Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер,

Искам PC конфигурация за 1300-1400 максимум, като имам монитор, мишка и клавиатура. Компютъра ще се използва за игри, филми и изчислителни програми ( ресурса който използват тези програми не е много ). Няма да се овърклоква. Бих желал да има "хубава" видео карта, SSD хард диск (1Т) и поне 8 GB RAM. От сегашният ми комп. ще взема само DVD-то, всичко друго вече е морално остаряло и не става за нищо. Не знам как стой въпроса с LAN картата и дали новото поколение комп. имат нещо по-различно. Също така ако е възможно и да бъде сглобен от компетентен човек, защото аз няма и ни най-малка представа дали бих се справил. За доставка, няма проблем да отида и да ги взема ако е в София, ако ли не бих платил за нея.

Хиляди благодарности предварително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остават пари и за доставка. Сглобяването е безплатно. SSD-то най-добре да го добавиш на по-късен етап, като вместо това вземеш по-добра видеокарта като GTX960 или R9 280/X или по-бърз процесор като XEON E3-1231V3. Дъното си има вградена LAN-ка, може да си добавиш външна ако желаеш. DVD-то, ако не е SATA няма да може да го ползваш без специален преходник, но той струва колкото нова записвачка, така че не си заслужава. Захранването може да го вземеш от iskampc или sky.bg, понеже там е с 5г. гаранция.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя народ, нещо много забогатя. Много често почнаха се купуват скъпи компютри, а "уш" имало финансова криза  :offtopic_s:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD-то най-добре да го добавиш на по-късен етап, като вместо това вземеш по-добра видеокарта като GTX960 или R9 280/X или по-бърз процесор като XEON E3-1231V3. Дъното си има вградена LAN-ка, може да си добавиш външна ако желаеш. DVD-то, ако не е SATA няма да може да го ползваш без специален преходник, но той струва колкото нова записвачка, така че не си заслужава. Захранването може да го вземеш от iskampc или sky.bg, понеже там е с 5г. гаранция.

Мерси за отговора.Понеже не съм много в час, въпросното SSD се слага отделно до/на хард диска, така ли да разбирам. Тъй като ми препоръчаха хард диска да бъде такъв - по-бързо било всичко ... и т.н. За DVD-то не съм сигурен дали е SATA :/ но идеята ми за него беше, че нали трябва да имам някакво устройство през което да си инсталирам Windows :D. За видеокартата ако е GTX960 с колко би се увеличила цената ( без това SSD ). За процесора мисля, че това е добър вариант ( не , че много ми разбира балалайката каква е разликата между i5 i XEON ). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как ще изглежда с по-хубавата видео карта:

Обща стойност - 1 424.58 лв. с ДДС

Ето как ще изглежда с по-хубавия процесор:

Обща стойност - 1 415.53 лв. с ДДС

И в двата случая без SSD, за да се побере в бюджета. Базата на конфигурацията е на Никича. Просто ти показвам как ще се промени цената и в двата варианта, тъй като ти помоли. :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора.Понеже не съм много в час, въпросното SSD се слага отделно до/на хард диска, така ли да разбирам. Тъй като ми препоръчаха хард диска да бъде такъв - по-бързо било всичко ... и т.н. За DVD-то не съм сигурен дали е SATA :/ но идеята ми за него беше, че нали трябва да имам някакво устройство през което да си инсталирам Windows :D. За видеокартата ако е GTX960 с колко би се увеличила цената ( без това SSD ). За процесора мисля, че това е добър вариант ( не , че много ми разбира балалайката каква е разликата между i5 i XEON ). 

На SSD-то слагаш ОС и програми, а харда го ползваш за склад. При наличието на бърз и качествен хард, SSD-то е излишно, сам се убедих в това. Windows-a може да го инсталираш и през флашка. Ако не знаеш как - подробности на ЛС.

За мен лично Xeon+R9 270 е по-добър избор от i5-4440/60+SSD.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На SSD-то слагаш ОС и програми, а харда го ползваш за склад. При наличието на бърз и качествен хард, SSD-то е излишно, сам се убедих в това. Windows-a може да го инсталираш и през флашка. Ако не знаеш как - подробности на ЛС.

За мен лично Xeon+R9 270 е по-добър избор от i5-4440/60+SSD.

Ясно, разбрах как стоят нещата. 

http://nikem-bg.net/cart/2144p1r49367p1r46473p2r1002735p1r46974p1r2089p1r2141p1r51390p1rf.html

Така наредена "количката" нещата са съвместими? Излиза с 180-200 лева повече от предварителното. Така излиза, че ще е най-добре с добър процесор и добра видеокарта.

П.С. : нз как да направя линка да излиза както при вас "количка".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти видео,с което можеш да спестиш пари,ако не искаш да клокваш

http://nikem-bg.net/computer-components/GB-GTX960-GV-N960IXOC-2GD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря на всеки един, който отдели време и ми помогна за конфигурацията. В крайна сметка компютъра е при мене. Хората от магазина ми предложиха да отида на място и да го взема, като така спестих за доставката. 

Това което взех е:

http://nikem-bg.net/cart/49367p1r46473p2r1002735p1r46974p1r2089p1r2141p1r51390p1r53141p1rf.html

Искам да отбележа, че видеокартата не е тази която е на снимката, показана на сайта, a по-скоро тази :

http://www.gigabyte.com/press-center/news-page.aspx?nid=1345

А и също от магазина ми смениха вентилатора, защото го нямаха в наличност.

Разбира се нагледен пример съм аз, колко е лошо да си прост и невеж. Каква е идеята - всичко е супер но се оказа, че монитора който имам в момента няма как да се свърже към компютъра. Кабела е различен ( от тези сините, нз как се казва ), а самият комп. няма такъв приемник :D :D :D :D. Модерна работа е това, не като монитора на 10-15 години.

Сега искам да попитам какви са вариантите: нов монитор или някакъв преходник.
Честно казано бих предпочел нов монитор за около 300 лв. и ако имате идеи моля кажете.

Надявам се да съм ви развеселил малко с тази случка. Аз лично се смях, после плаках, после пак се смях.

Отново Благодаря на всеки един който даде предложение, да сте живи и здрави. Все така да помагате на невежите като мене.

Приятна вечер и успешна седмица. 

Редактирано от Aki The Baki (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов монитор е най-добре понеже ще е по-добър във всяко отношение не просто заради входа. 

Това синьото е D-Sub та ти трябва преходник ама си взел карта само с HDMI изходи което вече е проблем.

Другите модели имат и DVI както и включен преходник в комплекта.

Acer G246HYLbmjj - 282 лв.

AH-IPS демек по-добри цветове и ъгъл на видимост и е 23.8 инча демек 2 см по-голям от 23 инчовите. 

Разбира се има си HDMI вход.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто  има да  цели 2 DVI изхода на тая карта !!!

От сайта на Гигабайт пишат ей това хората ама то се и вижда Dual-link DVI-I*1/DVI-D*1/HDMI*1/Display Port*3 демек с 3 лева си решава проблема одма  Преходник DVI(м) към VGA(ж) 24 пина ...

GV-N960G1-GAMING-2GD-connector.jpg

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сега като се загледах в линка даден от човека ги забелязах. Явно заспивам вече.  :)

Все пак щом има желание да смени 15 годишния монитор не виждам нищо лошо. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто  има да  цели 2 DVI изхода на тая карта !!!

От сайта на Гигабайт пишат ей това хората ама то се и вижда Dual-link DVI-I*1/DVI-D*1/HDMI*1/Display Port*3 демек с 3 лева си решава проблема одма  Преходник DVI(м) към VGA(ж) 24 пина ...

GV-N960G1-GAMING-2GD-connector.jpg

Значи на "първо четене" ще си взема този преходник, а вече след великденските премии и нов монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да има преходник в комплекта на картата, може да са го пуснали в кутията на дъното или да са го присвоили леко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво , още един сериозен потребител !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.