Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Новото-старо правителство вече е намислило да се разпорежда по свое усмотрение с всички бездомни и свободно излизащи котки в България. На 15 януари 2015 г. на уебсайта на Министерството на земеделието тихомълком е бил публикуван "Законопроект за изменение на Закона за защита на животните", подписан от Министър-председателя Бойко Борисов (линк). Според прессъобщението в медиите, проектът е бил изготвен в сътрудничество с неупоменати неправителствени организации. Аз предполагам, че Четири лапи са сред участниците в заговора, защото те занимаваха преди около месец телевизионната аудитория именно с желанието си да има приюти за котки.

Предвидено е във всеки текст в закона, третиращ контрола на кучетата, просто да бъде добавено "и котките". Тук ясно прозира сценарият, вече прилаган спрямо кучетата. Само за псевдо-контрола на кучетата, през последните десет години в София бяха похарчени над 15 милиона лева. Според изявленията на общината, около 40,000 кучета бяха прибрани, но кастрираните-пуснати са в пъти по-малко.

Държавата не обмисля субсидирането на масова стерилизация на домашните котки, което би било най-уместно да става в частните клиники. Вместо това, предвижда създаването на затвори за котки и организирането на безкрайно и безотчетно събиране на хиляди животни под измамни претексти. Колко голяма може да се окаже една бъдеща злоупотреба с котките, което изглежда е основният мотив зад тази необоснована инициатива? Трябва да обърнем особено внимание на факта, че броят на домашните котки в България според FEDIAF е 780,000. Поне половината от тях са свободно излизащи и такива биха се оказали занапред под постоянна угроза да станат обект на "хуманния контрол" на българските власти. Към тях трябва да добавим още няколко стотин бездомни котки, чиято липса дори не би била забелязана.

Още по-безочлива е изцепката, че въпросните проекти, засягащи котките, щели да бъдат основани на текст от "Кодекса за здравеопазването на сухоземните животни" на OIE (линк). Текстът всъщност се отнася изцяло и само за кучета.

Сегашното безумие дори не приключва с коментирания дотук проект. Има втори законопроект, публикуван също на 15 януари - за изменение на Закона за ветеринарно-медицинската дейност. Намерението е всички стопани на котки в България, включително бедни или живеещи в отдалечен район, да бъдат принуждавани да разнасят животните си до най-близкия град за поставяне на микрочипове, за изготвяне на паспорт и за ежегодно поставяне на ваксина срещу бяс.

НЕКА ПРЕДПАЗИМ КОТКИТЕ ОТ КРИМИНАЛНИТЕ СХЕМИ, КОИТО СА ПРИЛАГАНИ ОТ ДЕСЕТИЛЕТИЯ СПРЯМО КУЧЕТАТА!

Аз съм решен да се противопоставя на този заговор. Има определен 14-дневен срок за подаване на възражения до министъра и ще започна да пиша такова. Ще потърся също гласност в медиите.

Също важно е да се постараем да направим солиден протест пред Министерски съвет. Трябва ми подкрепа от всички участници във форума, които не биха могли да се примирят със затворите за котки във всяка община, нито с ловците на котки, върлуващи безконтролно из цялата страна.

(Моля да се придържаме към разумния тон, като не разводняваме темата с мнения от сорта на ужас, на какво прилича това, тези са луди и пр.)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нали се сещаш, че пак всичко е за пари. Сценарият прилаган спрямо кучетата доведе единствено до още по-големи популации на бездомните кучета и проблемите продължават да се задълбочават. Така ще става и с котките. При котките обаче има друго нещо. Може да им се използват кожите за правене на дрехи. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четири лапи мда що ли не се учудвам, още идват да кастрират котките в района година вече ще стане от както сме подели инициативата.

Фермата на тях ни прехвърли щото те пък нямали места за котки.

А да - можело да кастрират без пари ама трябва значи да фанеш една котка, носиш я при тях и подписваш че я осиновяваш демек си я взимаш, и кастрират.

Няколко души сме се обаждали на Четири лапи - все работа имат бе все нямат време пари нямали нам си ко нямали.

Петиция има ли ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото подозрение е свързано с факта, че самите кучкарници (напр. в София, Пловдив) са недостъпни или трудно достъпни за граждани, въпреки закона. Оттук следва да допускаме, че някои клиенти на съответната община/кмет/партия подлагат зад затворените врати животните или част от тях на нелегални опити, свързани с различни индустрии.

Хайдук, следващите дни ще подготвя петиция наред с другите неща, които също трябва да придвижа.

Емо, да не пропуснем също потенциалните далавери със стотици хиляди транспондери (микрочипове) и милиони ваксини със съмнителна полза.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото подозрение е свързано с факта, че самите кучкарници (напр. в София, Пловдив) са недостъпни или трудно достъпни за граждани, въпреки закона. Оттук следва да допускаме, че някои клиенти на съответната община/кмет/партия подлагат зад затворените врати животните или част от тях на нелегални опити, свързани с различни индустрии.

Е за Фермата не важи това.

:nono: 

Всяка събота и неделя може да отидеш там доброволец да разхождаш кучовци или да помогнеш в почистването на клетките и района.

Ако вършеха нещо незаконно познай дали ще пуснат някого да припари.

Достъпна е и през останалите дни, но само събота и неделя са им разходките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един частен приют не променя картината съществено, защото Столична община събира 90 на сто от кучетата в София. Фандъкова вече отвори приют с първоначален капацитет 1000 кучета и с предвидено разширение до 2000. И като вземем предвид, че прибраните животни не преживяват затворени в такъв концентрационен лагер кой знае колко време, можем да предполагаме колко хиляди животни преминават оттам само за година, страдайки и загивайки.

Отделен въпрос е, че Анимал рескю, които се занимават с прехвалената ферма, подкрепиха и подкрепят Фандъкова, независимо от безобразното управление на кучетата, което провежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един частен приют не променя картината съществено, защото Столична община събира 90 на сто от кучетата в София. Фандъкова вече отвори приют с първоначален капацитет 1000 кучета и с предвидено разширение до 2000. И като вземем предвид, че прибраните животни не преживяват затворени в такъв концентрационен лагер кой знае колко време, можем да предполагаме колко хиляди животни преминават оттам само за година, страдайки и загивайки.

Отделен въпрос е, че Анимал рескю, които се занимават с прехвалената ферма, подкрепиха и подкрепят Фандъкова, независимо от безобразното управление на кучетата, което провежда.

Тогава защо Фандъкова не им даде пари а трябваше да молят и да събират за фермата м ?

Ако са толкоз "гъсти" както ти казваш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си следяла нещата по-съсредоточено. Те караха от пролетта на 2010 до края на 2012 г. в приют, даден им от Фандъкова, за който общината плащаше наем от 234,000 лв. годишно (накрая намален с около 100 хил. лв). Също така, общината им превеждаше (и вероятно продължава да им превежда) суми за закупуване на храна и заплащане на консумативните разходи на приюта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да видим какво ще правим котетата, за Фермата си има отделна тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече се появи група във Фейсбук

https://www.facebook.com/events/1537535903192049/?ref_newsfeed_story_type=regular

Тайно, зад гърба на приятелите на животните и цялото общество, са подготвени промени в закона за сметка на животните.

ОТНОВО ли се връщаме към масовото избиване на бездомните животни?

На 24 януари - 7 години след приемането на Закона, събота от 13:00 часа тръгваме на Национално погребално шествие в знак на протест срещу опитите да бъде убита ЗАЩИТАТА на животните в България.
Спомнете си онези, които през 2012 г. сътвориха пъклените „ДЕПА“, където зад телени ограждения да се самоизбиват захвърляните болни и здрави, малки и възрастни кучета, без право на достъп от граждани. Днес същите тези „законотворци“ посягат на Закона за защита на животните, обявен през 2008 г. от Европейската комисия за най-модерния и добър в Европа.
Тогава скочихме като един и протестът „ Over game“ спря уродливата Наредба 41 за приюти.

МОЖЕМ ДА ГИ СПРЕМ И СЕГА!!!
От нас зависи кой ще си тръгне? - Справедливата кауза или служителите - закононарушители.
/шествието ще тръгне от Министерството към Министерски съвет. Осигурени са плакати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля всички, които разбират и желаят да осуетят заплахата за животните вследствие на поредния заговор срещу тях,

да се включат във фейсбук групата  "СРЕЩУ КОНЦЛАГЕРИТЕ ЗА ЖИВОТНИ"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо осиновявайте кой колкото котки може.

Така най-добре ще се погрижите за тях.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо осиновявайте кой колкото котки може.

Така най-добре ще се погрижите за тях.

ако имах къщичка с дворче познай дали нямаше да е пълно с кучовци и котета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако имах къщичка с дворче познай дали нямаше да е пълно с кучовци и котета

Върви на село, купи си една - евтини са, и се радвай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък предлагам да се кастрират всичик песоглавци и котеглавци дето не искат да спазват закон. Привличат котки и кучета от където се не сетят Създават изкуствени глутници от кучета и котки, които да тормозят нормалните хора и да разнасят фекали, бълхи и тении.

Който иска да настани четирикраките си приятели у дома и там да се грижи за тях, като при това няма да ме интересува броят им! Не на улицата , обаче!

Аман от щуротии и щураци! В Австрия, Германия, Холандия - няма да видите никъде кучешки или котешки прайдове. Който пък иска да си има домашен любимец, то ще спазва законите и разпоредбите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък предлагам да се кастрират всичик песоглавци и котеглавци дето не искат да спазват закон. Привличат котки и кучета от където се не сетят Създават изкуствени глутници от кучета и котки, които да тормозят нормалните хора и да разнасят фекали, бълхи и тении.

Който иска да настани четирикраките си приятели у дома и там да се грижи за тях, като при това няма да ме интересува броят им! Не на улицата , обаче!

Аман от щуротии и щураци! В Австрия, Германия, Холандия - няма да видите никъде кучешки или котешки прайдове. Който пък иска да си има домашен любимец, то ще спазва законите и разпоредбите!

двукраки изчадия мда

оня ден гледам сиамче изхвърлили, на 3 месеца да е не повече, добре че другите са го приели у бандата милото и му дават и то да яде

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Black power, не си достатъчно наясно с темата. Щуротия е бойковците да източват милиони за "законното микрочипиране, ваксинации и ревакцинации на безстопанствени котки и за поддръжката на приюти за такива котки." Наистина, има прости хора у нас, които се забавляват развъждат животни в и извън домовете си. Това обаче изисква адекватен подход, различен от бойковия.

Колкото до напредналите държави, вдействителност там има бездомни котки, които са сравнително малко на брой, но не защото властите са ги ликвидирали. Практиката по света е доказала, че популации от бездом Там популацията от домашни котки просто не се свръхвъзпроизвежда и не прелива на улицата. Това също прави да има капацитет за задомяване на бездомни котета. Самите бездомни котки са събирани в добре менажирани колонии на подходящи места. Освен това, там по улиците не се търкалят хранителни отпадъци и така няма ресурс за поддържане на безпризорна популация.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

двукраки изчадия мда

оня ден гледам сиамче изхвърлили, на 3 месеца да е не повече, добре че другите са го приели у бандата милото и му дават и то да яде

Ти няма ли да си вземаш къщичка на село и да я пълниш с котки, кучета и каквото друго се сетиш ?

Black power, не си достатъчно наясно с темата. Щуротия е бойковците да източват милиони за "законното микрочипиране, ваксинации и ревакцинации на безстопанствени котки и за поддръжката на приюти за такива котки." Наистина, има прости хора у нас, които се забавляват развъждат животни в и извън домовете си. Това обаче изисква адекватен подход, различен от бойковия.

Колкото до напредналите държави, вдействителност там има бездомни котки, които са сравнително малко на брой, но не защото властите са ги ликвидирали. Практиката по света е доказала, че популации от бездом Там популацията от домашни котки просто не се свръхвъзпроизвежда и не прелива на улицата. Това също прави да има капацитет за задомяване на бездомни котета. Самите бездомни котки са събирани в добре менажирани колонии на подходящи места. Освен това, там по улиците не се търкалят хранителни отпадъци и така няма ресурс за поддържане на безпризорна популация.

Какви са тези глупости ? Нашите популации, понеже са български, а пък ние както е световноизвестно сме най-надарени, се свръхвъзпроизвеждат, а техните - не.

Ами направете и вие добре менажирани колонии на подходящи места. Ама искате някой да ви ги построи и само наготово да ги вземете.

Хайде бе ! Не се търкалят отпадъци. Те там нямат цигани и клошари сигурно.

Толкова си наясно с темата, че сигурно си убеден, че ако БСП е на власт няма да има бездомни котки и кучета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти няма ли да си вземаш къщичка на село и да я пълниш с котки, кучета и каквото друго се сетиш ?

ще си взема ще си взема

сега събирам паричките

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Black power, 

В едно си прав. Сума пари се попиляха и вина за задълбочаващия се проблем носят мнозина правителства преди бойковото! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Сума пари се попиляха и вина за задълбочаващия се проблем носят мнозина правителства преди бойковото! 

Софиянски: ок. 4 милиона за 7 години (края на 1998 - 2005).

Борисов: ок. 3.5 милиона за 4 години.

Фандъкова: ок. 12 милиона за 5 години плюс неизвестни суми за допълнителни пера

В министерство на земеделието бе внесено становище, съдържащо следните предложения:

(1) пълна отмяна на алинея 4 в чл. 47 от ЗЗЖ, която изискваше приютите за животни да се намират извън населените места;

(2) създаване на нови алинеи в чл. 44, които определят задължение за управителите на приюти да внасят при министъра годишни доклади с подробни статистически данни за постъпилите и напуснали животни;

(3) отпадане на вече предвидени промени, задължаващи общините безусловно да прилагат досегашните спорни и неефективни схеми за контрол на кучетата по отношение на котките;

(4) настояване за свикването на нова работна група за изготвянето на нови законопроекти с представителството на важните заинтересовани страни, вкл. общността за защита благоденствието на животните (различна от ангажираните в приютната система).

Пълният текст >>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже Министерство на земеделието какво общо има с това ?!?

Котките във земеделието ли се използват хаха аман от идиоти в идиотската държава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Софиянски: ок. 4 милиона за 7 години (края на 1998 - 2005).

Борисов: ок. 3.5 милиона за 4 години.

Фандъкова: ок. 12 милиона за 5 години плюс неизвестни суми за допълнителни пера

В министерство на земеделието бе внесено становище, съдържащо следните предложения:

(1) пълна отмяна на алинея 4 в чл. 47 от ЗЗЖ, която изискваше приютите за животни да се намират извън населените места;

(2) създаване на нови алинеи в чл. 44, които определят задължение за управителите на приюти да внасят при министъра годишни доклади с подробни статистически данни за постъпилите и напуснали животни;

(3) отпадане на вече предвидени промени, задължаващи общините безусловно да прилагат досегашните спорни и неефективни схеми за контрол на кучетата по отношение на котките;

(4) настояване за свикването на нова работна група за изготвянето на нови законопроекти с представителството на важните заинтересовани страни, вкл. общността за защита благоденствието на животните (различна от ангажираните в приютната система).

Пълният текст >>

Много пък избирателно ги посочвате правителствата.

А Фандъкова, кога беше премиер, че нямам спомен ?

Някой може ли да ми каже Министерство на земеделието какво общо има с това ?!?

Котките във земеделието ли се използват хаха аман от идиоти в идиотската държава

А ти къде предлагаш да бъдат обгрижвани ? В Министерство на здравеопазването ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти къде предлагаш да бъдат обгрижвани ? В Министерство на здравеопазването ?

има министерство на околната среда

то кви ги върши

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има министерство на околната среда

то кви ги върши

Сега понеже на теб не ти е ясно, но и не ти се занимава. искаш някой друг да ти изплюе информацията в човката ли ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от аm-аm
      Какво и при какви условия може да снимаме законно, кога е нужно разрешение и с какви цели - това са въпросите, които ми се иска да изясним.
      Сещам се за 4 закона, от които трябва да се ръководим - Конституцията на РБългария, Закона за авторското право и сродните му права, Закона за защита на лични данни и Общия регламент за защита на лични данни.
      Ти си, @RudeBoy
    • от loranst looa
      Здравейте моля за юридически съвет относно следния казус , преди един месец започнах работа в една фирма на трудов договор с изпитателен срок от 6 м работно време от 9 до 18 ч.  и нетно месечно възнаграждение което ми беше  обявено като 650 лв   даже в самият ми трудов договор е записана тази сума като нетно възнаграждение  плюс бонуси от постигнати резултати без да се уточнява таван ( като в личния предварителен разговор преди да подпиша договора моята шефка ми каза че много лесно може да се постигнат 1000 лв месечен  доход ) . Преди няколко дни обаче когато получих първата си заплата  установих че са ми преведени 460 лв и това е реалната сума на възнаграждението , което твърдо ще получавам когато попитах колеги и пряката ми ръководителка разбрах че това е масова практика и че всъщност договора имал формална стойност за пред НАП и че практически чистата заплата не надхвърля  500 лв въпреки че в договора ми е записано 650 нетни което би следвало да означава че трябва здравните и пенсионни осигуровки да са извън тази сума от 650 лв .  А вчера ми беше обяснено че  в тези 650 лв влизат и здравните и пенсионните осигуровки.  При  тази ситуация аз съм неудовлетворен от условията които предлага работодателят и считам че той ме подведе защото не ми обяви реалната  заплата, която ще получавам , а освен това  самата работа е такава, че получаването на допълнителни бонуси  към реалното твърдо възнаграждение което се оказа че е под 500 лв е по скоро теоретично възможно , а практически изключително трудно постижимо - обвързано с един куп случайности и вероятности  зависещи от  фактори  като късмет и прочие т.е не от положен мой труд . Поради тези причини аз  обмислям да се откажа от тази работа като ме интересува при какви условия мога да го направя за да мога да получавам някакво обезщетение от бюрото по ТРУДА . 

• от loranst looa
      Здравейте искам да се консултирам относно един търговски правен казус съвсем накратко ще опиша случая , преди няколко дни едно лице поръча от мен посредством безплатна обява в Базар Бг  компютърна част рам памет за 100 лв  втора употреба  той ми писа няколко съобщения и след няколко разговора по телефона договорихме доставката по Еконт . На другия ден същият отишъл в еконт взел паметта рано сутринта  и ми се обажда да ми каже че не можел да я сложи и че била дефектна , тъй като аз не можех  да говоря в същия момент  ( защото  бях на работа ) видях   че телефонът ми звъни , но тъй като не можех да говоря  реших  че по - късно ще му се обяда  и така няколко часа  по - късно когато  вече се освободих в обедна почивка си погледнах пак телефона и какво да видя  получателят на пратката звънял 45 пъти и написал 27 смс  със най- отвратително съдържание сред което  долнопробни обиди и директни заплахи за физическа саморазправа .  Веднага  му се обадих да разбера какви са тези глупости които е написал, но още щом чу гласът ми тази самозабравила се мутра започна да крещи че щял дойде с бухалка от Бургас и да ме изпотроши целият .  След като около 20 тина пъти опитах да го избера за да разбера защо толкова е ядосан най- накрая успях измежду водопада от псувни и закани да разбера че паметта  не била съвместима с дъното му на компютърът защото той имал дъно за памет ддр 4 а моята е ддр 3  , но човека нали е мутра и не разбира горкия  от друго освен от бухалки и заплахи решил че съм го прецапал с неработеща рам памет и за това си плещи закани и обиди  . Аз му казах че щом е несъвместима аз не съм виновен че той е технически неграмотен но въпреки това, че грешката си е негова ще му върна парите , а той да ми върне паметта , така и направих . Но тъй като  се чувствам засегнат и обиден от отвратителния подход и мутренско поведение на този тип  искам да попитам имам ли ли правно основание да заведа дело срещу него за закани за физическа саморазправа, обиди и клевети, тъй като  аз му върнах парите  не , защото съм уплашил от простотиите които е написал а защото просто приех  че е технически  неграмотен а и освен това  щом на него не му трябва тази памет винаги ще се намери друг на който да му върши работа . Въпросът е в това че съм огорчен и възмутен от подхода му който  е мутренски  в криминален - изнудвачески стил и който е оскърбителен . Та най просто казано мога ли да осъдя  този човек след като имам в телефони са множество смс изпратени от неговия номер които съдържат заплахи за физическа саморазправа .  Искам да направя това нещо защото ми писна от това мутренско поведение което ни заобикаля на всякъде , защото виждам че има прекалено много хора които решават проблемите си с бухалки и заплахи , а това за една правова държава е недопустимо ! 

• от G. Folten
      Здравейте искам да попитам някой вещ за предпочитане как стоят неща при следния казус . миналата седмица от мен  си купи един човек  захранване за компютър втора употреба което работеше перфектно ( имам човек свидетел който вида че при мен работеше) . Въпросния човек  ми писка съобщение в ОЛХ и почна да ми задава всякакви въпроси относно това  дали щяло да бъде съвместимо с компютъра му, след като го питах за основните  параметри на неговата машина и му обясних че би трябвало да е съвместимо . Обаче човекът продължи да ми задава въпроси как точно се поставяло някакви софтуерни драйвери дали не трябвало да се  теглят и инсталират за него и прочие неща от които си личи че нищо не разбира от компютри .  Аз му обясних че такива неща изобщо не са необходими и че просто трябва да бъде изключен компютърът при поставянето  и съответно да бъде направено достатъчно място в кутията  на компютъра където да се събере новото захранване и го посъветвах ако той не разбира да потърси помощта на специалист. Той ме увери че  може да се справи  сам защото не му било за първи път и така договорихме доставката по еконт аз му го изпратих с наложен платеж и възможност за преглед и тест преди заплащане . Той го взе и тук вече става интересното след като е отишъл в къщи да го монтира започна да ми звъни да ме пита защо броят на пиновете на моето захранване били повече от броя на пиновете  от неговото старо захранване  аз му обясних че моето е по нога генерация и по мощно 600  вата в сравнение с 450 той каза добре  и че сега щял да го включи . След няколко часа ми се обажда отново и ми казва че захранването неработело дало на късо нещо и почнало да миреше на пушек и съответно значи било дефектно да ми го връщал и аз да му връщам парите . Започнах да го разпитвам как точно е свързал захранването, че да се стигне до там да мирише на пушек но той не можа да ми обясни само ми повтаряше, че бил извадил някаква букса от една видеокарта и бил сложил друга видео карта и като го включил  и почнал да играе някаква игра компютърът изгаснал и почнало да миреше на изгоряло  Аз го попитах защо след като очевадно неразбира нищо от компютри не извикал някой да му помогне да го монтира  правилно , а той ми отговори кой съм бил аз да му давам акъл той не бил вчерашен можел и сам да се справи не бил той виновен захранването било дефектно . Аз най - възпитано му обясних че това което говори е абсурд , защото преди да му го пратя го бях пробвал на чисто ново сглобена конфигурация и захранването работеше без всякакви проблеми и беше тествано 24 ч . Той обаче продължи да повтаря неговата си плоча и само ръсеше заплахи закани обиди и каруцарски  псувни .  Аз му разясних че съм му го пратил с възможност  за преглед и тест и че той е можел да го тества в офиса на еконт  с ето такъв уред      http://magazinera.bg/Ново!!-тестер-за-компютърно-захранване-Atx-298178 или да е извикал някой с него който разбира за да се убеди че е работело  но той изобщо не разбра за какво му говоря и само  ръсеше обиди и псувни . След като разбрах  че този с човек не може да се води нормална комуникация прекратих разговора с него , но той се оказа изключително нахален и започна да ми звъни в  3 ч през нощта . На следващия ден опитах отново да му да му обясня най човешки че при мен захранването е работело съвсем нормално и че това нещо което говори за повреда може да се е случило единствено при него или по време на превоза от доставчика но той изобщо не  възприе това което му казах и каза че щял да пусне жалба до МВР , КЗП ,   Омбудсмана  и и щял да заведе дело за измама. Аз се вбесих защото очевадно този човек нищо не разбира от техника и имам сериозни съмнения че точно той е изгорил захранването при неуспешните си опити да го монтира и особено ако е включил  някаква видеокарта която изисква повече 600 вата  мощност колкото е  моето захранване.  Казах му че с него повече нямам повече нямам работа защото му изпращам нещо перфектно работещо той от некъдърност го е изгорил  но той той се оказа изключително нагъл и ми го изпрати като нова пратка с нов наложен платеж  колкото той е платил 75 лв , само че ми го връща изгоряло на мен   и ми даде срок в който ако не съм го вземел обратно щяло да стане страшно . 
      Сега въпросът ми е какво да направя  ако взема захранването което стои вече няколко дни в еконт това означава да призная нещо което не е вярно и освен това аз вече не мога нито да го ползвам нито да го продам щом вече има проблем с него . Мисля да откажа пратката и да подам аз  жалба срещу  него в полицията за психически тормоз за  това че отправя заплахи и  клевети към мен  и че се опитва да ми пробута моето захранване което той е изгорил при незнайно какви обстоятелства , защото и той самият не може да обясни .   

• от Soviet Soldier
      Здравейте. Всеки се е сблъсквал с резултатите от безотговорното поведение на хората ,спрямо популацията на питомците им.
      И аз имам подобен проблем ,който се чудя ,по какъв цивилизован начин да разреша ,за това отварям тази тема с молба за съвет. 

Проблемът е следния ,от доста време съседи напълно безотговорно размножават котките си ,и по абсолютно никакъв начин не ги интересува ,какви пакости реално правят. 1-во са недохранени и обикалят масово по къщите. Човек да не смее да остави вратата си отворена. Ок това съм го търпял доста време ,и може да се каже ,че съм свикнал ,обаче онзи ден ,бащата на приятелката ми се отби до нас ,и на тръгване заварваме 2 котки да се препичат на капака ,на автомобилът му. Оказа се че са го надраскали и то на няколко места ,а автомобилът е доста скъп GL. Подобен проблем имаше и мой съсед още преди година. Бяха направили на нищо предния капак на неговото Пежо 206 ,може би заради наклона му. При моята за сега подобни драскотини не съм забелязал. 

Да разговарям с безотговорните си съседи не е вариант ,защото ми е ясно ,че резултат няма да има. 

Имали ли сте подобен проблем? Ако да ,как го решихте ,и какво бихте посъветвали мен? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.