Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следния проблем.Вчера си преинсталирах компютъра и нямам интернет.Лампичките на модема светят освен тази за интернета.Начинаещ съм и си нямам идея от какво е.Не за пръв път си правя преинсалация,но този път сложих различен уиндоус от този дето си преинсталирвам и може ли от това да е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем.Вчера си преинсталирах компютъра и нямам интернет.Лампичките на модема светят освен тази за интернета.Начинаещ съм и си нямам идея от какво е.Не за пръв път си правя преинсалация,но този път сложих различен уиндоус от този дето си преинсталирвам и може ли от това да е проблема?

Не сте инсталирал драйверите за мрежовата карта. ЗНаете ли каква е картата?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да ги инсталирам тези драйвери?

1. Десктоп или лаптоп

2. Ако е десктоп има ли диск с драйвери с него

3. АКо е лаптоп какъв е точния модел

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да ги инсталирам тези драйвери?

1. Ако интернет на модема не свети може да нямаш интернет от самия доставичк. Трябва да му се обадиш да провери дали от него всичко е наред.

2. Понеже въобще нямаш представа от хардуер и софтуер занеси компютъра да сервиз, за да проверят правилно ли е инсталиран Windows и ако да, да ти инсталират коректните драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Device Manager как е положието има ли удивителни ако няма и ако всичко е коректно то може колегата Емо да се окаже прав и да звъннеш на доставчика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Device Manager как е положието има ли удивителни ако няма и ако всичко е коректно то може колегата Емо да се окаже прав и да звъннеш на доставчика

Проблема е и в интернет доставчика и в компютъра ( преинсталиран Windows без драйвери). Двоен е така като гледам. Предполагам, че доставчика даже е Виваком. Поне на техните модеми, когато интернет не свети означава, че или модема е ресетнат или има техническа повреда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чуча писатель, чукча не читатель

Вие, публикуващите съвети, четете ли?

...Лампичките на модема светят освен тази за интернета...

Под "тази за интернета" WAN портът ли се има предвид? Ако е тя, се обади на доставчика. Какво пише на светещите?

Долу при часовника каква е има ли икона мониторче? Ако има, на нея има ли червен Х? Щракни с десен бутон по тази иконка и избери Troubleshoot problems.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.