Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бисери от форума версия 3

Препоръчан отговор

преди 11 часа, дръндю написа:

ето ви един от ефектите на сайта, който е своеобразен бисер
58aa0e9d87da2_Bitmap.jpg.09d1e652618b8a217d8ae525b45c8de5.jpg

и какво му е бисерното тук човека се е объркал я виж първо себе си и тогава гледай другите .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 5 часа, adersa написа:

и какво му е бисерното тук човека се е объркал я виж първо себе си и тогава гледай другите .

:no-no:

не мога да повярвам, че не го разбра
къде видя, че е грешка на автора на темата
изрично написах, че е проблем на сайта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 19.02.2017 г. в 22:00, adersa написа:

Защо съществува подобна тема каква е целта да се смеете на хората , които нямат познания в компютри и програми ли ? нали затова е форума да се помага а не да казваме кой колко процента е прост и кой уникат първо погледнете себе си !

Ама аз като видях кой е автора и някакъв трол ясно ми стана .

С известна латентност (от възрастта) да ти огтоворя. Темата съществува не за да се подиграваме на хора, нямаши понятие от техника, по-конкретно - компютри, програми, настройки... etc.

По-скоро - да се акцентира на напъните на псевдоспециалисти - дето правят елементарни грешки, но ... авторитетно. Поне те така си мислят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Yvan Sergeev написа:

а в испания някакъв умрял от домат понеже бил алергичен от риба  а домата бил гмо и му сложили днк от риба

db564155f1b9315ebe04f43e072ba3a7.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Blue Ray написа:

Корпусите на лаптопите, както и винтовете и други връзки, които съединяват пластмасите, се правят умишлено изключително слаби, за да може при отваряне те да бъдат повредени от лицето, което ги е отворило, особено ако е неоторизирано. Така те засичат подобен тип дейност върху устройствата си. Винтовете умишлено са черни с много тънък лак, при най-малкото докосване от отвертка той пада. Отделно по самите тях има синя течност, която пада при извеждането им. Има много голяма вероятност да оставиш следи върху някоя пластамаса. Ако всичко се свърши наред, без да оставиш някакви следи от отваряне, а преди евентуално влизане в гаранционен ремонт премахнеш добавения от теб компонент (без значение какъв е), то няма да има проблем.

Нова теория ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Atanas Pachov написа:

Нова теория ...

Пластмаса колко да е здрава тя все пак лаптоп

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Yvan Sergeev написа:
преди 23 минути, lupis написа:

Ако няма зануляване, няма нищо да му работи.

Пич, ти изглежда създаде своя най- голям бисер:D Правиш ли разлика между нула и маса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Не знам вече от колко години не се използва зануляване, а заземяване. А и както и да го наричаш, в случая заземяването не се използва, тъй като адаптера няма заземяваща пластина.

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина ми стана интересно знаеш ли разликата между нула и маса? Лично аз не виждам бисер в тези твърдения, освен че сме свикнали да наричаме нещата с други имена...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Измери потенциала между нулата и тръбопровода.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 2/26/2017 в 17:12, Atanas Pachov написа:

Нова теория ...

Благодаря Ви, че показахте своята некомпетентност и крайна неопитност. Това за пореден пък показва, че има тип хора, които при неразбиране на нещо, тяхното съзнание трябва да допълни жалката празнина в него, която създава чувството за незнание и трябва да се присмее на някои факти. Интересно ми е някога държали ли сте лаптоп, произведен след 2010 година? И отваряли ли сте го в последствие, тъй като всеки сблъсквал се с това, трябва да се е натъкнал на тази "нова теория". :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чезвай, дървен философ. Когато разглобиш поне наполовина лаптопи, които съм разглобил аз, тогава ела ми лай.

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Навярно цифрата е 0, та трудно ще стане това... 

Иначе не знам за дума "чезвай"....

П.П. Защо започнахте с нападки на лична основа? Не отговаряте по същество...

П.П. 2 Лаенето не ми е особено силна страна честно казано... По принцип говоря, в случая пиша...

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скрий се, комплексар. Ти даже и Правец нямаш. Смешко.

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все повече млади хора наистина вече имат доста голямо количество психологически проблеми, породени очевидно от всичко, което хранителната и фармацевтична индустрия им предоставя, както и от огромното време прекарано в използване на електронни устройства. Именно това създава огромна празнина в съзнанието им, която трябва някак да запълват, а именно чрез изразяване на груби "обиди", които дори не могат да се определят като такива към случайни непознати личности... Нямам нищо против теб, щом това е твой метод за самосъхранение... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Blue Ray написа:

Все повече млади хора наистина вече имат доста голямо количество психологически проблеми, породени очевидно от всичко, което хранителната и фармацевтична индустрия им предоставя, както и от огромното време прекарано в използване на електронни устройства. Именно това създава огромна празнина в съзнанието им, която трябва някак да запълват, а именно чрез изразяване на груби "обиди", които дори не могат да се определят като такива към случайни непознати личности... Нямам нищо против теб, щом това е твой метод за самосъхранение... 

Всичко хубаво, само дето се отнася за тебе, по-скоро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зануляването е опасна работа и е по-добре да се изкорени. При свързване в мрежа от много незанулении електроуреди, като монитор, усилвател и друга периферия към занулен компютър, то сумираните изравнителни токове могат да направят голяма поразия. Особено ако е избил някой от уредите, то при включването на буксата в компютъра ще се повреди и самият компютър. Това се е случвало на потребители, които включили в компютъра си менте портативен радиоприемник като Waxiba, заради който отворих специална тема. В много компютърни захранвания спестяват предвидените за галваничното зануляване елементи, тъй като на практика то не се използва, защото компютъра е занулен. Но не е добре да работи и без никакво зануляване, защото смущенията могат да предизвикат грешки в системата и в някои случаи да се се изтрие паметта или тези които ползват SSD диск. Но при всички случаи компютъра ще вземе галванична нула от монитора.

преди 43 минути, Blue Ray написа:

Благодаря Ви, че показахте своята некомпетентност и крайна неопитност. Това за пореден пък показва, че има тип хора, които при неразбиране на нещо, тяхното съзнание трябва да допълни жалката празнина в него, която създава чувството за незнание и трябва да се присмее на някои факти. Интересно ми е някога държали ли сте лаптоп, произведен след 2010 година? И отваряли ли сте го в последствие, тъй като всеки сблъсквал се с това, трябва да се е натъкнал на тази "нова теория". :) 

Качествените марки използват качествена и еластична пластмаса, докато на евтините боклуци, пластмасата им е ронлива. Случвало ми се е да се отчупи ъгълчето от дебелият 3мм. пластмасов отражател на LCD дисплей на телевизор Crown, който съвсем леко се беше закачил в нещата около телевизора и както си беше облегнат на дивана, при внимателното ми накланяне за да го сглобя, изведнъж нещо изщрака и парчето изхвърча на няколко метра в стаята. После при затварянето на дисплея, който не бях наместил точно и при затягането и той изпука и се отрони едното ъгълче. Докато това не ми се е случвало при марковите телевизори.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори пластмасата да е здрава, останалите неща продължават да си важат... Производителите са се погрижили да имат възможност за индентифициране на неоторизирани опити за ремонт...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За това са пломбите и стикерите. А оторизираният ремонт по-безопасен ли е? Как ще извършат гаранционния ремонт, ако уреда се чупи като солета? Има си определена последователност при разглобяването, която се дава в сервизните каталози. Зависи и на колко години е, пластмасата старее и изсъхва, под действие на загряването около процесора, ако е стоял на Слънце и др. фактори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно ДА, но не винаги са само пломбите, предполагам всеки е виждал винтчета със синя течност по корпуси на лаптопи и друга електроника като цяло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване