Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся оптимизиран браузър за windows xp, защото поне mozzila тежи доста на този компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся оптимизиран браузър за windows xp, защото поне mozzila тежи доста на този компютър.

Това параметри на машината, на колко време е инсталацията, имате ли накачулени тулбарове и добавки на Лисицата, кога последно сте сканирали за адуер, цифрата на течащите в системата процеси, ала-бала и такива неща? Аз все още използвам старата Опера 12.17, но това е софтуер спрян от поддръжка в края на 2013 и е рисково използването му принципно - най-лекия браузър - 100 про. 

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Maxthon 3 е алтернативата. Opera 12.17 вече създава определени проблеми, а е най лекия възможен!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlon 64 X2 4200 2,21GHz 2GB, сканиран снощи щом ми написахте със malwarebytes ъпдейт до последна версия, има по 1-2 тулбара макс, но използва прекалено много от процесора, защото преди беше добре, ~35 процеса

Това параметри на машината, на колко време е инсталацията, имате ли накачулени тулбарове и добавки на Лисицата, кога последно сте сканирали за адуер, цифрата на течащите в системата процеси, ала-бала и такива неща? Аз все още използвам старата Опера 12.17, но това е софтуер спрян от поддръжка в края на 2013 и е рисково използването му принципно - най-лекия браузър - 100 про. 

Редактирано от VentsisLaugh (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази машина би трябвало да се справя и с по - тежки браузъри!

Проблема е друг!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Athlon 64 X2 4200 2,21GHz 2GB, сканиран снощи щом ми написахте със malwarebytes ъпдейт до последна версия, има по 1-2 тулбара макс, но използва прекалено много от процесора, защото преди беше добре, ~35 процеса

Аз съм с Интел Атом 1.6 Ghz, 1ГБ RAM. Ползвам Opera 12.17 за ежедневен брауз и Файърфокс, за пощи, облак и Google Docs. При Гугъл Докс чувствам определено тежест, но при другите, почти нормално. Всъщност по-тежко от Операта де, ама нормално тежи. Не ми забива. Инсталацията на ЕксПи ми е дърта, тоест, вероятно е позадръстена. Антималуер ЕСЕТ и заедно с Мозила, Опера (три-четири таба) и ЕСЕТ на заден фон - около 700 мб, но понякога отива и нагоре памет. Само Файърфокс - около 500.

Тази машина би трябвало да се справя и с по - тежки браузъри!

Проблема е друг!

И според мен е така.

Ето какво се зарежда със старт на Мозила при мен:

c5e30609edd42574.PNG

Нещата, които са сиви, не се зареждат. Ако не сте, използвайте CCleaner, да позачистите. Ако искате да не ви чисти паролите, може да махнете отметките. Препоръчително е тази програма, а не друга. Ако сте ползвали някакъв друг чистач, може и оттам да е...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Методи, пробвай firemin - версия 3.9.7! за "озаптяване" консумацията на памет от лиско. Инструмент за диретна употреба - без инсталация. Търси си оптималната настройка - съотношение памет/бързодействие(реакция) За версия 3.10 има съобщение за проблем

Въпрос - защо не си изместиш отдясно на прозореца лентата със задачите - ще ти се осободи много място за бутони за отворени прозорци. Сега с два джама и е запълнена лентата със задачи. :)

Редактирано от belivakov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам грижа с харча на рам на Файърфокс... Просто в старата Опера има неща, които не стават по начина, по който стават в Лисицата и затова я ползвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема на този компютър е другаде ,не в браузъра!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази машина си е добре за Firefox. По-скоро има излишно товаране от друго. Изпишете в лентата about:memory и проверете кое харчи от паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХР -  лека му пръст. Вече от достатъчно време няма поддръжка, за да е неадекватна ОС-ма. Машината е за Windows 7 32 bit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за глупост пък бе това - XP може да си работи много добре и без поддръжка. За по-стари системи това е единствения вариант (освен някоя Linux дистрибуция). Това което каза няма нищо общо с темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за глупост пък бе това - XP може да си работи много добре и без поддръжка. За по-стари системи това е единствения вариант (освен някоя Linux дистрибуция). Това което каза няма нищо общо с темата.

Има много общо.  WEB се променя, Flash се променя, всичко се променя и скоро поддържаните от ХР версии на браузерите, дори няма да могат да отварят страниците, или най-много да отварят само текстовата им част.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много общо.  WEB се променя, Flash се променя, всичко се променя и скоро поддържаните от ХР версии на браузерите, дори няма да могат да отварят страниците, или най-много да отварят само текстовата им част.

Ти пишеш в тая тема колкото да тролиш ли? Някой да те пита въобще за XP-то? Всъщност на XP тръгва всеки браузер, различен от Internet Explorer 8+. Има машинки, които не покриват изискванията за друго. Примерно имам и IBM T41 с 1.6GHZ, 1.25GB RAM. Ако му сложа Windows7, само операционната система в idle ще заеме повече от половината RAM. С XP работи безгрижно.

Още повече, че проблемът на автора по никакъв начин не се дължи на версията на операционната система.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти пишеш в тая тема колкото да тролиш ли? Някой да те пита въобще за XP-то? Всъщност на XP тръгва всеки браузер, различен от Internet Explorer 8+. Има машинки, които не покриват изискванията за друго. Примерно имам и IBM T41 с 1.6GHZ, 1.25GB RAM. Ако му сложа Windows7, само операционната система в idle ще заеме повече от половината RAM. С XP работи безгрижно.

Още повече, че проблемът на автора по никакъв начин не се дължи на версията на операционната система.

Симтеч, машината на автора на темата е къде по-добра от твоя лаптоп и тук не обсъждаме теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Симтеч, машината на автора на темата е къде по-добра от твоя лаптоп и тук не обсъждаме теб.

Не обсъждаме и твоята новоизмислена фобия към WindowsXP. С WindowsXP все още се работи нормално, а нещо което работи няма причина да се сменя, щото на някой си от някакъв си форум така му е кефа. Продължаваш да спамиш в темата, като е ясно, че проблемът не е в WindowsXP, нито в конфигурацията. Най-вероятно има в системата някое друго вирусче, за което също така не си се доказал като компетентен, за да можеш да си част от онзи раздел, в който се почистват вирусчетата.

Въобще, освен хейтърство, какви други компетенции си показал до сега?

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.