Премини към съдържанието
sks1897

Проблем със стартирането на Windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте, днес ми дадоха да оправя един лаптоп с ОС Windows 7 Ultimate x86. Проблемът е, че когато зареди уиндоуса, точно преди welcome екрана, екрана остава черен и само курсора се вижда. Пробвах в safe mode и дори там не се пуска. Някакви идеи как да го оправя, понеже го преинсталирах на скоро и не ми се иска да го преинсталирам отново...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича на вирус, който е засегнал explorer.exe, и от там невъзможност да се зареди десктоп.

Пробвайте поправка с инсталационния диск.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах в safe mode и дори там не се пуска. Някакви идеи как да го оправя, понеже го преинсталирах на скоро и не ми се иска да го преинсталирам отново...

Съгласен съм с мнението на колегата techmaniac . Ако поправката излезе неуспешна , опитай с друго копие. И защо точно Ultimate? В болшинството случай Windows 7 Professional x64 е абсолютно достатъчен , с уговорката че процесора поддържа 64bit ОС .

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не вярвам да е заради explorer.exe...това е проблем с гнездата на регистрите (C:\Windows\system32\config)...и ако нямате System Restore Point или друг бекъп на регистрите (например с ERUNT или Tweaking.com Registry Backup) според мен няма да минете без поправителна преинсталация. Все пак пробвайте с Last Good Know Configuration и ако не сработи, тогава остава да заредите в Recovery Environment от инсталационния диск и да опитате да върнете системата си към по задна дата с System Restore

http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/system-restore-from-windows-vista-recovery-environment/

или от Command Prompt да пробвате командата sfc /SCANNOW /OFFBOOTDIR=c:\ /OFFWINDIR=c:\windows или поправка на MBR-то с командите bootrec.exe /fixboot или bootrec.exe /fixmbr или дори Startup Repair...

Ако нищо не помогне тогава остава да направите Repair Install..

Ако нищо не помогне, но ви се занимава, тогава направете една проверка с FRST от Recovery Environment:

Ще ви е необходима USB флашка (за предпочитане - празна)...

• Моля изтеглете Farbar Recovery Scan Tool и го запазете на вашата флашка.
  • Сложете вашата флашка в заразения компютър.
  • Рестартирайте компютъра натискайки F8 и изберете Repair Your Computer.
  • Изберете английски език и натиснете Next.
  • Изберете потребителския си акаунт и въведете администраторската си парола ако имате такава и натиснете ОK.
  • Изберете Command Prompt категорията.
    Windows_7_startup_repair.jpg
  • Когато се появи графата за команди въведете командата notepad и натиснете Enter
  • В notepad от менютo File => изберете Open => посочете My Computer => и намерете буквата на вашата флашка и затворете notepad-a.
  • От менюто за команди напишете e:\frst.exe (заменете буквата на e:\ с тази на вашата флашка).
  • Програмата ще се стартира. Натиснете YES за да се съгласите с лицензионното споразумение.
  • Натиснете бутона SCAN
  • Ще се създаде лог файл с името - FRST.txt на флашката.
  • От друга машина копирайте текста в следващия си пост.

Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! :) Довечера ще пробвам тези методи, понеже сега не ми остана време. Да уточня, че лаптопа се изпозлва от дете и нищо чудно някой вирус да е омазал нещо. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих го чрез System Restore. Благодаря отново за съветите! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се... :)

Не е зле все пак да направите и една проверка с FRST в нормален режим за да може:

1. Да се направи копие на регистрите, което да стои и да чака при възникването на подобен случай.

2. Да се провери моментното състояние на системата и за наличието на зловреден софтуер.

Ето как:

qrazy508-240x140.jpg

• Моля изтеглете icon1337953436.pngFarbar Recovery Scan Tool (според версията на Windows изберете 32 битовата или 64 битовата версия) и го запазете на десктопа.
  • Стартирайте файла FRST.exe (или FRST64.exe)
  • Програмата ще се стартира. Натиснете YES за да се съгласите с лицензионното споразумение.
  • Натиснете бутона YClYkft.jpg.
  • Изчакайте търпеливо проверката да приключи.
  • Ще се създадат два лог файла с името - FRST.txt и Addition.txt на десктопа.
  • Копирайте съдържанието на файла FRST.txt в следващия си пост. Прикачете Addition.txt в коментар си (погледнете опцията Прикачване на файлове, когато публикувате мнение).
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С удоволствие бих направил проверката, но за съжаление вече върнах лаптопа и няма как... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.