Премини към съдържанието
GerganaUgrinova

Виза Д за България за американски гражданин

Препоръчан отговор

Здравейте!
Съпругът ми е американски гражданин. Октомври 2014г. пристигна в България, а декември сключихме граждански брак. Той няма да се връща в САЩ, а ще подаваме документите за виза в Гърция. Най-важният от тези документи е неговото свидетелство за съдимост с апостил, което отне около 3 месеца и половина да се издаде и да пристигне в България. Поради това ни се наложи да удължим престоя му в България с три месеца. Сега сме в процес на подготовка на документи, но изникват няколко въпроса, на които институциите отговарят малко уклончиво и за това пиша тук, та да чуя и други мнения.
Първият ми въпрос е дали знаете горе долу колко време отнема издаването на Виза Д от момента на подаване на документите.
Вторият ми въпрос е малко по-сложен: Тъй като в момента той има право да остане в България на базата на поставения в паспорта му печат, до колкото разбрах ако той сега напусне страната печатът се анулира и той няма да има право да влезе обратно в България. Ще се радвам да чуя мнения относно дали това е вярно и дали има някакъв друг начин той да влезне в Гърция, за да можем да подадем документите за виза Д без това да пречи на неговото обратно връщане в България. Наистина доста усилия хвърлихме да се борим и сега не ми се мисли как всичко ще отиде на вятъра.. sad.gif

Благодаря Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този форум не е най-подходящото място за задаване на специализирани въпроси.

С кои институции сте контактували? Мисля че е в компетенцията на дирекция "Миграция".

Консултирайте се и със съответен адвокат / юрист или поне юридически форум. А отговарят уклончиво защото просто не знаят. Може би им е първи случай американец да иска да остава в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.