Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся компютър който мога да ползвам главно за игри и графична обработка до 700лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора какъв е? Стари части? Хард? Поне кутия? Едни и същи въпроси си задаваме всеки път! ;)

Най-добре е да вземеш i5+8ГБ РАМ, след което да вземеш дискретно видео.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търся компютър който мога да ползвам главно за игри и графична обработка до 700лв.

Да допълня колегата... Ъпгрейд ще се прави ли си скоро? Какви игри ще играете, с какви програми ще обработвате (професионално ли е), монитора е споменат, частите също.

Ако няма да ъпгрейдваш и не мислиш да правиш клок:

Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

ASROCK FM2A55 PRO+

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

OMEGA ATX-5823BK /BLACK

EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR

POWER AXR7 260X 2GBD5-DHV3E/OC

Обща стойност - 723.17 лв. с ДДС

Ако имаш понятие от овърклок, то можеш да се насочиш към интел платформа с Pentium G3258 и после ще имаш възможност за ъпгрейд след време с някоя i7-ца втора ръка

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяко нещо по-слабо от това ще е компромис с някое от изискванията.

Трябва да се търсят компоненти втора ръка или да се ползва нещо от стар компютър.

ПС: Отделно, ще е полезно да споделите отговор по въпросите на колегите.

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси някой от тези варианти (ако искаш ъпгрейд)

i3 4160+4G ram+SSD

i5 4460+8G ram

Има и други особености,но това се различава най-много.Отговори на въпросите,които те питаха,за да направим конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня колегата... Ъпгрейд ще се прави ли си скоро? Какви игри ще играете, с какви програми ще обработвате (професионално ли е), монитора е споменат, частите също.

Ако няма да ъпгрейдваш и не мислиш да правиш клок:

Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

ASROCK FM2A55 PRO+

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

OMEGA ATX-5823BK /BLACK

EVGA 430W 80 PLUS 100-W1-0430-KR

POWER AXR7 260X 2GBD5-DHV3E/OC

Обща стойност - 723.17 лв. с ДДС

Ако имаш понятие от овърклок, то можеш да се насочиш към интел платформа с Pentium G3258 и после ще имаш възможност за ъпгрейд след време с някоя i7-ца втора ръка

Toва са части които поръчвам по отделно и си сглобявам компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но и за игри и за графична обработка ще ви трябват 8гб рам. Предвид, че някои от нещата в списъка на колегата вече влизат в границата на компромиса, ви съветвам да увеличите малко бюджета. Ако е възможно разбира се.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toва са части които поръчвам по отделно и си сглобявам компютъра?

При потвърждаването на поръчката им казваш, че искаш да ти го сглобят и те ще го направят безплатно.

ПП: Да не забравим, че трябва и доставката да се плати та и там ще отидат 20-30лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK FM2A55 PRO+ е пълна набутвация!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случай че нямаш стари части предлагам това:

Обща стойност - 713.05 лв. с ДДС
Ще играеш и ще обработваш без проблем. Бързата двуканална РАМ ще увеличи видимо кадрите в игрите. 
Имаш възможност за още 2x4ГБ, както и за отделна дискретна видеокарта. Като процесорна мощ APU-то е между Pentium и i3. Имаш възможност и за клок. Качествено захранване и отлична кутия към която може да си избереш още един вентилатор. 
Другия вариант е този, който ти даде Just Human или i3+R7 250/X, но ще трябва да се реже от дъно, захранване, кутия и т.н.
А ако няма да се хвърляш веднага на игрите i5 е оптималния вариант. 
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Събери още някой лев за конфигурация с i3 поне и отговори на въпросите на колегите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случай че нямаш стари части предлагам това:

Обща стойност - 713.05 лв. с ДДС
Ще играеш и ще обработваш без проблем. Бързата двуканална РАМ ще увеличи видимо кадрите в игрите. 

Имаш възможност за още 2x4ГБ, както и за отделна дискретна видеокарта. Като процесорна мощ APU-то е между Pentium и i3. Имаш възможност и за клок. Качествено захранване и отлична кутия към която може да си избереш още един вентилатор. 

Другия вариант е този, който ти даде Just Human или i3+R7 250/X, но ще трябва да се реже от дъно, захранване, кутия и т.н.
А ако няма да се хвърляш веднага на игрите i5 е оптималния вариант.

Зле съм с компютрите тъй като до сега съм ползвал само лапотпи от техномаркет, затова не схващам много от това което ми пишете, но това са части които поръчвам по отделно и аз си сглобявам компютъра?

Редактирано от dtmakm27 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зле съм с компютрите тъй като до сега съм ползвал само лапотпи от техномаркет, затова не схващам много от това което ми пишете, но това са части които поръчвам по отделно и аз си сглобявам компютъра?

На мен ми се обадиха и ме питаха дали да ми сглобят компютъра или не. Аз избрах да ми го сглобят и се оказа, че захранването правило номера и ми го смениха с друго. Ако го бях поръчал на части щях да открия изненадата аз и тогава...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи кое не схващаш да ти го обясня на дълго и на широко? :)

Избираш си кои части да вземеш, слагаш ги в количка и си правиш поръчка. След това ще ти се обадят за потвърждение и ще кажеш на мацката, че искаш компютъра да дойде сглобен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.