTX750Ti  все още е на 280.  И в случая интересното е, че и с 30 fps може да играеш нормално това ниво, щото просто няма дроп.  Оф...сега се сетих за едно клипче с R9 290X  точно на това ниво при съ щите настройки, но с по-старо поколение процесор. Бе по-зле и от GTX750Ti :) 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също да кажа,че H97 дъната вървят по 170 лева и се губи смисъла от тях,в случая можем да вземем Z87.

не е ли наи-добре Z97 ще го ползвам за по-нататък за пето поколение или този и7 ще е добре за блиските 6 години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото GTX750Ti  държи стабилни малко над 30 fps  при същите настройки без AA. На практика имаме разлика под 50% в полза на GTX970  при минималните кадри, а GTX970  струва 600-700 лева, GTX750Ti  все още е на 280.  И в случая интересното е, че и с 30 fps може да играеш нормално това ниво, щото просто няма дроп.  Оф...сега се сетих за едно клипче с R9 290X  точно на това ниво при съ щите настройки, но с по-старо поколение процесор. Бе по-зле и от GTX750Ti :)

ASUS RAMPAGE V EXTREME/2011-V3

I7-5960X /3.0G/20M/BOX/2011 V3

4X8GB DDR4 3000 GEIL EVO POTEN X2

SSD Samsung 850 PRO Series 512 GB 3D VNAND Flash X4

MSI NTITAN Z 12GD5 X3

Corsair Professional Platinum AX1200i Digital Modular 1200W

CM COSMOS II 1200 BLACK

ASUS PQ321QE X3

6TB SG ST6000VX0001 128MB

Обща стойност - 39 734.96 лв. с ДДС

Това достатъчно ли е за истински гей...мъри?

(това беше шегичка,някой да не се засегне :):D :D :D )

не е ли наи-добре Z97 ще го ползвам за по-нататък за пето поколение или този и7 ще е добре за блиските 6 години

Z97

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tова е приемливо(за 12324253 монитора )

Редактирано от svetrrs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност няма къде да търсиш много ъпгрейд от High end процесор от 4-то към high-end от пето,защото разликата ще е 10-15 процента,а с това Z87 ще можеш да го клокнеш поне малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега

Всъщност няма къде да търсиш много ъпгрейд от High end процесор от 4-то към high-end от пето,защото разликата ще е 10-15 процента,а с това Z87 ще можеш да го клокнеш поне малко.

Едвали ще има нужда от клок за този процесор

АЗ съм спецялист в клокването на амд (базик)(аз съм къци)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега

Едвали ще има нужда от клок за този процесор

АЗ съм спецялист в клокването на амд (базик)(аз съм къци)

И аз се мислех за много начетен с AMD-тата,а те са ми тъмна индия :D:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смяна на i7 от 4-то поколение с такъв от 5-то е безмислено. Както отбеляза Мони, разликата едва ли ще е чувствителна. Даже предположение за 10-15% по-висока производителност са доста смели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.