Премини към съдържанието
Виктория Терзиева

Компютъра ми работи с вградената видео карта, как да променя това?

Препоръчан отговор

Здравейте хакери. Днес се прибрах вкъщи и реших да пусна позабраният от над година настолен компютър за да си изтегля и изгледам някой филм. След като филма се пусна, започна да забива картината. Реших, че трябва да обновя драйвете на видео картата. За моя изненада открих, че компютърът ми работи с вградената 64-битова видео карта, а другата изобщо не я изкарва в настойките? Въпроса ми е как да пусна нормалната видео карта, а не вградената ми антика? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи с какъв хардуер разполагаш? Ако не знаеш как трябва да си инсталираш програмите AIDA или Speccy. Компютъра бил ли е с разкачени кабели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се зададе от БИОС да тръгне от външната видео карта,ако една година не е бил пускан и не е бил на захранване сигурно сега е на фабрични настройки на БИОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай някаква информация за процесора, дъното и видео картата. Проследи къде отива кабелът (не захранващия, а другия) от монитора, възможно е някой да го е вкарал в изхода от дъното, а не в този на видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра не е бил с разкачени кабели, баща ми го ползва 1-2 пъти седмично за да си разгледа сайтовете с коли. Кабелите не са пипани. Къде по-точно в биоса да търся, за да пусна външната видео карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра не е бил с разкачени кабели, баща ми го ползва 1-2 пъти седмично за да си разгледа сайтовете с коли. Кабелите не са пипани. Къде по-точно в биоса да търся, за да пусна външната видео карта?

Може да е пипнал и нещо в повече от кола. Посетете антивирусният раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли със сигурност външна видео карта? Към нея ли е свързан монитора? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли със сигурност външна видео карта? Към нея ли е свързан монитора? 

Външна видео карта има, защото преди когато ползвах компютъра изгоря старата и си купих нова - Радеон нещо си.. А сега като цъкна да видя Adapter type ми показва че работи с Standard VGA Graphics Adapter Amd Atombios 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново марка и модела на конфигурацията. Така само се гадае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново марка и модела на конфигурацията. Така само се гадае.

Отворих компютъра за да видя каква е видео картата ми точно - Asus EAH6450 Radeon HD 1gb

Процесора ми е Intel Haswell 3420 дву-ядрен

Сега разбрах, че уиндолсва е преинсталиран преди известно време. Предполагам, че от тогава работи с тази вградена видео карта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не работи с вградената карта, а просто не са инсталирани драйверите за Asus EAH6450 Radeon HD 1gb и windows си е сложил стандартния видеодрайвер, за да може да изкара картина на монитора и да се зареди ОС.

С каква ОС си? В divice manager има ли ! знак за проблемен драйвер или ? знак за непознат хардуер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не работи с вградената карта, а просто не са инсталирани драйверите за Asus EAH6450 Radeon HD 1gb и windows си е сложил стандартния видеодрайвер, за да може да изкара картина на монитора и да се зареди ОС.

С каква ОС си? В divice manager има ли ! знак за проблемен драйвер или ? знак за непознат хардуер?

С Уиндоус 7 съм. В device menager няма нищо за проблемни драйвер(гледам на Display adapters) отдолу си ми седи само Standard VGA Graphics Adapter. Дадох му да обнови драйверите, но нищо не намери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето линк с драйвера за видеокартата. Трябва да го свалиш и инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен след инсталирането на драйверите. Изключително съм благодарна за съдействието. Бяхте много изчерпателни и ми поднесохте всичко на готово, за човек като мен който не разбира беше лесно да се справи след напътствията ви :))) БЛАГОДАРЯЯЯЯ ии успехи в живота (: 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.