Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте момчета. По принцип не се занимавам с компютри, но сега ще вземам нов и ми се чудя за следната конфигурация. Сглобих я от мнения и теми в форума Ви. Конфигурацията:

Процесор: https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=564460&t=0
Дъно: предложете
Кутия: http://www.plesio.bg/kutii-c-69977695/corsair-carbide-200r-case-midi-tower-black-p-295694.html
Захранване: http://www.emag.bg/modulen-zahranvasch-blok-super-flower-550w-pfc-active-sf-550k12xp/pd/DM8QJBBBM/
Рам памет: http://www.emag.bg/pamet-kingston-hyperx-savage-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-1-5v-xmp-hx316c9srk2-8/pd/DQ8SRBBBM/
Видео карта: http://www.emag.bg/video-karta-sapphire-ati-radeon-r9-280-3072mb-gddr5-384bit-hdmi-dvi-pci-e-11230-00-20g/pd/DYW3CBBBM/

Хард Диск: http://www.emag.bg/hard-disk-seagate-barracuda-1tb-7200-ob-min-64mb-sata3-st1000dm003/pd/EV0QDBBBM/

гледам jarcomputers и emag, защото доставката е безплатна :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата не е налична а много скоро и останалите неща от Емаг. Например като я поръчаш изведнъж ще се окаже че ги няма.  :P

И в Плесио ще ти е безплатна доставката а кутията е добра. Останалите части също стават.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А останалите неща добре ли са ? А ако може и дъно да препоръчате ще съм много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат магазин до нас и днес минах от там и ми казаха, че което и да поръчам от техния магазин ще ми го докарат безплатно за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От жара бягай надалеч, наемат измамници, които или  почти нищо не разбират от хардуер, или пък просто гледат да си пробутват налични боклуци . Ей днес се мотае една тема, в която на човека са заложили екстремен процесор с много високо потребление на ток, върху дънна платка която фактически не го поддържа, макар и да е със същият цокъл(АМ3+).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но аз ще взема само 2 части от тях, няма да ми го сглобяват те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитор имаш ли и ако да какъв е? Стари части? Освен за игри (явно) за друго ще ползваш ли компа? Иначе това е максимума за около твоя бюджет:

GIGABYTE H81M-S1 95.90

i5 4440 3.1Ghz 6Mb 344.90

Team Group Elite DDR3 - 8GB   123.90

1000GB SATA3 SEAGATE 109.90 

XFX RADEON R9 290 498.60

RAIDER 550 SILVER 111.90 

Corsair Carbide 200R 119.00 лв

Общо: 1 404 лв. Ако ти идва много се взима значително по-слаба видеокарта. Ако искаш безплатна доставка гледай само еМАГ, жар ги за*би.

Захранването е с 5г. гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо си поръчах захранването, харда и рамта от емаг. Утре ще си поръчам и останалите неща, но се чудя кое дъно да взема(от емаг) ? Монитора ми е на 2-3 години, 21 инча, Самсунг за сега няма да го сменям. Видео карта до 400 лева мога да си позволя.

Редактирано от serphentbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От жара бягай надалеч, наемат измамници, които или  почти нищо не разбират от хардуер, или пък просто гледат да си пробутват налични боклуци . Ей днес се мотае една тема, в която на човека са заложили екстремен процесор с много високо потребление на ток, върху дънна платка която фактически не го поддържа, макар и да е със същият цокъл(АМ3+).

Най-голямата глупост,жар са най-надеждния търговец в БГ.Не мотаят гаранции,директно сменят или поправят.За съвети имат некомпетентни хора наистина,но те имат физически магазини и офиси,също на повечето компоненти пише колко гаранция имат.Просто не се търсят съвети от тях и това е.На повечето компоненти дори не вдигат цените,а в никем,скай вдигат цените с всяка минута.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега видях и това захранване цък и има ли смисъл да давам излишни 35 лева, или и онова ще върши работа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че някой не актуализира цените на сайта си не значи че не ги дига а те и без това са високи като цяло.

Иначе го има и момента че Скай и Никем нямат почти никакви наличности и съответно дигането на долара им влияе.

От Жар ако имат залежала стока и предвид големите надценки могат да си позволят да задържат някой лев по-ниска цена за кратко.

Сега видях и това захранване цък и има ли смисъл да давам излишни 35 лева, или и онова ще върши работа ?

Цветето ще ти свърши работа. Ако ще даваш повече пари гледай отново за него но "златото".

http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-super-flower-golden-green-pro-550w-atx-2-2-pfc-active-sf-550p14xe/pd/DTMNJBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-голямата глупост,жар са най-надеждния търговец в БГ.Не мотаят гаранции,директно сменят или поправят.За съвети имат некомпетентни хора наистина,но те имат физически магазини и офиси,също на повечето компоненти пише колко гаранция имат.Просто не се търсят съвети от тях и това е.На повечето компоненти дори не вдигат цените,а в никем,скай вдигат цените с всяка минута.

Ето я темата с продавача на жар - измаммник. Не се прави на заспал. Най-надежния търговец, боже-боже!  Гледъл съм им преди време и готовите "кашони" - боклуци като във всяка бакалия, от тези чиито имена почват с "техно", или от тези продаващи се, между краставиците и доматите в Била

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето я темата с продавача на жар - измаммник. Не се прави на заспал. Най-надежния търговец, боже-боже!  Гледъл съм им преди време и готовите "кашони" - боклуци като във всяка бакалия, от тези чиито имена почват с "техно", или от тези продаващи се, между краставиците и доматите в Била

Аха,а ти какво си купувал от тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха,а ти какво си купувал от тях?

А вярно, още не съм се прецаквал при покупка. Вероятно, щото точно с тях не съм си имал вземане-даване :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вярно, още не съм се прецаквал при покупка. Вероятно, щото точно с тях не съм си имал вземане-даване :)

Избери си какво искаш да купиш и го купувай,но без съвети от тях,ако почна да изброявам колко неща имам купени от жар без никакъв проблем ще загубя 15-20 минути.Хардове най-вече са ходили в техен сервиз,но проблеми с гаранция не е имало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости говориш понякога приятелче! Първият компютър ми беше от тях купих го през 2007 година за около 1100лв с монитор и понеже това беше първият ми компютър, аз не знаех бъкел какво има в него и прочие. За 1100лв. ми дадоха едноядрен процесор (Sempron на 1,8Ghz), едно видео 7100GS, от мършавите им кутии заедно със захранване от тяхната си марка, и една плочка рам DDR400 512MB, да не забравим хард диска 80GB. Монитора е SAMSUNG SyncMaster 720n. Взех го Януари, а август ми изгоря видеото. Занесох им го, те казаха елате след 2 седмици и като отидох след 2 седмици ми казаха "елате утре", отидох на другия ден и те пак ми казаха същото, на третия ден ми казаха, че не могат да намерят същото видео и чакали да им го докарат от някъде си. Получих си компютъра средата на Септември със сменено видео 7200GS. Да не говоря, че един приятел преди 2 години искаше да си взима wi-fi антена, те му я поръчаха и после след седмица пак почнаха с тяхното "елате утре" и така и не си взе антената и си я поръча от друг магазин. Да не говоря, че като отидох преди 1 година, да видя дали имат адаптер VGA-DVI и им показах, че съм си взел видео втора ръка, което държех в ръцете си ми казаха:

"Да имаме и струва 12 лева", а аз им казах, че са луди и отидох от битака си го взех за 2,90 :)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости говориш понякога приятелче! Първият компютър ми беше от тях купих го през 2007 година за около 1100лв с монитор и понеже това беше първият ми компютър, аз не знаех бъкел какво има в него и прочие. За 1100лв. ми дадоха едноядрен процесор (Sempron на 1,8Ghz), едно видео 7100GS, от мършавите им кутии заедно със захранване от тяхната си марка, и една плочка рам DDR400 512MB, да не забравим хард диска 80GB. Монитора е SAMSUNG SyncMaster 720n. Взех го Януари, а август ми изгоря видеото. Занесох им го, те казаха елате след 2 седмици и като отидох след 2 седмици ми казаха "елате утре", отидох на другия ден и те пак ми казаха същото, на третия ден ми казаха, че не могат да намерят същото видео и чакали да им го докарат от някъде си. Получих си компютъра средата на Септември със сменено видео 7200GS. Да не говоря, че един приятел преди 2 години искаше да си взима wi-fi антена, те му я поръчаха и после след седмица пак почнаха с тяхното "елате утре" и така и не си взе антената и си я поръча от друг магазин. Да не говоря, че като отидох преди 1 година, да видя дали имат адаптер VGA-DVI и им показах, че съм си взел видео втора ръка, което държех в ръцете си ми казаха:

"Да имаме и струва 12 лева", а аз им казах, че са луди и отидох от битака си го взех за 2,90 :)

Човек,как пък аз нямах проблеми веднъж,пращам харда и след 5 дена е в лаптопа ми.Аз не съм купувал нищо готово от тях,само кутия и захранване,които си носиха клокнат процесор и видео 9 години.Въпрос на късмет.Друго е,че аз съм купувал само,Flash,SSD,SD card,HDD,

От тези неща,но в огромни количества,все пак у нас има 4 SSD-та,в сестра ми още едно,хардове външни,вътрешни,всякакви.SD картата,която взех преди няколко месеца отново предложиха на най-ниска цена,докато в другите магазини като никем вървяха по 32-33 лева,аз я взех за 19 с отстъпките.Друг въпрос е,че нищо не е купувано като частно лице,а от името на огромна фирма.

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъникчо, ако и в уж техничарски магазини, където религията и езотериките нищо общо нямат, ще трябва да разчитаме на късмета си. Нямам думи. 

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мъникчо, ако и в уж техничарски магазини, където религията и езотериките нищо общо нямат, ще трябва да разчитаме на късмета си. Нямам думи. 

Добре,ти си пазарувай от магазинчетата,аз ще си заложа на най-евтиното,както винаги съм правил.Да знам,че има надценка в жар,но не на всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти като оня потребител дето купувал с отстъпка от "под моста" по-ниска от дилърските им цени без ддс.

Нас не ни бърка какви отстъпки имаш в Жар. Ето дъното което препоръчах е 9 лв. по-скъпо та кел файда от безплатната доставка.

Няколко такива безплатни доставки ако събирам цял компютър ще ми излезнат през носа.

А като е по-евтино се оказва че е свършило и трябва да чакаш. Като го дочакаш пък цената му вече е друга.

пс. А Емаг толкова пъти ги осъждаха за грешно инфо (КЗП) нелоялна конкуренция (КЗК) че спрях да ги броя.

Печалбите валят та няма начин да ги спрат колкото и оплаквания да има.

Просто пускат няколко бройки с леко намаление след като предварително са му завишили цената и народа забравя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти като оня потребител дето купувал с отстъпка от "под моста" по-ниска от дилърските им цени без ддс.

Нас не ни бърка какви отстъпки имаш в Жар. Ето дъното което препоръчах е 9 лв. по-скъпо та кел файда от безплатната доставка.

Няколко такива безплатни доставки ако събирам цял компютър ще ми излезнат през носа.

А като е по-евтино се оказва че е свършило и трябва да чакаш. Като го дочакаш пък цената му вече е друга.

Въпреки отстъпките има по-евтини неща ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, спряхте със спора - сега може ли да препоръчате някоя видео карта в рамките на 400 лева ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, спряхте със спора - сега може ли да препоръчате някоя видео карта в рамките на 400 лева ?

Ами общо взето избора не е голям,най-вече между R9 280 и GTX 760,тук е момента да дам хубава 760 линк :

http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=9|11|0|22657|0|0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има предложена конфигурация, която явно е в рамките на бюджета, в която има видеокарта с цена малко под 500лв. Не виждам причина да си определяте при това положение пределна цена за отделен компонент. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.