Премини към съдържанието
nasko999

Грешка при инсталиране на Windows 7 code 5

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния проблем пробвах да инсталирам Windows 7 от двд на компютъра ми /1,67ghz amd 1,50gb RAM & 80Gb хард диск/ и като го реснах с диска компютъра изписа че почва да търси boot from CD...  и изписа code 5 error направих друг диск с nero с win 7 същата работа търсих в интернет и проблема май е от това че дъното мие старо това е то K7VT4A+ asRock

линк  http://www.asrock.com/mb/via/k7vt4a+/ намерих това  http://www.unawave.de/windows-7-tipps/code5-error.html?lang=ENс imgburn  пробвах ама нещо немисе получава и нещо трудно мисе вижда има ли с друга програма нещо да пробвам    забравих да спомена че диск С мие 17гб а D e около 60gb но немисля че това е проблема

Редактирано от nasko999 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, напишете го по-грамотно, със препинателни знаци и главни букви.Така нищо не се разбира.

Сега ще ти дам пример как изглеждаш:

напиши го по грамотно щото не ти се разбира нищо със знаците и всичко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тази машина до сега инсталиран ли е Windows 7? Това е проблем със зареждане от CD/DVD (дрът BIOS). Единият вариант е да се постави Vista inslallation DVD, да се зареди начално и като стигне до избор на език и клавиатура, да се постави Windows 7 installation DVD. Нататък продължава нормално.

Другият вариант е с извличане на boot image от Vista installation DVD и да се инжектира в Windows 7 installation DVD:

http://www.unawave.de/windows-7-tipps/code5-error.html?lang=EN

Другият вариант е от Grub4DOS да се зареди Windows7.iso или bootldr

Забележка: Системният дял е добре да е поне 20-25ГБ.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данните на този компютър са слаби за уиндоус 7 ! Ще го инсталираш,но само след няколко дни,ще започне да засича.Мястото,което е заделено за диск „С“-17гб. ,също е малко.Ще стигне само за инсталацията,а после като започнеш да инсталираш още първите програми,ще се напълни до край и ще ти блокира системата.Трябва минимум 35-40 гб. да бъде.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данните на този компютър са слаби за уиндоус 7 ! Ще го инсталираш,но само след няколко дни,ще започне да засича.Мястото,което е заделено за диск „С“-17гб. ,също е малко.Ще стигне само за инсталацията,а после като започнеш да инсталираш още първите програми,ще се напълни до край и ще ти блокира системата.Трябва минимум 35-40 гб. да бъде.

Аз съм заделил 60 гига, инсталирам програми, сърханявам файлове само в други дялове и физични хард дискове, но мястото едвам ми стига.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм заделил 60 гига, инсталирам програми, сърханявам файлове само в други дялове и физични хард дискове, но мястото едвам ми стига. :)

Тези 17 гб. за диск „С“ ще се напълнят веднага след инсталацията на системата!Ами къде ще се записват програмните файлове,след това.Като искаш да тренираш преинсталации на уиндоус 7,пробвай се...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно безмислено упражнение. Кога ще се разбере вече, че тези конфигурации вече са мъртви и за абсолютно нищо не стават. Остаряла машина с остарели компоненти, които вече започват да дефектират поради предела на живота и възможностите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра си работи идеално за годините си с windows xp просто искам 7 даму сложа и ви питам за друга програма защото ми исписва код 5 грешка заради дъното прави проблем дал сам линк към една програма imgburn с която става дасе сложи 7 на компа ...но немисе получа диска даго напрявя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личи,че не си прочел каквото са ти писали тук.

Не се занимавай с тая седмица,ами си карай както до сега.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да инсталираш и с WinNTSetup от miniWindowsXP от Hiren's Boot CD - зареждаш машината от CD (Hiren's), зареждаш miniWindowsXP, стартираш WinNTSetup, изваждаш CD-то, поставяш Windows 7 DVD, указваш мястото на install.wim в WinNTSetup, указваш буквата на дяла, от който ще се зарежда компютъра, указваш бувата на дяла, на който ще е Windows. От бутончето [F] форматираш дяла, на който ще бъде Windows и щраваш бутон Setup. КАто завърши извличането на файловете, рестартирай компютъра нормално - системата да се зареди от твърдия диск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да инсталираш и с WinNTSetup от miniWindowsXP от Hiren's Boot CD - зареждаш машината от CD (Hiren's), зареждаш miniWindowsXP, стартираш WinNTSetup, изваждаш CD-то, поставяш Windows 7 DVD, указваш мястото на install.wim в WinNTSetup, указваш буквата на дяла, от който ще се зарежда компютъра, указваш бувата на дяла, на който ще е Windows. От бутончето [F] форматираш дяла, на който ще бъде Windows и щраваш бутон Setup. КАто завърши извличането на файловете, рестартирай компютъра нормално - системата да се зареди от твърдия диск.

Но няма смисъл, защото ще върви толкова бързо колкото аз ставам рано сутрин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но няма смисъл, защото ще върви толкова бързо колкото аз ставам рано сутрин.

Това е друга бира! Да не говорим, че с 1,5GB е като Светатата инквизиция подкарването на Win 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минималните системни изисквания са 1gb Ram 1ghz процесор отговарям на тях и вече диск С мие 30гб а D е около 46гб стига сте ми спамили питах ви за друга програма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минималните системни изисквания са 1gb Ram 1ghz процесор отговарям на тях и вече диск С мие 30гб а D е около 46гб стига сте ми спамили питах ви за друга програма...

picard-facepalm1.jpg

Другата програма се нарича "XP" ... Сам си написал, че това са МИНИМАЛНИ системни изисквания. Отделен е въпроса колко са другите влияещи фактори на операционната система. Много ми е интересно с тези параметри как ли ще вървят примерно Chrome, Mozilla и Flash Player 13 под Windows 7 ?!?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

picard-facepalm1.jpg

Другата програма се нарича "XP" ... Сам си написал, че това са МИНИМАЛНИ системни изисквания. Отделен е въпроса колко са другите влияещи фактори на операционната система. Много ми е интересно с тези параметри как ли ще вървят примерно Chrome, Mozilla и Flash Player 13 под Windows 7 ?!?!

Знам, те само 2 таба с клипчета ми гълтат почти гигабайт в хром.

Това е един пикльо, който иска да се изфука сред приятелите си, или да играе fifa 15 (което няма да стане).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не пробваш инсталация през флашка с Windows 7 USB/DVD Download Tool. Работи и със Windows 7 и с Windows 8 и ако не стане с него има голям шанс просто .ISO файла от който инсталираш да ти е повреден

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам следния проблем пробвах да инсталирам Windows 7 от двд на компютъра ми /1,67ghz amd 1,50gb RAM & 80Gb хард диск/ и като го реснах с диска компютъра изписа че почва да търси boot from CD...  и изписа code 5 error направих друг диск с nero с win 7 същата работа търсих в интернет и проблема май е от това че дъното мие старо това е то K7VT4A+ asRock

линк  http://www.asrock.com/mb/via/k7vt4a+/ намерих това  http://www.unawave.de/windows-7-tipps/code5-error.html?lang=ENс imgburn  пробвах ама нещо немисе получава и нещо трудно мисе вижда има ли с друга програма нещо да пробвам    забравих да спомена че диск С мие 17гб а D e около 60gb но немисля че това е проблема

Защо не пробваш инсталация през флашка с Windows 7 USB/DVD Download Tool. Работи и със Windows 7 и с Windows 8 и ако не стане с него има голям шанс просто .ISO файла от който инсталираш да ти е повреден

Прочети първият цитат.

Чудя се защо новите все дават акъл (са някой ще направи тази забележка и на мен) а не са прочели темата.

Това са 15 мнения, а не 15 раздела.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При чиста инсталация ще форматира двата дяла и ще ги слее в едно. колкото до старото дъно това не е проблем и е излишно да се коментира. Като си инсталира Windows си сваля SlimDrivers и останалото оттам и от Windows Update

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...колкото до старото дъно това не е проблем...

Ти убеден ли си в таа написаното твърдение? Аз съм готов да сложа бас с теб по въпроса на каквото кажеш! Не пълнете форума с грешнии твърдения! Освен, че по тоя начин изглеждате смешно в очите на знаещите, подвеждате незнаещите!

Наратко - старите дъна (BIOS-ът им) не разпознават новите (Windows 7+) setupldr и bootldr

...е излишно да се коментира...

Виж, тук си прав! Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти въобще знаеш ли какво значи минимални изисквания? С тези изисквания може да се стартира Windows 7, но не и да се работи с него. Щом желаеш да се измъчваш и да се занимаваш с безмислени инсталации твоя воля. Да не говорим, че горкия хард диск просто ще клекне от тежката седмица. За мен лично смисъл от такива теми няма, защото се лъжат потребители, които не са навътре в нещата. Това, че ще си загубят времето е едно, проблем е да не си закупят отнякъде подобна конфигурация и да се чудят защо нещата не тръгват. Естествено има и такова хора, които ще им я продадат. Постоянно мои познати ми звънят с подобни питания. Онзи ден даже имах молба да намеря компютър+монитор до 100 лева за гледане на филми и използване на скайп.  :eek:

Естествено нищо лично срещу теб. Това не е заяждане. Говоря от личен опит и проблеми с които съм се сблъсквал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приемам критиката. Виж това: http://www.unawave.de/windows-7-tipps/code5-error.html

Ако беше прочел темата щеше да забележиш, че това решение вече фигурира в предложенията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти въобще знаеш ли какво значи минимални изисквания? С тези изисквания може да се стартира Windows 7, но не и да се работи с него. Щом желаеш да се измъчваш и да се занимаваш с безмислени инсталации твоя воля. Да не говорим, че горкия хард диск просто ще клекне от тежката седмица. За мен лично смисъл от такива теми няма, защото се лъжат потребители, които не са навътре в нещата. Това, че ще си загубят времето е едно, проблем е да не си закупят отнякъде подобна конфигурация и да се чудят защо нещата не тръгват. Естествено има и такова хора, които ще им я продадат. Постоянно мои познати ми звънят с подобни питания. Онзи ден даже имах молба да намеря компютър+монитор до 100 лева за гледане на филми и използване на скайп.  :eek:

Естествено нищо лично срещу теб. Това не е заяждане. Говоря от личен опит и проблеми с които съм се сблъсквал.

И аз това се опитах да му кажа, но ме слуша колкото майка ми мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

,,,колкото ти майка си? :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това се опитах да му кажа, но ме слуша колкото майка ми мен.

Е това е форум. Никой не караме да прави нещо насила или да се съобразява. Дали сме мнения не просто така за спорта, който иска да се вслушва. Право на избор е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.