Премини към съдържанието
ivsnara2

Въпрос Win7 за пространството в твърдия диск.

Препоръчан отговор

Здравейте, на скоро си преинсталирах windows-а и ми направи впечатление че заетото място в C:/ е доста голямо от колко си мисля, че би трябвало да бъде.След като настроих и скритите папки да се виждат и проверих колко ГБ е всичко, се оказа , че е около 28,8gb а като проверя самият диск показва , че е  заето 57,3gb. Някой може ли да ми обясни защо и от къде идва такава голяма разлика.Все пак говорим не за някой друг мб или 1,2 гб. а за 28,5гб разлика.

opt1421741579c.jpgbwy1421741487o.jpg

Редактирано от ivsnara2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стартирай програмката TreeSizeFree да видиш всички папки с техния размер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стартирай програмката TreeSizeFree да видиш всички папки с техния размер.

След като пуснах програмата и проверих C:/ ми показа дори малко повече от 57,4 , показа ми 61гб и някои файлове които са доста големи и не знам кой за какво е и дали са ми нужни въобще.Някой можели да ми обясни за някои от тях особено за тези за които съм дал снимка за др то е ясно Windows-a si e 20gb ,за програмите нямам кой знае колко и какви програми.

klz1421745714u.jpgklz1421745967s.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pagefile.sys - Файл за виртуалната памет. Използва се най-вече когато не достига физическата такава (RAM)

hiberfil.sys - Файл за хибернация. Ако не се ползва, спокойно може да бъде спряна и тези 3 гб да се спестят. Става по следния начин = Отваря се command prompt като администратор и се въвежда командата powercfg.exe /hibernate off  За активация командата е: powercfg.exe /hibernate on

system volume information - Точките за възстановяване на системата. Спокойно може да се изтрият всички, без последната примерно. Ето тази тема може да ти е полезна.

За друго не виждам да си питал.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

pagefile.sys - Файл за виртуалната памет. Използва се най-вече когато не достига физическата такава (RAM)

hiberfil.sys - Файл за хибернация. Ако не се ползва, спокойно може да бъде спряна и тези 3 гб да се спестят. Става по следния начин = Отваря се command prompt като администратор и се въвежда командата powercfg.exe /hibernate off  За активация командата е: powercfg.exe /hibernate on

system volume information - Точките за възстановяване на системата. Спокойно може да се изтрият всички, без последната примерно. Ето тази тема може да ти е полезна.

За друго не виждам да си питал.

Благодаря за бързия и обяснителен отговор.Идеята ми е да изтрия всичко което не ползвам и не ми е нужно за да заема, а не ми се иска да изтрия нещо което не разбирам.И защо от "system volume information" мога да изтрия всичко без последния за какво са по принцип.А и как бих могъл да изтрия тези файлове без последния разбира се като не ми дава достъп до тази папка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия и обяснителен отговор.Идеята ми е да изтрия всичко което не ползвам и не ми е нужно за да заема, а не ми се иска да изтрия нещо което не разбирам.И защо от "system volume information" мога да изтрия всичко без последния за какво са по принцип.А и как бих могъл да изтрия тези файлове без последния разбира се като не ми дава достъп до тази папка.

Може със CCleaner:

785147.jpg

Това са точки на възстановяване на системата. В случай на проблем можеш да върнеш компютъра към някоя от тях. Съответно, ако системата ти няма проблеми, тези точки стават излишни. Но от съображения за сигурност винаги се пази последната.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премахване на всички точки за възстановяване без последната.
Щракнете  'Start' / All Programs /Accessories / System Tools / Disk Cleanup / щракнете 'OK'.
След приключване на пресмятанията, долу вляво щракнете на 'Clean up system files' и щракнете 'OK'.
Сега щракнете горе на 'More Options' и маркирайте 'System Restore and Shadow Copies' и  'Clean Up'.
Това ще изтрие всички точки без последната.

P.S. Възможно е след приключване на пресмятанията направо да се избере More options и направо бутон Clean up.

Редактирано от Ken (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така може да си спреш ъпдейтите защото и те заемат много място на Цто.Точките са лесен проблем за оправяне

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така може да си спреш ъпдейтите защото и те заемат много място на Цто.Точките са лесен проблем за оправяне

Изобщо не одобрявам спиране на обновяванията. По-добре да жертваш дисково пространство но да спечелиш по-стабилна и сигурна работа на системата.

Има си начин да се почистят ненужните файлове от обновяванията и да не заемат толкова място.

Добавка към Disk cleanup за почистване на ненужни файлове от обновявания.

http://support.microsoft.com/kb/2852386

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не одобрявам спиране на обновяванията. По-добре да жертваш дисково пространство но да спечелиш по-стабилна и сигурна работа на системата.

Има си начин да се почистят ненужните файлове от обновяванията и да не заемат толкова място.

Добавка към Disk cleanup за почистване на ненужни файлове от обновявания.

http://support.microsoft.com/kb/2852386

Да мисля че си прав, колкото и да не съм компетентен но от спирането на ъпдейтите след инсталацията на Windows-а имах проблем и ми изкачаше грешка windows explorer has stopped working. И след като се поразрових видях че е хубаво да се ъпдейтва уина и за това може да дава грешка нали един от вариантите.И за сега не ми дава такава грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече е обяснено и все пак, що е то точки за възстановяване на системата и за какво служи, по-подробно инфо тук 

Що се отнася до изтриването на точките, вече в по-горните мнения са дадени две решения. Само мога да допълня, че размера, който те заемат от хард диска, може да бъде регулиран. Конкретно може да ограничиш размера по следнит начин: От старт менюто в търсачката напиши create a restore point, следва Еnter, ще се отвори прозореца с таб System protection, от Available drives избeри  дял C:/ , след това Configure и срещу Мax usage нагласи плъзгача.

Принципно и тук ще кажа, че тази функционалност понякога не работи както се очаква (лично аз съм я деактивирал) и при употреба по-скоро вреди отколкото помага, но няма да изпадам в подробности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече е обяснено и все пак, що е то точки за възстановяване на системата и за какво служи, по-подробно инфо тук 

Що се отнася до изтриването на точките, вече в по-горните мнения са дадени две решения. Само мога да допълня, че размера, който те заемат от хард диска, може да бъде регулиран. Конкретно може да ограничиш размера по следнит начин: От старт менюто в търсачката напиши create a restore point, следва Еnter, ще се отвори прозореца с таб System protection, от Available drives избeри  дял C:/ , след това Configure и срещу Мax usage нагласи плъзгача.

Принципно и тук ще кажа, че тази функционалност понякога не работи както се очаква (лично аз съм я деактивирал) и при употреба по-скоро вреди отколкото помага, но няма да изпадам в подробности.

Добре как бих могъл да я деактивирам понеже и аз съм на твоето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре как бих могъл да я деактивирам понеже и аз съм на твоето мнение.

Е аз съм я деактивирал, но имам резервни варианти ако се наложи да ги ползвам. За сега от както за пръв път съм инсталирал системата повече от 3 години не се е налагало, но никога не се знае. Принципно деактвиацията става пак по същия път, който съм описал, само че в Restore settings отмяташ Turn off system protection.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък съм я оставил включена и конфигурирана за около 30GB, само заради възможността,  да мога да използвам предишни версии на файлове, ако се наложи.

При размерите на съвременните дискове и цената за гигабайт, не мисля, че е чак толкова голяма загуба на пространство.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз съм я деактивирал, но имам резервни варианти ако се наложи да ги ползвам. За сега от както за пръв път съм инсталирал системата повече от 3 години не се е налагало, но никога не се знае. Принципно деактвиацията става пак по същия път, който съм описал, само че в Restore settings отмяташ Turn off system protection.

Ами освен и аз да благодаря както и другото момче от предишната тема която ми даде със сходният проблем.Вече съм спокоен и доволен.А да попитам имали нещо др което бих могъл да изтрия или това е всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от juveplu
      Ще разделя въпроса в  2 части
      1. Здравейте ,опитвам да инсталирам Windows 7  на SSD Samsung 960 Evo M.2 . но  като стигна до мястото да избера диск - там е празно .  Win 7  изписва че няма дискове за избор . Не го вижда .
      След това открих че има драйвер от  Samsung  за тези дискове и след като се инсталира  Win 7  вече го вижда . Но аз не искам само да го види като допълнителен диск . Аз искам да е единствен за да инсталирам  Windows  на него .
      Имаm един друг  SSD Samsung 850 Evo 2  инча външен ( не за дъно  M.2 )  и проблема го реших с интегриране на ъпдейт    Windows6.1-KB2990941    във инсталационното  ISO  и там всичко е на ред . 
      Но не откривам в кой ъпдейт е поместен този драйвер на  Samsung  за  SSD Samsung 960 Evo M.2 . Драйвера е  -  Samsung_NVM_Express_Driver_2.3  и го изтеглих , но когато се опитах да го интегрирам с   NTLite   програмата не го добавя защото не е  стандартен ъпдейт за  Windows .  Така драйвера не може да се добави . Той трябва да е в някой ъпдейт за  Windows  който да изтегля . Ако можете да ми помогнете ще съм много благодарен .

2. Прочетох съвет във форум че трябва да разреша ъпдейтите и проблема ще бъде решен , а след това ще трябва да взема   файла   instalwim   и да го заменя в инсталационното  ISO . 
      Моя  Windows  е оригинален с продуктов ключ и ако взема    Instalwim  от друг по нов  Windos  в който проблема е решен няма ли да се обърка регистрирането във  Microsoft ?
      А и как се взима    instalwim   от вече инсталиран  Widows ?   няма вече такъв след инстаалацията .
      Може би решението е с добавяне на ъпдейти според първата част на въпроса ?
    • от fresh_bones
      Значи проблема е следния преинсталирах си компа със win 7  слагам драйвери ,програми , инсталирам си и актулизациите и след 2 седмици почва при стартиране да ми забива целия компютър . И при всяко забиване чакам около 10-15 мин. и след това се рестартира .               http://dox.bg/files/dw?a=d36225c8bd     http://dox.bg/files/dw?a=493bfe933c    http://dox.bg/files/dw?a=88c8f3390f
      Ето и малко снимки. 
    • от Lubo00
      Здравейте, рових се в биос-а и натиснах f9 и след това f10 и излезнах от биос-а ми излезна това http://prikachi.com/images/782/9254782x.jpg и вече всеки път като го включа ми илиза преди да ми излезе се показва логото на марката на лаптопа и след това се показва това и не мога да то оправя някой ако може да ми помогнете много ще съм му благодарен! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.