Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрайвете,

Имам проблем с въпросната програма XAMPP и рутера TP-LINK. Искам да направя видимостта на уеб сайтовете от компютъра ми видими за всички, но рутера не позволява това.

Направих от защитната стена да позволява прескачането на XAMPP и публично, но това не помогна. Четох в Интернет, че трябва да въведа IP адреса си в административния панел на рутера от опцията Forwarding, но всеки път като поставя IP адрес и ми дава грешката "The IP address is not in the same subnet with LAN IP address." Някой може ли да ми обясни малко по-простичко как намеря правилния IP адрес, защото съм малко скаран с комп. мрежи, а е важно да направя въпросните сайтове публично видими.

Допълнение - имам динамичен IP адрес, това проблем ли е?

post-239368-0-68141000-1421999925_thumb.

Редактирано от streleca_stz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто казано бъркате адреса на локалната машина, и затова ви извежда тази грешка.

ПП: Уточнете се - динамичен адрес на WAN порта, или динамичен раздаван от DHCP в LAN ?

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрайвете,

Имам проблем с въпросната програма XAMPP и рутера TP-LINK. Искам да направя видимостта на уеб сайтовете от компютъра ми видими за всички, но рутера не позволява това.

Направих от защитната стена да позволява прескачането на XAMPP и публично, но това не помогна. Четох в Интернет, че трябва да въведа IP адреса си в административния панел на рутера от опцията Forwarding, но всеки път като поставя IP адрес и ми дава грешката "The IP address is not in the same subnet with LAN IP address." Някой може ли да ми обясни малко по-простичко как намеря правилния IP адрес, защото съм малко скаран с комп. мрежи, а е важно да направя въпросните сайтове публично видими.

Допълнение - имам динамичен IP адрес, това проблем ли е?

там трябва да сложите адреса на локалната си машина, тази на която е пуснат сървъра

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@techmaniac - както казах, скаран съм с компютърните мрежи и не мога да дам точен отговор, но ще го опиша така - преди да сложа рутер всичко беше наред, като изключим, че от време на време ми се сменяше IP адреса и просто трябваше да потърся в интернет сайт тип "what's my ip address" и до там бях, просто започвах да използвам сменения адрес.

@capnemo - от къде по-точно да го взема въпросния адрес на локалната машина? Явно не е от "Network Connection Details", защото пробвах от там да го намеря и пак ми дава същата грешка. То там всъщност ми дава IP, с което мога да вляза до панела на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@techmaniac - както казах, скаран съм с компютърните мрежи и не мога да дам точен отговор, но ще го опиша така - преди да сложа рутер всичко беше наред, като изключим, че от време на време ми се сменяше IP адреса и просто трябваше да потърся в интернет сайт тип "what's my ip address" и до там бях, просто започвах да използвам сменения адрес.

@capnemo - от къде по-точно да го взема въпросния адрес на локалната машина? Явно не е от "Network Connection Details", защото пробвах от там да го намеря и пак ми дава същата грешка. То там всъщност ми дава IP, с което мога да вляза до панела на рутера.

изпълнете командата

ipconfig 

и ще ви даде вашия адрес

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имате динамичен адрес на WAN порта. В този случай ще е трудно да се достъпва уебсървъра публично, но има и решение за това - http://www.noip.com/

ipconfig в cmd (командния прозорец)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ethernet adapter Local Area Connection 2:

Connection-specific DNS Suffix  . :

Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::2845:42ec:4c09:9e31%11

IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.101

Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП: И назначете статичен адрес от DHCP за тази машина, защото при следващото обновяване може и да е с различен адрес

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

192.168.0.101

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, добавих го към "Virtual Servers", но все още нямам публична видимост? Или всъщност не ползвам правилния IP адрес, защото пробвам с IP-то, което ми дават тези въпросни "какъв е ip адресът ми" сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не адреса на WAN, този адрес който посочихме в LAN се въвежда. Нали целта е той да бъде пренасочен от LAN към WAN

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, добавих го към "Virtual Servers", но все още нямам публична видимост? Или всъщност не ползвам правилния IP адрес, защото пробвам с IP-то, което ми дават тези въпросни "какъв е ip адресът ми" сайтове

Написахме ви кое ИП да сложите. Ако не ни вярвате защо питате?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написахме ви кое ИП да сложите. Ако не ни вярвате защо питате?

Всъщност го сложих, но пак не става :/

post-239368-0-28341000-1422001860_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност го сложих, но пак не става :/

кое не става? и какво ИП сте сложил на самия сървър?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е пренасочен порта би трябвало да е достъпен уебсървъра. Достъпвате с публичния адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече наистина ще ме помислите за малоумен, но нито 192.168.0.101 има публичен достъп (локален има), нито 77.236.160.101 (взех го от един от въпросните уеб сайтове, за които говоря по-горе). Ако искате пробвайте да влезете с тях, би трябвало да ви покаже бяла страница с малко текст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече наистина ще ме помислите за малоумен, но нито 192.168.0.101 има публичен достъп (локален има), нито 77.236.160.101 (взех го от един от въпросните уеб сайтове, за които говоря по-горе). Ако искате пробвайте да влезете с тях, би трябвало да ви покаже бяла страница с малко текст.

Втори път: какво ИП сте дефинирал в XAMPP сървъра? Пуснат ли е сървъра?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е точния адрес на уебсървъра ? Щом има достъп през localhost, значи нещо не сработва с пренасочването на адреса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да стане колеги, по простата причина, че постващия няма елементарни знания за ИП адресация и мрежи. Естествено нищо лично срещу него, не се заяждам или подигравам. Само ще го помоля да се замисли ако случайно тръгнат да му правят "мръсно" как би си защитил мрежата и сайтовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Emocostov - няма какво да се обиждам, аз си го признавам, че не съм запознат. На мен това ми трябва не, за да хоствам постоянно сайтове, а защото ми трябват временни достъпи до разработките, които след това вече ще са поместват на закупен хостинг.

Точният адрес би трябвало да е 77.236.160.101

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Emocostov - няма какво да се обиждам, аз си го признавам, че не съм запознат. На мен това ми трябва не, за да хоствам постоянно сайтове, а защото ми трябват временни достъпи до разработките, които след това вече ще са поместват на закупен хостинг.

Точният адрес би трябвало да е 77.236.160.101

Втори път: какво ИП сте дефинирал в XAMPP сървъра? Пуснат ли е сървъра?

И пак да попитам: Вие искате ли помощ? Ако да то отговаряйте на въпросите, които ви задаваме и спазвайте точно инструкциите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че искам! Иначе какъв е смисъла да губя на всички ви времето??

- Да, сървърът е пуснат

- Не съм дефинирал ръчно никакво IP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че искам! Иначе какъв е смисъла да губя на всички ви времето??

- Да, сървърът е пуснат

- Не съм дефинирал ръчно никакво IP

Изпълнете командата

netstat -anb

и проверете какво слуша на порт 80

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TCP    0.0.0.0:80             0.0.0.0:0              LISTENING

Допълнение: забелязвам, че httpd.exe не ползва порт 80, а 445. Да не би това да е проблемът?

Редактирано от streleca_stz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е макар, че дифолт порта трябва да 80 или 8080 в някои случаи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от barbuncela
      Здравейте!  Не знам какво да правя!
      Имам два лаптопа, единия в стаята, другия в кухнята. Рутера преди време го смениха тези от Мтел, някакъв HUAWEI, нямам достъп до него. От известно време този в кухнята започна да губи сигнала. Излиза удивителна на иконката за мрежата. Забранявам адаптора на WI-FI, разрешавам го, оправи се, кара няколко минути и пак удивителна! Хванах се за драйверите...и по-стари, и по нови, никаква промяна. Помислих си...мамка му хардуер! Сложих една флашка WI-FI, работи на пушка! Лаптопа е на три метра от рутера, през вратата на кухнята, стени няма.Другия лаптоп в стаята на около 5-6 метра през стената, няма проблем. Преди няколко дена спря нета, някакъв проблем...Реших да се вържа с тоя на съседа...Правим си тази услуга когато някой не си е платил сметката!    Хвана веднага. На 15 метра през 4 стени панел. По едно време нещо се сетих, махнах флашката и включих неговият си WI-FI. Моментално свърза, без проблем! И си работи! Пуснаха нета. Въртях антените на моя, нищо и половина. А онзи в стаята си работи.
      Естествено се обаждам На Мтел и обяснявам случката. Слушах 5 минути музика, обажда ми се мацката и ми обяснява, че са проверили, да включа и изключа рутера и т.н. Тоя номер съм го правила много пъти не става. При тях всичко било наред!?   Тръгна нета за около час и пак удивителната!   Пак се обадих, пак същото, при тях проблем нямало?!?! С този на съседа връзва моментално хем е доста далече!
      Тая сутрин кара 30 минути, и сега съм пак с флашката! Домашния комп дето си е с кабел от рутера, проблем също няма! 
       Не знам какво да правя?                                                                
    • от илия кочев
      Купих си нов но на новия като искам да му инсталирам линдолс ми изписва Windows cannout be installed to this disk. Setup does not support configuration of or installation to disks connected through a usb or IEEE 1394 port. Какво означава?
    • от kemkama
      Здравейте,
      Имам рутер Dlink DIR-842, който e главният ми рутер в единия край на апартамента. Имам и друг такъв, който уж трябваше да бъде настроен като WDS Repeter в другия край на апртамента, но не виждам съответните опции за да направя промяната.

Много ще бъда благодарен ако получа вашата помощ (очаквайте да задавам тъпи въпроси).

Благодаря,
      Поздрави
    • от tsvetomir0
      Може ли малко помощ или съвет да ме насочите кам евентуално решение?Благодаря на отзовалите се! Таблет Acer Iconia B1-733-K3G3,  с процесор 4x Cortex-A7 (1.3 GHz), 7.0", 1 GB DDR3L, 16 GB EMMC, Android 6.0 Marshmallow                Таблета работи нормално докато не го изключиш .пробвам да включа и светва екрана с логото на acer и се изключва.така около1ч,1:30ч и да се изключи сам. После го стартирам и трагва нормално да работи,правил сам му хард ресет ама пак го прави този проблем.някои път без да искам го изключвам и влиза в този режим . 
    • от Mantano Mantano08
      Здравейте. От скоро използвам Note 4, N-910F, прекрасен телефон но имам проблем с него. За съжаление работи само на 2g. Не знам какъв е проблема но сменя ли на 3g или 4g не може да се проведе нито разговор, нито да се влезе в нета. Четох в нета всякакви теории и начини но уви нищо не се получава. Влизах с някакви кодове в системни менюта, пробвах но уви нищо. 

Ще съм много благодарен ако някой има информация от къде може да е проблема и какво е решението (ако има такова) 

За разговор не е проблем но за интернет 2g е невъзможно да се ползва, може да ти изкара нервите от всякъде. .
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.