Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да ви попитам за един хард диск. Първо да ви дам пълните характеристики:

става на въпрос за нетбук Asus Eee PC 1008HA, произведен:  Май, 2009г. 

Хардът е: HDD 160 GB Serial ATA-300

не мога да открия марката на харда, но може би като го разглобя ще видя, ако е от значение тя.

В сайта cnet в характеристиките пише, че хардът е портативен, значи ли това, че има изведен USB вход директно от него? 

Ще мога ли да използвам харда като външен, имам намерение да купя кутия за външен хард 2.5"

за това нещо говоря, мисля че на английски беше - HDD Enclosure 

Искам да ви попитам дали има някакъв проблем, че хардът е бил вътрешен в нетбука и на него има качен Windows, ще ми пречи ли windows-a, когато искам да включа хард диска към стационарния ми компютър, да го разчете? На харда имам важна информация, която не искам да загубя, ако има вариант да я сваля моментно на моя компютър, а след това да го форматирам външния и да не съдържа повече windows. (притеснявам се относно windows-a, защото хардът е само с един дял и е той е системен.) 

Благодаря ви за вниманието, опитах с търсачката вече, но не успях да открия конкретни отговори на въпроса си. 

П.С: Моят персонален компютър е с SATA, дали евентуално, като и този на лаптопа е с SATA, ще мога директно да го вържа като допълнителен хард на PC-то с кабел от харда към дъното, за да сваля информацията, да го форматирам и да го използвам чак тогава посредством онази кутия за външен хард. 

Редактирано от Antarktida (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта cnet в характеристиките пише, че хардът е портативен, значи ли това, че има изведен USB вход директно от него? 

Не, няма директен USB.

Ще мога ли да използвам харда като външен, имам намерение да купя кутия за външен хард 2.5"

за това нещо говоря, мисля че на английски беше - HDD Enclosure 

Ще можете

Искам да ви попитам дали има някакъв проблем, че хардът е бил вътрешен в нетбука и на него има качен Windows, ще ми пречи ли windows-a, когато искам да включа хард диска към стационарния ми компютър, да го разчете? На харда имам важна информация, която не искам да загубя, ако има вариант да я сваля моментно на моя компютър, а след това да го форматирам външния и да не съдържа повече windows. (притеснявам се относно windows-a, защото хардът е само с един дял и е той е системен.) 

Няма да имате проблеми, все пак трябва да внимавате от кой ще заредите операционната система.

П.С: Моят персонален компютър е с SATA, дали евентуално, като и този на лаптопа е с SATA, ще мога директно да го вържа като допълнителен хард на PC-то с кабел от харда към дъното, за да сваля информацията, да го форматирам и да го използвам чак тогава посредством онази кутия за външен хард. 

Можете - стига да имате свободни портове(сата) и захранване да го закачите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за бързите и точни отговори на въпросите ми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Директно от SerialATA в кутията няма да стане да зареди от него Windows!!! Ще има син еран 7B.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavcho hadjiyata
      Разделих твърдия си диск на няколко дяла(партиции или партишъни). На sda1 съм монтирал Linux Mint 19 Tara. Желая да ползвам sda6 за съхраняване на данни, като инструкции, фотоси, различни iso и пр. Как да стане? Моля помогнете!
      Прилагам снимка за илюстрация.
      Благодаря!

• от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.