Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

NIKISHARK

Всичко за продуктите на Comodo - Internet Security, Antivirus и др.

Препоръчан отговор

Доста спорни настройки.

Евристики на антивирусната на low, стената не е на Custom Rules и е зададена да не пита, спрян HIPS, sandbox-a има сложена отметка на enable automatic startup for services in the container (груба грешка, освен ако не е нарочно), а и самите правила в sandbox-a не се знае как са настроени, защото аз лично съм донагласял всички там ръчно (както вярвам и повечето са го правили, защото Шарки е давал не един път линк към това), VirusScope има отметка да сканира само промените в Sandbox-a (отново за мен е грешка това), не е показал Script Analysis и Miscellaneous

Иначе Juan Diaz често тества гадини, но и доста подвеждащи неща има в тестовете си. Ето в този клип например всички му пишат да направи reset на sandbox-a да види дали това ще възстанови промените направени от скрипта/гадината.

Цитат

We need to have seen what happens when you reset the sandbox. Resetting the sandbox should have undone any damage as the file was run isolated and was sandboxed by Comodo. Can we also know what version of Comodo you're running, as it looks like an older version based on configuration and virusscope number? Thank you for the video.

В други негови тестове беше тествал провал на AppCheck срещу ransomware, който не се оказа точно ransomware, а гадина, която изтрива данните и ги замества с празни файлове, а не ги криптира и това не отговаря на критерия за провал на AppCheck, защото гадината не бе точно ransomware... Гледам, че и другите се провалят на този вариант. Kaspersky го е засякъл, но много късно...вече всички беше криптирано или изтрито, но не се знае дали щеше да позволи да направи rollback на промените, ако му беше дал достатъчно време за целта. Можем само да гадаем. В теста на KIS се изписа, че промените са възстановени, но не даде Details за да видим за какво става въпрос, а папката си остана празна. И защо не даде да се рестартира системата, както поиска програмата. Отново са му го казали:

Цитат

Why you did not choose Disinfect and restart the computer which option is also recommended by kaspersky. You should know this that if any process want to rollback then computer should be restarted to rollback that process properly.

Дано не се окаже някой вариант като този Kyrox Ransomware, където всички се проваляха въпреки, че автора го беше пратил на всички програми за защита и въпреки, че го засичаха над 44 програми във VirusTotal.

Лично аз бих предпочел лично да тествам гадината!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открит е клон във форума на тази злободневна тема,чакаме първи отзиви на отговорните лица...

https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/comodo-against-chineserarypt-t124728.0.html

То,ако пясъка е настроен да блокира,а не да виртуализира, батчикът нямаше да стартира въобще...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма програма, която да не се дъни с някакви си там неадекватни настройки.  Постигал съм го дори с условно безплатния корпоративен Сепчо - пък това уж е най-авторитетната програма в нашия свят... Поне това се твърди служебно от нашите софтуерни специалисти.   Лично на мен въобще не ми е трудно всички програми да изглеждат неадекватни - но не ми е нужно, те са ми любими занимавки и аз като не ги продавам, поне безплатно нека ме радват. А щом е безплатно - редно е да им сътруднича доколкото мога.  Няма значение какви са - американци, китайци, руснаци, сингапурци, испанци и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, Станислав Маринов написа:

Открит е клон във форума на тази злободневна тема,чакаме първи отзиви на отговорните лица...

https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/comodo-against-chineserarypt-t124728.0.html

То,ако пясъка е настроен да блокира,а не да виртуализира, батчикът нямаше да стартира въобще...

Е то не е добре идея да е настроен да блокира, защото всяка непозната програма ще бъде блокира, а не всички са зловредни. С пясъчника потребителя да провери какво прави програмата и ако му се стори съмнителна да отмени промените. Иначе всичко останало си е Anti-Exe System LockDown използвано главно в бизнес средите или при потребители, които не тестват и инсталират често нов софтуер.

Иначе гледам във форума не са казали нещо различни от това, което имаше като коментари под самото видео. Използвана е стара версия на продукта, не са резетнали sandbox-a, грешни настройки (не са добавени папки в Защитени файлове и папки) и прочие. Вярвам, че ако е бъг ще го отстранят бързо, както стана при Petya ransomware-a. Но ако не е bypass, а грешни настройки тогава вина има тестващия по-скоро. Ще се чуе. Така или иначе няма защитен софтуер, който да дава 100%-ова гаранция или защита. Бекъп му е майката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не друго поне и Comodo и Kaspersky са го вкарали в дефинициите си...

https://www.virustotal.com/gui/file/58b009308c929c7d16ca44e08d83040526f8d41c656bfadde3de80e81937198f/detection

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кви са тия работи бре хора?

Clip.jpg.2065474402436ce9660a0279ed5e1ea2.jpg

Пробвам инсталацията и след рестарта ме посреща с това. 

Инсталиран е KFA 2020 FREE 

Clip_3.jpg.8cde6d97db96bf0890b93907223a4d4d.jpg

Clip_2.jpg.a6f1d942c1118a5a12ba0cda5efeada6.jpg

Бесен съм им. Насрах си новата инсталация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги първо инсталирам защитната стена на Комодо и евентуално след това добавям някой антивирус - после обучавам стената да не блокира разни неща на антивируса.  Тази стена е комплексна многомодулна програма и може да се ползва и без никакъв инсталиран антивирус.  Тогава няма конфликтности и сложни сработвания.  При всички други варианти трябва да знаеш как да се справиш с настройките на програмите. При незнание възниква риск за ползваната ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никси, според мен не е виновен Comodo. Или е несъвместимост между Comodo и Kaspersky (за каквато пиша от над година и повече) или е заради невъзможността да се настройва System Watcher в безплатната версия. Откакто имам Kaspresky Free 2020 не мога да инсталирам нито програма, нито да обновя драйвер, нито дори да актуализирам Windows без да спра защитата в реално време на Kaspersky преди това. А папките на Kaspersky и Comodo са вкарани в изключенията на двете програми. Честно се замислям да махна Kaspersky и MBAE и да остана на Comodo, Windows Defender и Appcheck (която покрива и System Wacher и има Anti-Exploit като на MBAE само че по basic). Не се търпи:

Преди да спра Kaspersky греда, като го спрях актуализациите се качиха успешно. Не знам дали в платената версия като може да се настройва пак ще е така, но ако е не знам. Някой да тества, който не го ползва в комбинация с Comodo. Странното е, че и двете програми не вадят съобщения нито за проблеми, нито за блокирани неща (като актуализациите например, но определено нещо ги заключва). Мисля, че System Watcher-a сваля правата на %TEMP% папката и като се инсталират неща, които трябва да минат през нея и се получават грешки. Някой да им пише, ако може.

oZz27r8.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Или е несъвместимост между Comodo и Kaspersky (за каквато пиша от над година и повече) или е заради невъзможността да се настройва System Watcher в безплатната версия.

Досега не съм имал проблем при инсталиран KFA да инсталирам Comodo. 

Откакто имам Kaspresky Free 2020 не мога да инсталирам нито програма, нито да обновя драйвер, нито дори да актуализирам Windows без да спра защитата в реално време на Kaspersky преди това.

Явно проблема е при тебе или при Comodo защото аз си обнових оня ден драйверите на лаптопа. Даже единия (мрежова връзка - СИМ карта)  го махнах и после го забраних да не се изкушавам да слагам СИМ картата си в лапито. 😂 

Спокойно си инсталирах и драйвера за PCI както и този за мемори картата. Кучето е заровено някъде другаде, може на Win 8 / 10 да е различно знам ли...

Тия дни ще си направя един втори имидж и ще пробвам като махна първо Касперски и после инсталирам Комодо. Интересното е,че след инсталацията ми прецака и една от добавките на Хрома - Lastpass=

преди 9 часа, NEY написа:

Винаги първо инсталирам защитната стена на Комодо и евентуално след това добавям някой антивирус - после обучавам стената да не блокира разни неща на антивируса.  Тази стена е комплексна многомодулна програма и може да се ползва и без никакъв инсталиран антивирус.  Тогава няма конфликтности и сложни сработвания.  При всички други варианти трябва да знаеш как да се справиш с настройките на програмите. При незнание възниква риск за ползваната ОС.

Тоше , Тоше Касперски и Комодо не е лесно да се стиковат. Ако ти е ясно де...

Явно не знам как да се справям с настройките на програмите...Браво за откритието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвах Comodo Firewall стикован с Kaspersky Security Cloud Free на Windows 10, версия 1903 64-бит.

Не съм имал абсолютно никакви проблеми като гореизложените или  някакви други.

Двете програми са като първи дружки...

Гоше, що не замениш Kaspresky Free с Kaspersky Security Cloud Free ,сигурен съм , че резултата ще е различен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе..случвало ми се е..не с касперски...ама с малко настройки под safe mode....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснете тука един офлайн инсталатор,че ползвах онлайн инсталатор и се сговниха работите. Да не е нещо недосвалено...знам ли кви са ги вършили.

Благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

Пуснете тука един офлайн инсталатор,че ползвах онлайн инсталатор и се сговниха работите. Да не е нещо недосвалено...знам ли кви са ги вършили.

Благодаря 

Offline Setup Details:
Comodo Internet Security Premium (Firewall and Antivirus only)

http://download.comodo.com/cis/download/installs/1000/standalone/cispremium_only_installer.exe
Size: 65,0 MB (68.186.664 bytes)
MD5: E0B576A13816E77FF4AC344AB4387B01
SHA-1: 77AE547F1625903ACD6281172714244F7B03636F
Moderator's note: the off line installer for this version is not officially announced by Comodo but is available for download at the url which always provides the latest available stable version.

Между другото-Comodo може да стане платен: https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/cis-becoming-paid-t124799.0.html

Изчезнали са всички връзки към безплатния вариант...Все още работещи са само във форума....

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му става пак на тоя редактор...един коментар не може да се редактира като хората...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nikssi написа:

Досега не съм имал проблем при инсталиран KFA да инсталирам Comodo. 

Явно проблема е при тебе или при Comodo защото аз си обнових оня ден драйверите на лаптопа. Даже единия (мрежова връзка - СИМ карта)  го махнах и после го забраних да не се изкушавам да слагам СИМ картата си в лапито. 😂 

Спокойно си инсталирах и драйвера за PCI както и този за мемори картата. Кучето е заровено някъде другаде, може на Win 8 / 10 да е различно знам ли...

Все пак за теста, ако спреш Kaspersky, Comodo инсталира ли се успешно?

Възможно е проблема да е лимитиран само под 8.1. Но както казах, странното е, че не се налага да спирам Comodo или и двете програми за защита, а само Касперски за да се случат нещата. Това ме навежда, че проблема е по-скоро или в самия Kaspersky или в Windows 8.1 или в комбинацията само с Comodo. Докато бях само с Comodo подобни проблеми не съм имал, но пък интересното в случая е, че хванах Comodo пък да не пуска други неща (като FarCry 5 и New Dawn DLC-то), които не тръгваха дори след спирането на Касперски. Трябваше да спра или двете програми или само Comodo. Тогава разбрах, че проблема е в Comodo и като ги ръгнах в изключенията да не сканира за инжектиране на код в процесите им от страна на Comodo и вече тръгваха при включени програми. Не знам...или е от 8.1 или е от засиления System Watcher (при KFA 2019 пак имах подобни проблеми, но доста по-рядко) или е от новия Comodo (защото те вкараха там разни неща като анализиране на скриптове в реално време против FileLess атаки и следене за инжектиране на процесите). Отделно аз държа и HIPS-а и Sandbox-a включени. Може би ако мина само на Sandbox-a. Ще видя...може пък просто да карам само с една от двете програми (но ако махна Kaspersky, дефинициите на Comodo не струват, а Windows Defender няма rollback на промените...ще трябва да слагам AppCheck или RansomOff или подобна, а ако махна Comodo ще трябва да слагам я Sandboxie - особено вече като е безплатна и някаква читава стена или поне по-приятна такава за настройване на вградената стена). Не ми се занимава с Virtualbox, че е яко бъгав пък изтрих май виртуалката преди време...Може да създам само една нова виртуалка, която да стартирам после с WMware безплатната версия.

преди 1 час, Станислав Маринов написа:

Ползвах Comodo Firewall стикован с Kaspersky Security Cloud Free на Windows 10, версия 1903 64-бит.

Не съм имал абсолютно никакви проблеми като гореизложените или  някакви други.

Двете програми са като първи дружки...

Гоше, що не замениш Kaspresky Free с Kaspersky Security Cloud Free ,сигурен съм , че резултата ще е различен.

Мислил съм си го, но не исках да имам remote control и cloud дефиниции и затова ползвам KFA вместо KSCF. Иначе за да нямам абсолютни никакви догадки къде е проблема, наскоро ръчно почистих и регистрите (прегледах Policies и CodeIdentifiers редовете, както и самите настройки на secpol.msc и другите настройки, откъдето се настройват груповите политики). Т.е. инструменти като CryptoPrevent, Simple Software-restriction Policy, EMET и т.н. би трябвало да са извадени от уравнението. Поне се усетих бързо къде е проблема и не ми пречи на основната дейност (а просто се налага да спирам я една програма, я другата). Полезното в случая е, че това би спряло и malware (щом не дава на лигитимни програми да се обновяват...интересното, е че съвсем не всички програми са засегнати...а само някои...може другите да имат калпави инсталатори). Опасното обаче може да се окаже, че точно някой инсталатор, който инсталирам да е зловреден, а аз съм свалил боксерките...(е не изцяло де, защото, както казах Comodo не се налага да го спирам, а той не спи), но все пак...ако мине нещо през него, а съм спрял Kaspersky се обезсмисля малко нуждата от него. (Пак не напълно, защото проблема е само като искам да обновя нещо, през останалото време си пази, но е кофти да се налага да го спирам като искам да качвам нещо...все едно ползвам Default-Deny програма тогава като AppGuard, а самия скенер да стои само като on-demand програма за второ мнение)... Та определено ще търся някакво решение на ситуацията в скоро време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, B-boy/StyLe/ написа:

HIPS-а и Sandbox-a включени.

Жоре,това не беше ли непрепоръчително? Май четох някъде, че има големи предпоставки за конфликт..за това по подразбиране  е включен сандъка...HIPS-а е за напреднали,тоест за теб.

p.s. Аз не бих махнал Comodo,достатъчно опити съм правил с други програми...Свикнал съм му....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, NIKISHARK написа:

Жоре,това не беше ли непрепоръчително? Май четох някъде, че има големи предпоставки за конфликт..за това по подразбиране  е включен сандъка...HIPS-а е за напреднали,тоест за теб.

p.s. Аз не бих махнал Comodo,достатъчно опити съм правил с други програми...Свикнал съм му....

Ами не би трябвало да е, защото някъде бях срещнал, че не е проблем да работят паралелно. Да, и аз не бих го махнал, защото се оправя на 99% и сам. Касперски си е добър, но sandbox-а/hips-а на Comodo го правят една идея по-добър срещу zero-day атаки от поне безплатния Касперски. Сега ако имаме TAM модула на платения нещата се променят. Та, ако ще махам нещо по-скоро ще е Kaspersky. В последно време Windows Defender е с доста добри представяне (макар че в различните тестове всяка една се дъни на поне една гадина в тестовете...сега дали тестовете са нагласени "staged" или е факт не знам, но е така). Дори намерих начин как да накарам Windows Defender да не бави много отварянето на папки в реално време (защото тя си е мудна по време на обновяване, почистване и отваряне на папки с много файлове в нея - докато се опреснят миниатюрите на файловете и минава доста време)...просто ще ги сложа всички в изключенията за да не ги сканира в реално време и толкова. Но преди да променят комбинацията от програми ще тествам едни нови настройки в Comodo да видим как ще потръгне.

А като казах забавяне, някой забелязва ли, че KFA 2020 се обновява доста по-БАВНО от 2019-та версия? Не говоря за честотата на актуализациите, а за самите такива като тръгнат да се качват...а става въпрос за малки актуализации. Не е от диска (да се бави при прилагането им, защото съм с SSD), не е и от скоростта на интернет връзката ми. По-скоро или са им претоварени сървърите или друго, но определено се бави да инсталира кръпките. Някой знае ли алтернативни адреси, които може да се добавят в настройките да търси и при тях? Не съм сигурен дали ще помогне, но си струва да се опитам според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак за теста, ако спреш Kaspersky, Comodo инсталира ли се успешно?

Привет, спрях защитата на KFA и затворих програмата от трея. След завършване на инсталацията  Comodo поиска рестартиране на системата и рестартирах. След стартирането същата работа. Още един рестарт и пак греда. Тия дни ще деинсталирам Касперски , после ще инсталирам Комодо и след рестарт ще сложа пак Касперски. Ако и тогава не се получи ще търся друг вариант. Не е нормално това , ако има проблем с инсталацията според мене би трябвало Комодо да предупреди. 

Добре,че този път си направих имидж,че тогава щях да изкукам...

преди 31 минути, B-boy/StyLe/ написа:

А като казах забавяне, някой забелязва ли, че KFA 2020 се обновява доста по-БАВНО от 2019-та версия?

Не - точно обратното.

Цитат

11.09.2019 20.11.03;Обновление баз и программных модулей;Выполнено.;407,15 КБ/с;Выполнено.;668,36 КБ;31 секунда;09/11/2019 20:11:03

Clip.jpg.3e7adff07f29ac065dceb5ea2bead232.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikssi написа:

Тоше , Тоше Касперски и Комодо не е лесно да се стиковат. Ако ти е ясно де...

Явно не знам как да се справям с настройките на програмите...Браво за откритието!

Всички знаем колко е капризен Касапчо и затова не го харесвам!   На два компютъра у дома съм отлично стиковал стената на Комодо с безплатните Рисинг и с Панда.   Чудя се дали да ги махна антивирусите - те са като някаква недоказваща се притурка.   Никакъв Касапчо не ми е притрябвал. Пакетът на Комодо и без инсталиран антивирус се справя на ниво и без псевдоподпомагане.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

11.09.2019 00.10.03;Обновление баз и программных модулей;Выполнено.;39,02 КБ/с;Выполнено.;213,52 КБ;1 минута 28 секунд;09/11/2019 00:10:03

преди 3 минути, NEY написа:

Никакъв Касапчо не ми е притрябвал.

Това за кой път ще го кажеш? Хубаво Тоше , твоя си работа но според мене това си е проблем на разработчиците на на двата бранда.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск за преинсталиране и  Касперски ще го стиковам със стената на Комодко - ама ми посочете реална причина за пробванията.  Редно е и да се пробва на неувредено-чиста ОС,  като първо се инсталира стената на Комодо в режим на обучение.     Хипсът, сандбоксът и стената на Комодо нормално блокират някои действия на антивирусите - трябва да се отблокират и да се укаже повече това да не се прави.  После няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, nikssi написа:

Привет, спрях защитата на KFA и затворих програмата от трея. След завършване на инсталацията  Comodo поиска рестартиране на системата и рестартирах. След стартирането същата работа. Още един рестарт и пак греда. Тия дни ще деинсталирам Касперски , после ще инсталирам Комодо и след рестарт ще сложа пак Касперски. Ако и тогава не се получи ще търся друг вариант. Не е нормално това , ако има проблем с инсталацията според мене би трябвало Комодо да предупреди. 

Добре,че този път си направих имидж,че тогава щях да изкукам...

Не - точно обратното.

Clip.jpg.3e7adff07f29ac065dceb5ea2bead232.jpg

Ами не знам. По памет, старата се обновяваше за 30-тина секунди, а тази не пада под минута и 15 и стига до 1.50 и дори 2.10...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ..спорта Windows 10 1903 x64

Инсталирана Comodo Firewall 12.0.0.6882

Инсталиране на Kaspersky Free 20.0.14.1085(c) - никакъв проблем,освен предупреждението за несъвместимост.

Взаимно изключване в настройките на двете програми,включително стартираните процеси...

И ..това е..

9648779B.png

9648778G.png

9648777w.png

9648776L.png

А,забравих да отбележа,че всички настройки са преди рестарт на системата..

И без друго последната версия на SEP товареше малко повече...та стана 2 в 1...:writealetter:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, да докладвам и аз. Направих фини настройки с които изключвам Касперски от абсолютно всички възможни модули в Comodo и положението се подобри значително. Дори добавих и Телеграма в изключенията да не следи за инжектиране на код в процеса, защото иначе Comodo забраняваше drag'n'drop в Telegram-а (и за прикачане на файлове трябваше да използвам иконата с кламера). Вече си работи и той.

За всеки случай деинсталирах MBAE, както и допълнителните модули на Comodo като Secure Shopping (като ми трябва винаги мога просто да пусна вградения KIOSK), както и махнах и вградения Internet Security Essentials (Mozilla достатъчно затегна сертификатите, а и добавките към нея следят за подобни неща, а системата е проверена не само с Comodo за калпави сертификати и не смятам за нужно да държа модула).

Засега се подобриха нещата, но ще пиша пак след няколко дни. След това ще постна и промените, които съм направил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Засега се подобриха нещата, но ще пиша пак след няколко дни. След това ще постна и промените, които съм направил.

Жорка,забелязах нещо на служебния-когато пуснах пълно сканиране на KFA , при включен HIPS, COMODO Internet Security Helper Service удари в тавана и памет и използване на диска...Спях сканирането,пуснах HIPS-а в обучаващ режим.След сканирането върнах на безопасен.При следващото сканиране нямаше грам натоварване...Не знам дали има връзка някаква, но е факт...при все че съм със всички възможни изключения за двте програми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Славчо Хаджийски
      Здравейте приятели с днешна дата! Предупреждавам Ви:
      Внимавайте с Интернет!
      Защо казвам това? Защото днес мой много близък човек си забрави телефона и отиде на работа. Обади ми се с молба да го включа да се зарежда. Започнах да натискам копчетата му, за да видя състоянието на батерията. Появи се надпис „Телефонът се отключва с пръстов отпечатък“. Реших да го погъделичкам с моя.
      Очаквано изписа „Неуспешен опит.“ Но добави един прозорец, където беше публикувана моята снимка , Интернет и името ми. Както знаете аз не съм инкогнито в Интернет, а с физиономията си и с името си. Телефонът ме позна!?!
      БЯХ ИЗУМЕН!
      Вариантите са два:
      1.Моят отпечатък се намира единствено в Националната здравна каса, тъй като го положих веднъж, когато се лекувах в пловдивската болница „Света Мина“, по времето на министър Москов. Вероятно си спомняте, че той въвеждаше такава практика-вместо болният да разнася лични документи от кабинет на кабинет(които лесно може да загуби, най-вече защото априори е притеснен и вероятно разсеян), да се изисква от него само полагане на пръстов отпечатък.
      Вероятно въпросният телефон е направил връзка с касата.
      2.Чрез една от камерите си, телефонът е разпознал физиономията ми. Не познавам в подробности технологията на заключване на телефона с пръстов отпечатък, респективно дали тогава се включват камерите му, затова не съм сигурен дали е това.
      Приятели, ако ми позволите ще перефразирам Апостола: „ИНТЕРНЕТ Е В НАС И НИЕ СМЕ ВЪВ ИНТЕРНЕТа“
      Пазете се от Интернет и бъдете здрави!
    • от ostavime
      Ето една статия, която ме накара да се замисля. Всеки ден виждам безумни хора, които не слагат колани на децата си, не ги возят в столчета и т.н., а самите те чинно си стоя с колана на шофйорската седалка. Детето примерно е между двете седалки и гледа. Ако някой уцели такъв хубавец той може и да пострада леко, но детето му ще излети с 300 през предното стъкло и ще стане на пастет. 
      Слагайте колани и карайте разумно.
      Технологиите се развиват бурно, но едно просто решение, каквото са предпазните колани в автомобилите, си остава най-използваното средство за защита на шофьора и пътниците от десетилетия.

Статистиката сочи, че над 70% от оцелелите в катастрофи дължат живота си на него. Използването на предпазен колан намалява 2,3 пъти риска от гибел на водача при челене удар, 1,8 пъти при страничен и 5 пъти при преобръщане.

На фона на това обаче все още някои хора робуват на митове срещу предпазните колани. Ето десет от тях.

Мит №1. Коланът пречи за бързото излизане от автомобила при запалване или потъване

Този тип пътно-транспортни поризшествия не е толкова често срещан, но все пак е възможен. Факт е, че при старите предпазни колани може да се получи проблем, а оттам и забавяне при откопчаването. При новите обаче всичко става само с едно натискане.

Мит №2. При ниска скорост може да не се поставя колан

Да, при сблъсък със скорост до 30 км/ч няма да загинете, но може да получите сериозни травми. Не забравяйте, че вие може и да карате с 30, но ако настрещният автомобил се движи с по-висока скорост? При челен удар с 50 км/ч теглото на човека нараства до 3 тона. Така че, ако шофьорът няма колан, той ще разбие с глава челно стъкло.

Статистиката кочи, че 80% от катастрофите се случат при скорост до 65 км/ч. Ако решите да скочите от 6-ия етаж, тялото ви ще се удари в земята с 60 км/ч. Какви обаче са шансовете да оцелете? Горе-долу същите, като да пътувате без колан със същата скорост и се ударите челно. При 80 км/ч ударът е равен на падане от 9-ия етап, а при 90 км/ч – от 12-ия.

Мит №3. Възрастен с кола може да пътува с дете в ръцете си

Дори при удар със 30 км/ч дете с тегло 7 кг. със сигурност ще излети от ръцете на възрастния, тъй като ще бъде изложено на сила от 135 кг. А да се удържи такава маса е практически невъзможно.

Мит №4. При пътуване на кратко разстояние коланът е излишен

Статистиката сочи, че 75% от катастрофите с фатален край за шофьора стават в пределите на 40 км от дома му. Дори при пътуване до съседната улица съществува опасност от инцидент. Затова не подценявайте дори кварталните улички.

Мит №5. Пътниците на задните седалки не трябва да слагат колан

Това е опасно не само за тези пасажери, а и за хората пред тях. Дори шофьорът да е с предпазен колан, той може да загине, ако бъде ударен от човек, намиращ се зад него, който ще излети напред при сблъсъка. А за излитането и удрянето в предното стъкло вече стана дума.

https://www.dnes.bg/cars/2018/08/10/mitovete-za-kolanite-v-kolata-na-koito-mnozina-viarvat.384666

• от NIKISHARK
      Сигурност и антивирусна защита - кратък пътеводител

Анкети:
      АНКЕТА - Коя е предпочитаната от Вас антивирусна програма?
      АНКЕТА -  Коя защитна стена предпочитате и защо?
      ТЕСТ - Резултати от тестове на софтуер за защита

Антивирусни програми и актуалните теми:
      (За да посетите официалния сайт,кликнете върху иконата)

KASPERSKY/ANTIVIRUS/INTERNET/TOTAL SECURITY
                     ESET NOD32
                     NORTON SECURITY
                     Bitdefender
                     AVAST
                     PANDA
                     COMODO
                     QIHOO360

Dr.WEB
                    BAIDU ANTIVIRUS
                     McAfee
                     Avira
                     AVG
                       G DATA
                    MalwareBytes'Antimalware
                         Twister
                       Tencent QQ
                     F-Secure

TrustPort
                         ZoneAlarm  
               Microsoft Security Essential
                           Emsisoft
                    Webroot SecureAnywhere
                     FortiClient Endpoint Security FreeEdition

Voodooshield

SecureAPlus
                                                Допълнителни инструменти за сканиране и декриптиране

-      Utilities

-      Utilities          
                     -      Utilities
                     -      Utilities

-     Utilities

LIVE CD
        -    Kaspersky Rescue Disk 10

-    ESET SysRescue Live

-   Dr.Web LiveDisk
                                           Деинсталатори:
      Av Uninstall Tools Pack 2018.02

Сайт: Comss.ru
      AV Uninstall Tools Pack

Avast: http://www.avast.com/uninstall-utility
      AVG: http://www.avg.com/us-en/utilities
      Avira: http://www.avira.com/en/support-for-free-knowledgebase-detail/kbid/88

B
      BitDefender: http://kb.bitdefender.com/site/article/333/
      BullGuard: http://www.bullguard.com/support/product-guides/bullguard-internet-security-guides-12/getting-started/uninstalling-bullguard.aspx

C
      CA Antivirus: вж. Total Defense Anti-Virus
      Comodo Internet Security: https://support.comodo.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=298
      CounterSpy: http://www.google.com/#q=counterspy+uninstall
      CyberDefender Early Detection Center: http://www.ustechsupport.com/faq.html#q4

D
      Dr. Web: https://support.drweb.com/support_wizard/?lng=en
      (само регистрирани потребители на Dr. Web имат достъп до съдържание, включено в поддръжката на програмата)

E
      eScan: http://www.microworldsystems.com/download/tools/esremove.exe
      ESET: http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN2788

F
      FRISK F-PROT Antivirus for Windows: http://www.f-prot.com/support/windows/fpwin_faq/25.html
      F-Secure:
      ftp://ftp.f-secure.com/support/tools/uitool/UninstallationTool.zip
      http://community.f-secure.com/t5/Security-for-PC/How-do-I-uninstall-the-product/ta-p/15384

G
      G Data: https://www.gdatasoftware.co.uk/?eID=PushFile&dl=f4b2f2fd23%3AAFEIBgU%3D

K
      Kaspersky: http://support.kaspersky.com/common/service.aspx?el=1464
      K7 Total Security: http://www.k7computing.com/en/tools/K7RT.exe

L
      LavaSoft: http://www.lavasoftsupport.com/index.php?showtopic=28

M
      Malwarebytes: http://www.malwarebytes.org/mbam-clean.exe
      McAfee: http://download.mcafee.com/products/licensed/cust_support_patches/MCPR.exe
      Microsoft Security Essentials: http://support.microsoft.com/kb/2435760

N
      Norman Virus Control/Norman Security Suite: http://www.norman.com/support/support_issue_archive/67798/en
      Norton (Symantec): ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/removal_tools/Norton_Removal_Tool.exe
      Norton Security Scan: ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/removal_tools/NSSRT.exe

P
      Panda: http://www.pandasecurity.com/resources/sop/UNINSTALLER_08.exe
      Panda Cloud Internet Protection: http://www.pandasecurity.com/resources/sop/Cloud_AV_Uninstaller.exe
      Pareto Logic: http://www.paretologic.com/resources/help/xoftspyse/195.htm

S
      Sophos: http://www.sophos.com/support/knowledgebase/article/11019.html
      Spybot Search & Destroy: http://www.safer-networking.org/faq/how-to-uninstall-2/

T
      Total Defense Anti-Virus (бивш CA Anti-Virus): http://totaldefense.iyogi.com/?p=368
      Trend Micro: http://esupport.trendmicro.com/solution/en-us/1056551.aspx
      Trend Micro Titanium: http://esupport.trendmicro.com/solution/en-us/1059018.aspx
      Trend Micro Worry-Free Business Security Agent: http://esupport.trendmicro.com/solution/en-us/1057237.aspx

V
      Vipre (Sunbelt Software): http://kb.threattracksecurity.com/articles/SkyNet_Article/How-to-Uninstall-VIPRE-Antivirus-and-VIPRE-Internet-Security

W
      Webroot: http://www.webroot.com/prodCheck/?pc=64150&origrc=1&oc=221&mjv=7&mnv=0&rel=6&bld=38&lang=en&loc=AUS&kc=ppc%60lkik^^afhgpewgfa&opi=2&omj=6&omn=1&osl=en&errid
      Windows Defender: http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN2390
      Windows Live OneCare: http://download.microsoft.com/download/4/c/b/4cb845e7-1076-437b-852a-7842a8ab13c8/OneCareCleanUp.exe
      Windows Security Essentials: http://support.microsoft.com/kb/2435760
      На тази страница са изброени 101 продукта(до този момент) за защита и двигателите,които ползват.

• от B3M2W0
      Преди два дни писах за програмата за запазване на драйвери Free Driver BackUp и я похвалих, че е от проверен издател. Вчера, като ровех във програмните файлове на Уиндоуса ,(което правя често), открих разни неща с дата на инсталиране , съвпадаща с въпросната програма. Като сканирах с  ESET Online Scanner, се оказа инсталирана програма RelevantKnowledge, която беше окачествена като вирус. В мрежата не можах да намеря категорично мнение за това какво прави тази присадка. И това от сайта на производителя. Деинсталирах я и изтрих всичко свързано с двете. Пиша това да предпазя някой друг да не се натопи като мен.

• от vgsoft
      Здравейте, създаваме програма за съхранение  на пароли, потребителски имена и друга лична информация в текстови формат.  Удобна е за  комуникация  с кодирани текстови съобщения за (чатове, форуми, социални медии), за запазване на скрити съобщения и други. Програмата е безплатна и няма претенции за висока сигурност.Тя е за хора, които търсят максимално опростено кодиране, декодиране и простичък интерфейс. Програмата дава възможност за творческо мислене и в ръцете на  креативни  потребители би обезмислила всякакви неоторизирани опити за прочитане на скритите текстове.Програмата е безплатна, не се нуждае от  инсталация ( portable ) и първата версия е налична на следния адрес:
      http://dox.bg/files/dw?a=61e66395f5 
      /  Незнайно защо MediaFire я изтри след като сложихме линк в YouTube  /
      Video:

Програмата е за Windows XP, 7, 8
      За да работи трабва да имате наличен  Net Framework 4.5.
      Ако нямате, може да го свалите от официалния сайт на Microsoft:
      Net Framework 4.5.2 (online install):
      https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=30653
      Net Framework 4.5.2 (offline install):
      https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=42642
      За проблеми, предложения / които може да включим скоро в следващата версия/  и въпроси, моля пишете тук или на имейла посочен в програмата
  • Дарение

• Добави ново...