Премини към съдържанието
g0dlik3

Достатъчно силен ли е компютъра за тази видеокарта ?

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да попитам тази видеокарта http://www.emag.bg/video-karta-asus-nvidia-geforce-gtx-760-oc-directcu-ii-2048mb-gddr5-256bit-hdmi-2x-dvi-display-port-gtx760-dc2oc-2gd5/pd/DN94XBBBM/ако я взема, ще може ли да работи на 100 % на моя компютър, като се има на предвид характеристиките му. Компютъра е стар, конфигурацията не е много мощна, а тази видеокарта е доста силна. За това искам да знам дали ще мога да я използвам при такава конфигурация. Ето и информация за компютъра: http://prikachi.com/images.php?images/719/7866719M.png

Редактирано от g0dlik3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът е морално остарял, а 2 GB DDR2 няма да ти стигнат за нито една тежка игра. Няма да можеш да използваш пълният потенциал на картата с твоята система. По-добре помисли за изцяло нова конфигурация, а тази карта редовно е намалена, така че не виждам смисъл да я купуваш само заради цената.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да работи на 100%  Процесорът е стар, рам-та е малко, няма смисъл от тая карта.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това означава ли, че ако си я сложа при такава слаба конфигурация, FPS-то при игрите няма да се покачи? Защото аз предимно за това искам по - мощна видеокарта - да ми вървят игрите по - гладко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашната 210 е под всякаква критика и въпреки слабия процесор по-добро видео ще помогне малко.

Но разбирай карта от типа на 6670 1GB GD5 втора ръка. Просто няма смисъл да се изхвърляш освен ако няма да сменяш цялата машина.

HD6670 е икономична не иска допълнително захранване та просто я бучваш в слота и толкоз. 

С добра карта като 760 вероятността да имаш проблеми със захранване е голяма но дори да го смениш няма да вървят гладко. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо няма да върви добре тая карта. Всъщност ще върви като някоя карта за 40 лева на старо, не по-бързо. Ако искаш да хвърлиш 400 лева на вятъра, има къде по-смислени варианти със смяна на цялата машина. Дълбоко се заблуждаваш, че игрите ти ще вървят по-гладко с много бърза видеокаррта. Напротив, ще секат повече, но не заради малкото кадри като сега, а заради многото празни цикли на видеокартата. Дори 50-60 фпс да извадиш при някоя игра, което си е доста съмнително, то тия 60 фпс ще са като 10. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а бихте ли ми препоръчали най - бюджетните части, които ще бъдат подходящи за тази видеокарта и да мога да й използвам пълния потенциал? Значи при 210 игрите не вървят гладко, защото е твърде слаба видеокарта, а при 760 няма вървят добре заради слабата конфигурация на компютъра. Тоест единствения вариант е да сменя частите с по - нови.

Редактирано от g0dlik3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD5670 1GB GD5 - 50 лв.

HD5770 1GB GD5 - 60 лв.

Втората е по-добра но по-лакома и не знам доколко е смислена с тоя процесор...

Ето и една обява от Замунда за цяла машина. Цената и е 800 лв.

Процесор: i5-3570k 3.40Ghz
Видео карта: Nvidia GTX 560 1Gb
Дъно: ASRock H77M
RAM: A-DATA 2X2GB DDR3 1600G
Захранване: Corsair CX430
Case: Thermaltake Commander MS-I Black
Хард диск: 1TB WD7200RPM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не... Имах предвид да ми препоръчате части, които ще бъдат подходящи за 760 gtx. Части, които ще ми позволят да използвам видеокартата на 100 %

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е минимумаhttp://nikem-bg.net/cart/51435p1r47999p1r49905p1r2090p1r49614p1r48235p1rf.html

За повече пари се взима дъно с четири слота като GB H81M-D3H и се сменя паметта с 2х4GB заради двуканалния режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За  карти от тоя калибър ти трябва машина минимум за 900 лева ,че да  имаш реална полза . Акъл те лъже ако мислиш да минеш със някакви 200-300 лева  само. Направо си ти  трябва нов компютър  а не видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.