Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрвейте момчета, за първи път влизам във форума, но ми казаха че има добри специалисти тук. Имам проблем. направих си сайт, но като се кликне на някоя страничка се отваря www.domain.com/home.php, как може да се направи да се появява

www.domain.com/начало/  и да си влиза в страницата, която иска ?

До колкото прочетох се прави с url routing, но не знам как да го използвам, ако някой знае нека помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<a href="luna.html">Луна</a>

"luna.html" е страницата, на която искаш да отиде клиента като кликне на връзката. 

А "Луна" е това, което искаш да бъде написано на мястото за кликане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрвейте момчета, за първи път влизам във форума, но ми казаха че има добри специалисти тук. Имам проблем. направих си сайт, но като се кликне на някоя страничка се отваря www.domain.com/home.php, как може да се направи да се появява

www.domain.com/начало/  и да си влиза в страницата, която иска ?

До колкото прочетох се прави с url routing, но не знам как да го използвам, ако някой знае нека помогне :)

Ето ви отправна точка. Това, което искате се прави на ниво уеб сървър: http://www.branded3.com/blogs/htaccess-mod_rewrite-ultimate-guide/

И следващия път оформете заглавието по-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.