Премини към съдържанието
ignorant

Кое кабелче от дънната платкае за ssd-то ми? :)

Препоръчан отговор

Здрасти, искам най-после да си  инсталирам ssd-то на машината , но не знам кое кабелче от дънната платка е за ssd-то и трябва ли д аго свързвам със захранването/ако да кое кабелче?? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,трябва да се свърже кабел от захранването към новото ССД. Както и един САТА кабел от дъното към новият диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабелчетата на SSD-то са две - едното за дънната платка, другото за захранването. И да искаш да ги сбъркаш няма как да стане. Обикновено се свързва и захранването, но пробвай - пък може да стане и без него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези сата кабелчета има ли ги вградени в дънната платка, защото  ssd-to ми си го купих без никви кабели а ми е вързан един hdd и нз други сата 2 кабели дали имам вътре? , Кабела от захранването как да го разпозная кой е? Какво пише на него? И кабела от дъното как да го разпозная, кво пише на него? :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия кабели не са вградени в дъното.Би трябвало самото дъно,при покупката му,да е дошло с комплект от един или два такива кабела.Свързваш единият край на кабела към съответният САТА порт на дъното,свързваш другият край на кабела към ССД-то.

Кабелът от захранването лесно ще познаеш кой е.Ще съобразиш според това,какъв е куплунгът за захранване на ССД-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези сата кабелчета има ли ги вградени в дънната платка, защото  ssd-to ми си го купих без никви кабели а ми е вързан един hdd и нз други сата 2 кабели дали имам вътре? , Кабела от захранването как да го разпозная кой е? Какво пише на него? И кабела от дъното как да го разпозная, кво пише на него? :)

А бе нали уж си "момче с въображение"? :cool: Размърдай го малко.

В нормалния ти харддиск влизат два кабела - SATA и захранващ. Със същите кабели трябва да свържеш и SSD-то. Предполага се, че имаш свободен извод от кабелите на захранването. А SATA кабелите идват с дъното, ако няма - струват 2-3 лева по компютърните магазини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето кабела и от захранването който трябва да свържеш към SSD-то:

sata-hard-drive-power-cable-connector.jp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо провери и мощноста на захранваннето, да не се окаже че системата да рухва при малко натоварване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо провери и мощноста на захранваннето, да не се окаже че системата да рухва при малко натоварване.

900вата захранване? Моля те.

adhesive adapter тфа само за лаптопи ли е или и за настолния ми компютър ще е необходимо да го използвам? Идея си нямам какво е, 30минути го разглеждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно разглеждате? "Нормален" SSD(има и такива с по-различни конектори) се свързва като механичен САТА диск. Убеден съм, че захранването си има САТА захранващ кабел, а ако е много старо и няма - има преходници молекс - САТА. За другия кабел - трябва да проверите в кутията от дънната платка(ако я пазите).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

900вата захранване? Моля те.

adhesive adapter тфа само за лаптопи ли е или и за настолния ми компютър ще е необходимо да го използвам? Идея си нямам какво е, 30минути го разглеждам.

Просто питах, защото и захранваннето е от значение, но ако е китайска бомбичка със закъснител, може това да не са и реалните ватове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързах го, и Уиндоус 7 ми инсталира при включването си автоматично драйвъри. Ала не го показва, защо? Рестартирах няколко пъти, пак не го показва? Какво трябва да направя за да го показва? Да влизам в Биоса и нещо от там ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свързах го, и Уиндоус 7 ми инсталира при включването си автоматично драйвъри. Ала не го показва, защо? Рестартирах няколко пъти, пак не го показва? Какво трябва да направя за да го показва? Да влизам в Биоса и нещо от там ли?

Отиди при някой който знае кое какво и как 

явно не е работа за теб

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в Disk Management (ако не знаеш откъде, напиши го в полето Search), и провери дали новият диск се вижда там, и дали му е зададена буква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди при някой който знае кое какво и как 

явно не е работа за теб

Ей такива хора добре, че ги има като тебе бате!

RudeBoy мерси! Като цъкна на Disk Management и ми се отваря ауто малко прозорче със заглавие Initialize Disk, в него има две написани опции пише MBR(Master Boot Record) и GPT(GUID Patition Table) , като е записана забележка, че GPT не е рекогнизирано за всички по-стари уиндоус версии. Кое да избера? За какво е едното и за какво е другото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RudeBoy мерси! Като цъкна на Disk Management и ми се отваря ауто малко прозорче със заглавие Initialize Disk, в него има две написани опции пише MBR(Master Boot Record) и GPT(GUID Patition Table) , като е записана забележка, че GPT не е рекогнизирано за всички по-стари уиндоус версии. Кое да избера? За какво е едното и за какво е другото?

Избери MBR. 

Ама всъщност, ти няма ли да ползваш SSD-то за системен диск? Защото тогава просто го форматирай в процеса на инсталация на Windows, и няма да се налага да ги мислиш тези работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли един черен сектор ?

на hdd-то ми или на ssd-то ми? Второто го разопаковах оня ден. И как мога да разбера има ли?

Избери MBR. 

Ама всъщност, ти няма ли да ползваш SSD-то за системен диск? Защото тогава просто го форматирай в процеса на инсталация на Windows, и няма да се налага да ги мислиш тези работи.

Да ще го ползвам за системен разбира се :)  Страх мее да не форматирам по по грешка някой дял от hdd-to като пусна инсталацията на уин8.1 ент .   Ако откача кабела на hdd-то и инсталирам на ssd-то, апосле сле динсталацията да закача и hdd-то обратно,  ще мисе решат ли нещата без проблеми?

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да разкачваш кабели.

Двата диска са с различни номера при инсталацията, на единия трябва вече да имаш дялове, а и по размера ще ги познаеш :) :

787062.jpg

Според мен, веднага си личи кое е SSD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да разкачваш кабели.

Двата диска са с различни номера при инсталацията, на единия трябва вече да имаш дялове, а и по размера ще ги познаеш :) :

787062.jpg

Според мен, веднага си личи кое е SSD-то.

Подяволите прав си!

а сата кабелчетата как мога да разбера дали са прекъснати, повредени, нечитави? щото са взимани от брак части преди години. Някакъв начин да ги тествам има ли? и има ли значение дали ше са сата2 или 3 или 1?

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.