Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 5 часа, DarkEdge написа:

Кое ли е това индуско божество. Прилича на Вишну, ама явно не е.

Може да е Индуитски празник, Нова година.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не_известни, но за сметка на това независими. 

и компетентната констатация  

Ей, няма спасение от корупцията, навсякъде е  :

Публикувани изображения

преди 10 часа, ined написа:

Най-често използвания инструмент при ремонта на компютри е прахусмукачката, така че може да почнеш да тренираш с нея.

Аналогично - най-често използваният инструмент за ремонт на сгради е стирката за под.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, killchain написа:
преди 13 часа, ined написа:

Най-често използвания инструмент при ремонта на компютри е прахусмукачката, така че може да почнеш да тренираш с нея.

Аналогично - най-често използваният инструмент за ремонт на сгради е стирката за под.

А по логика от втори ред, всеки/всяка тренирал/а достатъчно с прахосмукачка, може да се заеме и с ремонт на компютри :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
на 23.08.2019 г. в 10:26, Гост написа:

На булевард с права отсечка поне 3 км да спреш светофарите

А на такъв булевард без светофар изобщо? Пред деня на същия този булевард на пешеходна пътека със стъпил на нея пешеходец има диваци минаващи с 80-100

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Това просто трябва да е тук:

преди 1 час, B3M2W0 написа:

Линукс никога няма да сложа, той е за хора с дефицит на интелект

rolf.gif   facepalm.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли някой нормален и здрав психически мод да затрие тази тема ?

Не виждам и няма никога смисъл от такива, в сериозните форуми такова нещо няма. Без значение глупост ли е, некомпетентност, мисля че целта на един форум е да се "ограмотява", "помага" , "просветлява" . А явно излиза, че на този целта му е да се начешат едни красти, да се избият едни комплекси "Аз съм над тебе" и т.н.      

Представям си някъде да напиша пълна глупости, примерно в софтуерният "Как да си инсталирам драйвери за чипсет на телефона ми" и да ме плеснат тук.

Крайната целта е на 10-тина човека тук да се направят на интересни и да се почувстват по-успели, чрез виртуално надмощие над непознати. Самичък можеш да се сравниш и да прецениш що за стока си/сте (RudeBoy, killchain, DarkEdge и прочее) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по-смислено ли е в оригиналните теми да се надвикваме с хора, публикуващи на моменти абсолютни глупости?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Staseka7777 написа:

А явно излиза, че на този целта му е да се начешат едни красти, да се избият едни комплекси "Аз съм над тебе" и т.н.      

Глупости на търкалета.

Изобщо не си разбрал целта на темата. Тя е за забавление, не е насочена срещу хората, пишещи във форума. И не е начин да се чешат красти и да се бият комплекси. Напротив - целта е да се съхранят ценни реплики. Неслучайно е наречена "бисери". Знаеш ли как се образуват бисерите? Мидата не ги прави нарочно. В нея случайно попада някоя песъчинка, и тя започва да натрупва седеф около нея. И след време я превръща в скъпоценност. Това е. Мидата няма заслуга, тя с нищо не е по-лоша или по-добра от другите. Тя не е от значение. Бисерът е важен.

Аз нямам нищо против и мои бисери да бъдат включени тук. Ама някакси не ми се получават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
преди 36 минути, john17 написа:

?

8qVlwlDFyVq_NwUj06DaNuCsDwU_5mc8bKKyb7Xz2ouudR0G0QAc2iV-JBjd6MspmHczW8KR5V1hYjgS_s_CFncLD3n08re_Q--SWAKAC81SSlu7ucDGt9j19C-MKgZ0ZB446UzlM7BB6f__xVsqOHtx9NV6lxKc-MybRNNqbLl6hsfBS_65KdqXjFDRWUhafDa2fGH7s_Ft0R0Jtr4go9fJ65SXdI_AXtppdHp-XQ3Of5_TdC69-vKc4ohqJCXSDTbDZFfZ0TzCTBc1xQ3sSfHhf6YjJwiCvhZ96-yUnWpQYkwYH-Iupv1n9Fe38npH7gjMKTXg9JtIeGuy6YK1ggJk6hwhmOzpKxXIF8AoTFTQ0kLmoYzs5umH7Zhbyt_w-eqW6-MaTAsuksMfcUYbCG6Sc1fqpuKUxCT00jNzaG3CtpQhUa0PZ-flTOED7WCAi8dpg-1Tsr5BqxcQ44zh3OVdkwPAzdsAi8rQkjwJs1sa9_btoOQ-5ojy8UM7SYnSs2RlLOkQbrdzEFb2FrTF4gu5_E9ztshoYOSv5ZxpFGa0BddEGGfj2tbNKtjtB1i3pojFsjqqzYE03-vjMxCFPX_66x1NwOX3uK27F2I7wxNNNkvHqgQMhAQZtoXUMCmXSOV4NPZGc5qiWpkHsx9bkjvWxtXXRs7_FLMi0_rDTz6vGLyXOhX_2d1zI7ILLA=w720-h656-no

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, miro20 написа:

И аз като бмв-то съм офицер от запаса

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Сега го сърчнах в

Еб@хте му м@мата на този език. Нямаме си дума потърсих?

Цитат

е второто по-цена от най-евтините

Каква ли е стойността на най-цена...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
преди 1 час, JKirilov написа:

Постепенно са ти задрали херцовете

Какво става когато рязко задерат тия херцове?

преди 1 час, JKirilov написа:
преди 5 часа, vladi_829 написа:

loud booster

За всеки случай в превод е "Голяма дандания"!

Добре, че не превеждаш текстове в област Ядрена енергетика или Кардиогирургия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
преди 13 часа, Ъндъртейкър написа:

Това ми напомня за един предмет във Варненския технически университет - Спътникови и оптични комуникационни системи или нещо подобно, че не ми се разгръща дипломата сега. Това бе и главната ми специализация. Влизаме първия час и преподавателя вади два учебника по 1000 сатраници  за американците и ни пита - какво да ви преподавам за 13 часа. Почва да диктува и общо взето за 13 часа ни издиктува 13 страници от 2000 възможни, дето учат в САЩ. И почнах да се питам. Ако тия учат 2000 страници, какво изобщо научават за живота? Отговорът е прост - НИЩО! Затова и вечно са разделени на черни и бели, макар отдавна да са сиви всички. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Myanmar написа:
преди 21 часа, Ъндъртейкър написа:

Това ми напомня за един предмет във Варненския технически университет - Спътникови и оптични комуникационни системи или нещо подобно, че не ми се разгръща дипломата сега. Това бе и главната ми специализация. Влизаме първия час и преподавателя вади два учебника по 1000 сатраници  за американците и ни пита - какво да ви преподавам за 13 часа. Почва да диктува и общо взето за 13 часа ни издиктува 13 страници от 2000 възможни, дето учат в САЩ. И почнах да се питам. Ако тия учат 2000 страници, какво изобщо научават за живота? Отговорът е прост - НИЩО! Затова и вечно са разделени на черни и бели, макар отдавна да са сиви всички. 

Ами нищо не научават, щото пък професора, при който взех да правя дипломната си работа, каза нещо много важно и недооценявано при завършването ни. Та проф. Христов каза нещо подобно. Перифразирам, щото тогава нямаше с телефони да записваме или фотоапарати с видеоопции. Та той каза - Ние 5 години ви подготвяхме за инженери, не за техници. В Средното училище учите за техници. Ние ви подготвяхме да можете да се справяте с проблеми. Вземате си лист и химикалка, записвате какво ви трявба и отивате в библиотеката. Там намирате необходимата литература и не е необходимо да откривете топлата вода. 

За тия, които още не са разбрали ще кажа, че нашето висше образование ни учеше да мислим, за разлика от американско и други подобни, където ставаш наистина специалист в една област, но никой не те учи да се справяш с проблеми. И точно затова българи често успяват на Запад. Защото българина е учен да мисли, а не да чете като папагал и да повтаря. Да и това го учат, но в средното училище. Той става техник, шофьор и така нататък и може да прави само това. Но той не може да мисли. И това е  днес проблема на 90% от нашите фирми. Те наемат евтини кадри, които са учили едно, аа работят друго. Те не могат да мислят и не могат да се справят с възникнали проблеми. Това важи и на Запад, само че там ако учиш нещо, работиш това нещо. Често цял живот. Ти не може да мръднеш наникъде, защото не си научен да правиш това. Ти си научен просто да следваш заповеди и да изпълняваш това, което си назубрил в университета. Затова Щатите рядко имат собствени кадри. Разчитат на чужди, включително на българи. 

Това е обяснението ми относно поста ти. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ъндъртейкър написа:

българина е учен да мисли, а не да чете като папагал и да повтаря

Спри му на българина гугъля и му гледйа сеира... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, JKirilov написа:

Спри му на българина гугъля и му гледйа сеира... ;)

Говори само за себе си!

Факта, че използваш името на фирмата Google Inc. като синоним на „източник на информация“, показва нивото ти на интелигентност!
Нито „търсачката“ е единствената услуга на Google, нито тяхната услуга е единствена. Виж - ако изобщо спрат услугите на тази фирма - ще стане „сеир“! Най-малкото - няма да имаме достъп до акаунти - с всички последици.

Пп. Често ползвам различни източници, но най-вече с цел избягване на колизии. За да съм сигурен, че това което пиша е това, за което си мисля!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Ъндъртейкър написа:

нашето висше образование ни учеше да мислим, за разлика от американско и други подобни, където ставаш наистина специалист в една област, но никой не те учи да се справяш с проблеми

Защо говориш за неща, които изобщо не разбираш? България е първа в ЕС по функционална неграмотност. А САЩ са една от най-напредничевите страни в света. Ако се сравняваш с краварите там, може да минеш и за умен, но иначе не виждам как българското образование може да се мери с техните колежи и изключително високата професионална, повтарям професионална, а не к`во да е, реализация.

Ти сети ли се какво си завършил за вишу или си зает да обясняваш как в САЩ учат 2000 страници, а пък на теб само 13 ти стигат, ама за какво не е ясно. 13 страници стигат само за тоалетната, останалото са мечти, от мен да го знаеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Myanmar написа:
преди 16 часа, Ъндъртейкър написа:

... нашето висше образование ни учеше да мислим ...

Защо говориш за неща, които изобщо не разбираш? България е първа в ЕС по функционална неграмотност. А САЩ са една от най-напредничевите страни в света. Ако се сравняваш с краварите там, може да минеш и за умен, но иначе не виждам как българското образование може да се мери с техните колежи и изключително високата професионална, повтарям професионална, а не к`во да е, реализация.

Ти сети ли се какво си завършил за вишу или си зает да обясняваш как в САЩ учат 2000 страници, а пък на теб само 13 ти стигат, ама за какво не е ясно. 13 страници стигат само за тоалетната, останалото са мечти, от мен да го знаеш.

Четеш, цитираш, коментираш ... ама не мислиш!

Обърни внимание на глагола (подчертаната част) - минало свършено време!

@Ъндъртейкър говори за преди години - за сегашното състояние на образУванието съм съгласен! В Лясковския филиал на Каспичанския Свободен Университет!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, jhoro написа:

Национални митове. В България се наблягаше, в твоето време, на всичкология, вместо на специализация. Затова като завършиш "знаеш всичко", обаче отиваш да прибираш чушки от полето. Хайде да не се бием в гърдите, защото образованието в България никога не е било на световна висота, а колкото по-назад се връщаме, толкова по-малко предмети и по-малко години се е учило, че и училища с 1 учител е имало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Myanmar написа:

Защо говориш за неща, които изобщо не разбираш?

За около 50 години стаж в живота, би трябвало поне нещичко да съм разбрал от това, през което съм минал ;)  Но @jhoro мисля го каза по-добре от мен. 

преди 4 часа, Myanmar написа:

Национални митове. В България се наблягаше, в твоето време, на всичкология, вместо на специализация. Затова като завършиш "знаеш всичко", обаче отиваш да прибираш чушки от полето. Хайде да не се бием в гърдите, защото образованието в България никога не е било на световна висота, а колкото по-назад се връщаме, толкова по-малко предмети и по-малко години се е учило, че и училища с 1 учител е имало.

Напротив, аз пак ще повторя, че целта на нашето висше образование в миналото бе, да се научат инженерите ( за тях говоря, щото съм такъв) да мислят. Аз от 1999-та работя в една много скапана фирма. Отначало имаше интелигентни хора, щото тогава и нямаше много работа за такива, но постепенно ни един не остана на работата, която работя. Само със средно образование хора, кой изтикал с тройка, кой с малко повече, но никой и не си помисля да поеме някаква инциатива. Хората, които можеха да правят това или ги изгониха или напуснаха в търсене на нещо добро, не на селски тарикатлъци. Затова смея да твърдя, че българина е умен, стига обаче някой да му е показал пътя. А това ставаше в университетите, не в техническите училища, дето те учат на нещо, ама ти си шматка и си оставаш шматка. А и да го научиш, оставаш само с ограничения кръг научено.  И тук вече почваш да се мислиш за велик, защото кръгозорът ти е ограничен. Представи си един кръг, на който границата е знанието и незнанието. КОлкото човек по-малко знае, толкова кръгът му е по-тесен и има много малък досег с незнанието. Затова той си мисли, че много знае, а това което не знае, е нещо минимално. Но ако човек много е учил, много знае, много мисли, то кръгът му със знание е широк и досегът с незнанието е много по-голям. Тогава напълно естетвено е човек да стигне  до извода - " Аз знам, че нищо не знам". Тоест, колктоо повече въпроси си задава знаещия и можещия човек, толкова повече разбира, че всъщност почти нищо не знае . Ако проумееш това ще разбереш, че да си техник в САЩ  те води само до едно - малък досег с незнанието, щото и знанието ти е малко. От там нататък ти не може да се справиш с нищо, което се появи в живота ти, различно от това, което си учил и назубрил или което са ти втълпили медии и политици. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване