Премини към съдържанието
ignorant

За аудио/видео/фото обработка,3D ефекти,анимация, Windows 8.1Enterprise или Pro

Препоръчан отговор

За аудио/видео/фото обработка, 3D ефекти, анимация. Ще има и мн яко рендъринг. Windows 8.1 Enterprise или Pro? Кое ще е по-добре за изброените дейности? smoke.gif

Поне за рендъринг не е ли по-добре Enterprise или няма значение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, тези неща не се правят от Windows. Има си специализиран софтуер за тази работа и съответно зависи с каква конфигурация си и с какъв бюджет разполагаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писал съм ти в другия форум. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не зависи от операционната система, зависи от конфигурацията с която разполагаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де обясненте ми каква ми е ползата със Ентърпрайса 8.1 от Про? И някаква вреда има ли от ентърпрайса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де обясненте ми каква ми е ползата със Ентърпрайса 8.1 от Про? И някаква вреда има ли от ентърпрайса?

Да, Enterprise заема повече памет. А за горните неща имате нужда от колкото се може повече памет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Enterprise заема повече памет. А за горните неща имате нужда от колкото се може повече памет

Добре ама това ми е ясно на мен, колко в повече не ми е? Никой ли не знае? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ама това ми е ясно на мен, колко в повече не ми е? Никой ли не знае? :(

С колко рам си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С колко рам си?

Здрасти току що поставих DDR3 EVO Leggera DUAL CHANNEL 2400 2x8gb

И се притеснява колко ще му заема Windows ...  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да щото програмите които ще ползвам са тежки и лакоми за рам. Но ако ентърпрайса е съвсем малко повече ядящ рам  не ме бърка. ако обаче яде повече от 300-400мб разлика ше ме бърка! И никой няма компетентен да ми каже... :(

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За аудио/видео/фото обработка, 3D ефекти, анимация. Ще има и мн яко рендъринг. Windows 8.1 Enterprise или Pro? Кое ще е по-добре за изброените дейности? smoke.gif

Поне за рендъринг не е ли по-добре Enterprise или няма значение?

Windows - 64bit - задължително. защото подържа повече от 4 GB RAM

Дъно - Да подържа минимум 64bit процесор, минимум dual chanel DDR3 - 1600Mhz

CPU - 64bit много-ядрен с възможно по-висока честота в Mhz и колкото може повече L cache памет.

RAM - минимум dual chanel DDR3 - 1600Mhz. 2 или 3 GB ram за всяко ядро на процесора.

Видео карта задължително отделна с минимум 1 или 2 GB памет с препоръчително да има букси за поне два монитора. Също да поддържа последните графични технологии. например GTX 970 е ок.

Също отделна аудио карта - за предпочитане пред вградената.

Монитор минимум Full HD 1080 - 32 bit true color.

HDD - SSD за операционната система ,а за големите файлове  1TB обикновен диск е ок.

Захранването трябва да е 33% повече от консумацията на всички компоненти взети заедно.

Препоръчително е да се проверят системните изисквания на програмите които ще се използват.

Редактирано от cardamin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows - 64bit - задължително. защото подържа повече от 4 GB RAM

Дъно - Да подържа минимум 64bit процесор, минимум dual chanel DDR3 - 1600Mhz

CPU - 64bit много-ядрен с възможно по-висока честота в Mhz и колкото може повече L cache памет.

RAM - минимум dual chanel DDR3 - 1600Mhz. 2 или 3 GB ram за всяко ядро на процесора.

Видео карта задължително отделна с минимум 1 или 2 GB памет с препоръчително да има букси за поне два монитора. Също да поддържа последните графични технологии. например GTX 970 е ок.

Също отделна аудио карта - за предпочитане пред вградената.

Монитор минимум Full HD 1080 - 32 bit true color.

HDD - SSD за операционната система ,а за големите файлове  1TB обикновен диск е ок.

Захранването трябва да е 33% повече от консумацията на всички компоненти взети заедно.

Препоръчително е да се проверят системните изисквания на програмите които ще се използват.

захранването ми се включва сякаш бавно. всмисъл докато светнат лампичкие клавиатурата минават 2секунди някъде,тфа за пръв път ми се случва със това ново захранване,а после половинсекунда докато и монитора се включи. Захранването е 900 ватово. На какво може да се дължи, да не би да не съм свързал жичките правилно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

захранването ми се включва сякаш бавно. всмисъл докато светнат лампичкие клавиатурата минават 2секунди някъде,тфа за пръв път ми се случва със това ново захранване,а после половинсекунда докато и монитора се включи. Захранването е 900 ватово. На какво може да се дължи, да не би да не съм свързал жичките правилно?

Винаги е препоръчително да се инвестира в качествено захранване, защото е наи-важният компонент в системата.

забавянето го преписвам на Bios, защото извършва проверка на хардуера при стартиране, най-накрая стартира ОС.

Но немога да кажа на 100% че е Bios.

За бърз старт е добре да се изпозва М.2 10 GB/s технологията ако е налична на дъното. Разбира се ако бюджета позволява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги е препоръчително да се инвестира в качествено захранване, защото е наи-важният компонент в системата.

забавянето го преписвам на Bios, защото извършва проверка на хардуера при стартиране, най-накрая стартира ОС.

Но немога да кажа на 100% че е Bios.

За бърз старт е добре да се изпозва М.2 10 GB/s технологията ако е налична на дъното. Разбира се ако бюджета позволява.

Ми с предното захранване за половин секунда тръгваше, сега 2 и половина. Проблема се появи след смяна на захранванията. И тъй, захранването ли е причината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.