Премини към съдържанието
d.ivanchev

Macbook Air с 10.6.2 и Уиндоус 7 - админ парола забравена

Препоръчан отговор

Здравейте , 

Скоро си купих въпросният А1237 инсталиран с 10.6.2 и Уиндоус 7 ултимейт от предишният собственик.

Имам следният проблем .Искам да направя чиста инсталация , но паролата на админ акаунта не е ясно каква е . Мога да влизам в ос , но при опити за ъпдейт изисква тази парола. Когато се опитам да я ресетна през cmd+s влиза в refit shell и от там не се получава (не намирам такава команда). 
Когато се опитам да направя бутваща флашка през ос-а отново ми иска админ паролата и съм в задънена улица.

Моля за помощ за пръв път се сбъсквам с тази ос и 2 дни си чупя главата.

Благодаря предварително

П.П Забравих да кажа ,че нямам оригиналните дискове с ос-а

Редактирано от d.ivanchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми най лесно е  да сложите един диск със Mac OS и да преинсталирате на чисто. Тука трудно някой ще се навие да ви каже  как се разбива админ парола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , 

Скоро си купих въпросният А1237 инсталиран с 10.6.2 и Уиндоус 7 ултимейт от предишният собственик.

Имам следният проблем .Искам да направя чиста инсталация , но паролата на админ акаунта не е ясно каква е . Мога да влизам в ос , но при опити за ъпдейт изисква тази парола. Когато се опитам да я ресетна през cmd+s влиза в refit shell и от там не се получава (не намирам такава команда). 

Когато се опитам да направя бутваща флашка през ос-а отново ми иска админ паролата и съм в задънена улица.

Моля за помощ за пръв път се сбъсквам с тази ос и 2 дни си чупя главата.

Благодаря предварително

П.П Забравих да кажа ,че нямам оригиналните дискове с ос-а

Виж това ще ти помогне ли ( на английски е, ще трябва да се оправяш) - https://discussions.apple.com/thread/5028206?tstart=0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се.

Най-сетне успях да намеря ритейл версия на 10.6 , направих флаш под уиндоус 7 с Transmac  и успях да си направя чиста инсталация :)

Дано темата да послужи и на други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кака ми миналата година си забрави паролата и понеже грам не е запозната с технологиите (само елементарните неща, които и трябват по работа, не че и аз съм по-различна) го даде в http://gsmservice24.com/remont-macbook-sofia/ та, и го оправиха супер бързо, без да се занимава сама. Е, плати си добре разбира се, но пък и кой слага пароли без да ги запише някъде?!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.