Премини към съдържанието
Smite*

Как да настроя видео картата да държи 1440p видео във Youtube

Препоръчан отговор

Здравейте Как да настроя видео картата да държи 1440p видео във Youtube защото като пусна на 1440p резолуция и почва леко да сече а като пусна таск мениджъра и процесора яко бачка на 98/99%   а видео картата седи на 0 процента-Load..  Как мога да направя и видео картата да  подпомага за възпроизвеждането на видео ?

Ето снимки:

http://prikachi.com/images/611/7869611d.png - Натоварването видео карта 0% , процесор 98%

Ето и снимка на монирота ако е от значение..

http://prikachi.com/images/622/7869622k.jpg

http://prikachi.com/images/623/7869623J.jpg

Монитора е LG FLATRON  Wide 22 инча точен модел LG FLATROW WIDE- L226WTQ-SF

Резолуция : 1680:1050

Ето Пц-то

RAM:4 GB 

VIDEO Card: MSI NVIDIA G-FORCE GTX 470 superclocked 

Processor Intel Core 2 Quad Q8200 Овърклокнат- 4 Ядра по 2.9 GhZ

Дъно: ASUS P5KPL-1600

HDD 500 GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти е в процесора баце а не в картата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти е в процесора баце а не в картата :)

Преди няколко години когато ползвах видео карта дооста по нисък клас (Nvidia G-force 9600 GT 512 MB) си спомням много добре че когато пуснех видео клип във youtube на 1080п ми се товареше и видео картата и процесора,работеха заедно и нямаше никакъв сеч а сега видеото ми е 1000 пъти по ново и по бързо но.. Ами аз много мислех да слагам 

Intel® Core™2 Quad Processor Q9650 

(12M Cache, 3.00 GHz) и май и така и ще направя скоро просто щом не ми давате други надежди но аз пак мисля че видео картата просто трябва да държи даже най вече клиповете..Аз мисля че Nvidia Pure Video има нещо общо с цялата история но незнам...

Редактирано от ivan3618 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пуснал ли си хардуерното ускорение за флаш плеър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо ще пускате тази резолюция (2560p x 1440), като монитора не я поддържа native.

Смисълът е никакъв. Гледайте клиповете на 1080p или 720p.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо ще пускате тази резолюция (2560p x 1440), като монитора не я поддържа native.

Смисълът е никакъв. Гледайте клиповете на 1080p или 720p.

Монитора си я подържа перфектно тая резолуция разликата просто се вижда когато гледам 1080p и когато гледам 1440p на 1440 качеството е меко казано Уникално добро,, сравнение със 1080p.........

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора ви е 1080p, разлика с 1440р трудно ще видите. 

ПС: Това със смяната на процесорите го забравете. Само ще се набутате с пари за един и същи пърформънс...

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен 4к върви без лаг.. Процесора ми е Celeron G1840 dual core, видео intel hd... Твоят процесор е по-добър и не би трябвало да насича.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен 4к върви без лаг.. Процесора ми е Celeron G1840 dual core, видео intel hd... Твоят процесор е по-добър и не би трябвало да насича.

И аз точно това се чудя и съм сигурен че проблема е другаде а не във хардуера ми 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич свали си 2 клипа  със 4К и 2К резолюция и ги пусни на компа.Какво си се хванал да тестваш толкова  тежък формат през браузер  и флаш !!!! A ето ти го и решението на проблема Youtube - Firefox 25.0.1 - 4K videos - No GPU a... | Adobe ...

flash-protected-mode.jpg

1. Type about:config in the browser's address bar and hit enter. This loads the advanced configuration list of the browser.
  2. Confirm that you will be careful if the prompt comes up (on first run).
  3. Search for dom.ipc.plugins.flash.disable-protected-mode

You can double-click on the name to toggle its preference between disabled (true) and enabled (false).

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да виждаш разлика между 1080p и 1440p, като монитора ти поддържа 1600:1050, не знам какво виждаш ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич свали си 2 клипа  със 4К и 2К резолюция и ги пусни на компа.Какво си се хванал да тестваш толкова  тежък формат през браузер  и флаш !!!! A ето ти го и решението на проблема Youtube - Firefox 25.0.1 - 4K videos - No GPU a... | Adobe ...

flash-protected-mode.jpg

1. Type about:config in the browser's address bar and hit enter. This loads the advanced configuration list of the browser.
  2. Confirm that you will be careful if the prompt comes up (on first run).
  3. Search for dom.ipc.plugins.flash.disable-protected-mode

You can double-click on the name to toggle its preference between disabled (true) and enabled (false).

// 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип  във момента си активирал HTML5 плеара а дефакто си забравил да го споменеш :) Хайде сега да отидеш ей на тая страничка и да си активираш пак стандартния  плеар .YouTube HTML5 Video Player . След 3 дена се сети да споменеш ,че ползваш хром ! Това дето се опитваш да го правиш е пълна глупост ,ама щом си решил на тоя дърт монитор да гледаш 2К видео си е твой проблем. Това 2к и 4к  на тубата е пълна шитня  и няма ама нищо общо със реалния звук и картина със тая резолюция. И на 17.9  да го клокнеш тоя процесор пак ще се товари на 100%  защото е слаб за тая резолюция.  И  да знаеш само информативно  ,че всяка нвидия карта от gtx650 ti boost и нагоре (по-слабите  или не могат, или само на 30 херца) със сигурност може да покаже и да декодира хардуерно 4к.

Продължавай с опитите и дано прелъжеш  тубата да ти покаже гладко клиповете :)

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип  във момента си активирал HTML5 плеара а дефакто си забравил да го споменеш :) Хайде сега да отидеш ей на тая страничка и да си активираш пак стандартния  плеар .YouTube HTML5 Video Player . След 3 дена се сети да споменеш ,че ползваш хром ! Това дето се опитваш да го правиш е пълна глупост ,ама щом си решил на тоя дърт монитор да гледаш 2К видео си е твой проблем. Това 2к и 4к  на тубата е пълна шитня  и няма ама нищо общо със реалния звук и картина със тая резолюция. И на 17.9  да го клокнеш тоя процесор пак ще се товари на 100%  защото няма инструкциите за  тия резолюции.

във мозила плейарът го напраих на стоковия но във Chrome пак си ползва HTML 5........ Но вече 1440p не ми сече смисъл от време на време съвсем леко и то май щото не е заредил клипа............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да пусна ХРОМ да си е със Flash Player а не с HTML 5 Щото от линка не става..??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1366х768 монитор и виждам разлика между 720/1080/1440, вече м/у 1440 и 4к не виждам. Това че резолюцията е същата, не означава че компресията не омазва останалото. 
Нещо от настройките ти е. Преинсталирай драйвери, браузъри и тн. 
При мен, с по-калпав процесор, си върви 1440, като имам 50% товар на процесора и 20% на видеокартата. 
Настройките на хрома не съм ги бутал. Провери този адрес chrome://flags/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно аз съм много изостанал и за това ще помоля някой да вземе да ми обясни как на монитор който не поддържа 4К го гледате това видео че пък и виждате разлика. 

Малко технически факти:

L226WTQ - PF
  • Resolution  1680 х 1050

което прави 1 764 000 пиксела това означава, че реално на монитора има толкова светещи точки 

1440p е 2560 x 1440 или иначе казано 3 686 400 точки 

Айде сега някой да ми обясни как виждате тия два пъти, че и повече пиксели?

Вероятно имате някакви свръхестествени умения или пък вашите монитори имат способността пикселите им да светят на половина, че и малко по-малко? Интересно как се решава коя половинка от пикселчето да свети и коя не? 

Освен това да информирам тези от вас, който ползват сингъл линк DVI кабел, че подаването на такъв сигнал не е по силите му, лимита е 1920 х 1200 или при вас сигнала стига и по друг начин до монитора. 

И понеже някой твърдеше, че е гледал и 4к да го осведомя и него, че за да има реално предаване на 4к сигнал от РС към монитор или телевизор e нужeн HDMI поне 1,4 и от двете страни.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 4К ти трябва I5 процесор и няма как да го гледаш със Селерон. Вече с хард. ускорение може и с I3 стига да се поддържа.

А нормалното 1080p ще ти върви със Селерона и без хардуерно ускорение та сравнението е неуместно.

пс. 4К е обширно понятие и резолюцията варира а и битреийта има значение. Разбирай че натоварването е различно.

И още един момент. Ако видеото е енкодвано с H265 картата няма да ти помогне. То и с H264 не е задължително да се поддържа.

пс.2 Между другото дори да си купиш як процесор и 4К монитор с тая карта няма да стане номера...

Имам предвид че монитора ще работи на по-ниска от поддържаната понеже картата не може да изкара такъв сигнал.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 4К ти трябва I5 процесор и няма как да го гледаш със Селерон. Вече с хард. ускорение може и с I3 стига да се поддържа.

А нормалното 1080p ще ти върви със Селерона и без хардуерно ускорение та сравнението е неуместно.

пс. 4К е обширно понятие и резолюцията варира а и битреийта има значение. Разбирай че натоварването е различно.

И още един момент. Ако видеото е енкодвано с H265 картата няма да ти помогне. То и с H264 не е задължително да се поддържа.

пс.2 Между другото дори да си купиш як процесор и 4К монитор с тая карта няма да стане номера...

Имам предвид че монитора ще работи на по-ниска от поддържаната понеже картата не може да изкара такъв сигнал.

За процесора на тоз потребител ли говориш? 

bogomilkorbankolev ,,, щото  моят процесор не е Celeron определено.... в подписа ми е процесора.

Между другото вече 1440p резолуцията ми върви перфектно а между 4К и 2К(1440p) не виждам разлика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като гледам един съвременен Селерон на синтетични тестове изкарва повече от Core 2 Quad q8200. Е вашият е овърклокнат, но си остава сравним със Селерон за 70лв.

ПС: Ако това има някакво значение за дискусията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото вече 1440p резолуцията ми върви перфектно 

Мдааа някой хора излизат от телата и се реят като духове, други говорят с всевишния явно има и такива дет виждат невъзможни неща. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдааа някой хора излизат от телата и се реят като духове, други говорят с всевишния явно има и такива дет виждат невъзможни неща. 

Сещам се за един опит преди много години, при който на едни пациенти с главоболие се дава пенкилер и най-обикновени витамини. Съответно подаваната към тях информация е заблуждаваща. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора му е слаб ,картата му не може да изобрази такава резолюция  и монитора също ,но той  вижда разликата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми твоят core2 quad е по-добър само в муктитаскинг от моят celeron http://www.cpu-world.com/Compare/474/Intel_Celeron_Dual-Core_G1840_vs_Intel_Core_2_Quad_Q8200.html... 4к съм пробвал само в youtube и върви без лаг... Но в youtube е съвсем различно от свалено 4к видео(тук вече процесора няма да стигне :D)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.