Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди около 2 седмици си купих лаптоп Lenovo и съм доволен, но да попитам дали става за игри.. ето ги и параметрите

Processor: Intel Core i3, Dual Core, 1,90 GHz;

RAM - 8 GB DDR3; 1 TB harddisk; HD RPM - 5400, Intel HD Graphics 2 GB, WIN 8.1 x64, resolution 1366x768.

Благодаря.

http://www.elgiganten.se/product/datorer-tillbehor/barbar-dator/LE59438470/lenovo-ideapad-g50-70-15-6-barbar-dator-svart#tab-specs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беше споменал, за какви игри става дума? Ако е от рода на Супер Марио, няма да имаш проблеми!

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц.. абе за Cs, LOL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беше споменал, за какви игри става дума? Ако е от рода на Супер Марио, няма да имаш проблеми!

И да каже какви, пак е ясен отговорът...

Ние не сме врачки, че да хвърлим един боб и да ти кажем какво ще се случи!

Но статистиката е повече от ясна! Лаптопи от ниския клас, използвани за игри, си отиват страшно бързо и дори още по-време на гаранцията, може да се наложи да го даваш на ремонт...

Редактирано от stzbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ебаго 1000 лв нисък клас.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ебаго 1000 лв нисък клас.. 

Всъщност дори това е най-ниския клас... 

Например, Probook 450 се води среден бизнес клас лаптоп, а Вашия е още по-зле!

Цената му е височка, предполагам, заради лиценза на Windows, който ако се наложи да си го купите отделно, е м/у 300-500лв....

В случая, това е оскъпило лаптопа Ви с около 200-250лв. поне ...

Бизнес клас лаптопи са: Dell Latiude 6000 сериите(7000 са ултрабуците от серията), HP Elitebook, HP ZBook, Lenovo Thinkpad Т серията...

Като 14-инчовите версии на горепосочените, струват около 2400лв. за  базисни конфигурации, а при Zbook конфигурациите са дори по-скъпички!

А, да не ВИ казвам цените на 17-инчовите версии, които се водят като работни мобилни станции(като Dell Precision и HP ZBook 17)

Такива бизнес модели, никога няма да ги видите в Техно-тата, щото там продават само боклуци! :D

Или казано с други думи, лаптопът Ви е конструиран за масовия потребител, ползващ лаптопа си за офис приложения и мултимедия, които не изискват много ресурси! А, дори една игра като CS ще го пържи жестоко, а модели от този вид не са предвидени да работят дълго под такъв товар...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц.. абе за Cs, LOL

Да за тези игри ще става. Все пак му следи температурите и му прави редовно профилактика. Също така избягвай удари и тръскания, защото хардиска е първия компонент който ще даде "фира".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че понякога малко се прекалява с тази догма, че лаптопите не са за игри и става леко банално...На 4 годишен лаптоп си играя редовно CS 1.6 и няма проблем. Разбира се почиствам го редовно. Тука публикувам изискванията за CS..всеки да си преценява..

Минимални системни изисквания:
Процесор: 500 Mhz
РАМ памет: 128MB RAM
Видео: DirectX v7.0 level graphics card (16MB)
ОС: Windows 2000/XP
Периферия: Мишка, Клавиатура, Интернет връзка

Препоръчителни системни изисквания:
Процесор: 1.6 GHz
РАМ памет: 256MB RAM
Периферия: Mouse, Keyboard, Internet Connection

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че понякога малко се прекалява с тази догма, че лаптопите не са за игри и става леко банално...На 4 годишен лаптоп си играя редовно CS 1.6 и няма проблем. Разбира се почиствам го редовно. Тука публикувам изискванията за CS..всеки да си преценява..

Минимални системни изисквания:

Процесор: 500 Mhz

РАМ памет: 128MB RAM

Видео: DirectX v7.0 level graphics card (16MB)

Периферия: Мишка, Клавиатура, Интернет връзка

Препоръчителни системни изисквания:

Процесор: 1.6 GHz

РАМ памет: 256MB RAM

Периферия: Mouse, Keyboard, Internet Connection

Не е догма колега. Просто по този начин се предпазва постващия. Проблема на лаптопа не е само в охлаждането. Лаптопа може да пострада от удар, тръскане, заливане. Ако се поставя по легла може да се прегрее умишлено или неволно, лесно му се чупи клавиатурата. 

Естествено е ясно, че LOL и CS не искат големи параметри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За заливане удряне и т.н всеки си преценява,как да го пази, но непрекъснато да се изтъква, че някой като си вземе машина за 1000-1200 лв, освен да си пусне филм и да влезе в нета друго не става от тоя компютър, ми се струва прекалено, като знам едно време в залите на какви компютри сме играли подобни игри и колко качествено охлаждане са имали и колко често им е правена профилактика.....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За заливане удряне и т.н всеки си преценява,как да го пази, но непрекъснато да се изтъква, че някой като си вземе машина за 1000-1200 лв, освен да си пусне филм и да влезе в нета друго не става от тоя компютър, ми се струва прекалено, като знам едно време в залите на какви компютри сме играли подобни игри и колко качествено охлаждане са имали и колко често им е правена профилактика.....

Нали се сещаш, че ако е геймър това означава 6-7 до 10 часа на ден играене. Около лаптопа става кочина от чипс или други хранителни продукти и питиета. Ако пък геймъра е пушач ти гарантирам, че лаптопа след 3 месеца ще е пълен с прах, мръсотия и какви ли не боклуци. Ще започне да вдига температурите без да е под товар и след още няколко месеца вече ще имаме сериозен проблем. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тц.. абе за Cs, LOL

Ок пич , ама 1.6 ли или GO ? И за него става (60 fps вероятно). На първо време ще е добре да следиш температурите , както са те посъветвали по-горе.

Редактирано от Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На едно HP 630 с i5-2520M и с Intel HD 3000, напълно почистен и със сменена паста, след 15-минутен гейминг на точно CS 1.6 - 88 градуса...

Интересното е, че този лаптоп, при стрес тест, вдига до 82 градуса, но при тази игра, процесора не се дъни много, температурите са доста високи!

Явно вграденото видео ги вдига...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно защото видеокартата смята доста повече от 60 фпс. Може би игра с вертикална синхронизация ще премахне излишното натоварвана за фпс  над 60. По този начин на моят лаптоп си цъках Про Еволюшън Сокър при средни температури от 55 градуса. С изключена вертикална синхронизация бяха в диапазона 62-65.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сравняваш охлаждане на лаптоп с това на настолна машина е несериозно!!! Моята кочина 2005 година модел на сокет 462 спокойно и пускам Return Castle of Wolfetnstein  на макс настройки.............а лаптопа ми се пържи като го тествах.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Dragomir94
      Здравейте приятели. Имам няколко въпроса спрямо моят PC. И разбира се дали си заслужава да го правя.
      Характеристики на моят PC:  Дъно - Lenovo 1730BF8. Процесор - Dual Core Intel Pentium G630, 2700 MHz, Keш - 3 МБ. Видео карта - 512МБ. Рам памет ДДР3 - 4ГБ (1+1)
      Искам да знам, дали мога да монтирам по - силен процесор със по - силна видео карта и повече рам памет?
      (P/S) необходим ми е за обработване на видеа и снимки с високо качество и резолюция!!
    • от An-Mari Ivanova
      Здравейте, имам въпрос за MacBook- Можете ли да ми кажете мнение, дали си струва да взема Macbook Pro втора ръка mid 2012 ? Занимавам се с графичен дизайн и ми трябва най-вече за работа с Photoshop, Illustrator, т.н Сегашния ми лаптоп е Lenovo от миналата година, взех го чисто нов, но вече доста забива ( i3 процесор, 4GB ram ) и се чудя дали си струва да го сменя с втора ръка MacBook? Много ще съм благодарна ако ми кажете мнения и дадете съвети!
    • от taika
      Здравейте, имам следният проблем. Преди един ден, когато влизах в CS-GO fps ми беше заключено на 60 с VSync, а без него 170+. Сега в игра ми падат на 40 максимум 50 кадъра. Помислих си че е нещо от играта, защото преди това нямах такъв проблем, но влязох в Dota 2 и забелязах че при повече ефекти кадрите също ми падат до 30. Лаптопа не прегрява постоянно следя за натоварването на процесора и на видео картата и повече от 60 градуса трудно се вдигат. Предния ден ъпдейтнах драйвъра на видео картата (nvidia gtx 1050 Ti 4 gb), който е специално оптимизиран за Fallout 4 VR. Моля за помощ, ако някой знае защо ми прави този проблем ще съм много благодарен, ако сподели. Благодаря!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.