Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Шефът ме помоли да му намеря някоя "по- добра" програма, която да позлва със скенер Canon PIXMA MP110 от настоящата - ScanGear. Проблемът е че никога не ми се е налагало да сканирам и нямам никакво понятие от подобен софтуер, затова се обръщам към тези от вас които използват подобни устройства :). За предпочитане е да предложите нещо безплатно, но и платени продукти биха се котирали, стига да предлагат наистина нещо "повече", най малкото удобен интерфейс.

Благодаря предварително за съдействието!

Поздрави, 

Кристиян

Редактирано от Дриско Бийтъ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Канон си имат собствени драйвъри,за тази цел.Инсталирани ли са тези :http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/Fax__Multifunctionals/InkJet/PIXMA_MP_series/PIXMA_MP110.aspx?type=download&language=EN&os=Windows%207%20(x64)

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Канон си имат собствени драйвъри,за тази цел.Инсталирани ли са тези :http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/Fax__Multifunctionals/InkJet/PIXMA_MP_series/PIXMA_MP110.aspx?type=download&language=EN&os=Windows%207%20(x64)

Здравей Митко, 

Благодаря за отговора. Да, драйвери има инсталирани и всъщност не в това е проблема. Въпросът е че нещо не му допада инструмента, като интерфейс ли, като функционалност не разбрах, но... търся други решения. Колкото до софтуера на Канон, то цитираната от мен по- горе програма е именно техен продукт (или поне аз с такова впечатление останах от сайта). :)

Поздрави,

Кристиян

Редактирано от Дриско Бийтъ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей Митко, 

Благодаря за отговора. Да, драйвери има инсталирани и всъщност не в това е проблема. Въпросът е че нещо не му допада инструмента, като интерфейс ли, като функционалност не разбрах, но... търся други решения. Колкото до софтуера на Канон, то цитираната от мен по- горе програма е именно техен продукт. :)

Поздрави,

Кристиян

Ако драйвера е TWAIN то всяка програма, която поддържа този интерфейс ще може да сканира. Пробвайте xnview

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е че нещо не му допада инструмента, като интерфейс ли, като функционалност не разбрах, но... търся други решения. 

От този инструмент,се настройва резолюция,размер на сканираното копие и изходен формат.Задава се най голямо качество,сканира и записва копието в компютъра.Ако то не му харесва,това е друг въпрос.Корегира се,но с друга фото обработваща програма,а не с програмата за сканиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От този инструмент,се настройва резолюция,размер на сканираното копие и изходен формат.Задава се най голямо качество,сканира и записва копието в компютъра.Ако то не му харесва,това е друг въпрос.Корегира се,но с друга фото обработваща програма,а не с програмата за сканиране.

Ясно, благодаря за пояснението. Сега се върнах да го попитам какво точно не му харесва и се оказа че има проблем с това да обедини няколко сканирани страници в един PDF файл примерно, трябва всеки да се запазва поотделно и след това примерно с някой PDF creator да се обединят. Наясно ли сте с някоя програма за управление на скенера, в която това да е заложено?

Ако драйвера е TWAIN то всяка програма, която поддържа този интерфейс ще може да сканира. Пробвайте xnview

Благодаря за предложението, оказа се обаче или че ние сме тотални нубове или бутона Scan просто липсва... Ако може като на тотален профан да дадете линк с елементарни инструкции как се работи с дадения софтуер, ще съм Ви много признателен :)

Поздрави,

Кристиян

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря за пояснението. Сега се върнах да го попитам какво точно не му харесва и се оказа че има проблем с това да обедини няколко сканирани страници в един PDF файл примерно, трябва всеки да се запазва поотделно и след това примерно с някой PDF creator да се обединят. Наясно ли сте с някоя програма за управление на скенера, в която това да е заложено?

Благодаря за предложението, оказа се обаче или че ние сме тотални нубове или бутона Scan просто липсва... Ако може като на тотален профан да дадете линк с елементарни инструкции как се работи с дадения софтуер, ще съм Ви много признателен :)

Поздрави,

Кристиян

File->Select TWAIN source

и след това

File->TWAIN scan

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
80006877EN_07MJ20006_EN_01.jpg Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Може ли и на мен да ми препоръчате удобна(лека) програма за сканиране? Скенера ми е Xerox 7600i. Спомням си, че като го избирах някой ме посъветва да не се увличам толкова по софтуера(OCR и др. екстри), а да наблегна повече на хардуерната част. Надявам се, че като параметри не е чак толкова зле, защото наистина софтуера му се оказа доста тромав - и за използване, и като заемано място на диска. Виждам, че по-горе са предложили Paperscan Free. Започнах да го инсталирам, но видях, че пише за безплатната версия:  Batch TWAIN & WIA scanning/import limitation. 10 pages Това как да го разбирам - че може да сканира до 10 страници изобщо или че може да обедини до 10 страници в един PDF?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.