Премини към съдържанието
ignorant

Какво не е наред с RAM-a ми? Разпознава ли мисе или използва само oт pagefile-a?

Препоръчан отговор

Здрасти току що поставих DDR3 EVO Leggera DUAL CHANNEL 2400 2x8gb (Пише, че работи на волтаж 1.65V, а моето дъно поддържа до волтаж 1.5) http://www.geil.com.tw/products/showSpec/id/392

Имам конфигурация с дъно Asus M4A785T-M Пише, че поддържа рам до 1333мегахерца , но волтажа е до 1.5 http://www.asus.com/Motherboards/M4A785TM/
CPU: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3415 MHz

Windows 7(32 битова версия) ми зареди, рестартирах и пак зареди. Но нещата зареждат сякаш бавно(или си въобразявам) и постоянно ми хърка нещо (хардиска предполагам) и се чудя разпознава ли ми се рама или използва само pagefile-a oт hdd? Това хъркане е притеснително! Kaк мога да тествам и установя дали ми използва рама или използва само pagefile-a? И как мога да видя на каква честота ми е пуснал биоса рама?:conf::(

Прилагам следните снимки: http://imageshack.com/a/img909/6893/omZ4ik.png
http://imageshack.com/a/img661/7139/IZycsB.png
http://imageshack.com/a/img538/8356/15sTGB.png

Ако системата не я разпознае, уиндоус 7 може ли да зареди и да ползва само pagefile-a?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Време е да си инсталирате 64-битова версия на ОС-ма. Всички останали неща в коментара, са излишни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, трябва да преминеш на 64 bit Windows 7 тъй като 32 bit разпознава рам памет до 4GB, а ти си поставил 8GB като предполагам искаш системата ти да вижда и използва всичките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разпознава цялата памет, но ОС може да ползва само 3.3ГБ

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се отнася до честотата на паметта, ами дъното е среден клас и я ограничава до следните честоти:

4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR3 1800(O.C.)/1600(O.C.)/1333/1066 ECC,Non-ECC,Un-buffered Memory

Това не е ограничение от контролера на паметта който е на кристала на процесор, а от орязаният честотен генеранор, който е на дънната платка.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако системата не я разпознае, уиндоус 7 може ли да зареди и да ползва само pagefile-a?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да разпознае част - да. Иначе ако въобще не може няма да се стартира компютъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да разпознае част - да. Иначе ако въобще не може няма да се стартира компютъра

А за ускоряването на рама може ли някой да ми помогне без да прецакам машината. Готов съм да пусна видео камера и с видеоконферентна връзка някой разбирач да гледа и казва какво да правя smile.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за ускоряването на рама може ли някой да ми помогне без да прецакам машината. Готов съм да пусна видео камера и с видеоконферентна връзка някой разбирач да гледа и казва какво да правя smile.gif

Под ускоряване на памет разбирате оверклок. Или нещо друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си 64-битов Windows, за предпочитане 7-ица, спри си виртуалната памет, и ако и след това не ти работи достатъчно бързо компа, тогава си блъскай главата.

Едно SSD много би помогнало.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Максималния режим на оверклок на дънната платка е 1800МХц, вече съм го цитирал. 1600МХц също се водят в такъв режим. Нативните поддържани честоти са 1066 и 1333МХц. Всички памети над нативните честоти се дауклокват автоматично до 1333МХц, като след потребителски овеклок могат да  достигнат максимум 1800МХц, колкото позволява дънната платка.  Но не виждам особен смисъл да се гонят максималните херци, по-добре е да се опита да се стегнат таймингите на латенциите. Ето списъка с поддържаните официално оперативни памети. Прави впечатление, че в него липсват платки с 8ГБ единичен обем, така че не е напълно сигурно дали потребителят ще може да се възползува изцяло, въпреки че ОС-ма вижда реалният обем на платките. Само едно е сигурно. Това че като инсталира 64 битова ОС-ма, ще може да използува над два пъти по-голям обем памет отколкото в момента(почти 8ГБ, ако дънната платка наистина ограничи използувания обем от всяка от двете платки да е 4ГБ). Може да се допита до поддръжката на Ейсъс от тук, относно това което може да се направи в неговия случай. Може да пита и в секцията "Дънни платки" на форума на Ейсъс. Разбира се и в двата случая ще е добре, ако потребителят владее английски език.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максималния режим на оверклок на дънната платка е 1800МХц, вече съм го цитирал. 1600МХц също се водят в такъв режим. Нативните поддържани честоти са 1066 и 1333МХц. Всички памети над нативните честоти се дауклокват автоматично до 1333МХц, като след потребителски овеклок могат да  достигнат максимум 1800МХц, колкото позволява дънната платка.  Но не виждам особен смисъл да се гонят максималните херци, по-добре е да се опита да се стегнат таймингите на латенциите. Ето списъка с поддържаните официално оперативни памети. Прави впечатление, че в него липсват платки с 8ГБ единичен обем, така че не е напълно сигурно дали потребителят ще може да се възползува изцяло, въпреки че ОС-ма вижда реалният обем на платките. Само едно е сигурно. Това че като инсталира 64 битова ОС-ма, ще може да използува над два пъти по-голям обем памет отколкото в момента(почти 8ГБ, ако дънната платка наистина ограничи използувания обем от всяка от двете платки да е 4ГБ). Може да се допита до поддръжката на Ейсъс от тук, относно това което може да се направи в неговия случай. Може да пита и в секцията "Дънни платки" на форума на Ейсъс. Разбира се и в двата случая ще е добре, ако потребителят владее английски език.

Добре за да настроя да ми е на 1800, това овърклок ли ще  е? :)  Таймингите на латенциите как мога да ги стегна без да изгори нещо? Някой би ли се навил да ми помогне мога да пусна видеоконферентна връзка да се виждаме/чуваме и да си говорим  :)

Ако биоса ме ограничи, и го ъпдейтна възможно ли е ограничението да се премахне?

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да 1800МХц  е оверклок честота  Не съм се навил. Има съфорумци с много повече опит от мен, ако имаш желание изчакай някой да се включи. Но все пак първо изпълни указанията и си инсталирай 64 битов Windows, само не питай тук откъде да си го намериш. Това си е твой проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв хубав 10GB RAM диск може да се инсталира. Машината ще литне. И не ти трябва 64битов Windows. Естествено, ако не се ползва графичен(фотошоп) или CAD/CAM софтуер.

https://www.youtube.com/watch?v=Va3PmHZwUtQ

http://reboot.pro/topic/16646-run-windows-7-from-ramdisk/

http://www.tekrevue.com/tip/create-10-gbs-ram-disk-windows/

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв хубав 10GB RAM диск може да се инсталира. Машината ще литне. И не ти трябва 64битов Windows. Естествено, ако не се ползва графичен(фотошоп) или CAD/CAM софтуер.

Точно туй ше се ползва яко.

@

1Force1 добре, ще изчакам хора с повече опит които имат желание да ми помогнат да се навият да ми помогнат за затягането таймингите, латенциите, дигане на честотата на 1800, прочие :)  Ще пуснем видеоконферентна връзка.. Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре пуснете нова тема за овърклока.С операционната система оправихте ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре пуснете нова тема за овърклока.С операционната система оправихте ли се?

Не, днес ще я захвана :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво още има да е дъвче? За какво инсталираш 16GB памет като 32 битова система ползва само 3,2GB ? Слагаш 64 битова версия и тогава всичко останало. дежурните дървени философи да не пишат глупости.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.