Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи, искам да си сглобя комютър главно за игри. Искам да е с процесор с 4 ядра и с видео 2 гб с 256 бита. И колко може да струва такава машина според вас? За сега съм се ориентирал към 700-800 лева.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сега ти казвам че целта няма да стане.

Отдели поне 1500лв.

За 4 ядрен само процесора ти струва 500-600лв, видеокартата, колкото и памет да и блъскаш, ако картата не става за нищо нищо няма да стане, а кажете дали имате стар компютър от който могат да се използват части. (монитор кутия хард диск и т.н.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е съвсем така. Има 4 ядрени и по 150лв, та въпроса е какво ще се играе.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е съвсем така. Има 4 ядрени и по 150лв, та въпроса е какво ще се играе.

Аз имах в предвид такъв, който ще струва за нещо.

Със сигурност сега изискванята ще са му извън земни.

Нещото за което се чуда е, как има 4 мнения като това му е първата тема и единственото мнение ?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon X4 860K+карта от рода на GTX750TI/R7 265/R9 270/X се вписват идеално в бюджета. Друг е въпроса дали карта от среден клас няма да бъде ограничавана от Athlon-a. Въпреки 4-те ядра на АМД-то, един двуядрен i3 ще се представя по-добре в игрите. С клок на 860К нещата може и да се поизравнят. Най-добре е да си вземеш една i5-ца, след което да добавиш карта над среден клас. Това е най-разумното решение. Ще останат пари за добро дъно, за качествено захранване, за хубава кутия и т.н. т.н.

niki292002, съдържанието е ограничено и може да виждаш мненията и темите на даден автор само в последната една година. ;)

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon X4 860K+карта от рода на GTX750TI/R7 265/R9 270/X се вписват идеално в бюджета. Друг е въпроса дали карта от среден клас няма да бъде ограничавана от Athlon-a. Въпреки 4-те ядра на АМД-то, един двуядрен i3 ще се представя по-добре в игрите. С клок на 860К нещата може и да се поизравнят. Най-добре е да си вземеш една i5-ца, след което да добавиш карта над среден клас. Това е най-разумното решение. Ще останат пари за добро дъно, за качествено захранване, за хубава кутия и т.н. т.н.

niki292002, съдържанието е ограничено и може да виждаш мненията и темите на даден автор само в последната една година. ;)

Едно CX430M за 98 лева ще се върже по-добре от Integra за 110,Sharkoon с прозорче и 2 вента също е по-добър вариант от N200.

Говоря за нещо такова :

GB H81M-S1 / 1150

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

SHARKOON VG4-W ATX MIDI TOWER

CORSAIR CX430M Modular 430W CP-9020058

Обща стойност - 794.12 лв. с ДДС

Реално това е моята конфигурация,която съм замислил,но ако събера пари отново.

В бъдеще просто да добави 960 и още 4 гигабайта рам и машината ще е пушка.

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това CX430M е същото като обикновения CX с тая разлика, че има допълнителна платка за конекторите за кабелите. За 100 лв. въобще не си заслужава, нищо че е полу-модулно. След време като добави още една плочка от 4ГБ РАМ ще заеме 2-та слота и след година-две 8ГБ може да са му малко, особено щом ще се ползва за игри. Всъщност за 800 лв. се взима това без видеокарта:

GB H81M-DS2 /H81/1150 

Обща стойност - 817.69 лв. с ДДС
Така е много много по-добре.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това CX430M е същото като обикновения CX с тая разлика, че има допълнителна платка за конекторите за кабелите. За 100 лв. въобще не си заслужава, нищо че е полу-модулно. След време като добави още една плочка от 4ГБ РАМ ще заеме 2-та слота и след година-две 8ГБ може да са му малко, особено щом ще се ползва за игри. Всъщност за 800 лв. се взима това без видеокарта:

GB H81M-DS2 /H81/1150 

Да,това е супер.

Офтопик : Понеже каза,че си си купил 290 няма да е лошо и захранването да си смениш :D

Ето хард от жар по-евтин :

https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&pref=tops&i=546232

Редактирано от monicho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играя csgo и искам да вадя към 250-300 фпс. Много благодаря за бързите отговори.

GB H81M-DS2 /H81/1150 

А каква видео карта е добра според теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играя csgo и искам да вадя към 250-300 фпс

Ъъъ... ти нормален ли си ?

За тея пари искаш тва ?!

Отдели към 2 бона и нещата ще станат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъ... ти нормален ли си ?

За тея пари искаш тва ?!

Отдели към 2 бона и нещата ще станат.

2 бона ? 4-5...

Видеокарта 960,970 в краен случай,защото това захранване може слабичко да й дойде ако е някоя фабрично клокната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво са ти тия 300 fps? Освен ако нямаш 120/144hz монитор, не ти трябват повече от 100 fps...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То реално на стандартен 60 херцов монитор повече от 60 фпс не са нужни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Обща стойност - 804.48 лв. с ДДС

Игри е много общо понятие, с тази конфигурация могат да се играят хиляди заглавия, дори някои от новите (някой обаче имат изискване за повече РАМ). Зависи на каква резолюция и с какви настройки ще се играе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага казвам,че дъното не струва.

На дъното пише 95 вата,а на процесора 100? По моите разсъждения всичко ще зацепва с това дъно и процесор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднага казвам,че дъното не струва.

На дъното пише 95 вата,а на процесора 100? По моите разсъждения всичко ще зацепва с това дъно и процесор?

Става разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става разбира се.

Не,защото оня пич,дето се оплакваше от 9370 и дъно до 140 вата имаше такива проблеми..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро Атлона ще е слаб за R7 265. То тая игра освен видео си иска и добър процесор. преди 2-3 месеца се рових за клипчета и изисквания на играта, но се оказа, че много хора се оплакват от слабите си процесори, причина за дроп в кадрите. 100  fps  ще хване естествено, но не е добра идея процесора по време на игра да се товари на максимум, а видеокартата да го изчаква, а от там да се появяват и микро, че и "макро" насичания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема с тоя Ксеон е ниската честота и излишният брой ядра. Та при игри едва ли ще покаже предимство пред I7 4790k или някой от екстремната серия на Интел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,защото оня пич,дето се оплакваше от 9370 и дъно до 140 вата имаше такива проблеми..

Извинявай,но пише,че съпортва 95 вата FM2+ И 100 ВАТА FM2

Погледни ето-http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-FM2A58M-VG3---BULK

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е под всякаква критика но става. Поне е обновен биоса.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай,но пише,че съпортва 95 вата FM2+ И 100 ВАТА FM2

Погледни ето-http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-FM2A58M-VG3---BULK

Какво да направя,че никем нямат коректна информация,на другото дъно пишеше само 100 вата.Като гледам си "зелен" още и не знаеш,че аудио от типа на 662 не става за нищо и се чува все едно си чеша...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе спомням си че в тая тема писах!? що коментарите ми ги няма ?!?

Редактирано от vlichugo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от HeadMonster
      Здравейте, съвсем на скоро започнах едно начинание - гейминг насочен канал.
      За момента правя Let's play видеа с коментар на Български език, по-натам ще има и други неща, но ще ги оставя за изненада за сега.
      Ако имате желание влезте ТУК и погледайте малко, ако на някой му хареса може дори да се събскрайбне . Ако пък не нямам нищо против и да отнеса някоя градивна критика.

Благодаря за вниманието 
      EDIT :  Първата поредица ще бъде с Assassin's Creed Odyssey!
    • от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.