Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте хора, преди един ден си купих нов компютър и ми се наложи от стария компютър да преместя звуковата карта на новия. На стария компютър съм нямал проблеми с звука с windows XP е. Сега съм с windows 7 ultimate и ми се появи следния проблем, всичко съм свързал както трябва, обаче звука някак си пръщи не го изкарва чисто като на стария компютър все едно колонките са продухани а те са 5.1 система. Дънната ми платка е AS ROCK 980DE/U 3S3, пробвах с последните драйвъри на C-media обаче няма оправяне. Моля ви помогнете :)

Редактирано от Husein Irfanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А със тия пробва ли ? От сайта на производителя са http://www.asrock.com/mb/AMD/980DE3U3S3/?cat=Download

Мисля,че имам всичко инсталирано, става въпрос за отделната аудио карта, а реал тек го инстлирам и не са появява никаде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи някой по-стар  да видиш има ли разлика. C-Media CMI8738 Driver 7.12.8.1740

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с старата версия нищо не се промени на ХП-то беше с версия 5.12.8.1734

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора, преди един ден си купих нов компютър и ми се наложи от стария компютър да преместя звуковата карта на новия. На стария компютър съм нямал проблеми с звука с windows XP е. Сега съм с windows 7 ultimate и ми се появи следния проблем, всичко съм свързал както трябва, обаче звука някак си пръщи не го изкарва чисто като на стария компютър все едно колонките са продухани а те са 5.1 система. Дънната ми платка е AS ROCK 980DE/U 3S3, пробвах с последните драйвъри на C-media обаче няма оправяне. Моля ви помогнете :)

Ха-ха,минавай на XP и няма да имаш проблем със звука!

На мен ми се случи подобен проблем с едно лаптопче на asus,бях му инсталирал W7,уж всичко точно,но когато пробвах звука взе да пръщи,отказах се от седмицата и му поставих XP и всичко се оправи!

Явно звуковата ти карта не поддържа W7,така че вместо да търсиш драйвъри и да си губиш излишно времето направи това,което ти споменах по горе! ;)

П.П.

А,ако искаш преди да инсталираш XP,можеш да пробваш с едно LiveCD/DVD на Ubuntu,или друга Линукс дистрибуция и после кажи как е звука?! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха,минавай на XP и няма да имаш проблем със звука!

На мен ми се случи подобен проблем с едно лаптопче на asus,бях му инсталирал W7,уж всичко точно,но когато пробвах звука взе да пръщи,отказах се от седмицата и му поставих XP и всичко се оправи!

Явно звуковата ти карта не поддържа W7,така че вместо да търсиш драйвъри и да си губиш излишно времето направи това,което ти споменах по горе! ;)

П.П.

А,ако искаш преди да инсталираш XP,можеш да пробваш с едно LiveCD/DVD на Ubuntu,или друга Линукс дистрибуция и после кажи как е звука?! ;)

За виртуал бох ли става въпрос, ако е да имам я обаче не разбирам как се вкарват програми драйвари от win 7, ако имаш време и искаш да ми помогнеш може от team view да влезеш, а казваш да мина на ХП доста ми е силна машината за ХП :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това пък как го измисили!!!

Нека питащият изтрие всички качени аудо драйвъри и да пробва някой от горепосочените. Най вероятно е станало мазало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека питащият изтрие всички качени аудо драйвъри и да пробва някой от горепосочените. Най вероятно е станало мазало.

Инсталирах windows 8 преди 20 минути сложих драйвъра за аудио картата и пак същата работа, май само на windows xp работи правилно и без проблеми :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл да ползвате тази стара звукова карта, която на всичкото отгоре и драйвери за нова ОС няма?

Със вградения аудио чип на Realtek  (на дъното), ще имате къде по-добър звук.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли смисъл да ползвате тази стара звукова карта, която на всичкото отгоре и драйвери за нова ОС няма?

Със вградения аудио чип на Realtek  (на дъното), ще имате къде по-добър звук.

Да ама не става на дъното, защото системата ми е dolby digital и отзад влизат 6 чинча а в аудио картата 3 жака, системата е субвофер/център , ляво, дясно, ляф съраунд, десен сураунд... Та са чудя ако си сложа ХП на тоя комп ще му прече ли? 6 ядрен е с 8гб рам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ама не става на дъното, защото системата ми е dolby digital и отзад влизат 6 чинча а в аудио картата 3 жака, системата е субвофер/център , ляво, дясно, ляф съраунд, десен сураунд... Та са чудя ако си сложа ХП на тоя комп ще му прече ли? 6 ядрен е с 8гб рам?

Да бяхте казали, че това е целта още в началото.

С тази карта няма "да стане номера", да се разпознае с  нова ОС.

Повечето нови дъна имат опция за промяна на жаковете, вижте и вашето дали го има ,като опция.

Но в този случай не може да си ползвате микрофона(ако ползвате такъв вкл в mic. порта на зв. карта)  защото няма да имате свободен жак.

В краен случай купувате нова звукова карта (5.1 или 7.1 канална), например Asus Xonar и проблемите свършват.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно,не четеш достатъчно добре! За да го казвам,значи има защо!

Точно това имах в предвид,което спомена и ieensoo :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно,не четеш достатъчно добре! За да го казвам,значи има защо!

1. След като някой си е направил труда да създаде няколко драйвъра за аудиото и подходящи за Win 7, то не би положил труд за несавместима карта

2. На служебната машина е сложена такава карта и си работи съвсем безпроблемно под Win 7

3. В някои магазина за РС техника съм виждал този модел, та макар и стар - продава се!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. След като някой си е направил труда да създаде няколко драйвъра за аудиото и подходящи за Win 7, то не би положил труд за несавместима карта

2. На служебната машина е сложена такава карта и си работи съвсем безпроблемно под Win 7

3. В някои магазина за РС техника съм виждал този модел, та макар и стар - продава се!

Звуковата карта е предназначена да работи само с XP,не се бъркай! ;)

А,колкото до тази,която е на служебната машина може да е подобна като име и затова да поддържа седмицата! ;)

Ето погледни в сайта на C-Media звуковите карти,кои ОС-и поддържат! ;)

Тази звукова карта,която авторът на темата е споменал я нямa,но има подобни! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирайте си КХ-драйвери, универсални, подкарват всички звукови карти за които няма драйвери за ВИН 7! Измислени са от руснак, има ги в Гугъл, казват се генерични драйвери и работят, подкарал съм вече четири стари карти!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирайте си КХ-драйвери, универсални, подкарват всички звукови карти за които няма драйвери за ВИН 7! Измислени са от руснак, има ги в Гугъл, казват се генерични драйвери и работят, подкарал съм вече четири стари карти!

Не знаех за това!

Това читаво ли е!

Да не е някоя буба или "разрушител" на ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаех за това!

Това читаво ли е!

Да не е някоя буба или "разрушител" на ОС?

Както написах - проверено е на четири компютъра инсталирах без проблем! Много важно е да няма никакви други драйвери!!  Инсталирате ги, рестарт, разпознава картата, изкарва прозорец настройки, ако имате трудности - в руските сайтове има нагледно описано как се правят настройки за разни модели звукови карти, тези генерични драйвери са спасение за всички със стари карти и нови Уиндоуси!!!

Както написах - проверено е на четири компютъра инсталирах без проблем! Много важно е да няма никакви други драйвери!!  Инсталирате ги, рестарт, разпознава картата, изкарва прозорец настройки, ако имате трудности - в руските сайтове има нагледно описано как се правят настройки за разни модели звукови карти, тези генерични драйвери са спасение за всички със стари карти и нови Уиндоуси!!!

Пропуснах - в Гутъл пишете точно така   KX-drivers

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще пробвам и ще кажа дали е станало.

Дава ми грешка при инсталацията на програмата :(

Ето каква е грешката post-346081-0-73452100-1422201948_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквах това :giggle1:

Все пак би ли споделил под коя ОС експериментираш?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквах това :giggle1:

Все пак би ли споделил под коя ОС експериментираш?

Windows 7 64bit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 64bit

Защо ми се струва, че проблема произтича от това  "64bit"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ми се струва, че проблема произтича от това  "64bit"

Мисля че съм изтеглил правилните версии на програмата post-346081-0-94446500-1422203045_thumb.

Пробвах ги и трите и нито една не заработи

Ти на какво ОС си пробвал програмата при мен на уин 7 64 бита  дава грешка :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да стартираш инсталатора е Compatibility Mode.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.