Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Наумил съм си да се сдобия с по-добра видео карта.Спрях се на 3 модела , като картите са 2-ра употреба.Защо втора употреба ще обесня по надолу.Сегашната ми конфигурация се състои от:

Проц - Intel i3 4160

Дъно - Asrock h81m-hds

Захранване - някакво си 500 ватово , ако изобщо е толкова де (незнайна марка, ако е наложително кажете да отворя капака и да погледна точно какво е).

Рам - 4гб дд3 1600

Така ето и 3те моделчета видео карти (гръцки са сайтовете но мисля че няма да имате проблем да видите за какво иде реч понеже има снимки).

карта 1 - 1  - Sapphire radeon hd 6790

карта 2 - 2  - Sapphire radeon hd 4890

карта 3 - 3  - Sapphire Radeon HD 5830

Не ми се дават повече от 50на евро за карта.Мисля да събера парички сега лятото за нова конфигурация а тази да я оставя за сестрата.Дали тези карти ще спъват по някакъв начин и3 и дали захранването ще е достатъчно?Имам само едно изискване и то е дали цс-го ще върви нормално на low-medium с горепосочените карти.В момента съм с Nvidia Geforece 210 1gb/ddr3 и вади около 100фпс на лоу сетингс.Ако има нещо неясно или не съм обяснил добре, питайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването има лепенка на която пише колко А е 12V линия. След като я кажеш може да ти се отговори.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На която и да е от посочените от вас карти ще хвърчи , но няма да е лошо да напишете и на какви резолюции смятате да го играете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента играя на 800х600 но ми се иска и по нагоре ако е възможно.

Чак такъв запален гаймър не съм , но ми се иска долъ горе да върви добре игрицата когато поразпускам.Съжелявам за качеството на снимката.post-321375-0-08439800-1421688147_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да издържи а 6790 е най-икономична от трите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да взема 6790 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

90 моделите не се хвалят с малко използван ток.32 ампера успях да прочета на 12 волтовата линия,тоест това са 25 след всичкото ползване някъде,демек имаш 300 реални вата останали според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , карта от по-нова серия е по-добре , особено както в случая картите са близки по качества.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

90 моделите не се хвалят с малко използван ток.32 ампера успях да прочета на 12 волтовата линия,тоест това са 25 след всичкото ползване някъде,демек имаш 300 реални вата останали според мен.

Колега прегрял си. Изброената 6790 е среден клас видеокарта, която едва ли може да надвиши 125 ват консумация, освен ако не е оверклокната. Та това че модела като завършва на 90, не значи това което си мислиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега прегрял си. Изброената 6790 е среден клас видеокарта, която едва ли може да надвиши 125 ват консумация, освен ако не е оверклокната. Та това че модела като завършва на 90, не значи това което си мислиш.

Не си мисля за двучипова карта.

Просто 6-та серия ми е останало впечатление,че хапват достс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си мисля за двучипова карта.

Просто 6-та серия ми е останало впечатление,че хапват достс.

Напротив, нормално си "хапват", не е повече отколкото в предишни или следващи серии. Разбира се и тук топ-овата карта 6990 си харчи порядъчно, но обърни внимание къде е 9-ката :)  В следващите серии(започвайки от от RX 2XX) вече има нещо вярно, че завършващите на "90" карти са с по-сериозен харч, но това е така, защото това са вече високият клас и завършват на съответното число, защото АМД съкратиха една число в моделният номер(в случая една от нулите в предишните серии).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.