Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за продуктите на Comodo - Internet Security, Antivirus и др.

Препоръчан отговор

Ами да, аз спрях да се занимавам, защото вместо да пратят dmp файловете + клипчето на aten, на разработчиците на COMODO, модераторите си чешат езиците и си говорим в глупости и се въртим в кръг и това ме обиди. Екипа на MBAM бяха супер отзивчиви и веднага направихме един общ чат с 2-ма от хората отговарящи за MBAE и дори ми обясниха някои неща за които нямам право да пиша и определено проблема не е в тях. Това не е първия проблем между двата продукта, но поне първия се разреши по безболезнен път от страна на Malwarebytes екипа. Те също казват, че преди да се свързвали с екипа на COMODO и са докладвали бъгчета, но молбите им са били подминавани и те са се отказали да се занимават. Предложиха аз като независим потребител, който не работи за никоя от двете компании да се пробвам...и ок, обърнаха ми внимание и толкова. Само си прехвърлят топката, но едните поне застанаха в лице в лице с проблема, а другите се скриха...При мен вече не се появява често...явно CIS зарежда преди MBAE и това го неутрализира...но забелязвам, че освен за firefox.exe, понякога се е случвал и при стартирането на Winamp.exe... Така или иначе решението е или да се използва само един от продуктите или другото е това, което спомена Nikishark - да се преинсталира MBAE начисто. Това е като някакъв workaround за проблема. Лично от Malwarebytes са го написали в описанието на често срещаните проблеми.

Според мен от COMODO реагират бавно....преди време бях докладвал за бъг, че CIS не позволява на firefox да стартира в sandbox-a на CIS ако е използван junction points. Това го оправиха, но според мен не напълно, защото сега бачка, но без да ми зареди добавките за браузъра, а все едно съм с нов профил или в privacy mode, safe mode на браузъра, където всички добавки са изключени. Писах им и затова...разменихме 2-3 писма и това беше. Хич няма да се занимавам с тях. Ако защитата им не беше кой знае какво отдавна да съм ги заместил, но сега просто за добро или лошо избягвам да комбинирам няколко продукта докато CIS е инсталиран за да няма конфликти, пък и за да не стартирам допълнителни излишни услуги във фонов режим. Засега се справя и сам, но все пак би било добре, да погледнат по-сериозно на поддръжката на програмата...За безплатна поддръжка толкова.

Само не разбрах, защо след като имат облак им трябва и облачна антивирусна вместо да развият "двигателя" на текущата...и не разбрах защо след като пуснаха техен adblocker, сега ще правят и копие на uBlock блокатора....Излишно дублират функционалностите на програмите и влагат средства в излишни проекти. Те имат и около 3 браузъра базирани на Chrome или Firefox...За мен е излишно това, но те си знаят как ще си разпределят ресурсите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 964
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

на 16.12.2015 г. at 20:44, ghostBG86 написа:

Все още, не може да се добави към Мозила. Не била одобрена.

Аз преди малко опитах и се добави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък спирам да ползвам CIS защото ми писна вече,от снощи съм зад рутер с Voodoo Shield с лиценз предоставен ми от URIEL за което му благодаря.Стига ми като защита. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Ами да, аз спрях да се занимавам........

Между другото, Comodo си имат сериозен проблем с включването, на които и да е браузър във виртуална среда,при включена защита на МБАE.Стартирането на браузъра се забавя до околко 3-4 мин. и е невъзможно да се гледа какъвто и да е видеоклип в мрежата(Windows 10).

Идея нямам,защо се пуснаха да правят облачната АВ,вместо да оправят бъговете на CIS...На всичкото отгоре,забавят пускането на новата 9-ка с поне 3 месеца още...ХИПС-а им няма равен,високомерието им -също..Абсолютно си прав и за двигателя,и за облачната версия...Няма да спра да хваля ХИПС-а и пясъчника,но няма да спра и да критикувам ,абсолютно неориентираното им поведение,спрямо продукта CIS и потребителите си...които с право са недоволни и лаконични...

Screenshot_1.png

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

В Comodo държат на традициите...не че ние не си ги знаем...Представям си кога ще излезе CIS 9...

Screenshot_1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, NIKISHARK написа:

В Comodo държат на традициите...не че ние не си ги знаем...Представям си кога ще излезе CIS 9...

Screenshot_1.png

Чудя се дали да не спра отсега ъпдейтите,че знам ли какво ще измътят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що, nikssi написа:

Чудя се дали да не спра отсега ъпдейтите,че знам ли какво ще измътят.

Нека минат 3-те месеца отсрочка,която си дадоха...а като знам как си спазват сроковете,са минимум 5...после ще видим...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Критиките към екипа са убийственни..

Цитат

We knew it. This is 3rd or 4th time you guys have postponed the release. Yea, keep waiting guys...Comodo is going to give you bug free best solution that will need no further updates/upgrades.

You guys dont release beta/rc updates & then keep postponing release. On what basis you guys fix release dates?

As usual another disappointment from Comodo. And guys on 26th Jan you will get "To provide you the best solution...For now our release date is planned for   2nd Feb...Pls keep waiting...".

It seems like we are not waiting for CCAV release but for 1 week postponed announcement.

Цитат

with this new release date I guess its time for a new beta or even rc before final...

my feelings are that they are waiting translations for ccav. I guess the language template was released just a couple of days ago..

anyway, an rc would be nice so we can have a better understanding of whats going on with ccav and, maybe, give them our feedbacks about whats not working or what needs to be added for another release cycle after final 1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Най-после

Comodo Cloud Antivirus First Public Major Version 1.0.379757.116

screenshot.4.jpg

screenshot.5.jpg

screenshot.6.jpg

screenshot.7.jpg

Цитат
Hello Everyone ! !  :)

I know that you were waiting for this major release for too long; we have made it ready for you !  :-TU

Here we are very excited to announce that the Comodo Cloud Antivirus First Public Major Version 1.0.379757.116 is now released !  Thank you very much for all your feedbacks , wish & bug reports for the third beta built as we have worked on those bugs and wishes, and will keep working on them on the next releases.

Lightweight protection on both Online and Offline; now also has Multiple Language Support  and New Features that will increase the ease of use!

Our main focus after the third beta release was mainly to increase the quality and robustnes of the major release , thanks to your valuable feedbacks! I also would recommend you to check the new features we have added with our latest beta release before you start to play with the product.  Even though we focused on the fixes and bug reports, we have also added new features and improvements . We're still working on your feedbacks that we collect during the beta releases to be applied with the next releases. 

Important note: Users with previous beta installed should uninstall old beta first and make a clean installation for the new beta version . We would appreciate receiving your feedbacks, wish and bug reports for the new built 1.0.379757.116.

This is what we call user-friendly! This is what we call simplicity ! Once you have it, you will never look for another protection, this is what you need !

Thank you very much to you all in advance !!

What's new in 1.0.379757.116 ?

-   New Installer Pages  :
With the new installer pages, learn more about what CCAV features are. With the new design of installers, you will get more about us.

-    New action: "add to exclusions" when malware is detected in manual scan:
We have added a new action ! Add the threats found during manual scan easily into your exclusions list!

-    Purge on trusted app list:
Purge button is back, even on trusted vendor list!

Submit non-sandboxed installers for Valkyrie analysis:
You need us to analyse non-sandboxed installers ? Submit them easily.

-   Multi Language Support:
New languages added into language support, new languages to be added with the next releases.

Improvements and Fixes:

We have addressed many wishes and bugs/issues reported by our users in this release. Here are a selected few:

-   Option to hide "Upgrade" button on main GUI.
-   When dobule click desktop shortcut ,ccav main UI can't pop from taskbar.
-   Virtual file should display virtual full path in sandbox applications page.
-   When you restore default config ,changing some config have issue

Download Location

Comodo Cloud Antivirus Public Major V1.0.379757.116
http://download.comodo.com/ccav/installers/ccav_installer.exe

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...мама му стара..след толкова отлагания и гръмки изказвания,поне да бяха оправили засичането от центъра за защита...На всичкото отгоре и изпращането към Valkyrie не сработва..Ако бяха пуснали още 1-2 бети,щяха да се ориентират за проблемите..ама като им знам съпорта.....И с CIS 9 ще е така...честно,не разбирам подобна политика...до сега трябваше да са на,поне 2-ра бета...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Ето още един тест. Типично представяне на Комодо, с ниска детекция в реално време и при сканиране. Но наличието на пясъчник, прави програмата безопасна. Според мен, това е добра алтернатива за тези, на които стандартния Комодо, им идва сложен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте.Инсталирах програмата на мой познат и се оплаква,че някои програми за мониторинг на хардуера не работят коректно...........става въпрос за Real temp,AIDA64,а проблема е,че и двете отчитат само едно работещо ядро на процесора и това става само при комодо 8.2 :ohmy: някакви идеи от къде може да идва проблема........и още един въпрос под 64bit ОС необходимо ли е да бъде включена засилената защита на HIPS?Или това се налагаше само под 32bit.?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, The Shooter написа:

Здравейте.Инсталирах програмата на мой познат и се оплаква,че някои програми за мониторинг на хардуера не работят коректно...........става въпрос за Real temp,AIDA64,а проблема е,че и двете отчитат само едно работещо ядро на процесора и това става само при комодо 8.2 :ohmy: някакви идеи от къде може да идва проблема........и още един въпрос под 64bit ОС необходимо ли е да бъде включена засилената защита на HIPS?Или това се налагаше само под 32bit.?

Активираш проактив режима. Знаеш от къде, предполагам? По другия ти въпрос, добави програмите в изключенията. Да не би нещо HIPS да ги пипа. Или да изолира в пясъчника, определени програми. Направи сканиране по рейтинг. Общо взето, малко трябва да си поиграеш с програмата, особено в началото. Догато се нагласят нещата.

Друг вариант е, да сложиш облачния Комодо. Там няма HIPS, та е една идея по-лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Comodo Cloud Antivirus 1.1.384558.142 is Released!!!

Цитат

Hello Everyone !!  :):)

I’m very happy and excited to announce that Comodo Cloud Antivirus V1.1.384558.142 new version is now released !

We have been digging in your feedbacks; bug and wish reports to include them inside our roadmap; a number of them has been implemented with this release, there are many of them to be implemented with the next releases. So again; thank you very much !!

This product is being shaped with your feedbacks, this is your product! Because You are important for us and we are here to support you for your online protection needs. Please keep providing your feedbacks for us to serve you the best!

Best protection with Manual Submission Option to Valkyrie now You are able to submit files from sandboxed files list, context menu and on the main user interface !

Note: Users with previous versions installed will receive an update with this release.

Thank you very much to you all in advance !!

What's new in 1.1.384558.142?

-   Submit file to Valkyrie  :
You are now able to manually submit any file to Valkyrie for detailed analysis on sandboxed files list, context menu and on main user interface > help section.

-    New option to enable/disable background valkyrie submission
Enabled by default, this option will provide you the abililty to disable the background auto submission forunknown exe s and installers to Valkyrie.We also now have a limit upload file size to 25M which will avoid network bandwith problems.

-    Browser Settings Protection:
A feature that will make your browsing life easier!  You will be notified in case a software attempts to change your browser settings ! It will be under your control whether to keep your settings or not.

-   'Sandbox/AV settings' link on system tray icon menu:
With this built you have the easy navigation to reach the settings part easily via system tray icon menu without openning main user interface.

-   Option to turn off alert sound
On settings , you now have the option to turn off alert sound!

-    Multi Language Support:
Brazillian language has been added into language support, new languages to be added with the next releases.

Improvements and Fixes:

We have addressed many wishes and bugs/issues reported by our users in this release. Here are a selected few:

-   Microsoft Applications Coming Up As Untrusted When Sandbox Settings Changed 
-   Translation issue (PT-BR)
-   Protection status bug
-   Action when a threat is detected: Alert should be changed to ” Ask “   

Download Location

Comodo Cloud Antivirus Public Major V1.1.384558.142
http://download.comodo.com/ccav/installers/ccav_installer.exe

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много следи остават след деинсталацията на Comodo  Firewall. В стартъпа цялата папка си стои,в регистрите също остатъци...

Това имат ли намерение да го оправят?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Доколкото разбирам,се очакват подобрения

Снимок экрана (32).png

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това:

Цитат

What's new in 8.2.0.4978 ?

Improved:

• New Home Page and Quick Search mechanism
  • New file group "Media Players" in Auto-Sandbox rules

Fixed:

•   Network is not available after update from Windows 7 to Windows 10 with CIS/CAV/CFW installed
•   Windows Firewall is not enabled after CIS uninstallation if PC is upgraded from Windows 7 to Windows 10
•   Website Filtering does not block web sites in Google Chrome 49

We would like to thank Tavis Ormandy of Google, for reporting the following issues and working with us to protect our users:

•   Antivirus engine libraries does not have ASLR enabled
•   PackMan unpacker insufficient parameter validation
•   LZMA Decoder Performs Insufficient Parameter Checks, Resulting in Heap Overflow
•   Integer Overflow Leading to Heap Overflow Parsing Composite Documents
•   Integer Overflow leading to Heap Overflow in MSVB API
•   Emulator can be bypassed to leak data and/or modify certain system settings by initiating a scan on a specially crafted PE file
•   Heap Overflow in LZX Decompression
•   Buffer Overflow handling PSUBUSB (Packed Subtract Unsigned with Saturation)
•   ACLs on Comodo's folder in %ProgramData% allow unauthorized users write access

We would like to thank  Greg Linaries of Cyberpoint SRT, for reporting the following issue and working with us to protect our users:

•   Chromodo_setup.exe can be injected DLLs from users' folder if cmdshim32.dll is missing from the installation of CIS/CAV/CFW

We would like to thank  Stefan Kanthak, for reporting the following issue and working with us to protect our users:

•   DLL load ordering error allows CIS/CAV/CFW installers to load implanted DLLs from installer and application data folders

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване