Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 11 часа, darkterminal написа:

Късото съединение не е сигнал

И е така, и не е така - режим на късо съединение се генерира/излъчва широкоспектърен сигнал.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не_известни, но за сметка на това независими. 

и компетентната констатация  

Публикувани изображения

преди 13 минути, DarkEdge написа:

И е така, и не е така - режим на късо съединение се генерира/излъчва широкоспектърен сигнал.

в случая, Даркото е прав, щот туй дет си го написал е последствие, резултат от късото съединение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, дръндю написа:

туй, дет си го написал, е последствие, резултат от късото съединение

Кога? Догодина? Или си е преходен процес на късото съединение! С интервал от N us до М ms.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Пак пишеш глупости! По-дебелият кабел има по-висок ток на стопяване, съответно доста след тока на изключване (стопяване) на предпазителя. СЪотвено и по-ниска температура на нагряване при една и съща стойност на тока, сравнен с проводник с по-малко сечение. СЪответно по-ниска стойност на отдадената топлина. И намалява рискът от самозапалване.
Наистина вземи намали количеството на ненужните теми, които освен генератор на бисери, с нищо друго не са полезни.
А, грешка - полезни са на теб да се изживяваш като ел гуру. Ама се получава точно обратното - старият вълк става за мезе на палетата.

Пълен шаш! Някой бърка късо съединение с претоварване. Нима при късо съединение може да говориш за малък и голям ток, при мощност на токоподаващият до жилището трафопост хиляди ватове и някакъв 2,5 или 4 квадрата кабел ще му се опъне? Всичките кабели ще изгорят като фитили, а най-голямо поражение ще остави най-дебелият, защото има по-голяма площ и ще изгори най-бавно. Изключвам автоматичните предпазители, защо и те могат да откажат, но най-честата причина за изгоряла инсталация е лоши контактни връзки и няма нищо общо с претоварване или късо съединение. При късо, горенето на кабела не пътува по неговата дължина като пламтяща точка, а прегаря едновременно по цялата дължина, най-концентрирано в средата. Пълзящ пламък се получава именно от лоши контакти. Температурата на топене на медта няма връзка с нейното количество или сечение. Късите кабели с минимално съпротивление, директно се късат, като жичка в предпазител, преди още да се загреят, поради големи динамични сили, но дългите кабели се нагряват като реотан.

преди 1 час, дръндю написа:

ами
няма"ми"...той не възприема
виж какво съм цитирал от неговия пост
това е достатъчно, за да не се впускам в обяснение
препоръчвам на всички съфорумци, да не се включват в "обяснителен режим"

Обяснителен режим? Като не ти се обяснява, стой си вкъщи и недей писа тогава по форуми или всички ние трябва да четем само "ъ-ъ, м-ъ-ъ, тъй де" То затова форума е на това ниво, никой не може да се аргументира, а само реве и мрънка. Ама все не искал да се намесва, пък ги навъртя 12000 мнения.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, peppone1 написа:

Пълен шаш! Някой бърка късо съединение с претоварване. Нима при късо съединение може да говориш за малък и голям ток, при мощност на токоподаващият до жилището трафопост хиляди ватове и някакъв 2,5 или 4 квадрата кабел ще му се опъне? Всичките кабели ще изгорят като фитили, а най-голямо поражение ще остави най-дебелият, защото има по-голяма площ и ще изгори най-бавно. Изключвам автоматичните предпазители, защо и те могат да откажат, но най-честата причина за изгоряла инсталация е лоши контактни връзки и няма нищо общо с претоварване или късо съединение. При късо, горенето на кабела не пътува по неговата дължина като пламтяща точка, а прегаря едновременно по цялата дължина, най-концентрирано в средата. Пълзящ пламък се получава именно от лоши контакти. Температурата на топене на медта няма връзка с нейното количество или сечение.

Съпри се,че изпаднах от стола от смях :lol6:
Ето ти да видиш как се избира сечение на проводник,не е нужно да откриваш топлата вода,тя е открита преди теб!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, peppone1 написа:

Обяснителен режим? Като не ти се обяснява, стой си вкъщи и недей писа тогава по форуми или всички ние трябва да четем само "ъ-ъ, м-ъ-ъ, тъй де" То затова форума е на това ниво, никой не може да се аргументира, а само реве и мрънка. Ама все не искал да се намесва, пък ги навъртя 12000 мнения.

ами ся да съ обяснявам на теб...
ами няма да стане това
тук темите са за взаимопомощ и съм получавал адекватни отговори от всички съфорумци, но не и от теб
ти си някакво изключение на тоя форум

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:

ами ся да съ обяснявам на теб...
ами няма да стане това
тук темите са за взаимопомощ и съм получавал адекватни отговори от всички съфорумци, но не и от теб
ти си някакво изключение на тоя форум

И той ще навърти повече от 12000 поста,ако продължава да пише тъпотии:D
В какво се оглеждат вече,в това кой колко мнения е написал,кво им става на тези хора тотално изпляскаха е:no-no:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, peppone1 написа:

Обяснителен режим? Като не ти се обяснява, стой си вкъщи и недей писа тогава по форуми или всички ние трябва да четем само "ъ-ъ, м-ъ-ъ, тъй де"

Нали? Да си седи вкъщи, там където няма интернет, няма и компютър и да не пише по форумите.

преди 54 минути, peppone1 написа:

То затова форума е на това ниво, никой не може да се аргументира, а само реве и мрънка. Ама все не искал да се намесва, пък ги навъртя 12000 мнения.

преди 16 часа, Деянчо написа:

Накрая е желателно да ги изпечем във фурната на 90 градуса (под прав ъгъл) и да ги сервираме със стара отлежала дядова ракия. Аз, разбира се, не пия, защото това е под моето ниво. Това е за необразованите индивиди в този форум, които са буквално за 1.клас.

Отрийте разликите. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, peppone1 написа:

Нима при късо съединение може да говориш за малък и голям ток,

Ех, че ме караш да ме сърбят ръцете - за ток на късо съединение чувал ли си? А температура на топене? Кви трафопости та подгонили? Ти говореше за проводник между усилвател и озвучително тяло, ся скочи на трафопост. Полека-лека пълзиш към електроцентралата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, AAUUXX написа:

Не се гъбаркай,че някой може да получи нервна криза :D
Имам идея кой си ама ще си трая!

И аз се досещам кой може да се прави на идолопреклонник на Пепоне. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, peppone2 написа:

:bye1:

Деянчо, това ти ли си бре? Ама наистина ли обърна резбата? Бледо мое копие, но никога няма да бъдеш pepponе1, а ще си останеш втора дупка на кавала. Та чак и подписа ми откраднал. Мисля че има наказания за потребители с фалшив профил, но нека да видим какви мъдрости ще измъдри този нов потребител, то вълкът козината си мени, но пак ще лъсне Деянчовщината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, peppone1 написа:

Деянчо, това ти ли си бре? Ама наистина обърна резбата. Бледо мое копие, но никога няма да бъдеш pepponе има наказаниe1, а ще си останеш втора дупка на кавала. Та чак и подписа ми откраднал. Мисля че има наказания за потребители с фалшив профил, но нека да видим какви мъдрости ще измъдри този нов потребител, то вълкът козината си мени, но пак ще лъсне Деянчовщината.

Аз съм, бре. Ако желаеш, мога да споделя с другите какви бисерчета ми изписа и как се правеше на скромен, ама хайде няма, защото съм пич и няма да те злепоставям, макар че ти си се злепоставил достатъчно.

Бледо мое копие, но никога няма да бъдеш pepponе има наказаниe1, а ще си останеш втора дупка на кавала.

Колко тъжничко, нали? :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъжно е за теб, подозирах че това ти е трети фалшив профил след MelonII и се промъкна в личната ми поща като Кума Лиса да се правиш на всезнаещ специалист, щото видя че с истинският ти профил не успя. Почеркът не може да си го смениш, още в началото ти казах че хвалбите ти са преувеличени. На лъжата краката са къси и всеки ще си плати сметката. Ама защо се предаде така бързо, толкова ли ти траят силите, на още колко човечета ще се разполовиш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъжно е за теб, подозирах че това ти е трети фалшив профил след MelonII и се промъкна в личната ми поща като Кума Лиса да се правиш на всезнаещ специалист, щото видя че с истинският ти профил не успя. Почеркът не може да си го смениш, още в началото ти казах че хвалбите ти са преувеличени. На лъжата краката са къси и всеки ще си плати сметката. Ама защо се предаде така бързо, толкова ли ти траят силите, на още колко човечета ще се разполовиш?

Додея ми и джендърството ми дойде в повече. Поради тази причина се отказах. Много скромен го играеше там, нищо общо с това самочувствие, което показваш в самия форум.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Деянчо написа:

Додея ми и джендърството ми дойде в повече. Поради тази причина се отказах. Много скромен го играеше там, нищо общо с това самочувствие, което показваш в самия форум.

Аз неведнъж съм казвал в този форум че съм скромен човек и имам респект към по-възрастните.Така че няма какво да крия при общуването си тук във форума, така и при лично общуване с потребителите. Но нямам против да си покажеш лъжите пред аудиторията, дори мислех аз да го сторя, но първо трябва да си дадеш съгласието. И нека всички разберат какъв долен лъжец си и как вярваш в митични същества. Разбира се аз също вярвам и вярвам че ти си обсебен от такива. Това че се държа възпитано е съвсем нормално, когато и отсрещния човек се държи по същият начин. А това че имаш задни мисли при общуването си, пак ще чуеш истината за теб.

Редактирано от peppone1
допълнение (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, peppone1 написа:

Аз неведнъж съм казвал в този форум че съм скромен човек и имам респект към по-възрастните.Така че няма какво да крия при общуването си тук във форума, така и при лично общуване с потребителите. Но нямам против да си покажеш лъжите пред аудиторията, дори мислех аз да го сторя, но първо трябва да си дадеш съгласието. И нека всички разберат какъв долен лъжец си и как вярваш в митични същества.

Ти май не схващаш, че всичкото това бе един бъзик, ама ти очевидно не можеш да различиш иронията от сериозното. Сега вероятно си много отчаян. Тъкмо се беше зарадвал, че си имаш фен, а то какво се оказа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Деянчо написа:

Ти май не схващаш, че всичкото това бе един бъзик, ама ти очевидно не можеш да различиш иронията от сериозното. Сега вероятно си много отчаян. Тъкмо се беше зарадвал, че си имаш фен, а то какво се оказа...

Твойта лъжа е равностойна на телефонните измамници, не заради парите, които крадат, а подигравайки се с доверието навъзрастните хора. Пак те питам, искаш ли тук да те разоблича пред цял свят? Всичко е записано в този форум и администрацията има достъп до личната ми поща? Ми че ти утре може да се представиш като тежко болен инвалид, събирайки помощи. Че то така се започва, първо фалшив потребител в интернет и накрая фалшив полицай по телефона или агент събиращ помощи за болни деца.

Редактирано от peppone1
допълнение (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, peppone1 написа:

Разбира се аз също вярвам и вярвам че ти си обсебен от такива. Това че се държа възпитано е съвсем нормално, когато и отсрещния човек се държи по същият начин. А това че имаш задни мисли при общуването си, пак ще чуеш истината за теб.

Е, как да не съм обсебен?! Та, аз съм скрит рептил! Разкри ме, вече няма какво да прикривам!

Ох, Пъпешчо, уморих се от теб и твоята безгранична тъпоча. Хайде жив и здрав и моля, започни незабавно своето психиатрично лечение. Приеми го като добронамерен приятелски съвет това.

преди 1 минута, peppone1 написа:

Твойта лъжа е равностойна на телефонните измамници, не заради парите, които крадат, а подигравайки се с доверието навъзрастните хора. Пак те питам, искаш ли тук да те разоблича пред цял свят? Всичко е записано в този форум и администрацията има достъп до личната ми поща? Ми че ти утре може да се представиш като тежко болен инвалид, събирайки помощи.

Възрастните хора, които неведнъж си определил като неграмотни, лайци, завиждачи и т.н. И какъв цял свят те гони тебе, бре? По CNN ли ще ме даваш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, дръндю написа:

ами
няма"ми"...той не възприема
виж какво съм цитирал от неговия пост
това е достатъчно, за да не се впускам в обяснение
препоръчвам на всички съфорумци, да не се включват в "обяснителен режим"

Няма лощо Дрънди, човекът културно е попитал, а аз културно му отговорих... Ако видя че не отлепва, просто ще спра да му обръщам внимание...

преди 6 часа, DarkEdge написа:

Адаш... Късото съединение е режим на работа... По време на този режим протичат множество процеси... В едни случаи желани, в други случи нежелани... Но режима на работа, сам по себе си не е  сигнал...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Направо останах безмълвен, от цитираното по-долу мнение. Пояснение: авторът говори за устройство на почти 7 години Samsung Galaxy S 2 :emoji_smiley-02:

преди 7 часа, Петър Чакъров написа:

Сигурен ли си че е чиста мъка ?? със сърца на ръка мога да кажа че този телефон въпреки годините си превъзхожда 70% от китайските ментета на пазара хем със батерия хем бързина да не говорим за по хубав ярък дисплей със по топли цветове апък за камерата да не говоря защото е Уникална !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Soviet Soldier написа:

Направо останах безмълвен, от цитираното по-долу мнение. Пояснение: авторът говори за устройство на почти 7 години Samsung Galaxy S 2 

не те разбрах
за седем годишен телефон си е супер
30 дни в режим готовност и 18 часа разговори
http://www.phonearena.bg/phones/Samsung-Galaxy-S-II_id5106

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, .дръндю. написа:

не те разбрах
за седем годишен телефон си е супер
30 дни в режим готовност и 18 часа разговори
http://www.phonearena.bg/phones/Samsung-Galaxy-S-II_id5106

Какво сложно за разбиране? Знаеш ли кога батерия на 7+ години ще държи? Та ако ще почти да не е използван телефона през тия години. За качество на дисплей и камера и приказка няма да отварям, или пък за производителност в такъв телефон. Съвременните евтини "китайски ментета", като Huawei Y5 2018, по какъв начин можеш да ги сравниш с древен апарат, като Galaxy S2? Това е направо смешно, защото няма място за сравнение, а да го изкараш тоя античен телефон по-добър от тях . . . нямам думи! Класически форумен бисер! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване