Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички :) Искам вашето мнение дали този лаптоп става за тежки игри от сорта на Assassin's Creed 4 , Far Cry 4 , Watch Dogs и e.t.c. Характеристика

HP Pavilion 15 e000-su

RAM : 4 GB RAM (3.89 GB usable)

CPU : Intel Pentium 2020M 2,40 Ghz (Dual Core)

Video : Intel HD 2500

HDD : 500 GB SATA 5400 rpm

Сега съм почнал да играя COD: Black Ops и всичко е на максимално само резолюцията е на минимум и върви перфектно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Категорично не. Лаптопът е от ниския клас и е предназначен за офис работа. Ако смяташ играта на резолюция 800х600 за "перфектна", може и да опиташ.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казаха колегите по-горе - не, не става. А с този блек опс рискуваш да си стопиш някоя платка. За да играеш тези игри на лаптоп, е нужно да отделиш едни 2 бона като за начало. На този павилиън можеш да покараш дънджън кийпър 2, цезар и евентуално нийд фор спийд карбон, както и игри с подобни характеристики ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера: Що за мания да се тръшкате за лаптопи за игри??

Нито са особено надстройваеми, нито са особеноно мощни(подходящи) за игри.

Игрите са едни от най-ресурсоемките софтуерни продукти.

Е, има и изключения, но при тях става дума за цени от $2500+ (че и повече за долна граница)

А за тия пари се събира повече от прилична стационарна машина. При това надстройваема.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера: Що за мания да се тръшкате за лаптопи за игри??

Имат излишни пари, а след време почват да циврят!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат излишни пари, а след време почват да циврят!

Не, просто гледат "тъпите" реклами по телевизията за супер мощни компютри от по 800-1200 лв.  Нямат база за сравнение.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп е мултимедиен ,демек филми и нет.А точно серията Pavilion  е най-калпавата на HP.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За около 1000 лева можеш да си вземеш машина за игри с настройки на Medium и Full HD,че и High..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз преди се чудех как може онази фирма (повечето от вас я знаят) която предлага Супер Мега Ултра мощни геймърски компютри за 400 лв

но пък тя явно цели тези хора като създателят на темата които смятат играта с 10 fps за перфектна и то при фърст пърсън шутърите.

Повечето и клиенти вероятно са супер доволни като видят 15 fps понеже това е двойно повече в сравнение с старият им комп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах възможност за повече пари над 1000лв+ лаптопа го взех на изплащане за 650 лв от Технополис. Повечето игри които пробвах тръгват. Исках мнение, защото аз разбирам под мощна машина да тръгва почти всичко независимо дали е на low,medium,high и etc, а не да ми предлагате други лаптопи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах възможност за повече пари над 1000лв+ лаптопа го взех на изплащане за 650 лв от Технополис. Повечето игри които пробвах тръгват. Исках мнение, защото аз разбирам под мощна машина да тръгва почти всичко независимо дали е на low,medium,high и etc, а не да ми предлагате други лаптопи :)

Следи му температурите най-вече. Лаптоп за 650 лв и тестване на всички игри=систематично прегряване на лаптоп и неговата смърт.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках мнение, защото аз разбирам под мощна машина да тръгва почти всичко независимо дали е на low,medium,high и etc, а не да ми предлагате други лаптопи :)

Е, след като всички мнения са идентични, какво повече очакваш да получиш?

С Голф на F1 няма как да идеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, много внимавайте. Лаптопа не е нищо особено откъм параметри, а откъм качество е още по-зле. Ако го пренатоварваш системно е редно да сте си подготвил още 650лв за друг лаптоп.

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се чудя как може да дават хората 800-1000 лева за лаптоп дето се ползва за нет и филми!За тази цел има машини  2 -ра ръка на Lenovo/T400,W500/ HP ProBook ,EliteBook,Dell Precision ,Dell E-серията  на цени в порядъка от 300-450 лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че са и по-здрави от новите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че са и по-здрави от новите!

Именно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш качествен лаптоп - Купуваш втора ръка маркови машини. Не схващам какво се занимавате с тези нови боклуци, които HP са изсрали (с извинение).
Взимаш един бизнес клас лаптоп с прилична видео карта (процесора на 99% е мощен) и ядове нямаш години напред. Неслучайно тези лаптопи са по 2 и повече килограма (в момента имам такъв) и нямам никакви ядове - 100% по-ефективен от новите пластмасови бракмички, които да им пуснеш един скайп и пластмасовата решетка на вентилатора още малко и ще се стопи.
Това е самата истина. Ако искаш нещо наистина ново и хубаво - Има лаптопи за 3000лв, отново за мен боклуци, не виждам смисъл от такива простотии, нафрашкани с по 2-3 карти, а това е ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР. За каква издръжливост на батерия говорим - 5 Минутки! УРА! Батериите в тези лаптопи са само "ако ти мигне тока", за да не си загубиш резултата в игрите.

Както казах - Вземи се нещо старо, но да знаеш, че ще ти държи години напред, а и повечето бизнес модели имат възможности за ъпгрейд и на процесор и на рам, можеш и SSD да сложиш, по-добра WIFI карта (Въпреки, че специално в тези модели картите са перфектни).

MCLane - Dell E- сериите хич не са само за филми да ти кажа аз.

Dell Latitude E4300 - Погледни за какво става въпрос.

Всички от E серията са качествени, особено батериите. (Знам и изключения, но не искам да ги споменавам сега) Тези лаптопи с хубава батерия могат да държат до 12часа с 1 зареждане при нормално използване, а днешните лаптопи държат по 4 часа и това било постижение, при условие, че са товарени с простотии.
Имах един такъв с батерия износена на 3 години и 4 часа си караше без проблем. След още 2 години (общо 5 години с 1 батерия) държеше 2 часа и нещо - 3 часа по някога.

Процесорите им са добри, макар, че има изключения както казах. C2D P сериите не са особено добри, защото запичат бая. Най-доброто са T сериите и спокойно може да им се сложи такъв - и ето ти "Кор ай 3" лаптоп, но без SSE2 инструкции :D

Всичко е много относително при лаптопите. Те НЕ са измислени за ИГРИ. Те са измислени, за да можеш да си вършиш работата докато си на почивка, във влака, колата и т.н и в днешно време много малко хора спазват предназначението им. Видят i7 процесор и "МОЯТ ГЕЙМЪРСКИ ЛАПТОП"... Простотия до шия.
Претоварване, прегряване на видео чиповете, северен мост прегрява и се разпоява. Как мислите тази работа? По-добре персонален компютър нали?

После колегите по сервизите се кефят, че толкова машини им идват. Те само такива чакат, които си мислят лаптопа за изчислителния център на НАСА.

Редактирано от andreas500 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, просто гледат "тъпите" реклами по телевизията за супер мощни компютри от по 800-1200 лв..

Е, мощни са - за работа с електронни таблици и X265 видео :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорите P-серия са по-хладни заради 25 W TDP имал съм и лаптоп със Т7700 беше средно с 10 градуса по-горещ.Тези лаптопи са бизнес клас повечето са с интелско видео и ако се поддържат добре и редовно може да изкарат доста години.

П.П. Т и P серията поддържат SS2 :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, мощни са - за работа с електронни таблици и X265 видео :)

Ти се шегуваш колега и то с право. Виж обаче една реклама по телевизията и ще видиш за какво става на въпрос. Ти имаш база за сравнение, но един потребител, който не е наясно просто е захапал стръвта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, лично съм чувал една реклама на Техно-тата по телевизията и много се бях ядосах преди време ...

В рекламата - мощен i3 процесор, а той е ниско волтажен процесор с 1,7Ghz

В рекламата - мощна видеокарта - Nvidia 820M....

:D :D :D

В България няма ли регулат. органи, че да ги санкционират!?

Но друг е въпроса, колко е ниска културата на повечето хора, когато става въпрос за мобилни компютри...

Например... един мой познат, се хвали, че си е купил нов лаптоп! И го питам какъв е и той веднага казва, че бил на промоция и от еди колко си лв., сега е еди колко си лв. :D

Седмица след това, му изгоря процесора :D (беше от тези таблетните - Intel N2840) и после купища нерви имаше с един от Техно-та и почти месец стоя без лаптоп, докато му заменят дъното...

Редактирано от stzbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте за неточността. Имах предвид AES не SSE2 (спеше ми се доста вчера).

Не, че на мен ми трябват тези AES де..

Просто не купувайте тези нови бракми това е решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, след като всички мнения са идентични, какво повече очакваш да получиш?

С Голф на F1 няма как да идеш.

Зависи какво има под капака ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая не виси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.