Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Пиша, защото когато играя минекрафт от 60-80FPS понякога дропва до 30-40 и е много гадно. Моля за помощ. Това е лаптопът ми. Почистван е от прах скоро и му е сменяна термо пастата. В момента е дигнал градуси, защото до преди малко играх една игра...

post-350922-0-99509600-1421700339_thumb.

Редактирано от SopBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

81 градуса няма как да са нормални при процесор и то в idle. Представям си каква температура може да е вдигнал при игра. Провери на каква честота работи процесора по време на игра и по-точно когато дропва. Може да направиш това с много програми, например AIDA64. С AIDA64  може да разбереш това, след като отметнеш опцията в настройките за запис на събития.Друг вариант да разбереш дали има проблем с процесора, е да пуснеш стрес теста  на AIDA64. Ако има проблеми с температурите и процесора тротва, това ще се разбере веднага. 

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

81 градуса няма как да са нормални при процесор и то в idle. Представям си каква температура може да е вдигнал при игра. Провери на каква честота работи процесора по време на игра и по-точно когато дропва. Може да направиш това с много програми, например AIDA64. С AIDA64  може да разбереш това, след като отметнеш опцията в настройките за запис на събития.Друг вариант да разбереш дали има проблем с процесора, е да пуснеш стрес теста  на AIDA64. Ако има проблеми с температурите и процесора тротва, това ще се разбере веднага. 

Добре, но колко дълго трябва да държа стрес теста, и след като отметна настройката за запис на събития, къде мога да видя отчета и след колко време?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loki9889
      Здравейте, не знам от къде да започна. Използвам лаптоп Acer Aspire 5742zg , поствам характеристиката. (снимка 1)
      Windows е на няколко дни. И проблема ми е, че Firefox използва прекалено много memory. (снимка 2)
      Преди играех league of legends с включен skype и ми вървеше чудесно. Играх world of warcraft Dreanor пак много добре вървеше. А сега играя world of warcraft TBC, където системните изисквания са много по малки от на другите игри.. и играта ми върви с 30 fps.
      Къде според вас е проблема? И как да го разреша.
      Няма вируси на лаптопа.
      А това са всички инсталирани работи на лаптопа? Може би нещо липсва, но не знам какво. (снимка 3)

• от vpvelev
      Здравейте!
      Завърших първата си игра за Андроид. Казва се "Golden sand".
      Графиката не е лакирана и полирана, но смятам че геймплея е интересен и нивата не са никак лесни за преминаване.
      Вие сте в ролята на търсач и събирач на злато. След като го вземете, трябва да го поставите във вагонетка и след като се натоварят и трите вагонетки идва помощника ви и откарва златото във вашата банка.
      Трудността идва от там, че на всяко ново ниво, позицията на златото се определя по случаен начин. Същото се отнася и за началния старт на враговете ви. Освен това те нямат изкуствен интелект и се движат по непредсказуем начин, което ги прави много опасни.
       Пожелавам Ви приятни забавления с играта!
      Може да свалите играта от тук
    • от xX.herobrine.Xx
      Здравейте. От доста време се чудя дали да направя такава тема тук, защото не знам дали вече се ползеа този сайт/форум много и също така не знам дали няма да ми отговорите едно и също както отговарят другите от youtube. Ето я и моята история. Имам youtube канал. Уж за игри създаден, преди 2 години. Абе те и те едни игри.. Снимам по-често от телефон, понеже съм беден и не мога да си купя компютър.. Но както и да е.. Та проблема ми е, че за 2 години и горница съм събрал само 270 абоната. Не знам в мен ли е проблема, че нямам пари да си купя компютър да снимам на по-готини игри, в това, че не е лесно да се едитват видеа от телефон, от гласа пък ли ми е, от това, че съм на 15 ли е.. Не знам от какво е.. Честно казано, аз започнах да се занимавам ,,малко по-сериозно'' с канала си в средата към края на 2016 година.. Да, правилно чухте 270 абоната.. Знам, че е малко, но каквото и да правя нещат да растат тия абонати... Ето линк за канала ми: https://www.youtube.com/channel/UCpjEv8zze9cEgJkAhjhhxJg?app=desktop&persist_app=1&noapp=1 Каквото и да правя, не ще и не ще.. Кажете ми какво да направя.. Помогнете ми.. Също така, бихте ли ми казали някакви сайтове с които мога да се свържа за sponsorship/partnership става английски, но и български да е, още по-добре.. Та малко също ще променя темата.. Видях 1 лаптоп lenovo y50-70 за 850 лева.. Втора употреба е.. Но какво да правя, все пак не съм син на рокфелер и да... Та хареса ми, рам 16GB DDR3 1TB SSHS gtx 860m 4gb intel i7-4710HQ 4 ядрен 8 нишков или 4 физически и 8 логически ядра.. Проблемът е, че нали е втора употреба, а ми се струва, че обявата няма да издържи още 2-3 макс 4 месеца.. А не знам къде да намеря същия за 850, че ако го намеря и за по-малко още по-добре, но надали.. Та това са ми проблемите.. С ютуб канала и с лаптопа.. Надявам се да ме разберете.. 
    • от cnedd
      Весела Коледа
      Искам да ви запитам да ли си струва дадената конфигурация, много на кирия ми дойде. Човека и търси 2500лв. Знам че ще ми помогнете, по моя въпрос.
      Процесор: Intel® Core™ i7-7700K Processor
      Дъно: ROG MAXIMUS IX FORMULA
      Видео GTX 1080 Palit Windforce 8GB
      Рам: 2x8 Hyper X 3200Mhz
      Захранване: 1000 W Corsair Gold
      Водно: Corsair Hydro H100i v2
      Ssd Intel 512
      Hdd 1TB
      Кутия: Cooler Master HAF X - Full Tower
      https://www.amazon.com/Cooler-Master-HAF-Computer-RC-942-KKN1/dp/B003S68Q0Y
      FanController: NZXT Sentry 3 5.4-inch Touch Screen
      https://www.tweaktown.com/reviews/6406/nzxt-sentry-3-5-4-inch-touch-screen-fan-controller-review/index.html
      Ще се ползва за игри, на монитор 21инча на full hd.
      Благодаря ви предварително, по принцип имах бюджет 3000,3500лв.
      Но ми скочиха с тази оферта, и реших да ви попитам.
      Весели празници ви желая.
    • от taika
      Здравейте, имам следният проблем. Преди един ден, когато влизах в CS-GO fps ми беше заключено на 60 с VSync, а без него 170+. Сега в игра ми падат на 40 максимум 50 кадъра. Помислих си че е нещо от играта, защото преди това нямах такъв проблем, но влязох в Dota 2 и забелязах че при повече ефекти кадрите също ми падат до 30. Лаптопа не прегрява постоянно следя за натоварването на процесора и на видео картата и повече от 60 градуса трудно се вдигат. Предния ден ъпдейтнах драйвъра на видео картата (nvidia gtx 1050 Ti 4 gb), който е специално оптимизиран за Fallout 4 VR. Моля за помощ, ако някой знае защо ми прави този проблем ще съм много благодарен, ако сподели. Благодаря!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.