Премини към съдържанието
Black Power

Връщаме ли се в годините на луд екшън - ежедневна стрелба по улиците!

Препоръчан отговор

Сякаш се връщаме въввремената на луд екшън - ежедневна стрелба по улиците и всякаш няма кой да противодейства на това!

Та задавам си този въпрос, че и тема реших да пусна в този раздел щото в раздела за новини, сигурност и политика не върви да е, а може и във всеки от изброените раздели все пак да и е мястото, ноо....

Та, почти всеки ден по един показно разстрелян! Поумълчаха се централните медии, но регионалните ни изненандват пак с някоя престрелка тук или там.

Какво става , бе ще овладее ли някой положението или да търчим за патлаци и ние!

Уж вървим напред, а като, че ли неволно се връщаме в едни други времена!

Все пак - вие чувствате ли се сигурни??? Има ли полиция, контролни органи???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не вървим напред, а изчезваме като нация. Лудия екшън винаги го е имало. Просто навремето не се казваха така свободно нещата. Сега вече взе да става пък прекалено, даже се измислят и истории или се преиначават. Положението ако продължава така няма да се овладее. Не знам просто колко още може да потъне една държава и един народ. Времето ще покаже.

Полиция и контролни органи има, но поради ред причини не си вършат работата.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Все пак - вие чувствате ли се сигурни??? ...

Как може да си сигурен за каквото и да е в тая държава?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои пак са сложили силно затъмнените очила.

И пак чакаме някой да ни оправи, защото на нас не ни се занимава.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сякаш се връщаме въввремената на луд екшън - ежедневна стрелба по улиците и всякаш няма кой да противодейства на това!

Та задавам си този въпрос, че и тема реших да пусна в този раздел щото в раздела за новини, сигурност и политика не върви да е, а може и във всеки от изброените раздели все пак да и е мястото, ноо....

Та, почти всеки ден по един показно разстрелян! Поумълчаха се централните медии, но регионалните ни изненандват пак с някоя престрелка тук или там.

Какво става , бе ще овладее ли някой положението или да търчим за патлаци и ние!

Уж вървим напред, а като, че ли неволно се връщаме в едни други времена!

Все пак - вие чувствате ли се сигурни??? Има ли полиция, контролни органи???

За да се разбере защо няма кой да противодейства, трябва да се отговор на въпроса кой допуска тези неща ... /или пък кой ги предизвиква/.Мафията тотално е завладяла държавата.Но пък на народа като че ли не му пука особено.Вече започнах да си мисля, че българите заслужават съдбата си.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се разбере защо няма кой да противодейства, трябва да се отговор на въпроса кой допуска тези неща ... /или пък кой ги предизвиква/.Мафията тотално е завладяла държавата.Но пък на народа като че ли не му пука особено.Вече започнах да си мисля, че българите заслужават съдбата си.

При това положение наистина заслужават съдбата си и даже си я споделят. Единствено българина е допуснал да бъде в това положение и никой не му е виновен.

Защо е такова положението ли?! - Ето една хубава поговорка:" Не е важно аз да съм добре, а Вуте да е зле". Българина не е единен и не желае да си отстоява правата, нито пък иска да върви напред. Нужно е тотално да си промени начина на мислене. Докато не го направи няма и да се оправи.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що така???? 

Я, вижте как се бием в гърдите пред света какъв напредък сме постигнали борейки престъпност, корупция, че и в  Шенген  ще влизаме на куц крак! 

Напредъка е очевиден все пак - по един гръмнат всеки ден! Така!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що така???? 

Я, вижте как се бием в гърдите пред света какъв напредък сме постигнали борейки престъпност, корупция, че и в  Шенген  ще влизаме на куц крак! 

Напредъка е очевиден все пак - по един гръмнат всеки ден! Така!

Това е още един пореден пример колко българина е затъпял или колко е закърняло мисленето му.  Новините отдавна престанаха да бъдат начин за осведомяване. За мен вече са един ВИЦ. 

От една страна се дава, че полицията бори престъпността, а същото време следващия репортаж е как ромите по селата крадат и безчинстват и никой не може да защити възрастните хора.

Парадокси като този мога да изредя много.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що така???? 

Щото държавата е само на книга, еле пък съдебната ѝ система. И тия стрелби не са случайни, сметки се разчистват.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в коя държава ще си сигурен? Щатите, Италия, Франция? Може би на младежки партиен лагер в Норвегия?

Поне у нас не застрелват "случайни" хора...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преразпределят се територии и сфери на влияние !

Ако преди въпросът беше кой и от къде , колко да краде , видя се най-после че така не може да продължава до безкрай (максимален хаос/ентропия настъпи).

Дето се казва - не остана за крадене !

Сега процесът вече е обратен.

Въпросът е кой да държи в ръка закона.

Така , че може да се очаква най-после ред и законност да настъпят.

Но първо ще трябва да се поизтрепят малко....така ред в кочината се въвежда !  :)

Това би могло още през 90-та да стане , ама щеше с кръвта на народа да се плаща .

"Нека танковете да дойдат...!" П.Младенов.

Пък и ресурси натрупани нямаше.

Сега вече с милиарди си играят....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в коя държава ще си сигурен? Щатите, Италия, Франция? Може би на младежки партиен лагер в Норвегия?

Поне у нас не застрелват "случайни" хора...

Не съм сигурен дори в последното ти изречение - никъде не мога да съм сигурен за нищо, защото няма особена разлика дали ще ме гръмне луд или бандит.

Бях в Осло в деня, в който започна съдебният процес срещу Брейвик, дори точно в 15 часа (обявеният начален час) минавах покрай Съдебната плата. И ако не бяха 20-тината буса със сателитни чинии на CNN, RTL, BBC и прочие, едва ли някой би разбрал, че се случва нещо необичайно. Само в една алея пред градската катедрала младежи бяха очертали с камъчета едно сърце, пред което минувачите се спираха за минута-две.

А на третата (ако не греша) вечер от началото на процеса пред съдебната палата се беше събрала мълчалива тълпа от 200-300 души, запалили по една свещичка в пластмасови чашки. Нямаше лозунги, нямаше министри, главни секретари, прокурори и всякакви, които пред камерите да обясняват какви мерки ще бъдат взети, бля, бля, бля...

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дори в последното ти изречение - никъде не мога да съм сигурен за нищо, защото няма особена разлика дали ще ме гръмне луд или бандит.

Е не е баш така. У нас два вида престъпления съставляват огромната част от всички с фатален изход: а) мафиот гръмва друг мафиот и б)съпруг(а) гръмва съпругата(а),децата, любовника... Вероятността да бъдеш убит от непознат, ако не си намесен в организираната престъпност при нас е доста по-малка от другаде.

Бях в Осло в деня, в който започна съдебният процес срещу Брейвик, дори точно в 15 часа минавах покрай Съдебната плата. И ако не бяха 20-тината буса със сателитни чинии на CNN, RTL, BBC и прочие, едва ли някой би разбрал, че се случва нещо необичайно. Само в една алея пред градската катедрала младежи бяха очертали с камъчета едно сърце, пред което минувачите се спираха за минута-две.

А на третата (ако не греша) вечер от началото на процеса пред съдебната палата се беше събрала мълчалива тълпа от 200-300 души, запалили по една свещичка в пластмасови чашки. Нямаше лозунги, нямаше министри, главни секретари, прокурори и всякакви, които пред камерите да обясняват какви мерки ще бъдат взети, бля, бля, бля...

Тоест сам виждаш разликата. В Норвегия убиват 80 души почти деца и няма медиен шум, в България гръмват един-двама гангстери и "Черна сила" пуска тема да всява паника, а ти ни изкарваш най-опасното за живота място във Вселената (образно казано и за двете)...

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нека да позволяват на всякакви "психосозни", изчаткали маймуни да взимат разрешение за оръжие, с цел да се чувстват по-сигурни.... 

Да, да .... знам, че не всички притежаващи оръжия са такива, ама самата мисъл, че го имаш те карат да го използваш бе хора, то е кат наркотик тва....

Махнаха казармата ... ма, за кво...дайте на тея хорица възможност да се запознаят истинското лице на оръжието.... Да стават войници, да ни отбраняват, не да ни пукат за удоволствие... 

И, да, знам че много лесно можеш да се сдобиеш с оръжие нелегално... да, знам.... ?!?!?!!!?! 

Зарежи, хората всички са изчаткали, без значение къде се намират на тая Земя! 

И нещо друго, що се занимавате само простотии, ми напишете тема за нещо хубаво, стойностно и полезно. Мен тая тема кво ми е от ползва, да ме кара да се чувствам още по-несигурна ли?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, да .... знам, че не всички притежаващи оръжия са такива, ама самата мисъл, че го имаш те карат да го използваш бе хора, то е кат наркотик тва....

+10. Който държи в ръката си чук, винаги ще се опита да намери гвоздей около себе си.

И нещо друго, що се занимавате само простотии, ми напишете тема за нещо хубаво, стойностно и полезно. Мен тая тема кво ми е от ползва, да ме кара да се чувствам още по-несигурна ли?

Нали знаеш - добрата новина не е новина.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Вероятността да бъдеш убит от непознат, ако не си намесен в организираната престъпност при нас е доста по-малка от другаде...

Преди няколко дни по погрешка фенове на Х пребиха пред полицаи (според тв репортажа) ученик по погрешка, защото той бил от същия отбор, а го мислели, че е от другия - това каква вероятност е?

А да не би да познаваме убийците по пътя? Или тях не бива да ги броим? Не вярвам сега да почнем спор по чии пътища загиват повече невинни хора - по нашите или по тия в нормалните страни.

Що се отнася до случая в Норвегия, акцентът не е върху липсата на медиен шум, а върху неподготвеността на местното население и структури за подобни грозни случаи.

...Тоест сам виждаш разликата. В Норвегия убиват 80 души почти деца и няма медиен шум, в България гръмват един-двама гангстери и "Черна сила" пуска тема да всява паника, а ти ни изкарваш най-опасното за живота място във Вселената (образно казано и за двете)...

Не виждам разликата, защото не разбирам еднозначно какво точно искаш да кажеш, особено пък вменявайки ми думи, които не съм писал - къде прочете мой коментар, че България е най-опасното място, дори и извън образно?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Псуват полицаите, нападат ги!

Бият лекари, бият учители, псуват и тях!

Рушат се всякакъв вид авторитети безогледно - няма виновен и невинен.

После - екшън. Друго не може да бъде  :mad:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емокостов, не мрази българите и не ги обвинявай. Освен ако не изкараш и управляващите ни, че са българи. Те са безродници(пардон глобалисти) - капиталисти. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Те са безродници(пардон глобалисти)...

"Глобалист" в никой случай не е синоним на "безродник", хайде да не изкривяваме темата и да я политизираме!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Глобалист" в никой случай не е синоним на "безродник", хайде да не изкривяваме темата и да я политизираме!

Темата определено е политическа. Управляващите допускат този гнет, за да плашат народа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Те са безродници(пардон глобалисти) - капиталисти. 

В първия цитат не трябваше да изтривам подмятането за капитализма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни по погрешка фенове на Х пребиха пред полицаи (според тв репортажа) ученик по погрешка, защото той бил от същия отбор, а го мислели, че е от другия - това каква вероятност е?

1. "Пребиха" и "убиха" - някак си разликата е солидна. 2 сред футболна агитка, на повечето места в света не е безопасно място.

А да не би да познаваме убийците по пътя? Или тях не бива да ги броим? Не вярвам сега да почнем спор по чии пътища загиват повече невинни хора - по нашите или по тия в нормалните страни.

Убийствата на пътя са резултат на престъпна небрежност, т.е. липсва директен умисъл. Резултатът е същият, но юридически разликата е огромна.За там съм съгласен, че няма такъв идиотизъм. Но мисля, че е не е аргумент в духа на темата.

Що се отнася до случая в Норвегия, акцентът не е върху липсата на медиен шум, а върху неподготвеността на местното население и структури за подобни грозни случаи.

Тоест съм разбрал погрешно акцента. Все така, не виждам, с какво е аргумент срещу моя акцент - а именно, че там убиха няколко десетки младежи с автоматично оръжие, а не тук.

Не виждам разликата, защото не разбирам еднозначно какво точно искаш да кажеш, особено пък вменявайки ми думи, които не съм писал - къде прочете мой коментар, че България е най-опасното място, дори и извън образно?

Ми пишеш, с едно изречение, че в България нищо сигурно няма, в тема, която е за ежедневна стрелба... Не зная, как иначе да го разбирам, освен че като излезна е лотария дали няма да ме гръмнат - еми само в най-опасните места на света е така.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емокостов, не мрази българите и не ги обвинявай. Освен ако не изкараш и управляващите ни, че са българи. Те са безродници(пардон глобалисти) - капиталисти. 

Не обвинявам българина. Той се е обвинил сам след като така си е избрал да живее. Давам просто коментар по дадената тема. Управляващите ни също са българи. Може да ги наречеш както искаш, но по документи са българи, стоят в българския парламент и управляват и създават български закони.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не обвинявам българина. Той се е обвинил сам след като така си е избрал да живее. Давам просто коментар по дадената тема. Управляващите ни също са българи. Може да ги наречеш както искаш, но по документи са българи, стоят в българския парламент и управляват и създават български закони.

Документите не правят човека. Вече би трябвало да си го научил. Не си на 5 години. Понякога, всъщност прекалено често, формалностите убиват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я, чакайте! Някой каза - "Разни мутряги били застреляни" Хайде бе! 

Не се наричат "мутряги", а се наричат "бизнесмени",  че дори една от жертвите бе и държавен служител.

Самото използване на думата мутри, ме навежда на мисълта, че съвсем не сме се разделили от времената на трибуквените застрахователни компании. По едно време уж нещата бяха утихнали!

Та, все се сравняваме с "белите страни" В квартала живее един румънец. Приказваме си често. 

Румънеца не веднъж е споделял, че в Румъния няма понятието "мутра" а показните рзстрели са изключения!

На друг колега пък му липсват изцепките на някой луд,  дето да изпозастреля 10-на човека. Опазил ни Господ, но народа тотално изперка, та знае ли се!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.