Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, търся дънна платка със сокет LGA1150 с бюджет 150-220лв. Може ли някой да ми обясни каква е разликата между отделните чипсетове(H81,B85,H97,Z97). Първоначално ще я използвам със intel core i-5 4460, но впоследствие може да сложа нещо по-ново. Ще се използва основно за игри и по-тежки програми. Благодоря предварително!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай тази : http://m.emag.bg/d-nna-platka-asus-socket-1150-h81m-k/pd/D2N1VBBBM/

Останалите пари под матрака за дъно 1151 сокет,защото новите Broadwell няма да са по-бързи от сегашнитеж(максимум 15 процента).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тука ги има описани разликите:

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/Z87-H87-H81-Q87-Q85-B85-What-is-the-difference-473/

H97/Z97 са последните ревизии чипсети, и са подходящи за следващото поколение на Intel.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също всичко H,B,Q е за заключени процесори,Z е за клокове,H87/97 доколкото знам поддържат RAID.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASROCK Z97 Anniversary LGA1150

Отличен избор на долната граница на бюджета. Висок клас чипсет, на отлично оборудвана за цената си дънна платка. Има смисъл, дори да не подмените в последствие процесора си с отключен модел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тука ги има описани разликите:

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/Z87-H87-H81-Q87-Q85-B85-What-is-the-difference-473/

H97/Z97 са последните ревизии чипсети, и са подходящи за следващото поколение на Intel.

От него няма смисъл да се търси ъпгрейд от No K процесор или от i5 4460 към i7,направо да си спести парите и да си вземе ново дъно като излезе 1151.Друго е ако иска от Pentium/i3 да мине към i7 от Haswell към Broadwell,но в случая смисъл няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По си заслужава Z97, защото е най-богат на опции за овърклок. Ако няма да се клоква то тогава и по-нисък клас чипсет ще може да се вземе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От него няма смисъл да се търси ъпгрейд от No K процесор или от i5 4460 към i7,направо да си спести парите и да си вземе ново дъно като излезе 1151.Друго е ако иска от Pentium/i3 да мине към i7 от Haswell към Broadwell,но в случая смисъл няма.

Трябваше мен да цитираш, не колегата. На даденото от мен дъно, не пречи да бодне като излезе нормалния настолен Broadwell, ще се поддържа. А що се отнася до Skylake, ако има намерение да върви на него, то по-добре да не се занимава въобще да харчи сега, а просто да изчака няколко месеца. Интел нямам намерение да отлагат началото на продажбите, поне на заключените му версии(до Skylake-S включително) само отключените Skylake-K, ще се позабавят.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,аз просто имам предвид,че ако търси някакъв ъпгрейд то трябва да е от i3,i5 до поне i7K от най-висок клас,но не и от хасуел до бродуел,защото разликата ще бъде смешна просто.Аз бих си взел Broadwell,защото и без това ще взема компа след месец-два или повече.Z97 е за клокове.Той иска да сложи i5 4460,за който H81M-K  на асус е напълно достатъчен за 74 лева,пък и след време за 40-50 все ще може да го продаде ако му е толкова наложително.Повече от 80 лева за момента са напълно ненужни за дъно.Докато интел предлагаха в БГ i5 4440 и H81M-S1 на обща стойност 380 лева всичко ми изглеждаше перфектно,Дъно с процесор ни се връзваха на тези пари,видеокарта среден клас за 300 лева,кутия N300 и захранване CX430 за 75 лева,всичко се връзваше на под 1000 лева с 4 GB рам,в момента същата конфигурация излиза 1050 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,аз просто имам предвид,че ако търси някакъв ъпгрейд то трябва да е от i3,i5 до поне i7K от най-висок клас,но не и от хасуел до бродуел,защото разликата ще бъде смешна просто.Аз бих си взел Broadwell,защото и без това ще взема компа след месец-два или повече.Z97 е за клокове.Той иска да сложи i5 4460,за който H81M-K  на асус е напълно достатъчен за 74 лева,пък и след време за 40-50 все ще може да го продаде ако му е толкова наложително.Повече от 80 лева за момента са напълно ненужни за дъно.Докато интел предлагаха в БГ i5 4440 и H81M-S1 на обща стойност 380 лева всичко ми изглеждаше перфектно,Дъно с процесор ни се връзваха на тези пари,видеокарта среден клас за 300 лева,кутия N300 и захранване CX430 за 75 лева,всичко се връзваше на под 1000 лева с 4 GB рам,в момента същата конфигурация излиза 1050 лева.

Да но не споменавате плюсовете на ATX дънните платки. Има си 4 броя слотове за рам, има два слота PCI (за лан карта, звукова карта, тв тунер...). Лично аз не бих си взел дъно без PCI слотове защото винаги съм бил с дискретна лан, защото при удар от към кабела на нета може да ми изпука не само лана, а направо цялото дъно барабар с някой друг компонент.

Да не говорим за разстоянието м-у процесора и видеото, колкото по-голямо е то толкова по-трудно ще се греят един друг...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 4 слота за рам и PCI има и микро дъна та това не е предимство. А ако ти изпука дъното само дето си дал повече пари.

Съществуват ли въобще още доставчици на които кабелите им висят по-дърветата? Още преди години ги подгониха да ги махат?

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 4 слота за рам и PCI има и микро дъна та това не е предимство. А ако ти изпука дъното само дето си дал повече пари.

Съществуват ли въобще още доставчици на които кабелите им висят по-дърветата? Още преди години ги подгониха да ги махат?

Мога да ти снимам стълба пред блока да видиш какво става с кабеляци по него. И да има и микро дъна, но на повечето такива, като им сложиш една карта с двуслотово охлаждане и този PCI слот става неизползваем заради видеото :)

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пешеходецът
      Здравейте !
      Искам да попитам за мнение относно качеството на дънните платки произведени от MSI. С какво биха привлекли  купувач в сравнение например с ASUS. Гледал съм класации на лаптопи от марката MSI  и общото мнение, че са на топ ниво, но не знам как стоят нещата с дънните платки.
    • от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Ndishev
      Здравейте имам проблем свързан с един старичък лаптоп MSI MegaBook ER710 (MS-171B) 17”
      Лаптопа работеше нормално и не беше пускан от доста врвме. Пуснах го за 10 мин и видях, че доста бучи от охлаждането. Следователно го отворих,  почистих охлаждането и всички останали компоненти. Смених пастата на процесора и го затворих. Но след опита ми да го включа той просто не тръгна. Като е на зарядно свети индикатора за батерия и това е. Не реагира по никакъв начин. 
      Някой има ли си идея къде да търся проблема? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.