Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

LiveCD със CentOS-6.6 [GNOME] - Изцяло на български със допълнителен софтуер.

ivoarch

Препоръчан отговор

Хм, странно пробвайте, като добавите във /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf файла, тази линия.

Забележете, че сигурно във вашият файл, keyfile липсва? Може това да е причината..пробвайте да го добавите, като примера по-долу.

[main]
plugins=ifcfg-rh, keyfile

След това, рестартирайте NetworkManager със тази команда.

su -c 'service NetworkManager restart'

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 124
  • Създадено
  • Последен отговор

Сайта  и форума  нещо изчезнаха

Forbidden

You don't have permission to access / on this server.
Apache Server at www.stotinkaos.org Port 80

Да :(, има голям проблем, съжалявам но така става понякога. Налага се да започнем пак от нула :(, Решихме че  е по добре да направим тази стъпка сега отколкото после да е още по трудно за проекта.

Днеска закупихме със колега всичко нужно, и вече сме самостоятелни, което е хубавата новина, но лошата е както казах ще  почваме от нула, въпреки това, мисля че още тази нощ най късно сме готови. Другата лоша е че както казах се наложи да закопуваме нови домейни за хранилища, сайтове и форуми, и правенето на нови образи е неизбежно, защото старите ползват, и старите домейни. Работим за възтановяване поне на форума, за да не падаме още по голям резил от този в момента.

Заложил съм името си във това начинание, и ми е много смотано, защото получих вашето доверие, а на 3-тият ден, трябва да ви съобщавам такива лоши новини. Но такъв  е живота , след тези промени ще ми е по спокойно, и проекта ще върви в положителна насока, което ще се усети за в  бъдеще.

Поздрави, и съжалявам че така стана.. Ще се радвам ако повярвате още веднъж във този проект, но и няма да се разсърдя разбира се, ако не го направите.

Ще ви държа в течение с новините!

- иво -

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно бе човек . Никой няма да прерита за 1-2 седмици  ако се наложи да се  настроят нещата. Нали са 2 текстови файла тия репозиторита и ше се сменят за 2 минути който вече си го е инсталирал .  Основните хранилиша не са се променили изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно бе човек . Никой няма да прерита за 1-2 седмици  ако се наложи да се  настроят нещата.

Благодаря, но не ми хареса да ви кажа това, защото със сигурност има такива потребители които са инсталира вече, а сега пак на ново ще трябва :(.

Обещавам че ще ви върна доверието, и  няма да  има повече такива не професионални неща свързани със този проект.

Точно за това, решихме да започнем от начало но на сигурно, отколкото това да бе станало след месеци или дори години.

edit: Да тези които са инсталирали , да не бързат да махат stotinkaos, утре ще им кажа как да променят репо файла, и така ще продължат да си ползват без преинсталиране.

Мога още сега даже, но ще изчакам да завършим всичко първо.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, тези от вас които са инсталирали, могат лесно да преминат към новото хранилище без да преинсталират, като сменят една линия.

Излишна:

baseurl=http://ivoarch.mirror.dimitar.website/StotinkaOS/repo/6/$basearch/

Добавете:

baseurl=http://stotinkaos.net/stotinkaOS/repo/6/$basearch/

Променете файла:  /etc/yum.repos.d/StotinkaOS.repo

Като root или sudo: за 32 и 64 бита

nano /etc/yum.repos.d/StotinkaOS.repo
[StotinkaOS-Base]
name=StotinkaOS-$releasever - Base files
baseurl=http://stotinkaos.net/stotinkaOS/repo/6/$basearch/
gpgcheck=1
enabled=1
gpgkey=file:///etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-StotinkaOS-6
priority=2

След което, актуализирайте метаданните със тази команда.

yum clean metadata

След което, вече ще може да  си ползвате системата нормално, със новите хранилища.

Ако имате някакви проблеми, ще се радвам да ги докладватe.

Днеска ще бъдат пуснати и новите образи, надяваме се сайтовете и форума също.

Поздрави!

- иво -

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На стария линк редиректа не работи: http://www.stotinkaos.org/

Auto-Redirect: false; >>StotinkaOS.net

Да знам, нарочно е така, защото не бяхме готови още.

Вече всичко е почти готово и още този следобед продължаваме със пълни сили. В момента създаваме образа за 64-бита,

и той ще е достъпен за сваляне след 1/2 часа. Сайта и форумите са вече готови, остана да прегледаме някои малки детайли да сме сигурни че всичко е ок, и продължаваме :).

Тези които имат регистрация във форумите, могат още сега да го виждат, останалите ще трябва да почакат още мъничко.

Адреса ни вече е друг - http://www.stotinkaos.net/така че старият във кошчето :)

Благодаря на всички за разбирателството!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, официално сме във играта :), сега продължаваме на пълни обороти.

Благодаря на всички :)

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе, какви са тия изпълнения като от Гугъл преводач (и той ще го направи по-добре). По-добре да няма информация , отколкото да има смешна такава.

Хеле пък - флаш подкрепа - е направо върха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе, какви са тия изпълнения като от Гугъл преводач (и той ще го направи по-добре). По-добре да няма информация , отколкото да има смешна такава.

Хеле пък - флаш подкрепа - е направо върха.

За кое гвориш, би ли пояснил за да го оправим ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ви разбрах, за какво по точно говорите?

Явно вие просто искате да се заяждате, ако нещо не ви харесва направето го вие по добре ;)

Много е лесно да използвате думитe от типа на "какви са тия изпълнения",  и "добре бе", нали?

Спирам, но малко респект, защото аз съм ви имал до сега.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тогава да го каже както трябва, не  със такъв подход. За всичко си има време, и ще се подобрява малко по малко всичко.

Но няма да търпя неуважение от никого ;) , защото знам колко труд се е хвърлило .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За информацията на титулната страница най вероятно.

:)

Нищо не сме превеждали, не се е налагало. Предполагам става дума за описанието на sotinkaOS. Просто такъв  е изказа. Благодарим за забележката. Не можем да насмогнем на всичко толкова бързо. След проблемите, които имахме с хоста на услугите и фалстарта приоритетно работихме да възстановим възможно най-бързо достъпа. Тепърва ща приемаме съвети и предложения и разчитаме на това, за да направим един наистина качествен продукт, в който всички заедно участваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сайта си е екстра и дава достъп до най важните неща. Който има желание да работи със дистрото ще си отвори темичка във форума и ще попита каквото го интересува и не му е ясно. Ако Бат Начо  има претенции за  експерт в уеб дизайна   да си напише  идеите и ще ги приложите .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

М-да. Много силни думи и не на място казани, в неподходящ момент, от мене . Да. Става дума за началната страница. Не съм лингвист, но нещо не ми харесва начина на изложение, звучи ... странно.

"Подкрепа" идва от "крепя", а Адоб ни "отписаха" и затова имам "по-такова" отношение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на какво се дължи проблема с отварянето на форума през Google Chrome? Започва отварянето на форума, вижда се за около секунда и веднага излиза съобщение, че нещо се е объркало! И това е само през този браузър:

c219eb40a16febdc.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А на какво се дължи проблема с отварянето на форума през Google Chrome? Започва отварянето на форума, вижда се за около секунда и веднага излиза съобщение, че нещо се е объркало! И това е само през този браузър:

c219eb40a16febdc.jpg

Хм, никаква представа, не знам защо е така, пък и сега нямам Chrome да пробвам.

Ако има някой със Chrome нека потвърди дали работи при него или не. Може също да е проблем на Mybb , форум платформата която ползваме.

За сега мога да кажа само толкоз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от какво зависи, на моменти Хром/иум, го "прихващат лудите" . Друг път пък е Лиско.

Така разбирам ,че скоро ще има обновяване .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

c219eb40a16febdc.jpg

Мерси за доклада.

Ако е възможно би ли проверил отново дали проблема е налице. Ако все още го имa, моля надгради браузъра до последна версия. В момента не наблюдаваме проблеми с гугъл хром и форума се зарежда нормално. Обърнете внимание, че вече сме на нов адрес stotinkaos.net не .org

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

/Off

@exwol , трябва да е "Всичко, което ти трябва, e на един yum install разстояние..." (ако има запетайки).

E поправям се веднага, мерси :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Понеже от тука тръгна всичко, нека го шарна и тука :D

Направих едно кратко видео, което да показва общо взето как се зароди проекта StotinkaOS, или пътя извървян до днес. Видеото не е професионално, по скоро любителско, не съм плащал на никой, аз съм го правил tongue.png

Стига приказки, ето за това говоря.

Използвам случая, да благодаря още веднъж на всички които помогнаха, и продължават да помагат, този проект да съществува. Благодарности и на всички потребители и на Kaldata форума, където тръгна всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Недко
      Здравейте !

Преди години в предаването "Микрофон и мишка" на Дарик Радио чух, че компютър с Linux може да се използва като антивирусен "филтър", или изобщо средство за защита на интернет трафика на компютър с Windows.
      В моя случай дори е належащо, защото имам компютър с XP, която вече не се поддържа от MS.
      Наскоро ме "светнаха", че такива машини не само са лесни за заразяване, но и били цел за някакви ботове, създадени да сканират нета и да откриват такива компютри. 
      Та, на въпроса с филтриращия Linux компютър. Дали все още е актуално такова решение, дали има ефект, 
      има ли писано някъде в нета за него и описано как се прави ?
      Моля за някаква информация, съвет, линк на български, руски, английски, немски ...
      или дори само за правилна формулировка на въпроса към Гугъл !

Предварително ви благодаря !

P.S. Да уточня, че имам други лаптопи с Linux Mint 20.2, но този с ХР искам да си остане така.

Евентуално, като вариант, инсталиране на XP във виртуална машина на Linux система,
      дали е ефективно решение за защита на ХР-то ?

• от vpvelev
      Здравейте!
      Отварям отделна тема за още една Linux дистрибуция - Gentoo.
      Много са чували за нея, но малко са я ползвали. Причината е, че трудно (това е относително) се инсталира и изисква много време, защото всичко се компилира от изходен код. Последното пък изисква по-мощен хардуер, а не всеки разполага с такъв.
      При мен се случи така, че първото ми запознаване с Линукс беше имено с Gentoo Linux (нямам точен спомен, но преди 2005 година беше). Но не защото знаех нещо за линукс или за Gentoo, а защото не знаех какво ме очаква.  Но се оказа, че съм имал късмет да попадна на тази дистрибуция, за да науча поне нещо за линукс.
      И от тогава, тъй като не съм имал подходящ компютър (поне така съм си мислел) до преди няколко дена не обръщах внимание на тази дистрибуция.
      Тия дни я инсталирах и засега работи нормално всичко. Затова и отварям тази тема за новини, дискусии, помощ и др.
      Инсталацията я направих от съществуваща при мен друга линукс дистрибуция - Arco Linux. По начало Gentoo може да се инсталира и от други дистрибуции. Този начин за инсталиране, поне за мен е за предпочитане, особено за тия, които не са много запознати, а и не искат да си загубят другата дистрибуция.
      При този вид на инсталация не са необходими никакви флашки и дискове, а освен това се инсталира в графична среда и се ползват и четат различни статии и разяснения. Така инсталацията става много лесно. Дори може и да се прекрати, ако някой се уплаши или му омръзне и след време може пак да я продължи.
      Ето няколко линка за това. И аз ще покажа по-нататък как протече при мен инсталацията и какви проблеми срещнах.
      https://www.wikihow.com/Install-Gentoo-Linux-from-Ubuntu

Отваряте терминала и започвате
      Използвах тия два линка в началото, но след това направих нещо средно м/у тях. Но това зависи от мощността на компютъра или какъв профил ще изберете:

Важното е да не се отказвате лесно след първите неуспехи.

• от Анита Христова Трифонова
      Sofia, Bulgarian Anti-Government protest day 59 
      https://www.vbox7.com/play:b99f5736ad
      59-ти ден на антиправителствени протести у нас

Ден 59 на протеста: Велико народно въстание на 10 септември

Sofia, Bulgarian Anti-Government protest day 59

МЕЖДУНАРОДНАТА РЕАКЦИЯ ЗА ПРОТЕСТИТЕ: БОРИСОВ СЕ ОПИТВА С РОКАДИ ДА УТАЛОЖИ НЕДОВОЛСТВОТО

Отровното трио за провокацииите на 2 септ. Вечерта

Още милиони от Борисов

https://www.facebook.com/watch/dabulgaria.bg/
      ПР експертът призова депутатите от ГЕРБ да подадат оставки, "за да падне този последен смокинов лист пред срамната истина за България".
      Бившият кандидат на СДС за кмет на София Мартин Заимов заяви от своя страна, че ще напише отворени писма до всички посланици на Великите сили у нас, за да им разкаже какво се случва у нас.
      В 21:25 часа демонстрантите се отправиха на традиционното си шествие в посока "Орлов мост".
      Малко след 21:40 часа протестиращите вече бяха блокирали кръстовището при булевардите "Евлоги и Христо Георгиеви" и "Цариградско шосе". Чуваха се скандирания "оставка", "мафия", "нещастници" и "Борисов вън".

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/59-ti-den-na-antipravitelstveni-protesti-u-nas-za-kratko-be-blokirano-dvizhenieto-pred-bnb

https://www.vbox7.com/play:b99f5736ad&start=11
      59-ти ден на антиправителствени протести у нас
      https://www.vbox7.com/play:b99f5736ad&start=24

https://btvnovinite.bg/bulgaria/59-dni-protesti-prizori-palatkovijat-lager-na-nedovolnite-beshe-premahnat.html
      ХОРАТА ТРАДИЦИОННО СЕ СЪБИРАТ В ТРИЪГЪЛНИКА НА ВЛАСТТА-ОТНОВО ПАЛАТКОВ ЛАГЕР
      ОТКРИТИЕ-МАФИЯТА Е ДОБРЕ ОРГАНИЗИРАНА
      СЛЕДВАЩИЯТ ГОЛЯМ ПРОТЕСТ  Е ПЛАНИРАН  НА 10 СЕПТЕМВРИ
      https://btvnovinite.bg/bulgaria/oshte-signali-za-policejsko-nasilie-v-noshtta-na-sblasacite.html
      ОЩЕ СИГНАЛИ ЗА ПОЛИЦЕЙСКО НАСИЛИЕ – С БОКС СРЕЩУ ПРОТЕСТИРАЩИТЕ
      https://www.svobodnaevropa.bg/a/30822763.html
      59-и ден на протести: Заплахи към активисти и свикване на ново “Велико народно въстание”

Първият протест под мотото “Велико народно въстание” се състоя на 2 септември. Тогава се стигна до тежки сблъсъци между граждани и полиция, обгазени хора, извеждане на водно оръдие и масови арести.
      “Ние няма да забравим, ние няма да простим! Ние няма да забравим "кървавата сряда". Няма да простим на политиците и на Борисов, които изцапаха ръцете си с кръв”, заявяват от Отровното Трио.
      В събота традиционно протестиращите се събраха в пространството между сградите на Президентството, Министерския съвет и бившия Партиен дом. Малко след началото на митинга хората блокираха движението пред сградата на БНБ.
      Протестът се провежда под наслов "Нас не ни е страх", а протестиращи коментираха пред БНР, че "полицията не си е научила урока".
      В сравнение с предходните дни днес хората на протеста са по-малко. Към момента обстановката е спокойна.
      Призори в събота палатките на кръстовището пред бившия Партиен дом бяха премахнати от полицията, след като само няколко часа рано те бяха наново поставени там от протестиращите.
      Протокол за 9,60 лева. Няколко институции проверяват бунтовния "Хиполенд"
      https://gdb.rferl.org/13975419-0E91-4A9F-899B-78FC1314C76C_w1023_r1_s.jpg
      59-ти ден на протести: Блокада на движението пред БНБ (СНИМКИ/ВИДЕО) Демонстрацията минава под надслов „Нас не ни е страх"
      Заплахи към активист в Стара Загора
      Във Варна продължават протестите срещу правителството
      https://bntnews.bg/news/vav-varna-prodalzhavat-protestite-sreshtu-pravitelstvoto-1072457news.html
      Протестът продължи със скандирания "Оставка" и "Да живее България", след което протестиращите символично разпънаха палатка и блокираха за кратко кръстовището пред Общината.
      Криминален психолог: Нещата ще продължат да ескалират
    • от Теодор Тодоров
      За забравената парола на BIOS-а нищо не reset-на самата парола ще инсталирам Windows 8.1 На друг диск, защото не знам как се инсталира plop boot manager под linux, Гледах клипове как се инсталира plop под linux но нищо не разбрах от него
    • от Street Life
      Здравейте!
      #####
      На дамите - Честит празник!
      #####
      Въпросът ми е:
      На какъв принцип работи Microsoft Windows? Подобен ли е като в Wayland или Xorg на Linux?

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване